Artykuł sponsorowany

Większy poziom bezpieczeństwa i komfort pracy instalacji

Nowe wyłączniki różnicowoprądowe z członem nadprądowym RCBO3 i RCBO4 marki Hager
 Hager Polo Sp. z o. o.  |  28.04.2017  |  2
Hager

Firma Hager wprowadza do oferty unikatowe rozwiązania z dziedziny wyłączników różnicowoprądowych z członem nadprądowym.  Zgodnie z aktualnymi zapisami, zawartymi w normie PN-HD 60364-4-41, stosowanie wyłączników różnicowoprądowych,o znamionowym prądzie różnicowym nieprzekraczającym 30 mA, jest uznaną w układach AC ochroną uzupełniającą w przypadku uszkodzenia środków ochrony podstawowej (ochrony przed dotykiem bezpośrednim) i/lub środków ochrony przy uszkodzeniu (ochrony przed dotykiem pośrednim) lub przy braku ostrożności użytkowników.

Stosowanie takich urządzeń nie jest uznawane za wystarczający środek ochrony i nie eliminuje konieczności zastosowania jednego ze środków ochrony podanych w Rozdziałach 411 do 414 w/w normy.

RCBO z oferty Hager zapewniają realizację obydwu funkcjonalności, ochrony dodatkowej i uzupełniającej, za pomocą jednego urządzenia. Dzięki temu, że obydwie funkcje zostały umieszczone w jednej obudowie, znacząco spadają nakłady ponoszone na prace instalatorskie. Wyłączniki różnicowoprądowe z członem nadprądowym w momencie zadziałania, wyłączają zarówno biegun fazow,y jak również biegun neutralny.

Jest to szczególnie istotne w przypadku wystąpienia prądów doziemnych i podnosi bezpieczeństwo użytkowników. Dzięki rozwiązaniu zastosowanemu w wyłącznikach RCBO3, dodatkowo zwiększamy poziom bezpieczeństwa i komfortu pracy instalacji.

Unikalna koncepcja aparatu pozwala na selektywne wyłączenie obwodu w którym nastąpiło zwarcie lub przeciążenie. Kompaktowa konstrukcja urządzenia umożliwia zaś zwiększenie przejrzystości dystrybucji energii w instalacji elektrycznej. Ułatwiona jest również diagnostyka i usuwanie awarii.

Dowiedz się więcej o wyłącznikiach różnicowoprądowych z członem nadprądowym HAGER >>

RCBO3 - wyłącznik różnicowoprądowy z członem nadprądowym 3x1-P + N

HagerPołączenie wyłączników różnicowoprądowych z wyłącznikami nadprądowymi jest najbardziej oczekiwanym rozwiązaniem, zwłaszcza w rozdzielnicach mieszkaniowych i niewielkich systemach rozdziału energii elektrycznej.

Oferta firmy Hager pozwala na zrealizowanie tego w sposób zarówno efektywny, jak i elegancki. Nowe aparaty RCBO łączą w sobie trzy niezależne wyłączniki MCB P+N oraz czterobiegunowy wyłącznik RCCB.

Unikalność rozwiązania Hager polega jednocześnie na zapewnianiu kompaktowości urządzenia przy zachowaniu zasady selektywności zadziałania zabezpieczeń oraz symetrii obciążenie faz.

Jednoznaczny podział biegunów fazowych neutralnych pozwala na łatwe i czytelne wykonanie połączeń wewnątrz rozdzielnicy. Zastosowanie złączy typu QuickConnect w znaczący sposób oszczędza czas konieczny na prace instalatorskie.

Stanowi to doskonałe rozwiązanie, zwłaszcza dla instalacji elektrycznych w budownictwie mieszkaniowym.

E-katalog >>

QuickConnect – system szybkich połączeń firmy Hager

QuickConnect – system szybkich połączeń firmy Hager

Podłączenia realizowane są za pośrednictwem złączy sprężynujących zamiast połączeń śrubowych. QuickConnect, na etapie prac instalatorskich, pozwala na uzyskanie oszczędności czasu do 40 procent w porównaniu z połączeniem z zaciskami śrubowymi.

Dodatkową zaletą jest utrzymywanie stałego nacisku elementów łączących, co pozwala na uzyskanie jak najlepszego kontaktu pomiędzy elementami rozdziału energii elektrycznej. Dzięki tej funkcjonalności systemu połączeń QuickConnect, uzyskujemy zwiększony poziom bezpieczeństwa, eliminując ryzyko iskrzenia łukowego na zaciskach przyłączeniowych.

RCBO4 - włącznik różnicowoprądowy z członem nadprądowym chroniący 4 bieguny

RCBO4 - włącznik różnicowoprądowy z członem nadprądowym chroniący 4 biegunyTo, co jest małą rewolucją w instalacjach elektrycznych budownictwa mieszkaniowego, w budynkach użyteczności publicznej znajduje również swoje zastosowanie. Właśnie do tego rodzaju aplikacji rozszerzono ofertę Hager o wyłączniki serii RCBO4.

Najistotniejszą cechą funkcjonalną nowej linii wyłączników jest ochrona przetężeniowa zapewniona zarówno dla biegunów fazowych, jak również dla bieguna neutralnego.

Jest to rozwiązanie dedykowane dla instalacji zasilających odbiorniki trójfazowe takie, jak silniki elektryczne w systemach wentylacji czy napędu wszelkiego rodzaju urządzeń. Aplikację tego rodzaju zabezpieczeń można z powodzeniem przenieś również do instalacji domowych, zasilających piece i piekarniki elektryczne, podgrzewacze wody, elektryczne napędy bram lub inne urządzenia przydomowe.


Oferta Hager zawiera pełne spektrum aparatów RCBO4 o czułość wyłącznika różnicowoprądowego 30 mA typu A i zwarciowej zdolności łączeniowej 6000A, dla zakresu prądów nominalnych od 6 do 40 A dla charakterystyki wyzwalania  B i C.

E-katalog >>


Hager oferuje pełną paletę wyłączników różnicowoprądowych z członem nadprądowym, do zastosowań zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak i komercyjnym. Stosowanie tego rodzaju rozwiązań jest zgodne z wymogami normy PN-HD 60364-4-41 w zakresie ochrony przed porażeniem elektrycznym, jako środek ochrony dodatkowej i uzupełniającej. Oferta obejmuje wykonania dwubiegunowe oraz czterobiegunowe. 

Proponujemy aparaty RCBO o znamionowej zwarciowej zdolności łączeniowej Icn=6000A jak również 10000A. Zakres znamionowych prądów różnicowych to 10mA, 30mA jak również 300mA, natomiast zakres prądów znamionowych to 6A do 32 A, dla charakterystyk wyzwalania przeciążeniowo-zwarciowych B i C. Oferta obejmuje RCBO dedykowane do detekcji prądów różnicowych o przebiegu sinusoidalnym (typ AC), jak również jednopołówkowo wyprostowanych (typ A).

Wybierając aparat serii RCBO3 i RCBO4, stosujesz najbardziej kompaktowe rozwiązanie na rynku rozwiązań rozdziału energii elektrycznej. Jednocześnie zapewniona jest pełna przejrzystość schematu instalacji elektrycznej. Nawet osoba nieprzeszkolona jest w stanie jednoznacznie określić przyczynę zadziałania zabezpieczeń i usunąć przyczynę problemu.

Szczegółowe informacje na temat parametrów technicznych wyłączników różnicowoprądowych z członem nadprądowym oraz pełne kompendium wiedzy na temat wymogów stosowania w instalacjach elektrycznych znajdą Państwo w naszym poradniku. Link do jego wersji elektronicznej podano niżej.

Hager

Broszura wyłączniki różnicowoprądowe z członem nadprądowym RCBO3 i RCBO4 marki Hager. Pobierz broszurę >>

Hager logo Hager Polo Sp. z o.o.
43-100 Tychy
ul. Fabryczna 10
tel. 32 324 01 00
faks 32 324 01 50
www.hager.pl

Komentarze

(2)
Weronika | 16.05.2017, 21:06
Bardzo dobre rozwiązanie
Konrad | 16.05.2017, 21:08
Dzięki broszurze dowiedziałem się sporo dodatkowych szczegółów i muszę powiedzieć że robi wrażenie
   1 / 1   
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
Zapisz się na bezpłatny newsletter!
Najnowsze informacje na Twoją skrzynkę:
9/2017

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 9/2017
W miesięczniku m.in.:
  • - Jakość zasilania odbiorców - aktualny stan w polskich sieciach elektroenergetycznych
  • - Analiza perspektyw rozwoju klastrów energetycznych w Polsce
Zobacz szczegóły
Ograniczniki przepięć ETITEC S B (T1,T2), ETITEC S C (T2)

Ograniczniki przepięć ETITEC S B (T1,T2), ETITEC S C (T2)

Nowa seria ograniczników przepięć ETITEC S B (T1, 2) oraz ETITEC S C (T2) jest wykonana w technologii TC(G), tzn. zawiera w swoim układzie wewnętrznym – warystor (MOV),...
Essentra Components Essentra Components
Essentra plc jest spółką notowaną w indeksie FTSE 250 i wiodącym międzynarodowym dostawcą specjalistycznych produktów i rozwiązań ....
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl