Pełny numer elektro.info 7-8/2017 tylko dla Ciebie [PDF]

wystarczy założyć konto w portalu elektro.info.pl

JM-TRONIK – dynamizm i 30-letnie doświadczenie

JM-TRONIK – dynamizm i 30-letnie doświadczenie
JM-TRONIK – dynamizm i 30-letnie doświadczenie

W 2011 roku mieliśmy szereg imprez związanych z jubileuszem 30-lecia. Było wiele okazji do refleksji nad historią naszej Spółki, otrzymywaliśmy gratulacje i podziękowania. Dla nas była to szczególna dawka pozytywnej energii i zachęta do dalszej wytężonej pracy.

Ciąg dalszy artykułu...

Co nowego pojawiło się w jubileuszowym roku w zakresie techniki łączeniowej?

W tym roku skupiliśmy się głównie na zwiększeniu oferty i różnorodnych wersji wyłączników próżniowych oraz rozbudowie działu wsparcia technicznego i serwisu. Posiadamy w tej chwili w sprzedaży wyłączniki VC-1 na napięcia 12/17,5/24/36 kV, prądy znamionowe 630–4000 A oraz prądy zwarciowe wyłączalne do 40 kA. Zaplecze produkcyjne i konstrukcyjne pozwala nam realizować duże dostawy w zakresie aparatury łączeniowej. Na przykład w tym roku rozpoczęliśmy dostawę ponad 200 sztuk wyłączników VC-1 dla Tauronu. Wysokie wymagania tego przetargu miały na celu wybór wyłącznie firm posiadających nie tylko potencjał, lecz również ogromną wiedzę techniczną w tej dziedzinie. Tym bardziej cieszy nas zaufanie Klientów do naszych wyłączników, które z powodzeniem pracują w ich firmach już od ponad 8 lat.

Ostatnio dużo się słyszy o licznikach energii produkcji JM-TRONIK. Czy to ważny segment waszej działalności?

W 2011 roku dostarczaliśmy liczniki do Energa-Operator, szeregu oddziałów PGE-Dystrybucja oraz wielu innych odbiorców krajowych i zagranicznych. Planujemy, że ten rok zamkniemy liczbą około 500 000 sztuk sprzedanych liczników. Teraz posiadamy kompleksową ofertę do zastosowań komunalnych i przemysłowych wraz z modemami PLC oraz koncentratorami dla zastosowań AMM/AMI/SmartGRID. Bogaty wybór produktów, konkurencyjne ceny i wysoka jakość wytwarzanych urządzeń pozwalają nam skutecznie pozyskiwać sympatię Klientów.

Czy firma wykonuje budowę lub modernizację stacji w systemie „pod klucz”?

Tak, od kilku lat prężnie rozwijamy ten segment działalności. Mamy na koncie liczne modernizacje m.in. stacji 110/6 kV dla LW Bogdanka, 2 stacji 110/15 kV dla RWE (tj. RPZ Służewiec i RPZ Sielce), modernizację lub budowę wielu innych obiektów dla Kompanii Węglowej, PKP Energetyka, Soda Polska, Vattenfall Heat Polska, KGHM Polska Miedź itd. W 2012 rok wchodzimy z portfelem zamówień na roboty elektromontażowe przekraczającym 10 mln zł. To dobry start dla dynamicznego rozwoju tego segmentu w naszej Spółce.

Jakie są niezbędne czynniki do dynamicznego rozwoju w energetyce?

Przede wszystkim ludzie. To największy kapitał każdej firmy. Dzięki zgranemu, kompetentnemu zespołowi można wyznaczać i realizować śmiałe cele. Mam szczęście pracować właśnie z takimi ludźmi, a to przekłada się bezpośrednio na wyniki naszej Spółki.

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok, czego życzy Pan czytelnikom „elektro.info”?

Korzystając z tej okazji, życzę wszystkim Czytelnikom wesołych świąt w rodzinnej atmosferze, a w nowym roku wielu sukcesów i satysfakcji zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym.

Artykuł pochodzi z: miesięcznika elektro.info 12/2011
Tagi: 
jm-tronik | 
wywiad

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Kompleksowe inspekcje termowizyjne - gdzie szukać pomocy? »

Termowizja inspekcja

Przez ostatnie stulecie zbudowano wiele urządzeń pomiarowych w zakresie podczerwieni, ale największe możliwości i popularność zyskały rozwiązania... czytam dalej »

 


Jaki silnik elektryczny wybrać? »

silnik elektryczny

W działaniu wielu maszyn i urządzeń technicznych wymagany jest ruch postępowy lub postępowo-zwrotny. Zazwyczaj ruch ten wytwarzają (...) czytam więcej »

 


Łączniki elektroinstalacyjne - rodzaje i sposób działania?

Oświetlenie zewnętrzne LED - dobór i zastosowanie»

Ranki łączniki gniazdka oswietlenie zewnętrzen LED
W każdej standardowej instalacji elektrycznej w budynku występują gniazda wtyczkowe oraz łączniki. Ich budowa oraz sposób zamocowania zależą od miejsca zainstalowania oraz metody wykonania (...) czytam więcej » Wymiana opraw oświetlenia zewnętrznego ze źródłami LED przynosi przede wszystkim poprawę efektywności energetycznej oświetlenia ulicznego. Oświetlenie LED posiada również (...) czytam dalej »

 


Przyrządy kontrolne i pomiarowe - zobacz niezawodne rozwiązania»

narzedzia pomiarowe dla elektryka Miernik napięcia, ciągłości i kolejności faz są zaprojekotwane do testowania napięcia, fazy, polaryzacji, kolejności faz i półprzewodników. Cyfrowy multimetr oraz cyfrowy miernik cęgowy oferują idealne rozwiązania dla wszystkich wymagań i możliwych zastosowań. Mierniki wykorzystują standardowe (...) czytam dalej »


Zobacz jakie oprawy zaprezentowano na Energetab 2019  »

Wiele nowych produktów od najlepszych w branży marek »

Samochody elektryczne i  mobilne stacje elektronika
Oświetlenie awaryjne ma zapewnić bezpieczne opuszczenie zajmowanych przestrzeni podczas awarii zasilania opraw oświetlenia podstawowego. Niejednokrotnie zanik oświetlenia podstawowego nie jest spowodowany zwykłą awarią zasilania czy wyłączeniem(...) czytam więcej » Poznaj pierwszy w branży przewodnik elektroniczny po złączach. Internetowe narzędzie referencyjne ułatwiające dobór złączy. (...) chcę zobaczyć »

 


Odpowiednie oświetlenie - prawidłowy dobór oświetlenia w projekcie »

projekt oświetlenia Są takie miejsca w domu, o których nie myśli się w pierwszej kolejności. Zostawia się je na później, dopiero wtedy, gdy zadba się o ważniejsze pomieszczenia. Tak jest często (...) czytam dalej »

 


Jak zapewnić bezprzerwowe zasilanie gwarantowane? »

Kolektor słoneczny – urządzenie do konwersji energii promieniowania słonecznego na ciepło »

zasilanie gwarantowane panele słoneczne
Co rusz znaczenie tego problemu uświadamiają nam przechodzące nad naszym krajem orkany i wichury oraz widmo blackoutu, wynikające z pojawiającego się latem ogromnego zapotrzebowania na ... czytam więcej » Udział energii słonecznej w Polsce jest bardzo niski i według urzędu statystycznego, pozyskanie energii z promieniowania słonecznego w porównaniu do innych źródeł odnawialnych w 2017 roku wyniósł niecałe 1%.... czytam dalej »

Szafy energetyczne, sterowniczne, rozdzielcze - dlaczego nie wiesz co wybrać? »

szafy rozdzielcze i sterownicze Zgrupowanie urządzeń elektroenergetycznych wraz z szynami zbiorczymi, połączeniami elektrycznymi, elementami izolacyjnymi i osłonami, służący do rozdziału energii elektrycznej i łączenia oraz ... czytam dalej »


Bezprzewodowa automatyka domowa - i możesz sterować wszystkim w domu »

Intuicyjne oprogramowanie do projektowania listew ze złączkami !

Automatyka domowa - sterowaniem ze smatfona Projektowanie listew - oprogramowanie
Nowoczesny smartdom powinien być gotów na każde życzenie. Dlatego rozwiązania bezprzewodowej automatyki domowej dają Ci zdalną kontrolę nad funkcjami Twojego domu - oświetleniem, roletami, ogrzewaniem ... czytam więcej » Intuicyjne oprogramowanie do projektowania listew ze złączkami oraz profesjonalnego opisywania oznaczników do złączek szynowych, przewodów, kabli, urządzeń i instalacji. Oprogramowanie dostępne jest bezpłatnie na stronie www ... chcę poznać »

Małe, średnie i duże systemy sterowania »

Sterowniki plc Jeszcze kilka lat temu sterowniki PLC „tylko” wspierały pracowników przy wykonywaniu monotonnych zadań i zwiększaniu szybkości produkcji. Aktualnie każda produkcja ... czytam dalej »


Złącza silnoprądowe - czy silikon sobie poradzi?

Złącza silnopradowe Czy możemy zastosować elastyczne przewody silikonowe i czy są one odporne na uszkodzenie i wysokie temperatury? Przykładowo dla przekroju kabla 240 mm2 ... chcę obejrzeć »


Może Cię to zainteresuje ▼

Wyświetlacz cyfrowy - jaki wybrać?

Technologie robotyczne zgodne z koncepcją Industry 4.0 » »

wyświetlacze cyfrowe robotyka i automatyka
Współpracujący z dowolnym nadajnikiem sygnału w standardzie 4-20 mA. Urządzenia nie wymagające dodatkowego zasilania. Do obszaru zastosowań ... czytam więcej » Nowoczesne urządzenia mechaniczne nic nie znaczyłyby bez ukrytej w nich elektroniki, dizęki której ... czytam dalej »


Odczyty cyfrowe - przyrządy przeznaczone do wyświetlania położenia »

czytniki cyfrowe Współpracują z przetwornikami przemieszczeń liniowych (liniały) i kątowych (enkodery). Wykonywane są w różnych wersjach dostosowanych do (...) czytam dalej »


1-fazowe liczniki energii elektrycznej - widziałeś to?!

Inteligentny system dystrybucji mocy »

Liczniki energii jakie wybrać moc
Wymagania stawiane licznikom energii elektrycznej zawarte są w normach oraz przepisach (...) czytam dalej » Uniwersalne zastosowanie, w pojedynczych szafach sterowniczych, jak też w kompletnych systemach... czytam dalej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
10/2019

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 10/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Projekt zasilania pompowni pożarowej
  • - Przekładniki niekonwencjonalne wykorzystywane w automatyce elektroenergetycznej
Zobacz szczegóły
COMEX S.A. COMEX S.A.
O firmie COMEX S.A. od początku swojej działalności, tj. od 1987 zajmuje się kompleksową obsługą klientów w zakresie zasilania...

Ciekawe strony

Elektryk na Fixly.pl

EPS System - agregaty prądotwórcze

Producent oświetlenia

Ciekawa Architektura

Instalacje

Literatura fachowa

Rekuperacja

Termomodernizacja

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl