Pełny numer elektro.info 7-8/2017 tylko dla Ciebie [PDF]

wystarczy założyć konto w portalu elektro.info.pl

Farnell partnerem na rynku energii odnawialnej

rozmowa z Anetą Grabowską – menadżerem regionalnym Farnell na Polskę i kraje bałtyckie oraz Jamesem Turnerem – menadżerem Farnell ds. energetyki alternatywnej
Farnell partnerem na rynku energii odnawialnej
Farnell partnerem na rynku energii odnawialnej

Firma Farnell na polskim rynku operuje bezpośrednio od 4 lat. W ciągu tego okresu sprzedaż w Polsce rosła i rośnie nadal, w najszybszym tempie spośród innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej, co pokazuje, że klienci darzą nas zaufaniem, a nasza oferta spełnia ich wymagania. Nasz sukces zawdzięczamy przede wszystkim profesjonalnej polskiej kadrze, która jest doskonale przygotowana do obsługi klientów, dostosowując globalną ofertę Farnell do lokalnych potrzeb.

Farnell bardzo dynamicznie rozwija się w Polsce, w czym tkwi tajemnica Państwa sukcesu?
Aneta Grabowska: – Firma Farnell na polskim rynku operuje bezpośrednio od 4 lat. W ciągu tego okresu sprzedaż w Polsce rosła i rośnie nadal, w najszybszym tempie spośrod innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej, co pokazuje, że klienci darzą nas zaufaniem, a nasza oferta spełnia ich wymagania. Nasz sukces zawdzięczamy przede wszystkim profesjonalnej polskiej kadrze, która jest doskonale przygotowana do obsługi klientów, dostosowując globalną ofertę Farnell do lokalnych potrzeb. W ciągu tych 4 lat nawiązaliśmy również lokalną współpracę z naszymi dostawcami, których mamy ponad 3500 w ofercie. Wspólnie organizujemy seminaria techniczne i szkolenia produktowe, które umożliwiają naszym klientom zapoznanie się z nowymi produktami i technologiami dostępnymi w ofercie Farnell.

Co wyróżnia Farnell spośrod innych dystrybutorów elektroniki?
AG: – Farnell, w odróżnieniu od innych dystrybutorów podzespołów elektronicznych, oferuje klientom kompleksowe rozwiązania projektowe, począwszy od odpowiedniego oprogramowania, poprzez szeroki wybór produktów, po wsparcie techniczne. W Farnell zajmujemy się nie tylko sprzedażą elementów z oferty 500 000 produktów, ale zapewniamy wsparcie naszym klientom na każdym etapie projektowania.

To jest możliwe dzięki wspaniałej załodze, ludziom, którzy wykonują swoją pracę z zaangażoweniem i pasją. W Farnell nie boimy się wyzwań i nie kopiujemy pomysłów naszej konkurencji. Wprowadzamy nowe rozwiązania i technologie, zarówno pod względem produktowym, jak i usług zapewniających wartość dodaną.

Obecnie klienci mają coraz większe wymagania. Szukają partnera, u którego znajdą nie tylko komponenty do prototypu lub produkcji, ale który umożliwi im także dostęp do informacji dotyczących nowych rozwiązań technologicznych, trendów na rynku oraz zagadnień związanych ze zmianami w dyrektywach mających wpływ na branżę elektroniczną. Farnell jest partnerem, który rozumie oczekiwania klientów. To nas wyróżnia spośród firm konkurencyjnych i pozwala objąć pozycję lidera na rynku w dostarczaniu nowych technologii.

Mają Państwo bardzo szeroką ofertę produktową, w jaki sposób pomagacie klientom odnaleźć to, czego potrzebują?
AG: – Przede wszystkim staramy się podejść w sposób indywidualny do potrzeb każdego klienta, nie tylko poprzez spotkania z naszymi przedstawicielami, ale także poprzez udoskonalanie funkcji naszej strony internetowej oraz odpowiednią segmentację produktów w katalogu online. Całkiem niedawno wprowadziliśmy na naszej stronie internetowej podział produktów na segmenty wertykalne, tzn. znajdujące swoje zastosowanie w aplikacjach, np. medycznych, militarnych, oświetleniowych itd. Dzięki temu klienci zainteresowani tymi aplikacjami mogą korzystać z specjalnych mikrosties (ang. – mikrośrodki), gdzie zebrane są wszystkie odpowiadające tym zastosowaniom produkty dostępne w naszej ofercie. Skupiając się na segmentach wertykalnych jesteśmy w stanie zaprezentować naszym klientom ofertę produktową odpowiadającą ich zainteresowaniom i potrzebom produkcyjnym. Strona internetowa jest podstawą tych działań, jednak jako dystrybutor wielokanałowy staramy się komunikować z klientami poprzez wszystkie dostępne media. Dlatego po raz pierwszy w tym roku wystawiamy się na targach militarnych MSPO, aby zaprezentować ofertę produktów znajdujących zastosowanie w tego rodzaju aplikacjach. Zatrudniamy również specjalistów zajmujących się danymi sektorami, jednym z nich jest James Turner, który odpowie na pytania dotyczące naszej oferty produktowej związanej z wykorzystaniem alternatywnych źródeł energii.

Czym zajmuje się Farnell na rynku energii odnawialnej?
James Turner: – Na całym świecie mamy klientów działających w tym sektorze, którzy na bieżąco potrzebują specjalistycznych rozwiązań. Oferujemy urządzenia dla energetyki odnawialnej wielu wiodących producentów przemysłowych – informacje na ten temat można znaleźć na naszej stronie (www.farnell.com/alternative_energy) – produkty te przeznaczone są dla całego szeregu rozwiązań, są łatwe w identyfikacji, a ich zakup przebiega szybko i sprawnie. Strona ta, razem z naszym narzędziem projektowania element 14 Knode, to dobre podstawy współpracy z inżynierami projektantami, instalatorami oraz wykonawcami prac obsługowych i konserwacyjnych.

Jakie główne, techniczne zmiany zachodzą obecnie w energetyce wiatrowej?
JT: – Wraz z rozwojem tej technologii wzrasta moc zainstalowana i niezawodność turbin wiatrowych. Od 2005 roku i jeszcze do niedawna średnia moc turbiny budowanej na lądzie wynosiła 0,8–1,0 MW, a obecnie osiąga już 2,2–2,5 MW. Turbiny instalowane na morzu są jeszcze większe, ich moc jest rzędu 3,6 MW, natomiast do produkcji wchodzą teraz jednostki o mocy 5, 6 i 10 MW. Wraz ze wzrostem wymiarów i kosztów turbin wrasta również potencjalna moc, która może być oddawana do systemu. Jest to związane z wymaganiami dotyczącymi niezawodności turbin – ponieważ wiatr nie wieje w sposób ciągły, ważna jest dyspozycyjność turbin w momencie, gdy pojawia się wiatr. Producenci samych turbin i głównych podsystemów wymagają zatem komponentów o wysokiej jakości, pochodzących od sprawdzonych dostawców.

Artykuł pochodzi z: miesięcznika elektro.info 9/2011

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Weź udział w konkursie, zdobywaj wiedzę i atrakcyjne nagrody! »

Liga specjalistów - konkurs

Jesteś profesjonalistą z branży elektrycznej lub teletechnicznej?
Jesteś uczniem lub studentem kierunku technicznego?
czytam dalej »

 


Kompleksowe inspekcje termowizyjne - gdzie szukać pomocy? »

Termowizja inspekcja

Przez ostatnie stulecie zbudowano wiele urządzeń pomiarowych w zakresie podczerwieni, ale największe możliwości i popularność zyskały rozwiązania... czytam dalej »

 


Jaki silnik elektryczny wybrać? »

silnik elektryczny

W działaniu wielu maszyn i urządzeń technicznych wymagany jest ruch postępowy lub postępowo-zwrotny. Zazwyczaj ruch ten wytwarzają (...) czytam więcej »

 


Łączniki elektroinstalacyjne - rodzaje i sposób działania »?

Słupy oswietlenia zewnętrznego - na co zwrócić uwagę przy wyborze? »

Ranki łączniki gniazdka Szynoprzewody - małe i średnie instalacje
W każdej standardowej instalacji elektrycznej w budynku występują gniazda wtyczkowe oraz łączniki. Ich budowa oraz sposób zamocowania zależą od miejsca zainstalowania oraz metody wykonania (...) czytam więcej » Wymiana opraw oświetlenia ulicznego ze źródłami LED przynosi przede wszystkim poprawę efektywności energetycznej oświetlenia ulicznego. Oświetlenie LED posiada również (...) czytam dalej »

 


Przyrządy kontrolne i pomiarowe - zobacz niezawodne rozwiązania»

narzedzia pomiarowe dla elektryka Miernik napięcia, ciągłości i kolejności faz są zaprojekotwane do testowania napięcia, fazy, polaryzacji, kolejności faz i półprzewodników. Cyfrowy multimetr oraz cyfrowy miernik cęgowy oferują idealne rozwiązania dla wszystkich wymagań i możliwych zastosowań. Mierniki wykorzystują standardowe (...) czytam dalej »


Automatyka przemysłowa i sterowanie - na jakie produkty zwrócić uwagę »

Wiele nowych produktów od najlepszych w branży marek »

automatyka przemysłowa elektronika
Jak sztuczna inteligencja wspomoże pracę elektrowni i fabryk? Aż 63 proc. respondentów twierdzi, że sztuczna inteligencja pomoże zwalczyć (...) czytam więcej » Poznaj pierwszy w branży przewodnik elektroniczny po złączach. Internetowe narzędzie referencyjne ułatwiające dobór złączy. (...) chcę zobaczyć »

 


Odpowiednie oświetlenie - prawidłowy dobór oświetlenia w projekcie »

projekt oświetlenia Są takie miejsca w domu, o których nie myśli się w pierwszej kolejności. Zostawia się je na później, dopiero wtedy, gdy zadba się o ważniejsze pomieszczenia. Tak jest często (...) czytam dalej »

 


Dobór ograniczników przepięć typu 1 »

Energetyka wiatrowa w Polsce wady i zalety?

ograniczniki konwersja energii elektryczne
Kombinowane ograniczniki przepięć jako urządzenia do ograniczania przepięć mają za zadanie zmniejszenie do bezpiecznych poziomów napięcia w instalacji elektrycznej oraz na wejściu zasilanych urządzeń: podczas operacji łączeniowych ń (...) czytam więcej » Udział odnawialnych źródeł energii w Polsce stanowi około 14% całkowitej produkcji energii elektrycznej, z czego energetyka wiatrowa stanowi obecnie ponad... czytam dalej »

Szafy energetyczne, sterowniczne, rozdzielcze - dlaczego nie wiesz co wybrać? »

szafy rozdzielcze i sterownicze Zgrupowanie urządzeń elektroenergetycznych wraz z szynami zbiorczymi, połączeniami elektrycznymi, elementami izolacyjnymi i osłonami, służący do rozdziału energii elektrycznej i łączenia oraz ... czytam dalej »


Bezprzewodowa automatyka domowa - i możesz sterować wszystkim w domu »

Intuicyjne oprogramowanie do projektowania listew ze złączkami !

Automatyka domowa - sterowaniem ze smatfona Projektowanie listew - oprogramowanie
Nowoczesny smartdom powinien być gotów na każde życzenie. Dlatego rozwiązania bezprzewodowej automatyki domowej dają Ci zdalną kontrolę nad funkcjami Twojego domu - oświetleniem, roletami, ogrzewaniem ... czytam więcej » Intuicyjne oprogramowanie do projektowania listew ze złączkami oraz profesjonalnego opisywania oznaczników do złączek szynowych, przewodów, kabli, urządzeń i instalacji. Oprogramowanie dostępne jest bezpłatnie na stronie www ... chcę poznać »

Jaką zastosować ochronę urządzeń elektrycznych i elektronicznych przed przepięciami »

ochrona przed przepięciami Każdy ogranicznik przepięć ma pewną określoną zdolność do przenoszenia przez siebie pewnej energii udaru. Jeśli po zadziałaniu ... czytam dalej »


Złącza silnoprądowe - czy silikon sobie poradzi?

Złącza silnopradowe Czy możemy zastosować elastyczne przewody silikonowe i czy są one odporne na uszkodzenie i wysokie temperatury? Przykładowo dla przekroju kabla 240 mm2 ... chcę obejrzeć »


Może Cię to zainteresuje ▼

Wyświetlacz cyfrowy - jaki wybrać?

Pobierz darmowy ebook i usprawnij instalacje przewodów »

wyświetlacze cyfrowe kable i przewody - przewodnik
Współpracujący z dowolnym nadajnikiem sygnału w standardzie 4-20 mA. Urządzenia nie wymagające dodatkowego zasilania. Do obszaru zastosowań ... czytam więcej » Poznaj najskuteczniejsze sposoby oznaczania kabli i komponentów wykorzystywanych w branżach elektrycznych i telekomunikacyjnych... czytam dalej »


Odczyty cyfrowe - przyrządy przeznaczone do wyświetlania położenia »

czytniki cyfrowe Współpracują z przetwornikami przemieszczeń liniowych (liniały) i kątowych (enkodery). Wykonywane są w różnych wersjach dostosowanych do (...) czytam dalej »


1-fazowe liczniki energii elektrycznej - widziałeś to?!

Inteligentny system dystrybucji mocy »

Liczniki energii jakie wybrać szafy sterownicze
Wymagania stawiane licznikom energii elektrycznej zawarte są w normach oraz przepisach (...) czytam dalej » Uniwersalne zastosowanie, w pojedynczych szafach sterowniczych, jak też w kompletnych systemach... czytam dalej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
9/2019

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 9/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Metody badania funkcji zabezpieczeń nadprądowych przekaźników elektroenergetycznych
  • - Fotowoltaika szansą rozwoju dla komunikacji miejskiej
Zobacz szczegóły

Aktywny Filtr Harmonicznych firmy Rabbit

Aktywny Filtr Harmonicznych Małej Mocy – zapewnia dynamiczną kompensację mocy biernej oraz redukcję harmonicznych prądu w celu poprawienia efektywności energetycznej odbiorców energii,...

Aktywny Filtr Harmonicznych firmy Rabbit

Aktywny Filtr Harmonicznych Małej Mocy – zapewnia dynamiczną kompensację mocy biernej oraz redukcję harmonicznych prądu w celu poprawienia efektywności energetycznej odbiorców energii,...
COMEX S.A. COMEX S.A.
O firmie COMEX S.A. od początku swojej działalności, tj. od 1987 zajmuje się kompleksową obsługą klientów w zakresie zasilania...

Ciekawe strony

Elektryk na Fixly.pl

EPS System - agregaty prądotwórcze

Producent oświetlenia

Ciekawa Architektura

Instalacje

Literatura fachowa

Rekuperacja

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl