Artykuł sponsorowany

Nowe opaski zaciskowe ABB montowane bez narzędzi

Poznaj sekret instalatorów, którzy oszczędzają czas przy montażu opasek zaciskowych, gdyż nie muszą stosować żadnych dodatkowych narzędzi.
 ABB  |  13.03.2017  |  2
ABB

Rosnące potrzeby w zakresie rozprowadzania okablowania do zasilania różnego typu urządzeń, instalacji monitoringu, czy systemów audio-wideo tworzą nowe wyzwania dla producentów produktów instalacyjnych. Firmy często stają przed pytaniem: jak przyspieszyć wykonywane czynności, przy zapewnieniu bezpieczeństwa dla instalatora oraz zachowaniu wysokiej jakości wykonywanej usługi.

Nadmierna liczba narzędzi

Stary sposób rozprowadzania okablowania wiązał się z posiadaniem co najmniej jednego lub kilku narzędzi, w zależności od rodzaju wykonywanej pracy i konieczności docinania za każdym razem końca opaski.

Taki stan rzeczy był niezwykle kłopotliwy przy pracach na wysokości: zawsze powstawał dylemat, którą ręką uchwycić szczypce, a którą opaskę, w której kieszeni umieścić paczkę z opaskami, aby nie wypadła i nie spowodowała zbędnego zamieszania. Te z pozoru proste czynności jeszcze bardziej się komplikują, jeśli weźmiemy pod uwagę zmęczenie instalatora, niekorzystne warunki atmosferyczne czy pośpiech.

Opaski zaciskowe ABB

Montowanie opasek bez narzędzi

Jednym z rozwiązań wyżej opisywanych problemów jest opaska kablowa Twist Tail™, która wraz z przejęciem amerykańskiej firmy Thomas&Betts stała się integralną częścią oferty produktowej firmy ABB. Twist Tail™ może być stosowana wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń oraz w nieco bardziej wymagających aplikacjach przemysłowych, przy obciążeniu nawet do 13,6 kg.

Dlaczego właściwie mówimy o innowacji w przypadku produktu Twist Tail™? Czym wyróżnia się ta z pozoru zwykła opaska zaciskowa? Przede wszystkim opaski Twist Tail™ oferują większe bezpieczeństwo przy pracy na wysokościach. Zapewnia to brak konieczności używania dodatkowego narzędzia oraz skrócenie czasu potrzebnego do przeprowadzenia instalacji.

Opaskę montujemy w sposób tradycyjny, ale końcowy element montażu polega jedynie na przekręceniu paska przy samej główce. Opaska ma nacięcia boczne, które umożliwiają oderwanie paska blisko główki, dzięki czemu nie ma niebezpieczeństwa pozostawienia ostrych krawędzi. Skonsultuj się ze specjalistami firmy ABB >>

Opaski zaciskowe ABB

Zastosowanie opaski

Dzięki takiej konstrukcji Twist Tail™ mają niemalże nieograniczone możliwości zastosowania i ułatwienia sobie pracy przy organizacji przewodów. Prace prowadzone w halach produkcyjnych, halach magazynowych, przy rozprowadzeniu okablowania w biurach, w szafach rakowych, czy nawet w gospodarstwach domowych, mogą nabrać nowego tempa.

Opaska Twist Tail™ idealnie nadaje się także do prowadzenia kabli i przewodów w korytach siatkowych stosowanych w budynkach biurowych, organizacji kabli i przewodów urządzeń biurowych na biurku, obok biurka lub pod nim.

Nadaje się także do instalacji przewodów w rozdzielnicy elektrycznej oraz przy okablowaniu szaf rakowych. Brak konieczności stosowania ostrych narzędzi sprawia, że nie uszkodzimy wrażliwych przewodów transmitujących dane, a siłę zacisku opaski zawsze mamy pod kontrolą własnych dłoni.

Wykonanie opaski

Opaska Twist Tail™ to nie tylko ekonomiczne wykorzystanie czasu, ale również ochrona środowiska. Wykonana jest z poliamidu 6.6 w unikalnej i opatentowanej konstrukcji, bez szkodliwych halogenów i silikonu. Dostępne wymiary długości to 200 mm, 300 mm i 350 mm przy najpopularniejszej szerokości 4,7 mm. Dostępne kolory to biały oraz czarny odporny na działanie promieniowania UV. Zakres temperatur, w których opaska może być stosowana, zawiera się w przedziale od -40°C do +85°C.

Twist Tail™ to rozwiązanie nie tylko proste i dopasowane do podstawowych potrzeb instalatora, ale jak dotąd jedyne takie na rynku polskim. Instalatorzy, którzy mieli już okazję zastosować najnowsze opaski firmy ABB, nie chcą już wracać do starych rozwiązań, co stanowi najlepszą rekomendację dla tego produktu.

Więcej o opaskach na stronie: www.abb.pl/opaski-twist-tail
   

ABB ABB Sp. z o.o.
ul. Żegańska 1

04-713 Warszawa

Tel.: +48 2222 3 7777

Komentarze

(2)
Piotr12 | 29.03.2017, 10:10
W końcu ktoś wpadł na genialny pomysł! Praca będzie szybsza i przyjemna bez biegania po obcęgi. Zaraz zamawiam do firmy
Karolina | 11.04.2017, 11:33
Nareszcie mam porządek z tymi wszystkimi kablami! Super sprawa ;)
   1 / 1   
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
Zapisz się na bezpłatny newsletter!
Najnowsze informacje na Twoją skrzynkę:
6/2017

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 6/2017
W miesięczniku m.in.:
  • - Baterie litowo-jonowe w energetyce zawodowej
  • - Układy zasilania w obiektach użyteczności publicznej
Zobacz szczegóły
Czy przewody szynowe mają sens?

Czy przewody szynowe mają sens?

Pomimo prawie stuletniej historii przewodów szynowych jako elementu instalacji elektrycznych trwale wpisanego w krajobraz elektryczny, podczas praktyki na rynku instalacyjnym...
ELEKTROMETAL ELEKTROMETAL
PRODUKCJA - DYSTRYBUCJA - SERWIS przeciwwybuchowych i przemysłowych opraw oświetleniowych przeciwwybuchowych puszek rozgałęźnych,...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl