Artykuł sponsorowany

Rozwiązania do rozruchu silnika

Zdalna kontrola przepompowni
Rozwiązania do rozruchu silnika
Rozwiązania do rozruchu silnika
Lovato Electric

Jak, na jednym obiekcie, w prosty sposób kontrolować pracę silników sterowanych przez softstart lub przemiennik częstotliwości, by w konsekwencji poprawić efektywność energetyczną? Rozwiązanie opiera się na nowoczesnych urządzeniach do rozruchu silnika, umożliwiających optymalizację konsumpcji energii i redukcję mechanicznego zużycia maszyn oraz w pełni funkcjonalnego i łatwego w obsłudze oprogramowania do zarządzania energią.

Przepompownia i jej typowe elemnty składowe

Typowymi elementami składowymi przepompowni są softstarty, które dokonują łagodnego rozruchu i zatrzymania silników elektrycznych pomp oraz przemienniki częstotliwości, w przypadkach gdzie niezbędna jest regulacja i kontrola częstotliwości podczas fazy rozruchu i zatrzymania (np. regulacja PID w celu utrzymania stałego poziomu zmiennych fizycznych, jak ciśnienie czy temperatura).

Rozwiązania LOVATO Electric do poprawy Efektywności energetycznej

Oprogramowanie Lovato Synergy LOVATO Electric do zarządzania energią może być wykorzystywane do zdalnego monitoringu systemu, składającego się z kilku lub kilkudziesięciu urządzeń do rozruchu silnika, takich jak softstarty serii ADXL czy przemienniki częstotliwości VLB.

Poniższy rysunek przedstawia system sterowania pompami, który składa się z 4 softstartów serii ADXL i 3 przemienników częstotliwości serii VLB (Zobacz sposoby rozruchu silnika). Wszystkie urządzenia rozruchowe zostały podłączone do sieci RS485, która jest prosta do konfiguracji i obejmuje możliwy dystans do 1 km.

By umożliwić komunikację z softstartem serii ADXL należy wyposażyć urządzenie w moduł o kodzie zamówieniowym EXC1042 (interfejs RS485), a na przemienniku częstotliwości należy zamontować, do większości wykonań dostarczany w standardzie, moduł RS485 (RTU Modbus).

Zdalna kontrola przepompowni

Przy zastosowaniu konwertera RS-485/Ethernet (np. produkt Lovato Electric o kodzie EXCCON01) istnieje możliwość podłączenia systemu do Internetu. Warunkiem koniecznym jest stały adres IP dla sieci urządzeń, tak by była widoczna z każdego miejsca podłączonego do sieci Internet.

Dane z urządzeń ADXL i VLB odczytywane są zdalnie przy użyciu oprogramowania do nadzoru i zarządzania energią przy użyciu protokołów Modbus RTU (Sprawdź jak wygodniej kontrolować przepompownie). Do swoich produktów LOVATO Electric oferuje oprogramowanie do nadzoru i zarządzania siecią Lovato Synergy, kompatybilnie z softstartami serii ADXL i przemiennikami częstotliwości VLB. Przykład wizualizacji poniżej.

Zdalna kontrola przepompowni

SKONTAKTUJ SIĘ Z FIRMĄ

Lovato Electric Sp. z o.o.

Zachodnia 3
55-330 Błonie k. Wrocławia
Telefon: +48 71 79 79 010
Faks: +48 71 79 79 020

 

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
Zapisz się na bezpłatny newsletter!
Najnowsze informacje na Twoją skrzynkę:
4/2017

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 4/2017
W miesięczniku m.in.:
  • - Zagrożenia pożarowe oraz porażeniowe pochodzące od ograniczników przepięć (SPD)
  • - Wymagania środowiskowe dla urządzeń i instalacji elektroenergetycznych
Zobacz szczegóły
UPS-y kompensacyjne

UPS-y kompensacyjne

Urządzenia zasilania bezprzerwowego są niezbędnym elementem układów zasilania wrażliwych odbiorów, procesów technologicznych, zasilania centrów danych i układów...
JEAN MUELLER POLSKA Sp.z o.o. JEAN MUELLER POLSKA Sp.z o.o.
Firma JEAN MÜELLER GmbH ,  została założona w Eltville nad Renem w 1897 roku przez Jeana Müllera. Ten przedsiębiorczy człowiek w 1895...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl