Artykuł sponsorowany

Oscyloskopy budżetowe od Keysight Technologies z 7-calowym ekranem i pasmem do 100 MHz

 AM Technologies Sp. z o.o. Sp.k.  |  04.03.2017  |  3
AM Technologies

Po spektakularnym sukcesie serii X-3000T, która miała premierę w styczniu 2015 roku przyszedł czas na kolejną nowość na rynku oscyloskopów. Lider wśród producentów aparatury kontrolno-pomiarowej Keysight Technologies wprowadza całkowicie nową serię do rodziny oscyloskopów InfiniiVision X-Series.

Uzupełnienie portfolio o budżetową serię X-1000 sprawia, że Keysight Technologies posiada obecnie produkt na każdą kieszeń.

Pamięć segmentowa, technologia MegaZoom IV zapewniająca odświeżanie na poziomie 50 000 przebiegów na sekundę, wbudowany generator funkcyjny, analiza FFT, dekodowanie magistrali – to cechy zaczerpnięte z oscyloskopów wyższych klas.

Po raz pierwszy ta technologia jest dostępna dla tak szerokiej rzeszy użytkowników. Obiorcami są klienci edukacyjni, osoby prywatne oraz inżynierowie pracujący z częstotliwościami do 100 MHz. Skonsultuj się ze specjalistami firmy AM Technologies >>

AM Technoloegies

Na pierwszy rzut oka daje się zauważyć spójny design z pozostałymi seriami z rodziny InfiniiVision. Po lewej duży ekran z czarną obramówką zapewniającą przejrzystość panelu przedniego. Po prawej stronie znany i lubiany interfejs. Keysight nie zmienia układu przycisków i pokręteł, co pozwala na bezproblemową przesiadkę z pozostałych serii oscyloskopów. Sprawdź innowacyjne rozwiązania AM Technologies >>

Po co zmieniać coś, co jest dobre? Tutaj jednak pojawia się mała, ale ważna nowość – wraz z oscyloskopem dostarczane są fizyczne nakładki na interfejs z tłumaczeniem na 13 języków w tym na polski. Na próżno tego szukać u innych producentów, Keysight poważnie traktuje rynek polski i to kolejny moment, kiedy jest pionierem w branży. Samo Menu w języku polskim staje się już standardem dla tego producenta.

Przy dolnej krawędzi znajdziemy przycisk włącz/wyłącz, wejście USB 2.0 host, wyprowadzenie sygnałów demonstracyjnych oraz do kompensacji sondy, wyjście BNC 20 MHz generatora funkcyjnego, 2 kanały wejściowe oraz wejście zewnętrznego wyzwalania. Z tyłu obudowy znajdują się wejście zasilające oraz USB 2.0 device.

Oscyloskop włącza się nadzywczaj szybko, po około 20 sekundach jest gotowy do pracy. System działa bardzo płynnie i responsywnie. W takiej cenie można by się spodziewać nieco gorszego wykonania, ale marka jednak zobowiązuje. Wszystkie pokrętła i przyciski mają przyjemny skok i są wygodne w użytkowaniu. Sprawiają wrażenie solidnych i trwałych, a znając historię Keysighta, zapewne takie są.

Kolejnym miłym zaskoczeniem są sondy standardowo dostarczane do oscyloskopu. Wydają się być jeszcze lepiej wykonane niż dotychczas. Pasmo przenoszenia wynosi 200 MHz i po raz pierwszy Keysight wprowadza standardowe sondy z przełącznikiem pomiędzy dzielnikami 10:1 i 1:1, co pozwala na ograniczenie szumów przy pomiarach niskich napięć. Poznaj szeroki asortyment firmy AM Technologies >>

W urządzeniu zastosowano autorską technologię Mega Zoom czwartej generacji. Gwarantuje ona szybkość odświeżania się do 50 000 przebiegów na sekundę, co jest wartością typową dla sprzętu wyższej klasy. Nie dość że to plasuje oscyloskop w ścisłej czołówce w swojej kategorii, to jeszcze wartość ta nie spada podczas wykonywania innych operacji jak pomiary, dekodowanie protokołów czy analiza FFT. Tak szybkie odświeżanie się zapewnia dużo wyższe szanse na wychwycenie anomalii w sygnale niż przy użyciu zwykłych oscyloskopów.

AM Technoloegies

Pamięć segmentowa to kolejne narzędzie zaczerpnięte z najbardziej zaawansowanych technologicznie oscyloskopów. Pozwala ono efektywnie zarządzać dostępną pamięcią 1 miliona punktów. Umożliwia zapis do pamięci fragmentów sygnału spełniających warunek wyzwalania, a które występują w dużych odstępach czasu. Możemy zapisać do 50 fragmentów (segmentów), które pojawiają się w dowolonie dużej odległości czasowej.

Wbudowany generator funkcyjny może pracować w paśmie do 20 MHz i posiada możliwości modulacji AM, FM oraz FSK. Jest w stanie generować najważniejsze sygnały takie jak sinus, prostokąt, rampa, impuls, DC oraz szum. Jest to idealne rozwiązanie dla klientów edukacyjnych i laboratoriów konstrukcyjnych, gdzie oszczędność miejsca jest równie ważna co budżet.


Nowość, której jeszcze nie wprowadzono w pozostałych oscyloskopach z rodziny, debiutuje w serii X-1000. Jest to możliwość wyznaczania charakterystyk częstotliwościowych. Wykres Bodego wykorzystywany jest między innymi przy pomiarach stabilności zasilaczy impulsowych. Jest pomocnym narzędziem dla uczniów i studentów w zrozumieniu pojęcia fazy i wzmocnienia pasywnych układów RLC oraz aktywnych wzmacniaczy operacyjnych.

Czytaj także: "Konfigurowanie układu wyzwalania oscyloskopu " >>

AM Technoloegies
 
Oscyloskopy Keysight Technologies jako jedne z nielicznych na rynku sprzętowo dekodują i wyzwalają się na protokołach szeregowych: I2C, SPI, UART/RS232, CAN, LIN. Podobnie jest w tym przypadku. Programowa obróbka sygnału spowalnia odświeżanie się oscyloskopu i dekodowanie magistrali. Seria X-1000 dzięki sprzętowemu wyzwalaniu ma szersze zasosowanie i znacznie wyższe prawdopodobieństwo wychwycenia rzadkich błędów komunikacyjnych.

AM Technoloegies

Keysight Technologies jest kluczowym graczem na rynku aparatury pomiarowej. Do tej pory nie było rozsądnej alternatywy dla tanich oscyloskopów chińskich producentów. Teraz to się zmienia i Keysight wprowadzając serię X-1000 udostępnia najlepszą technologię i pierwszorzędną jakość praktycznie dla każdego. Nie wiadomo jak zareagują inni produceni na tę nowość, ale jedno jest pewnie – ten oscyloskop wprowadzi niemałe zamieszanie w segmencie budget.

Testowany model: DSOX1102G

AM Technologies AM Technologies Sp. z o.o. Sp.k.
Al. Jerozolimskie 146C
02-305 Warszawa

tel.: (22) 532 28 00
mobile: +48 662 231 213
fax: (22) 532 28 28
e-mail:

Komentarze

(3)
Renata | 29.03.2017, 10:18
Na jaki okres czasu jest przewidziana gwarancja? Czy istnieje możliwość przetestowania urządzenia w Polsce? Pozdrawiam
Łukasz AMT | 03.04.2017, 15:14
Renato,

Standardowa gwarancja producenta wynosi 3 lata z możliwością rozszerzenia jej do 5 lat. Jeśli jesteś zainteresowana testami prześlij do nas zapytanie na info@amt.pl
Michał | 11.04.2017, 12:36
Pracowałem na jednym z urządzeń tej firmy. Szczerze konkurencja może pozazdrościć wykonania i parametrów!
   1 / 1   
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
Zapisz się na bezpłatny newsletter!
Najnowsze informacje na Twoją skrzynkę:
6/2017

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 6/2017
W miesięczniku m.in.:
  • - Baterie litowo-jonowe w energetyce zawodowej
  • - Układy zasilania w obiektach użyteczności publicznej
Zobacz szczegóły
Czy przewody szynowe mają sens?

Czy przewody szynowe mają sens?

Pomimo prawie stuletniej historii przewodów szynowych jako elementu instalacji elektrycznych trwale wpisanego w krajobraz elektryczny, podczas praktyki na rynku instalacyjnym...
ELEKTROMETAL ELEKTROMETAL
PRODUKCJA - DYSTRYBUCJA - SERWIS przeciwwybuchowych i przemysłowych opraw oświetleniowych przeciwwybuchowych puszek rozgałęźnych,...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl