Artykuł sponsorowany

Seria osprzętu elektrycznego Niloe firmy Legrand ewoluuje

 Legrand Sp. z o.o.  |  15.06.2018  |  1
Legrand

Seria Niloe, po wielu latach obecności i dobrego przyjęcia na rynku, jest jeszcze łatwiejsza w montażu, spełnia wymagania każdego projektu oraz zyskała dwa nowe kolory ramek – aluminium oraz grafit. Kształt serii nie zmienił się, zmiany zostały wprowadzone natomiast w konstrukcji mechanizmu.

Obejmują one nowy sposób mocowania gniazd w puszce, poprawioną percepcję działania łączników oraz modyfikację przyłączy: ze śrubowych na automatyczne. Znika również podział oferty na Niloe Eco oraz Niloe na rzecz Niloe, łączącego zalety różnorodnej formy i dobrej ceny.

Wszystkie gniazda odświeżonego Niloe wyposażono w bezpieczny, plastikowy uchwyt montażowy oraz w pazurki, doskonale trzymające gniazdo w puszce. Wersje gniazd z zaciskiem śrubowym są specjalnie przygotowane tak, by instalacja wymagała jedynie umieszczenia przewodu i przykręcenia go, bez konieczności wcześniejszego przygotowania zacisku w postaci odkręcania jego śrub. Ta oczekiwana zmiana oszczędza czas instalatora i podnosi wydajność wykonywanej przez niego pracy.

Legrand

Interesującym, nowym rozwiązaniem serii Niloe jest gniazdo podwójne do ramek wielokrotnych, podwajające liczbę odbiorników dołączonych do pojedynczego punktu przyłączeniowego w ścianie. Zamiast stosowania trzech pojedynczych gniazd, np. za meblem w salonie, możemy zamienić je na gniazda podwójne i podłączyć sześć różnych urządzeń w tym samym czasie. Eliminuje to stosowanie przedłużaczy, ułatwia sprzątanie i podnosi estetykę pomieszczenia. Ofertę gniazd podwójnych uzupełnia gniazdo typu monoblok, zintegrowane z ramką, w nowym lekkim wykonaniu. Dowiedz się więcej o rozwiązaniach firmy Legrand >>

Gniazdo podwójne w ramce trzykrotnej Legrand
Gniazdo podwójne w ramce trzykrotnej
Gniazdo podwójne monoblok w nowej formie z ramką
Gniazdo podwójne monoblok w nowej formie z ramką

Gniazdo podwójne Niloe to niezawodna konstrukcja poddana rygorystycznym testom związanym z wielokrotnym umieszczaniem wtyczki w gnieździe. Testowane 40 000 powtórzeń nie powoduje mechanicznego zużycia elementów konstrukcyjnych, natomiast przesłony stanowiące standardowe wyposażenie gniazda nadal działają bez problemów. Przesłony są dziś standardem gwarantującym bezpieczeństwo, zwłaszcza w miejscach przebywania dzieci.

Innym rodzajem źródła energii, a zarazem nowością w serii Niloe, jest indukcyjna stacja ładująca, umożliwiająca szybkie ładowanie smartfona bez konieczności użycia kabla. Natychmiastowe automatyczne parowanie po umieszczeniu urządzenia w uchwycie pozwala w zasadzie zapomnieć, że ładowanie jest konieczne. Użytkownik odkładający telefon w przeznaczone do tego miejsce po 2 godzinach ma do dyspozycji pełną baterię. Ładowanie bezprzewodowe to wygoda, brak konieczności używania kabli i ryzyka uszkodzeń przewodów oraz złącz. Poznaj bagaty asortyment firmy Legrand >>

Indukcyjna stacja ładująca oferuje również wyjście USB do jednoczesnego podłączenia innych urządzeń wykorzystujących tradycyjne ładowanie przewodowe. Warto podkreślić, że cechą wyróżniającą gniazda USB w serii Niloe jest duży prąd ładowania o wartości 2400 mA, skracający czas ładowania podłączonych urządzeń do rekordowo niskich wartości.

Ładowarka indukcyjna z dodatkowym gniazdem USB
Ładowarka indukcyjna z dodatkowym gniazdem USB


Nowe Niloe to również multimedia. Współczesne dekodery satelitarne, wyposażone w możliwość nagrywania, wymagają podwójnego okablowania prowadzonego z konwertera anteny satelitarnej.  Wszystko po to, by umożliwić jednoczesne oglądanie wybranego programu i nagrywanie kolejnego. Podłączenie dekodera w taki sposób umożliwiają dwa niezależne gniazda typu SAT lub jedno z podwójnym wyjściem SAT. W serii Niloe jednoczesne nagrywanie i oglądanie zapewnia gniazdo R-TV-SAT-SAT. Warto je zastosować już teraz, nawet gdy w chwili obecnej z opcji nagrywania jeszcze nie korzystamy.

Gniazdo TV-R-SAT-SAT z wejściem na 2 przewody
Gniazdo TV-R-SAT-SAT z wejściem na 2 przewody

Seria Niloe to obecnie 150 funkcji przydatnych w mieszkaniu, domu, biurze i hotelu. Obok tradycyjnych mechanizmów łączników i gniazd, znajdziemy tu rozwiązania unikalne, jak łączniki z automatycznym wyłączaniem oświetlenia dla zapominalskich lub takie, które potrafią wyłączyć w sypialni światło bez dodatkowego okablowania, drogą radiową. To oryginalne rozwiązanie umożliwia rozbudowę sterowania istniejącej instalacji oświetlenia bez kucia ścian. Stwarza również nowe możliwości w obrębie aranżacji ogrodów przez dodawanie różnorodnych scenariuszy sterowania punktami oświetlenia lub sterowania ruchem rolet i bram z dowolnego miejsca posesji.

Łącznik oświetlenia z automatycznym wyłączeniem w razie wykrycia braku ruchu
Łącznik oświetlenia z automatycznym wyłączeniem w razie wykrycia braku ruchu
Bezprzewodowe sterowanie oświetleniem
Bezprzewodowe sterowanie oświetleniem

Seria Niloe oferuje sześć popularnych kolorów ramek (białą, kremową, srebrną, czarny mat, popielatą i czerwoną) oraz dwa kolory wykończeń plakietek (biały oraz kremowy). W sumie tworzy to 12 możliwych połączeń kolorystycznych.

Warto podkreślić, że lekki, delikatny i ponadczasowy kształt Niloe gwarantuje dopasowanie do każdego rodzaju wnętrza. Design serii jest estetyczny i nierzucający się w oczy. Dokładnie taki, jakiego oczekujemy.

Dowiedz się więcej www.legrand.pl >>

SKONTAKTUJ SIĘ Z FIRMĄ
Legrand Polska Sp. z o.o.
ul. Domaniewska 50
02-672 Warszawa
tel.: 22 549 23 30

www.legrand.pl
www.legrandwdomu.pl

Komentarze

(1)
Emil | 29.09.2017, 11:45
łącznik oświetlenia z czujnikiem ruchu - fajne rozwiązanie i dobrze wygląda
   1 / 1   
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
12/2018

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 12/2018
W miesięczniku m.in.:
  • - Aspekty techniczne i ekonomiczne kompensacji mocy biernej w obiektach użyteczności publicznej
  • - Optymalizacja elektroenergetycznych sieci SN
Zobacz szczegóły

Do końca stycznia trwa konkurs na zakup autobusów elektrycznych

Do końca stycznia trwa nabór wniosków w konkursie dla miast na rozwój transportu publicznego. Do rozdysponowania jest 300 mln zł z Programu Infrastruktura i Środowisko. Za te pieniądze...

Torba i walizka na narzędzia Knipex 1

Każdy posiadacz dużej liczby narzędzi zdaje sobie z tego sprawę, że utrzymanie ich w porządku ułatwia i przyspiesza pracę. Dlatego torby czy też walizki na narzędzia są świetnym...
Przetestuj nową złączkę WAGO TOPJOB® S z dźwignią

Przetestuj nową złączkę WAGO TOPJOB® S z dźwignią

Unosisz dźwignię, wsuwasz przewód, opuszczasz dźwignię i gotowe. Podobnego rozwiązania jeszcze nigdy nie zastosowano w złączkach listwowych.
ZPAS ZPAS
ZPAS z siedzibą w Przygórzu to lider produkcji szaf i obudów teleinformatycznych, energetycznych i automatyki oraz kompleksowych rozwiązań...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl