Artykuł sponsorowany

Czy istnieją złączki listwowe przeznaczone do wszystkich rodzajów przewodów?

 WAGO ELWAG Sp. Z o.o.  |  01.03.2018
WAGO

Technologia automatyki budynkowej oraz różnego typu aplikacji przemysłowych nieustannie się rozwija. Istotne jest więc, aby jedne z najważniejszych podzespołów w branży - złączki listwowe, były niezawodne, a przy tym – stanowiły opłacalne ekonomicznie rozwiązanie podczas łączenia dużej liczby sygnałów o różnym poziomie mocy w szafkach rozdzielniczych, sterowniczych, maszynach, czy też liniach technologicznych.

Po pierwsze: pewne połączenie przewodów elektrycznych

Głównym zadaniem złączek listwowych jest tworzenie połączeń elektrycznych, a także zapewnienie odpowiedniego mechanicznego zamocowania przewodów. Dlatego też tak istotną kwestią jest to, aby były one nie tylko niezawodne w kwestii zapewnienia bezpieczeństwa, ale także uniwersalne - łącząc wszystkie rodzaje przewodów, a tym samym - znacznie przyspieszając wszelkie prace.

Złączka idealna to także taka, która umożliwia montaż przewodów o przekroju o jeden stopień większy od nominalnego i obciążenie ich prądem odpowiednim dla tego przekroju. Efektem połączenia bezpieczeństwa oraz ekonomii - oszczędności miejsca i kosztów, jest powstanie złączek listwowych TOPJOB® S (dowiedz się więcej na temat złączek listwowych TOPJOB® S). Dzięki nim można z powodzeniem zamontować wtykowo przewody o przekroju nominalnym oraz dwa stopnie mniejszym ‒ bez użycia narzędzi.

Push-in CAGE CLAMP®

Najważniejszym elementem złączek listwowych jest ich zacisk. Jego niezawodne i poprawne działanie decyduje o tym, czy dana złączka listwowa może zostać uznana za dobrą jakościowo. W złączkach TOPJOB® S zastosowano sprawdzony w milionach zastosowań, uniwersalny zacisk Push-in CAGE CLAMP® dedykowany wszystkim rodzajom przewodów: jednodrutowych, wielodrutowych oraz linkowych (w tym zakończonych zakrępowanymi gazoszczelnie tulejkami przewodowymi). Dzięki temu uniwersalność idzie w parze z ekonomią (więcej o zacisku Push-in CAGE CLAMP®).

Duże znaczenie systemu mostkowania

O tym, czy uznamy złączkę listwową za uniwersalną decyduje także jej system mostkowania (sprawdź szczegóły). Na tym poziomie złączka listwowa TOPJOB® S także wpisuje się w ten kanon, gwarantując dużą elastyczność. Zastosowany w niej wielofunkcyjny program mostków zapewnia najlepsze rozwiązanie dla każdego typu mostkowania: mostki do połączeń w gwiazdę, w trójkąt, poprzeczne, redukcyjne, przewodowe, a ponadto pionowe.

Więcej informacji dotyczących złączek listwowych TOPJOB® S dostępnych jest na stronie producenta: www.wago.com

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
1-2/2019

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 1-2/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Projekt zasilania transformatorów elektromedycznych bloku operacyjnego szpitala
  • - Zasady wprowadzania do obrotu i stosowania urządzeń przeciwpożarowych
Zobacz szczegóły

Budowa linii 400 kV trwa

Jak podaje portal cire.pl, budowa linii 400 kV pomimo zimy nadal trwa. Jest to kluczowa realizacja dla ciągłości dostaw energii elektrycznej na terenie województwa mazowieckiego i aglomeracji...

Nożyczki dla elektryków

Skrzynka narzędziowa każdego elektryka powinna zawierać przyrządy do cięcia. Szczególnie polecamy uniwersalny model nożyczek firmy Knipex 95 05 10 SB.
Elastycznie i bezpiecznie

Elastycznie i bezpiecznie

Systematycznie rozbudowujące się systemy instalacji elektrycznych powodują, że szukamy nowych rozwiązań w zakresie bezpiecznego prowadzenia tras kablowych.
ZPAS ZPAS
ZPAS z siedzibą w Przygórzu to lider produkcji szaf i obudów teleinformatycznych, energetycznych i automatyki oraz kompleksowych rozwiązań...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl