Artykuł sponsorowany

Niezawodne zasilanie ruchomych odbiorników energii elektrycznej

 Nowimex s.c.  |  19.07.2017
Nowimex

Każdy ruchomy obiekt napędzany energią elektryczną, który nie ma możliwości korzystania z akumulatorów, musi mieć ją doprowadzoną z zewnątrz. Szynoprzewody są tanią i wygodną metodą dostarczania energii dla odbiorników poruszających się po z góry ustalonej, niezmiennej trasie (np. torowiska, alejki magazynowe, szyny podwieszane), przy czym topologia trasy może być bardzo skomplikowana z rozgałęzieniami, przesuwnicami, obrotnicami lub torem zamkniętym typu karuzela albo stadion.

Można też dzielić cały tor na sekcje, które są zasilane niezależnie lub całkiem pozbawione prądu. Wrota pożarowe między halami czy dłuższe przerwy w szynoprzewodzie można wykonać stosując lejki wyjazdowe i wjazdowe. Podobne rozwiązanie może służyć do stworzenia krótkich odcinków zasilających np. do ładowania akumulatorów wózków samojezdnych na stacjach postojowych. O szczegóły zapytaj ekspertów firmy Nowimex >>

Nowimex Nowimex


Szynoprzewody Vahle dostępne są w trzech podstawowych wariantach:

  • zamknięte w obudowie z tworzywa sztucznego (kasetowe), wielobiegunowe małej mocy (do 200A) do miejsc, gdzie mogą przebywać ludzie i szynoprzewód musi być zabezpieczony przed dotykiem szyn,
  • izolowane jednobiegunowe – o niższym stopniu ochrony, za to większej obciążalności (do 1800A),
  • jednobiegunowe nieizolowane – całkiem odkryte (IP00), ale o największej obciążalności do aż 4000A.

Łańcuch Nowimex

Poza najczęściej stosowanymi szynoprzewodami z przewodnikami z miedzi, istnieją też wersje ze stali zwykłej lub nierdzewnej oraz aluminiowe.

Wybór szynoprzewodu do zasilania ruchomego odbiornika energii elektrycznej zależy od:

  • długości i kształtu toru jazdy oraz dostępnych punktów zasilania,
  • ilości i mocy jednocześnie pracujących odbiorników,
  • warunków otoczenia (wilgotność, temperatura, zapylenie, chemia),
  • prędkości jazdy.

Nowimex

Mnogość zastosowań szynoprzewodów rozciąga się od klasycznych suwnic czy wciągników, poprzez automatyczne systemy wysokiego składowania, aż do wielkich wozów w hutach czy nawet dźwigów RTG w portach w miejsce dotychczasowego napędu spalinowego.

Oczywiście nie zawsze i nie wszędzie można zastosować szynoprzewody – wtedy szerokie pole do popisu mają zwijaki kablowe, systemy podwieszane (tzw. firanki), systemy bezdotkowe albo prowadniki łańcuchowe.

Nowimex Firanka Zwijak Nowimex
Prowadnik Nowimex

Więcej informacji można uzyskać na stronie www.nowimex.com.pl.

Nowimex Nowimex s.c.
ul.Kremowa 65A
02-969 Warszawa

T: [+48] 22 816 85 79, 22 894 64 64
F: [+48] 22 816 85 34
K: [+48] 795 555 931 (stacjonarny)

email:

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
Zapisz się na bezpłatny newsletter!
Najnowsze informacje na Twoją skrzynkę:
9/2017

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 9/2017
W miesięczniku m.in.:
  • - Jakość zasilania odbiorców - aktualny stan w polskich sieciach elektroenergetycznych
  • - Analiza perspektyw rozwoju klastrów energetycznych w Polsce
Zobacz szczegóły
Valena Allure – ikona designu

Valena Allure – ikona designu

Valena Allure to nowa seria osprzętu firmy Legrand, łącząca wysmakowaną awangardę i nowoczesność. Wyróżniający ją kształt ramek oraz paleta różnorodnych...
Brother Polska Sp. z o.o. Brother Polska Sp. z o.o.
      Jedyne na rynku właściwości !!! Drukarki...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl