Artykuł sponsorowany

Czy istnieją złączki listwowe przeznaczone do wszystkich rodzajów przewodów?

 WAGO ELWAG Sp. Z o.o.  |  01.03.2018
WAGO

Technologia automatyki budynkowej oraz różnego typu aplikacji przemysłowych nieustannie się rozwija. Istotne jest więc, aby jedne z najważniejszych podzespołów w branży - złączki listwowe, były niezawodne, a przy tym – stanowiły opłacalne ekonomicznie rozwiązanie podczas łączenia dużej liczby sygnałów o różnym poziomie mocy w szafkach rozdzielniczych, sterowniczych, maszynach, czy też liniach technologicznych.

Po pierwsze: pewne połączenie przewodów elektrycznych

Głównym zadaniem złączek listwowych jest tworzenie połączeń elektrycznych, a także zapewnienie odpowiedniego mechanicznego zamocowania przewodów. Dlatego też tak istotną kwestią jest to, aby były one nie tylko niezawodne w kwestii zapewnienia bezpieczeństwa, ale także uniwersalne - łącząc wszystkie rodzaje przewodów, a tym samym - znacznie przyspieszając wszelkie prace.

Złączka idealna to także taka, która umożliwia montaż przewodów o przekroju o jeden stopień większy od nominalnego i obciążenie ich prądem odpowiednim dla tego przekroju. Efektem połączenia bezpieczeństwa oraz ekonomii - oszczędności miejsca i kosztów, jest powstanie złączek listwowych TOPJOB® S (dowiedz się więcej na temat złączek listwowych TOPJOB® S). Dzięki nim można z powodzeniem zamontować wtykowo przewody o przekroju nominalnym oraz dwa stopnie mniejszym ‒ bez użycia narzędzi.

Push-in CAGE CLAMP®

Najważniejszym elementem złączek listwowych jest ich zacisk. Jego niezawodne i poprawne działanie decyduje o tym, czy dana złączka listwowa może zostać uznana za dobrą jakościowo. W złączkach TOPJOB® S zastosowano sprawdzony w milionach zastosowań, uniwersalny zacisk Push-in CAGE CLAMP® dedykowany wszystkim rodzajom przewodów: jednodrutowych, wielodrutowych oraz linkowych (w tym zakończonych zakrępowanymi gazoszczelnie tulejkami przewodowymi). Dzięki temu uniwersalność idzie w parze z ekonomią (więcej o zacisku Push-in CAGE CLAMP®).

Duże znaczenie systemu mostkowania

O tym, czy uznamy złączkę listwową za uniwersalną decyduje także jej system mostkowania (sprawdź szczegóły). Na tym poziomie złączka listwowa TOPJOB® S także wpisuje się w ten kanon, gwarantując dużą elastyczność. Zastosowany w niej wielofunkcyjny program mostków zapewnia najlepsze rozwiązanie dla każdego typu mostkowania: mostki do połączeń w gwiazdę, w trójkąt, poprzeczne, redukcyjne, przewodowe, a ponadto pionowe.

Więcej informacji dotyczących złączek listwowych TOPJOB® S dostępnych jest na stronie producenta: www.wago.com

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
7-8/2019

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 7-8/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Obciążalność prądowa ciągła przewodów szynowych wielkoprądowych SN
  • - Instalacje elektryczne w osiedlowych budynkach wielorodzinnych
Zobacz szczegóły

MITRA LED

Właściwe oświetlenie drogowo-parkowe pozwala znacznie zredukować koszty eksploatacji, będąc rozwiązaniem zarówno ekonomicznym, estetycznym, jak i ekologicznym. Lena Lighting S.A. oferuje...

MITRA LED

Właściwe oświetlenie drogowo-parkowe pozwala znacznie zredukować koszty eksploatacji, będąc rozwiązaniem zarówno ekonomicznym, estetycznym, jak i ekologicznym. Lena Lighting S.A. oferuje...
Enkodery ETHERNET AFS/AFM60A

Enkodery ETHERNET AFS/AFM60A

Rynek systemów przemysłowych dynamicznie się rozwija, a standard Industrial Ethernet jest przyszłością systemów komunikacji. Wydajność standardu Fast Ethernet,...
Cantoni Motor S.A. Cantoni Motor S.A.
Grupa Cantoni została pionierem w produkcji silników elektrycznych już w XIX wieku i od tego czasu kontynuuje misję wdrażania...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl