Pełny numer elektro.info 7-8/2017 tylko dla Ciebie [PDF]

wystarczy założyć konto w portalu elektro.info.pl

XXII Międzynarodowe Targi Automatyki i Pomiarów AUTOMATICON® 2016 - fotoreportaż

patronat medialny elektro.info
 Redakcja  |  04.03.2016  |  1
XXII Międzynarodowe Targi Automatyki i Pomiarów AUTOMATICON® 2016.
XXII Międzynarodowe Targi Automatyki i Pomiarów AUTOMATICON® 2016.
kk

Choć marzec nie przyniósł ze sobą „z automatu” świeżego wiosennego powiewu, to grzechem byłoby powiedzieć to samo o odbywających się w dniach 1-4 marca XXII Międzynarodowe Targi Automatyki i Pomiarów AUTOMATICON® 2016. Zaprezentowane podczas wydarzenia nowości z pewnością można zaliczyć do elektryzujących.

Podobnie, jak w poprzednich latach, na tegorocznych targach AUTOMATICON® pojawiło się nieco ponad 300 wystawców, do grona których zaliczyć należy nie tylko producentów i dystrybutorów, ale i media, instytucje i organizacje branżowe.

Pewną część stanowią firmy zagraniczne (tj. nieposiadające zarejestrowanych przedstawicielstw w naszym kraju), z których największą część stanowią przedstawiciele naszego zachodniego sąsiada. Widząc potencjał polskiego rynku, niemieckie spółki, które pojawiły się wcześniej jako wystawca zagraniczny, w kolejnej edycji często są obecne w ramach polskiego oddziału – to pewna tendencja, którą można zaobserwować na przestrzeni lat.

Jednocześnie na podstawie prowadzonych od czterech lat badań ankietowych można stwierdzić, że z roku na rok wzrasta wśród zwiedzających udział osób decyzyjnych - właścicieli firm, prezesów, dyrektorów. To z kolei gwarantuje wystawcom odpowiednio rzeczowy, konkretny poziom rozmów.

Zobacz także: ŚWIATŁO i ELEKTROTECHNIKA 2016

Skoro mowa o obserwacjach, to od lat podczas targów silnie akcentują swoją obecność systemy sieciowe, choć nie zabrakło nowości z innych obszarów. W tym roku, podobnie jak na poprzednio, bogatą ofertę zaprezentowały firmy produkujące i wdrażające roboty przemysłowe. Goście odwiedzający targi mogli zapoznać się również z rozwiązaniami z dziedziny automatyki począwszy od prostych urządzeń wykonawczych i regulatorów bezpośredniego działania, poprzez regulatory cyfrowe z zaimplementowanymi nowoczesnymi algorytmami sterowania, aż po całe systemy sterowania procesami technologicznymi na poziomie zakładu.

Oferta w zakresie urządzeń pomiarowych objęła pełną gamę czujników i przetworników różnorodnych parametrów fizykochemicznych od pomiaru temperatury i ciśnienia poprzez detektory gazów, pomiary pH, po analizatory składu chemicznego i duże systemy pomiarowe. Dopełnieniem oferty targowej była elektronika: elementy, podzespoły, urządzenia pomiarowe i diagnostyczne.

Przeczytaj również: Wenezuela i energetyka

Organizatorami XXII Międzynarodowe Targi Automatyki i Pomiarów AUTOMATICON® 2016 jest Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP oraz MVM Sp. z o.o.

Zapraszamy do obejrzenia foto-relacji.

Źródło: materiały prasowe.

Komentarze

(1)
JohnCohen95 | 12.03.2016, 16:19
Te targi wyglądają naprawdę świetnie, myślę że można się tam wiele nauczyć. Mam nadzieję, że uda mi się tam pojawić! :)
   1 / 1   

Wybrane dla Ciebie


Gdzie znajduje zastosowanie współczesna termowizja?

Kamery termowizyjne Zadbaj o bezpieczeństwo i uniknij awarii. Za pomocą kamery termowizyjnej możliwe jest bezdotykowe sprawdzenie instalacji elektrycznej przy pełnym obciążeniu. Dzięki temu można (...) czytam dalej »


Urządzenia przeciwprzepięciowe (SPD) - jakie wybrać ?

urządzenia przeciwprzepięciowe spd Ochronniki przepięciowe odpowiednie do zastosowań w instalacjach 230 V lub 400 V, systemy jedno- lub trójfazowe, wymienny moduł warystora i zamknięty moduł iskiernika, wizualna i zdalna sygnalizacja stanu warystora oraz(...) czytam dalej »


Światło dzienne, nasz naturalny regulator - odwzorowanie opraw oświetleniowych »

Bezpanelowe pozyskiwanie energii słonecznej - jak to zrobić?

Ośiwetlenie - jakie wybrać? bezpanelowa energia słoneczna
Rodzaj oświetlenia ma również fundamentalny wpływ na nasz wzrok oraz bezpośrednio wpływa na nasze ciało, umysł i (...) czytam więcej » Innowacje i technologia przeszły długą drogę. Rzeczywiście wkroczyliśmy w nową generację nowoczesnych udogodnień, które nie tylko sprawiają, że nasz styl życia jest bardziej luksusowy i komfortowy, ale... czytam dalej »

Nowe rozdzielnice Practibox S - wysoka jakość i nagrodzony design w przystępnej cenie»

nowe rozdzielnice Rozdzielnice dedykowane są przede wszystkim dla budownictwa mieszkaniowego (prywatnego jak i deweloperskiego), hoteli i obiektów biurowych. Rozdzielnice otrzymały ... czytam dalej »


Wprawiają w ruch tysiące różnych pojazdów na świecie - znasz ich?

Rozdzielnice średniego napięcia (SN) - przegląd 2019

pojazdy elektryczne Medcom Rozdzielnice 2019 porównanie
Zmieniają sposób myślenia o energii elektryczne i nie tylko... czytam więcej » Rozdzielnice średniego napięcia (SN), tak jak i inne rozdzielnice energetyczne, budowane są na napięcia znamionowe w zakresie od 7,2 do 36 kV o wartościach 7,2; 12; ... czytam dalej »

Kamery termowizyjne w cenach promocyjnych - tylko do 30 czerwca! »

Promocje na kamery termowizyjne Przy pracach instalacyjnych, a także w przemyśle, kamera termowizyjna jest nieodzownym narzędziem pracy ... czytam dalej »


Może Cię to zainteresuje ▼

Jaki wybrać uniwersalny, programowalny wyświetlacz cyfrowy?

Kable i przewody - dobierz odpowiednie do swojego projektu »

Sterowniki programowalne kable i przewody - jakie wybrać
Współpracujący z dowolnym nadajnikiem sygnału w standardzie 4-20 mA. Urządzenie nie wymaga dodatkowego zasilania. Do obszaru zastosowań urządzenia wlicza się sterowanie oraz ... czytam więcej » Właściwie wykonana i dostosowana do konkretnych zagrożeń środowiskowych instalacja elektryczna powinna do minimum ograniczać zagrożenia... czytam dalej »


Ochrona przed przepięciami systemów alarmowych»

Wszyscy elektryczni producenci w jednym miesjcu - zobacz!

Ochrona przepięciowa systemów alarmowych Elektryczni producenci w jednym miejscu
Jak ochronić różnorodne elektroniczne systemy ochrony mienia przed skutkami przepięć(...) czytam dalej » Zobacz ponad 100,000 produktów elektromechanicznych w ofercie (...) czytam dalej »

Co jeszcze potrafią enkodery Ethernet?

UPS zasilacze Rynek systemów przemysłowych dynamicznie się rozwija, a standard Industrial Ethernet jest przyszłością systemów (...) czytam dalej »


Jak komunikować urządzenia w środowisku przemysłowym?

Ograniczniki przepięć, które wybrać?

Switche zarządzalne spd ograniczniki przepięć
Switche niezarządzalne to urządzenia, które mają za zadanie przekazywanie danych między urządzeniami w wymagającym środowisku przemysłowym. Ich zadaniem jest zapewnienie przede wszystkim stabilnej, jak również wydajnej komunikacji.(...) czytam dalej » Układy SPD typu 1 (ograniczniki przepięć typu 1) powinny być stosowane do ochrony instalacji elektrycznej oraz urządzeń przed zagrożeniami stwarzanymi(...) czytam dalej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
5/2019

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 5/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Stacje ładowania pojazdów elektrycznych
  • - Oświetlenie boisk piłkarskich zgodnie z wymaganiami klas oświetleniowych
Zobacz szczegóły
Enkodery ETHERNET AFS/AFM60A

Enkodery ETHERNET AFS/AFM60A

Rynek systemów przemysłowych dynamicznie się rozwija, a standard Industrial Ethernet jest przyszłością systemów komunikacji. Wydajność standardu Fast Ethernet,...
Cantoni Motor S.A. Cantoni Motor S.A.
Grupa Cantoni została pionierem w produkcji silników elektrycznych już w XIX wieku i od tego czasu kontynuuje misję wdrażania...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl