Pełny numer elektro.info 7-8/2017 tylko dla Ciebie [PDF]

wystarczy założyć konto w portalu elektro.info.pl

Farnell partnerem na rynku energii odnawialnej

rozmowa z Anetą Grabowską – menadżerem regionalnym Farnell na Polskę i kraje bałtyckie oraz Jamesem Turnerem – menadżerem Farnell ds. energetyki alternatywnej
Farnell partnerem na rynku energii odnawialnej
Farnell partnerem na rynku energii odnawialnej

Firma Farnell na polskim rynku operuje bezpośrednio od 4 lat. W ciągu tego okresu sprzedaż w Polsce rosła i rośnie nadal, w najszybszym tempie spośród innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej, co pokazuje, że klienci darzą nas zaufaniem, a nasza oferta spełnia ich wymagania. Nasz sukces zawdzięczamy przede wszystkim profesjonalnej polskiej kadrze, która jest doskonale przygotowana do obsługi klientów, dostosowując globalną ofertę Farnell do lokalnych potrzeb.

Farnell bardzo dynamicznie rozwija się w Polsce, w czym tkwi tajemnica Państwa sukcesu?
Aneta Grabowska: – Firma Farnell na polskim rynku operuje bezpośrednio od 4 lat. W ciągu tego okresu sprzedaż w Polsce rosła i rośnie nadal, w najszybszym tempie spośrod innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej, co pokazuje, że klienci darzą nas zaufaniem, a nasza oferta spełnia ich wymagania. Nasz sukces zawdzięczamy przede wszystkim profesjonalnej polskiej kadrze, która jest doskonale przygotowana do obsługi klientów, dostosowując globalną ofertę Farnell do lokalnych potrzeb. W ciągu tych 4 lat nawiązaliśmy również lokalną współpracę z naszymi dostawcami, których mamy ponad 3500 w ofercie. Wspólnie organizujemy seminaria techniczne i szkolenia produktowe, które umożliwiają naszym klientom zapoznanie się z nowymi produktami i technologiami dostępnymi w ofercie Farnell.

Co wyróżnia Farnell spośrod innych dystrybutorów elektroniki?
AG: – Farnell, w odróżnieniu od innych dystrybutorów podzespołów elektronicznych, oferuje klientom kompleksowe rozwiązania projektowe, począwszy od odpowiedniego oprogramowania, poprzez szeroki wybór produktów, po wsparcie techniczne. W Farnell zajmujemy się nie tylko sprzedażą elementów z oferty 500 000 produktów, ale zapewniamy wsparcie naszym klientom na każdym etapie projektowania.

To jest możliwe dzięki wspaniałej załodze, ludziom, którzy wykonują swoją pracę z zaangażoweniem i pasją. W Farnell nie boimy się wyzwań i nie kopiujemy pomysłów naszej konkurencji. Wprowadzamy nowe rozwiązania i technologie, zarówno pod względem produktowym, jak i usług zapewniających wartość dodaną.

Obecnie klienci mają coraz większe wymagania. Szukają partnera, u którego znajdą nie tylko komponenty do prototypu lub produkcji, ale który umożliwi im także dostęp do informacji dotyczących nowych rozwiązań technologicznych, trendów na rynku oraz zagadnień związanych ze zmianami w dyrektywach mających wpływ na branżę elektroniczną. Farnell jest partnerem, który rozumie oczekiwania klientów. To nas wyróżnia spośród firm konkurencyjnych i pozwala objąć pozycję lidera na rynku w dostarczaniu nowych technologii.

Mają Państwo bardzo szeroką ofertę produktową, w jaki sposób pomagacie klientom odnaleźć to, czego potrzebują?
AG: – Przede wszystkim staramy się podejść w sposób indywidualny do potrzeb każdego klienta, nie tylko poprzez spotkania z naszymi przedstawicielami, ale także poprzez udoskonalanie funkcji naszej strony internetowej oraz odpowiednią segmentację produktów w katalogu online. Całkiem niedawno wprowadziliśmy na naszej stronie internetowej podział produktów na segmenty wertykalne, tzn. znajdujące swoje zastosowanie w aplikacjach, np. medycznych, militarnych, oświetleniowych itd. Dzięki temu klienci zainteresowani tymi aplikacjami mogą korzystać z specjalnych mikrosties (ang. – mikrośrodki), gdzie zebrane są wszystkie odpowiadające tym zastosowaniom produkty dostępne w naszej ofercie. Skupiając się na segmentach wertykalnych jesteśmy w stanie zaprezentować naszym klientom ofertę produktową odpowiadającą ich zainteresowaniom i potrzebom produkcyjnym. Strona internetowa jest podstawą tych działań, jednak jako dystrybutor wielokanałowy staramy się komunikować z klientami poprzez wszystkie dostępne media. Dlatego po raz pierwszy w tym roku wystawiamy się na targach militarnych MSPO, aby zaprezentować ofertę produktów znajdujących zastosowanie w tego rodzaju aplikacjach. Zatrudniamy również specjalistów zajmujących się danymi sektorami, jednym z nich jest James Turner, który odpowie na pytania dotyczące naszej oferty produktowej związanej z wykorzystaniem alternatywnych źródeł energii.

Czym zajmuje się Farnell na rynku energii odnawialnej?
James Turner: – Na całym świecie mamy klientów działających w tym sektorze, którzy na bieżąco potrzebują specjalistycznych rozwiązań. Oferujemy urządzenia dla energetyki odnawialnej wielu wiodących producentów przemysłowych – informacje na ten temat można znaleźć na naszej stronie (www.farnell.com/alternative_energy) – produkty te przeznaczone są dla całego szeregu rozwiązań, są łatwe w identyfikacji, a ich zakup przebiega szybko i sprawnie. Strona ta, razem z naszym narzędziem projektowania element 14 Knode, to dobre podstawy współpracy z inżynierami projektantami, instalatorami oraz wykonawcami prac obsługowych i konserwacyjnych.

Jakie główne, techniczne zmiany zachodzą obecnie w energetyce wiatrowej?
JT: – Wraz z rozwojem tej technologii wzrasta moc zainstalowana i niezawodność turbin wiatrowych. Od 2005 roku i jeszcze do niedawna średnia moc turbiny budowanej na lądzie wynosiła 0,8–1,0 MW, a obecnie osiąga już 2,2–2,5 MW. Turbiny instalowane na morzu są jeszcze większe, ich moc jest rzędu 3,6 MW, natomiast do produkcji wchodzą teraz jednostki o mocy 5, 6 i 10 MW. Wraz ze wzrostem wymiarów i kosztów turbin wrasta również potencjalna moc, która może być oddawana do systemu. Jest to związane z wymaganiami dotyczącymi niezawodności turbin – ponieważ wiatr nie wieje w sposób ciągły, ważna jest dyspozycyjność turbin w momencie, gdy pojawia się wiatr. Producenci samych turbin i głównych podsystemów wymagają zatem komponentów o wysokiej jakości, pochodzących od sprawdzonych dostawców.

Artykuł pochodzi z: miesięcznika elektro.info 9/2011

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Inżynier w lesie - zobacz video! »

Inżynier w lesie Materiały stworzone przez inżynierów dla inżynierów. Testy produktów od kluczowych dostawców (...) chcę zobaczyć »


Jednoobwodowy licznik energii - jaki wybrać?»

Zobacz co nowego poznamy na targach Energetab 2019 »

Licznik energii jaki wybrać Energetab 2019 logo
Zasilacze awaryjne trzeciej generacji z bardzo wysoką sprawnością 96% w trybie On-Line oraz ze znakomitym współczynnikiem mocy 1(...) czytam więcej » ENERGETAB – największe w Polsce targi nowoczesnych urządzeń, aparatury i technologii dla przemysłu energetycznego, to miejsce jednych z najważniejszych spotkań czołowych przedstawicieli branży elektrotechnicznej w Polsce.(...) czytam dalej »

 


Specjalne ramki do specjalnych wnętrz »

Kamery termowizyjne Perfekcyjne dopełnienie nowoczesnego wnętrza.
Prosta, ponadczasowa forma, jakość wykonania, niezawodny system, to tylko niektóre (...)
czytam dalej »


Automatyka przemysłowa i sterowanie - na jakie produkty zwrócić uwagę »

Jak zmniejszyć swój rachunek za energię »

automatyka przemysłowa zmniejsz rachunki za prąd
Jak sztuczna inteligencja wspomoże pracę elektrowni i fabryk? Aż 63 proc. respondentów twierdzi, że sztuczna inteligencja pomoże zwalczyć (...) czytam więcej » Oszczędzaj na rachunkach za prąd w domu lub firmie. Wystarczy Po Prostu Energia (...) zobacz ile możesz oszczędzić »

 


Gdzie znajduje zastosowanie współczesna termowizja?

Kamery termowizyjne Zadbaj o bezpieczeństwo i uniknij awarii. Za pomocą kamery termowizyjnej możliwe jest bezdotykowe sprawdzenie instalacji elektrycznej przy pełnym obciążeniu. Dzięki temu można (...) czytam dalej »

 


Potrzebujesz pomocy w wyborze UPS-a? Sprawdź ten przewodnik »

Bezpanelowe pozyskiwanie energii słonecznej - jak to zrobić?

UPS zasilacze bezpanelowa energia słoneczna
Urządzenia elektroniczne, których używasz do codziennej komunikacji, rozrywki i zapewnienia rodzinie bezpieczeństwa, są narażone na uszkodzenia spowodowane nieoczekiwanymi przerwami w dostawach energii elektrycznej, (...) czytam więcej » Innowacje i technologia przeszły długą drogę. Rzeczywiście wkroczyliśmy w nową generację nowoczesnych udogodnień, które nie tylko sprawiają, że nasz styl życia jest bardziej luksusowy i komfortowy, ale... czytam dalej »

Szybki i łatwy sposób na budowę Twojego indywidualnego systemu wizyjnego»

zasilanie gwarantowane Badania przeprowadzone przez Computer Business Review wykazały, że od 2013 roku mamy do czynienia z dynamicznym wzrostem przenoszenia przez przedsiębiorców zasobów danych do tzw. chmury obliczeniowej (cloud computing). W związku z tym stale wzrastają wydatki przeznaczan ... czytam dalej »


Automatyka przemysłowa - zobacz najlepsze rozwiązania »

Kontenerowa stacja transformatorowa Minibox »

Czujniki i automatyka Rozdzielnice kontenerowe
Zarówno w sektorze energetyki tradycyjnej jak i odnawialnej, czujniki oraz automatyka muszą być odporne na oddziaływaniu warunków środowiskowych. Ekstremalne ... czytam więcej » Zasilane są najczęściej z sieci SN o napięciu znamionowym od 6 do 36 kV. Ze względu na budowę stacje mogą być wnętrzowe lub napowietrzne. Funkcją stacji transformatorowej SN/nn jest transformacja ... czytam dalej »

Jaką zastosować ochronę urządzeń elektrycznych i elektronicznych przed przepięciami »

ochrona przed przepięciami Każdy ogranicznik przepięć ma pewną określoną zdolność do przenoszenia przez siebie pewnej energii udaru. Jeśli po zadziałaniu ... czytam dalej »


Złącza silnoprądowe - czy silikon sobie poradzi?

Złącza silnopradowe Czy możemy zastosować elastyczne przewody silikonowe i czy są one odporne na uszkodzenie i wysokie temperatury? Przykładowo dla przekroju kabla 240 mm2 ... chcę obejrzeć »


Może Cię to zainteresuje ▼

Wyświetlacz cyfrowy - jaki wybrać?

Osprzęt elektroinstalacyjny dla elektryka »

wyświetlacze cyfrowe kable i przewody - jakie wybrać
Współpracujący z dowolnym nadajnikiem sygnału w standardzie 4-20 mA. Urządzenia nie wymagające dodatkowego zasilania. Do obszaru zastosowań ... czytam więcej » Zobacz jaki osprzęt wybrać i porównaj parametry... czytam dalej »


Transformatory oraz dławiki dostosowane do indywidualnych wymagań »

transformatory ei Mają zastosowanie w sieciach przesyłowych i rozdzielczych. Stosowane są do zasilania układów trakcyjnych w pojazdach szynowych, w instalacjach wykorzystujących napędy (...) czytam dalej »


Liczniki energii elektrycznej - poznaj nowe »

Switch zarządzalny – czy warto? Jaki wybrać?

Liczniki energii jakie wybrać Switche niezarządzalne
Wymagania stawiane licznikom energii elektrycznej zawarte są w normach oraz przepisach (...) czytam dalej » Switch zarządzalny daje możliwość nie tylko stworzenia siecilokalnej, ale daje wiele innicf możliwości. Między innymi pozwala także dostosować porty, a więc i parametry sieci do... czytam dalej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
7-8/2019

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 7-8/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Obciążalność prądowa ciągła przewodów szynowych wielkoprądowych SN
  • - Instalacje elektryczne w osiedlowych budynkach wielorodzinnych
Zobacz szczegóły

Start programu „Mój Prąd”. Czy przyczyni się do zwiększenia rozwoju OZE w Polsce?

We wrześniu wystartuje nowy rządowy program „Mój Prąd”, dzięki któremu będzie można uzyskać dofinansowanie na domową instalację fotowoltaiczną. Z dotacji będą mogły skorzystać...

MITRA LED

Właściwe oświetlenie drogowo-parkowe pozwala znacznie zredukować koszty eksploatacji, będąc rozwiązaniem zarówno ekonomicznym, estetycznym, jak i ekologicznym. Lena Lighting S.A. oferuje...
Enkodery ETHERNET AFS/AFM60A

Enkodery ETHERNET AFS/AFM60A

Rynek systemów przemysłowych dynamicznie się rozwija, a standard Industrial Ethernet jest przyszłością systemów komunikacji. Wydajność standardu Fast Ethernet,...
Cantoni Motor S.A. Cantoni Motor S.A.
Grupa Cantoni została pionierem w produkcji silników elektrycznych już w XIX wieku i od tego czasu kontynuuje misję wdrażania...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl