Pełny numer elektro.info 7-8/2017 tylko dla Ciebie [PDF]

wystarczy założyć konto w portalu elektro.info.pl

Czerpiąc z przeszłości, patrzymy w przyszłość

Czerpiąc z przeszłości, patrzymy w przyszłość
Czerpiąc z przeszłości, patrzymy w przyszłość

Europoles istnieje już 130 lat...
– Tak, to prawda. Początki firmy sięgają 1881 roku. Na polskim rynku jesteśmy obecni od 1996 roku. Europoles ma 18 oddziałów w Europie i na Bliskim Wschodzie, zaś jej produkty znaleźć można na całym świecie. Posiadamy siedem zakładów produkcyjnych (w Polsce, Niemczech, Hiszpanii, Francji, Szwajcarii i Omanie). W Polsce funkcjonują 4 filie – w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu i Koninie. Klientom oferujemy wiedzę i doświadczenie oparte na wieloletniej tradycji. Czerpiąc z przeszłości, patrzymy w przyszłość, prezentując nowoczesne i zaawansowane technologicznie rozwiązania. Od 130 lat produkujemy najwyższej jakości słupy, maszty i wieże.

Co Państwa wyróżnia?
– Dzięki najlepszym inżynierom (30% załogi) i doskonale wykwalifikowanej, młodej (72% poniżej 35 lat) kadrze stale podnosimy jakość wytwarzanych wyrobów, starając się spełnić oczekiwania kontrahentów. Europoles to nie tylko doskonałe produkty, ale także możliwość realizacji nawet najbardziej skomplikowanych projektów. Jesteśmy w stanie wykonać praktycznie każde zlecone zadanie. Nasza firma jest czołowym europejskim producentem słupów, masztów i wież, które znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach gospodarki, między innymi w telekomunikacji, energetyce i infrastrukturze transportu. Oferujemy produkty z różnych materiałów – z betonu, stali czy włókna szklanego.

Czym charakteryzują się konstrukcje, które oferujecie?
– Wytwarzamy zaawansowane systemy oświetlenia projektorowego, gigantyczne maszty reklamowe, ale także smukłe podpory architektoniczne. Podstawa to dobrze przemyślana technologia – wprawdzie często spotykamy się z tanimi podróbkami, ale ostatecznie klienci zwykle korzystają z naszych oryginalnych rozwiązań. Wybierają najlepszą jakość w dobrej cenie. Oferujemy słupy z wirowanego strunobetonu, słupy stalowe pełnościenne oraz słupy hybrydowe – łączone konstrukcje ze stali i strunobetonu – połączenie doskonałej jakości i dużych możliwości technologicznych. Mamy w ofercie również słupy z tworzyw sztucznych, które są wzmacniane włóknem szklanym lub węglowym, co dodatkowo zwiększa ich wytrzymałość. Dla naszych klientów możemy opracować nieszablonowy projekt słupa pod indywidualne wymagania!

Jakie preferujecie Państwo technologie?
– Europoles produkuje słupy ze strunobetonu wirowanego jakości do C100. Podczas procesu produkcji słupy są wirowane. Beton rozmieszczany jest przy tym równomiernie i poprzez rotację z prędkością równą 20-krotnemu przyspieszeniu ziemskiemu zostaje znacznie zagęszczony, co gwarantuje jego jednolitą strukturę i całkowicie gładką, wolną od porów powierzchnię. Pręty zbrojeniowe słupów zostają wstępnie naprężone, co zwiększa ich odporność na obciążenia. Natomiast do produkcji słupów pełnościennych wielokątnych stosowane są wyłącznie wysokiej jakości blachy stalowe. Słupy są cynkowane ogniowo z zewnątrz i od wewnątrz metodą zanurzeniową zgodnie z normą EN ISO 1461. Na życzenie klienta coraz częściej po ocynkowaniu malujemy na wskazany kolor.

Jaką ofertę Europoles ma dla energetyki?
– Dużą grupą oferowanych produktów są słupy energetyczne. Są to słupy przelotowe, odporowo-narożne, rozgałęźne, krańcowe, kablowe oraz rozwiązania specjalne z betonu oraz stali dla linii o niskim, średnim i wysokim napięciu. Preferujemy konstrukcje oparte przede wszystkim na betonie, ale również na stali. Posiadamy bardzo dużo referencji od klientów w Europie, dla których tworzylliśmy ciekawe rozwiązania. Wykonujemy konstrukcje pełnościenne rurowe, które zajmują mniejszą powierzchnię niż konstrukcje kratowe. Zaletą konstrukcji betonowych jest to, że praktycznie nie wymagają konserwacji i nie obserwujemy na nich korozji, a często są tańsze od stali! Koło Słupska możemy zobaczyć słupy strunobetonowe wyprodukowane przez naszą firmę w 1926 r. Linia ta praktycznie do dnia dzisiejszego nie była poddawana żadnym zabiegom konserwacyjnym. Jesienią będę mógł zaprezentować budowaną aktualnie linię elektroenergetyczną 110 kV na słupach strunobetonowych. Jestem przekonany, że będzie ona – podobnie jak w przypadku linii koło Słupska – również trwała i niewymagająca. W pewnych przypadkach zastosowanie betonowych słupów jest najbardziej optymalnym rozwiązaniem.

Jakie parametry są istotne przy projektowaniu linii?
– Dla każdej branży inne. W przypadku energetyki najistotniejsza jest trwałość. Wielu klientów wskazuje również na łatwość montażu. Nie ma uniwersalnego rozwiązania uwzględniającego wszystkie parametry. Proponujemy konstrukcje odporne na anomalie pogodowe (np. wichury), jakie coraz częściej występują w naszej strefie klimatycznej. Polecamy rozwiązania niewymagające wycinania „autostrady” w lesie, aby można było zbudować linię wielotorową WN. W naszej ofercie mamy słupy smukłe i estetyczne, które nie zajmują dużo powierzchni. Natomiast w przypadku słupów oświetleniowych klienci nie zwracają uwagi tylko na parametry techniczne, lecz również na ich wygląd. Słupy oświetleniowe stoją w centrach miast i innych widocznych miejscach, a więc powinny być estetyczne i eleganckie.

Tagi: 
elektro.info | 
wywiad

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Inżynier w lesie - zobacz video! »

Inżynier w lesie Materiały stworzone przez inżynierów dla inżynierów. Testy produktów od kluczowych dostawców (...) chcę zobaczyć »


Jednoobwodowy licznik energii - jaki wybrać?»

Zobacz co nowego poznamy na targach Energetab 2019 »

Licznik energii jaki wybrać systemy zasilania
Zasilacze awaryjne trzeciej generacji z bardzo wysoką sprawnością 96% w trybie On-Line oraz ze znakomitym współczynnikiem mocy 1(...) czytam więcej » ENERGETAB – największe w Polsce targi nowoczesnych urządzeń, aparatury i technologii dla przemysłu energetycznego, to miejsce jednych z najważniejszych spotkań czołowych przedstawicieli branży elektrotechnicznej w Polsce.(...) czytam dalej »

 


Specjalne ramki do specjalnych wnętrz »

Kamery termowizyjne Perfekcyjne dopełnienie nowoczesnego wnętrza.
Prosta, ponadczasowa forma, jakość wykonania, niezawodny system, to tylko niektóre (...)
czytam dalej »


Automatyka przemysłowa i sterowanie - na jakie produkty zwrócić uwagę »

Jak zmniejszyć swój rachunek za energię »

automatyka przemysłowa zmniejsz rachunki za prąd
Jak sztuczna inteligencja wspomoże pracę elektrowni i fabryk? Aż 63 proc. respondentów twierdzi, że sztuczna inteligencja pomoże zwalczyć (...) czytam więcej » Oszczędzaj na rachunkach za prąd w domu lub firmie. Wystarczy Po Prostu Energia (...) zobacz ile możesz oszczędzić »

 


Gdzie znajduje zastosowanie współczesna termowizja?

Kamery termowizyjne Zadbaj o bezpieczeństwo i uniknij awarii. Za pomocą kamery termowizyjnej możliwe jest bezdotykowe sprawdzenie instalacji elektrycznej przy pełnym obciążeniu. Dzięki temu można (...) czytam dalej »

 


Potrzebujesz pomocy w wyborze UPS-a? Sprawdź ten przewodnik »

Bezpanelowe pozyskiwanie energii słonecznej - jak to zrobić?

UPS zasilacze bezpanelowa energia słoneczna
Urządzenia elektroniczne, których używasz do codziennej komunikacji, rozrywki i zapewnienia rodzinie bezpieczeństwa, są narażone na uszkodzenia spowodowane nieoczekiwanymi przerwami w dostawach energii elektrycznej, (...) czytam więcej » Innowacje i technologia przeszły długą drogę. Rzeczywiście wkroczyliśmy w nową generację nowoczesnych udogodnień, które nie tylko sprawiają, że nasz styl życia jest bardziej luksusowy i komfortowy, ale... czytam dalej »

Szybki i łatwy sposób na budowę Twojego indywidualnego systemu wizyjnego»

zasilanie gwarantowane Badania przeprowadzone przez Computer Business Review wykazały, że od 2013 roku mamy do czynienia z dynamicznym wzrostem przenoszenia przez przedsiębiorców zasobów danych do tzw. chmury obliczeniowej (cloud computing). W związku z tym stale wzrastają wydatki przeznaczan ... czytam dalej »


Automatyka przemysłowa - zobacz najlepsze rozwiązania »

Kontenerowa stacja transformatorowa Minibox »

Czujniki i automatyka Rozdzielnice kontenerowe
Zarówno w sektorze energetyki tradycyjnej jak i odnawialnej, czujniki oraz automatyka muszą być odporne na oddziaływaniu warunków środowiskowych. Ekstremalne ... czytam więcej » Zasilane są najczęściej z sieci SN o napięciu znamionowym od 6 do 36 kV. Ze względu na budowę stacje mogą być wnętrzowe lub napowietrzne. Funkcją stacji transformatorowej SN/nn jest transformacja ... czytam dalej »

Jaką zastosować ochronę urządzeń elektrycznych i elektronicznych przed przepięciami »

ochrona przed przepięciami Każdy ogranicznik przepięć ma pewną określoną zdolność do przenoszenia przez siebie pewnej energii udaru. Jeśli po zadziałaniu ... czytam dalej »


Złącza silnoprądowe - czy silikon sobie poradzi?

Złącza silnopradowe Czy możemy zastosować elastyczne przewody silikonowe i czy są one odporne na uszkodzenie i wysokie temperatury? Przykładowo dla przekroju kabla 240 mm2 ... chcę obejrzeć »


Może Cię to zainteresuje ▼

Wyświetlacz cyfrowy - jaki wybrać?

Osprzęt elektroinstalacyjny dla elektryka »

wyświetlacze cyfrowe kable i przewody - jakie wybrać
Współpracujący z dowolnym nadajnikiem sygnału w standardzie 4-20 mA. Urządzenia nie wymagające dodatkowego zasilania. Do obszaru zastosowań ... czytam więcej » Zobacz jaki osprzęt wybrać i porównaj parametry... czytam dalej »


Transformatory oraz dławiki dostosowane do indywidualnych wymagań »

transformatory ei Mają zastosowanie w sieciach przesyłowych i rozdzielczych. Stosowane są do zasilania układów trakcyjnych w pojazdach szynowych, w instalacjach wykorzystujących napędy (...) czytam dalej »


Liczniki energii elektrycznej - poznaj nowe »

Switch zarządzalny – czy warto? Jaki wybrać?

Liczniki energii jakie wybrać Switche niezarządzalne
Wymagania stawiane licznikom energii elektrycznej zawarte są w normach oraz przepisach (...) czytam dalej » Switch zarządzalny daje możliwość nie tylko stworzenia siecilokalnej, ale daje wiele innicf możliwości. Między innymi pozwala także dostosować porty, a więc i parametry sieci do... czytam dalej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
7-8/2019

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 7-8/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Obciążalność prądowa ciągła przewodów szynowych wielkoprądowych SN
  • - Instalacje elektryczne w osiedlowych budynkach wielorodzinnych
Zobacz szczegóły

Start programu „Mój Prąd”. Czy przyczyni się do zwiększenia rozwoju OZE w Polsce?

We wrześniu wystartuje nowy rządowy program „Mój Prąd”, dzięki któremu będzie można uzyskać dofinansowanie na domową instalację fotowoltaiczną. Z dotacji będą mogły skorzystać...

MITRA LED

Właściwe oświetlenie drogowo-parkowe pozwala znacznie zredukować koszty eksploatacji, będąc rozwiązaniem zarówno ekonomicznym, estetycznym, jak i ekologicznym. Lena Lighting S.A. oferuje...
Enkodery ETHERNET AFS/AFM60A

Enkodery ETHERNET AFS/AFM60A

Rynek systemów przemysłowych dynamicznie się rozwija, a standard Industrial Ethernet jest przyszłością systemów komunikacji. Wydajność standardu Fast Ethernet,...
Cantoni Motor S.A. Cantoni Motor S.A.
Grupa Cantoni została pionierem w produkcji silników elektrycznych już w XIX wieku i od tego czasu kontynuuje misję wdrażania...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl