Pełny numer elektro.info 7-8/2017 tylko dla Ciebie [PDF]

wystarczy założyć konto w portalu elektro.info.pl

Czerpiąc z przeszłości, patrzymy w przyszłość

Czerpiąc z przeszłości, patrzymy w przyszłość
Czerpiąc z przeszłości, patrzymy w przyszłość

Europoles istnieje już 130 lat...
– Tak, to prawda. Początki firmy sięgają 1881 roku. Na polskim rynku jesteśmy obecni od 1996 roku. Europoles ma 18 oddziałów w Europie i na Bliskim Wschodzie, zaś jej produkty znaleźć można na całym świecie. Posiadamy siedem zakładów produkcyjnych (w Polsce, Niemczech, Hiszpanii, Francji, Szwajcarii i Omanie). W Polsce funkcjonują 4 filie – w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu i Koninie. Klientom oferujemy wiedzę i doświadczenie oparte na wieloletniej tradycji. Czerpiąc z przeszłości, patrzymy w przyszłość, prezentując nowoczesne i zaawansowane technologicznie rozwiązania. Od 130 lat produkujemy najwyższej jakości słupy, maszty i wieże.

Co Państwa wyróżnia?
– Dzięki najlepszym inżynierom (30% załogi) i doskonale wykwalifikowanej, młodej (72% poniżej 35 lat) kadrze stale podnosimy jakość wytwarzanych wyrobów, starając się spełnić oczekiwania kontrahentów. Europoles to nie tylko doskonałe produkty, ale także możliwość realizacji nawet najbardziej skomplikowanych projektów. Jesteśmy w stanie wykonać praktycznie każde zlecone zadanie. Nasza firma jest czołowym europejskim producentem słupów, masztów i wież, które znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach gospodarki, między innymi w telekomunikacji, energetyce i infrastrukturze transportu. Oferujemy produkty z różnych materiałów – z betonu, stali czy włókna szklanego.

Czym charakteryzują się konstrukcje, które oferujecie?
– Wytwarzamy zaawansowane systemy oświetlenia projektorowego, gigantyczne maszty reklamowe, ale także smukłe podpory architektoniczne. Podstawa to dobrze przemyślana technologia – wprawdzie często spotykamy się z tanimi podróbkami, ale ostatecznie klienci zwykle korzystają z naszych oryginalnych rozwiązań. Wybierają najlepszą jakość w dobrej cenie. Oferujemy słupy z wirowanego strunobetonu, słupy stalowe pełnościenne oraz słupy hybrydowe – łączone konstrukcje ze stali i strunobetonu – połączenie doskonałej jakości i dużych możliwości technologicznych. Mamy w ofercie również słupy z tworzyw sztucznych, które są wzmacniane włóknem szklanym lub węglowym, co dodatkowo zwiększa ich wytrzymałość. Dla naszych klientów możemy opracować nieszablonowy projekt słupa pod indywidualne wymagania!

Jakie preferujecie Państwo technologie?
– Europoles produkuje słupy ze strunobetonu wirowanego jakości do C100. Podczas procesu produkcji słupy są wirowane. Beton rozmieszczany jest przy tym równomiernie i poprzez rotację z prędkością równą 20-krotnemu przyspieszeniu ziemskiemu zostaje znacznie zagęszczony, co gwarantuje jego jednolitą strukturę i całkowicie gładką, wolną od porów powierzchnię. Pręty zbrojeniowe słupów zostają wstępnie naprężone, co zwiększa ich odporność na obciążenia. Natomiast do produkcji słupów pełnościennych wielokątnych stosowane są wyłącznie wysokiej jakości blachy stalowe. Słupy są cynkowane ogniowo z zewnątrz i od wewnątrz metodą zanurzeniową zgodnie z normą EN ISO 1461. Na życzenie klienta coraz częściej po ocynkowaniu malujemy na wskazany kolor.

Jaką ofertę Europoles ma dla energetyki?
– Dużą grupą oferowanych produktów są słupy energetyczne. Są to słupy przelotowe, odporowo-narożne, rozgałęźne, krańcowe, kablowe oraz rozwiązania specjalne z betonu oraz stali dla linii o niskim, średnim i wysokim napięciu. Preferujemy konstrukcje oparte przede wszystkim na betonie, ale również na stali. Posiadamy bardzo dużo referencji od klientów w Europie, dla których tworzylliśmy ciekawe rozwiązania. Wykonujemy konstrukcje pełnościenne rurowe, które zajmują mniejszą powierzchnię niż konstrukcje kratowe. Zaletą konstrukcji betonowych jest to, że praktycznie nie wymagają konserwacji i nie obserwujemy na nich korozji, a często są tańsze od stali! Koło Słupska możemy zobaczyć słupy strunobetonowe wyprodukowane przez naszą firmę w 1926 r. Linia ta praktycznie do dnia dzisiejszego nie była poddawana żadnym zabiegom konserwacyjnym. Jesienią będę mógł zaprezentować budowaną aktualnie linię elektroenergetyczną 110 kV na słupach strunobetonowych. Jestem przekonany, że będzie ona – podobnie jak w przypadku linii koło Słupska – również trwała i niewymagająca. W pewnych przypadkach zastosowanie betonowych słupów jest najbardziej optymalnym rozwiązaniem.

Jakie parametry są istotne przy projektowaniu linii?
– Dla każdej branży inne. W przypadku energetyki najistotniejsza jest trwałość. Wielu klientów wskazuje również na łatwość montażu. Nie ma uniwersalnego rozwiązania uwzględniającego wszystkie parametry. Proponujemy konstrukcje odporne na anomalie pogodowe (np. wichury), jakie coraz częściej występują w naszej strefie klimatycznej. Polecamy rozwiązania niewymagające wycinania „autostrady” w lesie, aby można było zbudować linię wielotorową WN. W naszej ofercie mamy słupy smukłe i estetyczne, które nie zajmują dużo powierzchni. Natomiast w przypadku słupów oświetleniowych klienci nie zwracają uwagi tylko na parametry techniczne, lecz również na ich wygląd. Słupy oświetleniowe stoją w centrach miast i innych widocznych miejscach, a więc powinny być estetyczne i eleganckie.

Tagi: 
elektro.info | 
wywiad

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Kompleksowe inspekcje termowizyjne - gdzie szukać pomocy? »

Termowizja inspekcja

Przez ostatnie stulecie zbudowano wiele urządzeń pomiarowych w zakresie podczerwieni, ale największe możliwości i popularność zyskały rozwiązania... czytam dalej »

 


Jaki silnik elektryczny wybrać? »

silnik elektryczny

W działaniu wielu maszyn i urządzeń technicznych wymagany jest ruch postępowy lub postępowo-zwrotny. Zazwyczaj ruch ten wytwarzają (...) czytam więcej »

 


Łączniki elektroinstalacyjne - rodzaje i sposób działania »?

Słupy oswietlenia zewnętrznego - na co zwrócić uwagę przy wyborze? »

Ranki łączniki gniazdka Szynoprzewody - małe i średnie instalacje
W każdej standardowej instalacji elektrycznej w budynku występują gniazda wtyczkowe oraz łączniki. Ich budowa oraz sposób zamocowania zależą od miejsca zainstalowania oraz metody wykonania (...) czytam więcej » Wymiana opraw oświetlenia ulicznego ze źródłami LED przynosi przede wszystkim poprawę efektywności energetycznej oświetlenia ulicznego. Oświetlenie LED posiada również (...) czytam dalej »

 


Przyrządy kontrolne i pomiarowe - zobacz niezawodne rozwiązania»

narzedzia pomiarowe dla elektryka Miernik napięcia, ciągłości i kolejności faz są zaprojekotwane do testowania napięcia, fazy, polaryzacji, kolejności faz i półprzewodników. Cyfrowy multimetr oraz cyfrowy miernik cęgowy oferują idealne rozwiązania dla wszystkich wymagań i możliwych zastosowań. Mierniki wykorzystują standardowe (...) czytam dalej »


Automatyka przemysłowa i sterowanie - na jakie produkty zwrócić uwagę »

Wiele nowych produktów od najlepszych w branży marek »

automatyka przemysłowa elektronika
Jak sztuczna inteligencja wspomoże pracę elektrowni i fabryk? Aż 63 proc. respondentów twierdzi, że sztuczna inteligencja pomoże zwalczyć (...) czytam więcej » Poznaj pierwszy w branży przewodnik elektroniczny po złączach. Internetowe narzędzie referencyjne ułatwiające dobór złączy. (...) chcę zobaczyć »

 


Odpowiednie oświetlenie - prawidłowy dobór oświetlenia w projekcie »

Kamery termowizyjne Są takie miejsca w domu, o których nie myśli się w pierwszej kolejności. Zostawia się je na później, dopiero wtedy, gdy zadba się o ważniejsze pomieszczenia. Tak jest często (...) czytam dalej »

 


Dobór ograniczników przepięć typu 1 »

Energetyka wiatrowa w Polsce wady i zalety?

ograniczniki konwersja energii elektryczne
Kombinowane ograniczniki przepięć jako urządzenia do ograniczania przepięć mają za zadanie zmniejszenie do bezpiecznych poziomów napięcia w instalacji elektrycznej oraz na wejściu zasilanych urządzeń: podczas operacji łączeniowych ń (...) czytam więcej » Udział odnawialnych źródeł energii w Polsce stanowi około 14% całkowitej produkcji energii elektrycznej, z czego energetyka wiatrowa stanowi obecnie ponad... czytam dalej »

Liczniki energii elektrycznej do zadań specjalnych»

Liczniki energii jakie wybrać Mogą być stosowane do rozliczeń z zakładami energetycznymi, do kontroli procesów przemysłowych, do rozliczeń podnajemców oraz jako element systemów zarządzania energią. Najnowsze inteligentne liczniki umożliwiają płacenie za faktycznie zużytą energię elektryczną, kontrolę sposobu jej wykorzystania ... czytam dalej »


Bramka IoT chmury do integracji nowych i istniejących systemów bez konieczności programowania.»

Roboty będą produkować roboty - to już pewne!

bramka iot Robot testuje bankomaty
Dzięki prostemu połączeniu z procesem za pomocą protokołów, np. Modbus/TCP, dane czujników i dane procesowe są zbierane, przetwarzane i monitorowane ... czytam więcej » Powstanie fabryka w której roboty będą produkowały roboty. Wszystko na to wygląda, że już niedługo scenariusze filmowe okażą się ... czytam dalej »

Jaką zastosować ochronę urządzeń elektrycznych i elektronicznych przed przepięciami »

ochrona przed przepięciami Każdy ogranicznik przepięć ma pewną określoną zdolność do przenoszenia przez siebie pewnej energii udaru. Jeśli po zadziałaniu ... czytam dalej »


Złącza silnoprądowe - czy silikon sobie poradzi?

Złącza silnopradowe Czy możemy zastosować elastyczne przewody silikonowe i czy są one odporne na uszkodzenie i wysokie temperatury? Przykładowo dla przekroju kabla 240 mm2 ... chcę obejrzeć »


Może Cię to zainteresuje ▼

Wyświetlacz cyfrowy - jaki wybrać?

Pobierz darmowy ebook i usprawnij instalacje przewodów »

wyświetlacze cyfrowe kable i przewody - przewodnik
Współpracujący z dowolnym nadajnikiem sygnału w standardzie 4-20 mA. Urządzenia nie wymagające dodatkowego zasilania. Do obszaru zastosowań ... czytam więcej » Poznaj najskuteczniejsze sposoby oznaczania kabli i komponentów wykorzystywanych w branżach elektrycznych i telekomunikacyjnych... czytam dalej »


Transformatory oraz dławiki dostosowane do indywidualnych wymagań »

transformatory ei Mają zastosowanie w sieciach przesyłowych i rozdzielczych. Stosowane są do zasilania układów trakcyjnych w pojazdach szynowych, w instalacjach wykorzystujących napędy (...) czytam dalej »


1-fazowe liczniki energii elektrycznej - widziałeś to?!

Łączniki elektroinstalacyjne - rodzaje i sposób działania »

Liczniki energii jakie wybrać Łączniki elektrinstalacyjne
Wymagania stawiane licznikom energii elektrycznej zawarte są w normach oraz przepisach (...) czytam dalej » W każdej standardowej instalacji elektrycznej w budynku występują gniazda wtyczkowe oraz łączniki. Ich budowa oraz sposób zamocowania zależą od miejsca zainstalowania oraz metody wykonania... czytam dalej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
9/2019

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 9/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Metody badania funkcji zabezpieczeń nadprądowych przekaźników elektroenergetycznych
  • - Fotowoltaika szansą rozwoju dla komunikacji miejskiej
Zobacz szczegóły

PGG testuje instalacje PV

W Ruchu Halemba kopalni Ruda w Polskiej Grupie Górniczej została uruchomiona pilotażowa instalacja fotowoltaiczna o mocy 410 kWp. Jest to pierwsze z przedsięwzięć w dużym projekcie PGG na...

Przekaźnik instalacyjny o wysokiej odporności na prąd udarowy

RPI-1ZI-U24A firmy Relpol, to nowy przekaźnik instalacyjny, który wytrzymuje prąd załączania 120 A w czasie 20 ms. Przekaźnik ten przeznaczony jest do załączania obwodów o wysokim...
COMEX S.A. COMEX S.A.
O firmie COMEX S.A. od początku swojej działalności, tj. od 1987 zajmuje się kompleksową obsługą klientów w zakresie zasilania...

Ciekawe strony

Elektryk na Fixly.pl

EPS System - agregaty prądotwórcze

Producent oświetlenia

Ciekawa Architektura

Instalacje

Literatura fachowa

Rekuperacja

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl