Artykuł sponsorowany

Valena Allure – ikona designu

 Legrand Sp. z o.o.  |  14.01.2019  |  4
Legrand

Valena Allure to nowa seria osprzętu firmy Legrand, łącząca wysmakowaną awangardę i nowoczesność. Wyróżniający ją kształt ramek oraz paleta różnorodnych materiałów zachęcają do eksperymentowania. Valena Allure pomoże z łatwością przekształcić Twój dom w otoczenie pełne nowych wrażeń i stanowić będzie źródło kolejnych inspiracji.

 

Valena Allure charakteryzuje się trzema stylami wykończeń tworzących gamę wielu niepowtarzalnych wzorów. Wśród nich odnajdziemy kilka kolorów dwuwarstwowych ramek z wyraźną zewnętrzną krawędzią dbającą o poczucie lekkości. Kontrastująca z częścią zewnętrzną czarna podstawa, uwydatnia efekt cienia przyciągając wzrok niezwykłym wyglądem. Kolejne ramki to już rozbudowana gra pastelowych kolorów realizowana przez nałożenie zdobień w odcieniu chromu i złota. Poznaj bagaty asortyment firmy Legrand >>

Zawarte w tej samej tonacji barw, kolory biały zen i kremowy zen stanową ukłon w stronę prawdziwej sztuki. Interesującym ich detalem są delikatne, obecne na powierzchni ramki żłobienia. Czarny i purpurowy barok wraz z ramką sieć, powstałą z zastygnięcia cienkiego drutu w przezroczystym materiale  - to kolejne oryginalne, tym razem trójwymiarowe zdobienia. Są wyrafinowane i wyjątkowe. Przyozdabianie ścian prawdziwym luksusem należy do wykończeń materiałowych w postaci metalu, szkła, drewna lub skóry.

Wykończenia otoczone metalowym pierścieniem, podkreślającym z każdej strony szlachetność przyciągają wzrok. Jasny i ciemny nikiel to najbogatsze wykonania, absolutnie bezkompromisowe. Dostarczają, oprócz wizualnych doznań, także przyjemność z ich użytkowania. Duży ciężar klawisza stanowi nową jakość w sposobie przełączania przez początkowy, miękki opór, który po chwili przechodzi w wyraźnie samoczynny płynny ruch, zakończony oparciem o granicę momentu zadziałania łącznika.

Nowa seria realizuje kilkadziesiąt różnych funkcji wykorzystywanych we współczesnych instalacjach elektrycznych. Wśród szeregu popularnych gniazd w wersji pojedynczej i podwójnej dedykowanych do ramek pojedynczych i wielokrotnych, znajdziemy w niej kompletną ofertę łączników oświetlenia oraz wersje specjalne osprzętu dla automatyki domowej. Valena Allure to konstrukcje gwarantujące wieloletnią trwałość i komfort użytkowania.

Ofertę osprzętu uzupełniają sterowniki rolet, regulatory temperatury, a także ściemniacze aktywowane z wielu miejsc pomieszczenia, pamiętające ostatnie ustawienia. Znajdziemy również zaawansowane modele dotykowe z diodowym wskaźnikiem poziomu natężenia oświetlenia. Do pomieszczeń wilgotnych np. łazienek, stworzone zostały wersje gniazd z klapką przystosowane do środowiska IP44. Osprzęt Valena Allure to rozwiązania sprawdzające się doskonale także w biurze i hotelu. Wybierz sterowanie oświetleniem dla swojego domu >>

Zapewniają dostęp do sieci Internet oraz telewizji, umożliwiają podłączenie komputera do projektora i transmisję obrazu wraz z dźwiękiem w najwyższej bezstratnej jakości. Dopełnieniem wygody jest możliwość podłączenia urządzeń mobilnych do mocnej ładowarki USB ładującej szybko i skutecznie każde urządzenie mobilne. W najbardziej wyszukanych, tzw. inteligentnych instalacjach, możemy wykorzystać łączniki oświetlenia sterowane radiowo. Przyklejane tam gdzie chcemy, nie wymagają kosztownego kucia i prowadzenia kabli.

Posiadanie sieci WiFi może natomiast wzbogacić projektowany system o wizualizację i sterowanie za pomocą np. smartfona, wszystkich funkcji wybranych przez inwestora na potrzeby nowoczesnego domu, biura lub hotelu.

Wybrane produkty serii VALENA ALLURE 

nazwa opis zdjęcie
ŁĄCZNIK OŚWIETLENIA Valena Allure to świeży pomysł łączący wysmakowaną awangardę i nowoczesność. Cechą wyróżniającą linię łączników Allure jest subtelna budowa klawisza poprawiająca wygodę użytkowania. Wyraźne krawędzie ramek w 22 wykończeniach, w połączeniu z kontarstową ramką klawisza powodują, że łączniki wydają się zaskakująco lekkie, a równocześnie wyraźne.
 Łącznik ośwetlenia Valena Allure
ŁĄCZNIK SCHODOWY PODŚWIETLANY Połączenie tradycyjnego łącznika z technologią LED, zapewniającą wysoką niezawodność, trwałość i oszczędność energii. Niebieskie światło zapewnia dodatkowo delikatny akcent dekoracyjny.


 Łącznik schodowy podświetlany Valena Allure
ŁĄCZNIK Z AUTOMATYCZNYM WYŁĄCZENIEM Łącznik oszczędzający energię, pamiętający o wyłączeniu światła, gdy ty zapomnisz. Doskonała propozycja do pokoju dziecięcego lub na klatkę schodową. Włączone światło gaśnie samoczynnie, gdy nikogo nie ma w pokoju. Możliwe jest nastawienie czasu wyłączenia w zakresie od 25 sekund do 15 minut.


 Łącznik z automatycznym wyłączeniem Valena Allure
GNIAZDO ŁADOWANIA USB Ładowanie smartfonów i tabletów bez zajmowania zwykłych gniazd jest możliwe dzięki ładowarce USB. Eleganckie wykonanie pozwoli na szybkie i dyskretne ładowanie urządzeń mobilnych oraz eliminację zbędnych zasilaczy zaburzających harmonię otoczenia.


 Gniazdo do ładowania USB Valena Allure
GNIAZDO WTYCZKOWE Gniazda zasilające Valena Allure wyposażone są w przesłony styków, automatyczne zaciski sprężynowe lub śrubowe oraz punkty pomiarowe na przedniej części mechanizmu. Występują w wersji tradycyjnej jako gniazda pojedyncze lub podwójne.


 Gniazdo wtyczkowe Valena Allure
ŁĄCZNIK STEROWANIA ROLETAMI Łączniki Valena Allure można zastosować do indywidualnego bądź grupowego sterowania roletami. Na uwagę zasługuje intuicyjne umieszczenie klawiszy. Klawisz górny podnosi roletę, natomiast dolny ją opuszcza. Ułatwia to codzienną obsługę bez konieczności przypominania sobie, który klawisz obsługuje wybrany kierunek ruchu rolety, inaczej niż w przypadku rozwiązań z klawiszami umieszczonymi obok siebie.


 Łącznik sterowania roletami Valena Allure
GNIAZDO TELEWIZYJNE KOŃCOWE Valena Allure oferuje kompletną ofertę produktów dedykowanych do przesyłania sygnałów multimedialnych analogowych lub cyfrowych zapewniających dostęp do telewizji, telefonu i Internetu oraz przesyłanie sygnału A/V do projektowa lub monitora.


 Gniazdo telewizyjne końcowe Valena Allure
MODUŁ BLUETOOTH Dzięki modułowi Bluetooth można bezprzewodowo przesyłać sygnały audio do głośników w sali konferencyjnej lub do systemu audio we własnym domu. Wygodna obsługa połączona z jednoczesnym internetowym dostępem do tysięcy stacji radiowych i zbiorów nagrań zgromadzonych na tablecie lub smartfonie na nowo definiuje komfort obsługi domowego systemu audio.


 Moduł bluetooth Valena Allure
STEROWNIK RADIOWY Dzięki transmisji radiowej i zasilaniu bateryjnemu, urządzenia łatwo integrują się z infrastrukturą tradycyjnej sieci elektrycznej i nie wymagają dodatkowego okablowania.


 Sterownik radiowy Valena Allure
ŁĄCZNIK AUTOMATYCZNY Z CZUJNIKIEM RUCHU Do zarządzania oświetleniem w korytarzach, klatkach schodowych lub łazienkach w celu ograniczenia zużycia energii i zapewnienia wygody dla użytkownika.


 Łącznik automatyczny z czujnikiem ruchu Valena Allure
ŁĄCZNIK CZASOWY OŚWIETLENIA I WENTYLACJI Wyłączenie oświetlenia lub wentylacji po upływie nastawionego czasu w zakresie od 25 s do 15 min.


 Łącznik czasowy oświetlenia i wentylacji  Valena Allure
ŚCIEMNIACZ PRZYCISKOWY W ofercie serii Valena Allure dostępne są ściemniacze o szerokim zakresie mocy do wszystkich przystosowanych źródeł światła. Umożliwiają płynną regulację natężenia oświetlenia w pełnym zakresie, w zależności od potrzeb, pory dnia czy nastroju.


 ściemniacz przyciskkowy Valena Allure
ŁĄCZNIK AUTOMATYCZNY Z MOŻLIWOŚCIĄ RĘCZNEJ ZMIANY TRYBU PRACY Automatycznie załącza obwód oświetlający drogę przejścia lub przeszkodę np. początek klatki schodowej lub nagły uskok podłogi korytarza. Występuje również w wersji z dodaną diodą LED do niezależnego podświetlania np. stopni schodów.


 Łącznik automatyczny z możliwością ręcznej zmiany trybu pracy Valena Allure
ROZWIĄZANIA MULTIMEDIALNE I DYSTRYBUCJA DŹWIĘKU Szeroka gama produktów Valena Allure jest przeznaczona do analogowego lub cyfrowego przesyłania treści multimedialnych, a system dystrybucji dźwięku to rozwiązanie dla jednego pokoju lub wielu pomieszczeń.


 Rozwiązania multimedialne dystrybucja dźwięku Valena Allure
DYSTRYBUCJA DŹWIĘKU W WIELU POMIESZCZENIACH Muzyka w każdym pokoju. Jednostka główna wejścia dźwięku + sterowniki lokalne w pokojach. Możliwa jest też funkcja monitorowania pokoju dziecka.


 Dystrybucja dźwięku w wielu pomieszczeniach
TERMOSTAT PROGRAMOWALNY Rozwiązania Valena Allure zaspokajają potrzeby nowoczesnego stylu życia. Możliwe jest programowanie dzienne lub tygodniowe. Urządzenie wyświetla aktualnie ustawiony program.


 Termostat programowalny Valena Allure
TERMOSTAT CYFROWY Termostat programowalny z panelem LCD pozwala na automatyczne sterowanie temperaturą w pomieszczeniach zgodnie ze zdefiniowanymi wcześniej dziennymi lub tygodniowymi scenariuszami


 Termostat cyfrowy Valena Allure
OŚWIETLENIE PRZESZKODOWE Z CZUJNIKIEM RUCHU Oświetlenie przeszkodowe z czujnikiem ruchu, to przede wszystkim większe bezpieczeństwo dla gości hotelowych przy przejściu w nocy przez klatkę schodową czy korytarz.


 Oświetlenie przeszkodowe z czujnikiem ruchu Valena Allure
GNIAZDO RJ 45 Współczesne środowisko pracy wymaga stałego dostępu do zasobów internetowych i wewnętrznej sieci firmowej. Potrzebne są więc rozwiązania, które zapewnią elastyczny dostęp do zasilania i sieci telekomunikacyjnej wewnątrz i spoza firmy.


 Gniazdo RJ 45 Valena Allure
STEROWNIK SCENARIUSZY Sterownik scenariuszy z 8 przyciskami to nowe urządzenie, które zainstalowane np. przy łóżku umożliwia zarządzanie oświetleniem, temperaturą czy też ustawieniem rolet.


 Sterownik scenariuszy Valena Allure

 

 

Facebook Legrand

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z FIRMĄ
Legrand Polska Sp. z o.o.
ul. Domaniewska 50
02-672 Warszawa
tel.: 22 549 23 30

www.legrand.pl
www.legrandwdomu.pl

Komentarze

(3)
kakasia227 | 18.10.2017, 23:40

bardzo ładne

MagdaD | 27.03.2018, 15:51
wygląda extra, szczególnie podoba mi się ten z drewnianymi elementami
michałek | 20.11.2019, 09:41
Super wzory, czekam na jakieś ciekawe mroczne kompozycje ;)
   1 / 1   
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
11/2019

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 11/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Instalacje elektryczne na terenie imprez plenerowych – błędy oraz wymagania
  • - Ochrona przed pożarem z wykorzystaniem wyłączników różnicowoprądowych
Zobacz szczegóły
COMEX S.A. COMEX S.A.
O firmie COMEX S.A. od początku swojej działalności, tj. od 1987 zajmuje się kompleksową obsługą klientów w zakresie zasilania...

Ciekawe strony

Elektryk na Fixly.pl

EPS System - agregaty prądotwórcze

Producent oświetlenia

Ciekawa Architektura

Instalacje

Literatura fachowa

Rekuperacja

Termomodernizacja

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl