Pełny numer elektro.info 7-8/2017 tylko dla Ciebie [PDF]

wystarczy założyć konto w portalu elektro.info.pl

Efektywność przede wszystkim

Efektywność przede wszystkim
Efektywność przede wszystkim

Firma istnieje już prawie 175 lat i ma bogate doświadczenia nie tylko w branży elektrycznej…

– Firma Schneider Electric powstała w 1836 roku i na przestrzeni lat rozwijała swoją działalność na kolejnych, nowych obszarach, aby dzisiaj stać się globalnym ekspertem w zakresie zarządzania energią. W XIX wieku zaczynaliśmy w sektorze hutnictwa stali i żelaza oraz w przemyśle maszynowym i stoczniowym, w XX wieku rozpoczął się proces dywersyfikacji, wtedy skierowaliśmy nasze działania na rynek zarządzania energią elektryczną i automatyki. Jeszcze do niedawna Schneider Electric był reprezentowany przez produkty i usługi sprzedawane pod prawie 120 różnymi markami na całym świecie. Teraz większość tych produktów zjednoczyła się pod jedną wspólną marką: Schneider Electric. Dzięki takiej strategii pod mocną marką Schneider Electric łączymy wiedzę i doświadczenie specjalistów.

Korzystając z dorobku 170 lat obecności na rynku grupa Schneider Electric dostarcza rozwiązania umożliwiające optymalne wykorzystanie energii w takich segmentach rynku jak budownictwo komercyjne i miejskie, przemysł, energetyka i infrastruktura, budownictwo mieszkaniowe, użyteczności publicznej i centra przetwarzania danych.

Na jakich rozwiązaniach skupiacie się Państwo w ostatnich latach?

– Energooszczędne i niezawodne rozwiązania od lat wpisane są w cele naszej firmy. Korzystając z doświadczenia najlepszych specjalistów w branży na bieżąco udoskonalamy technologie, aby spełniać oczekiwania klienta i ciągle zmieniającego się rynku. Ponieważ działamy w różnych sektorach, pozwolę sobie podać tylko kilka przykładów rozwiązań, które generują znaczne oszczędności energii. Są to chociażby systemy pozwalające na sterowanie silnikami przy użyciu przemienników częstotliwości. W konwencjonalnej instalacji pompowej i wentylacyjnej silnik elektryczny jest zasilany bezpośrednio z sieci elektrycznej i obraca się z prędkością znamionową. Jeśli między wyłącznikiem nadprądowym a silnikiem zostanie zamontowany przemiennik, oszczędności w zakresie kosztów energii elektrycznej mogą wynieść od 15% do 50%, w zależności od instalacji. Zwrot z inwestycji z reguły następuje bardzo szybko – w okresie od 9 do 24 miesięcy. Z kolei system KNX umożliwiający zarządzanie zaawansowanymi funkcjami naszego domu w prosty sposób pozwala na uzyskanie oszczędności wynoszących do 35% zużycia energii, dzięki zautomatyzowaniu wszystkich procesów. Co ważne, system jest elastyczny i możliwy do rozbudowania, gdy pojawi się potrzeba dodania nowych funkcji. Pomimo ciągle udoskonalanych technologii musimy pamiętać, że najlepsze efekty daje konsekwentna polityka energooszczędna realizowana na różnych poziomach przedsiębiorstwa. Równie istotna jest świadomość pracowników, jak i rozwiązania techniczne. Nieodzownym elementem całego procesu jest także monitorowanie maszyn i urządzeń. Aby optymalizować zużycie energii, musimy znać jej rzeczywiste zużycie i wiedzieć, w jaki sposób jest ona konsumowana. Im więcej informacji posiadamy oraz im bardziej są one precyzyjne, tym efektywniejsze będzie zarządzanie energią.

Międzynarodowe Centrum Pokazowe, zlokalizowane pod Paryżem, to miejsce, gdzie Schneider Electric prezentuje swoje najnowsze rozwiązania. Skąd ten pomysł?
– Efektywność energetyczna jest najszybszym, najtańszym i najczystszym sposobem redukcji zużycia energii i emisji gazów cieplarnianych, zgodnie z celami ustalonymi na konferencji z Kioto. Odpowiadając na stale rosnące zapotrzebowanie ze strony wszystkich segmentów rynku, firma Schneider Electric podjęła działania, aby stać się strategicznym partnerem i ekspertem w zakresie energetyki i zarządzania energią. Dlatego też przeznaczyliśmy 1000 m2 powierzchni w swojej siedzibie „The Hive” w Paryżu na Centrum Pokazowe, w którym prezentujemy rozwiązania z zakresu zarządzania energią elektryczną. Dzięki tej inicjatywie nasi klienci z całego świata mogą zapoznać się z ofertą firmy. Efektywność energetyczna, innowacyjność oraz zrównoważony rozwój to hasła, które są motywem przewodnim tego miejsca. W specjalnym showroomie prezentujemy innowacyjne prototypy produktów oraz rozwiązania, które świadczą o uwadze, jaką firma przywiązuje do badań i rozwoju. Już teraz możemy pochwalić się, że dzięki naszym rozwiązaniom można nawet o 30% podnieść efektywność energetyczną budynku.

Uczestniczył Pan w V Forum Energetycznym w Sopocie – jakie są obecne wyzwania i zagrożenia wynikające z aktualnego stanu polityki energetycznej?
– Punktem wyjścia obrad tegorocznego V Forum Energetycznego była przyszłość sektora energetycznego w Unii Europejskiej. Otwarta dyskusja dotyczyła przede wszystkim wyzwań i zagrożeń wynikających z aktualnego stanu polityki energetycznej oraz tego, jak region Europy Środkowej może wpływać na decyzje podejmowane przez Unię Europejską w tym obszarze. Musimy pamiętać, że nowy pakiet klimatyczny nakłada w UE obowiązek wdrożenia programu tzw. „trzech dwudziestek”: poprawienie efektywności energetycznej o 20%, zmniejszenie emisji CO2 o 20% i zwiększenie udziału energii pozyskiwanej ze źródeł odnawialnych do 20% (w Polsce do 15%). Jest to niewątpliwie duże wyzwanie, ale firma Schneider Electric dysponuje rozwiązaniami umożliwiającymi osiągnięcie tych założeń. Mamy nowe zielone technologie, wiemy, jak je wdrażać, i jesteśmy świadomi wyzwań, jakie stoją przed nami. Już teraz coraz więcej firm podejmuje świadome decyzje np. o wdrożeniu rozwiązań hybrydowych, które umożliwiają lepsze wykorzystanie powierzchni biurowych. Wdrażając zintegrowane rozwiązania zarządzania energią w zastosowaniach przemysłowych, komercyjnych bądź budynkach mieszkalnych, możemy zaoszczędzić do 30% z trzech czwartych całkowitego zużycia energii na świecie. Kluczem do sukcesu jest prawidłowa integracja. Wymaga ona infrastruktury sieciowej obejmującej oprogramowanie – chociażby EcoStruXure, które jest platformą integrującą wszystkie odbiorniki prądu w budynkach.

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Kursy SEP - zobacz terminarz szkoleń »

kurs sep Stowarzyszenie Elektroenergetyków Polskich oferuje szeroki wybór szkoleń, które pozwalają zdobyć między innymi uprawnienia g1. Organizujemy specjalistyczne kursy dla osób, które w dniu przystąpienia do szkolenia ukończyły 18 lat i posiadają minimum podstawowe wykształcenie. Dostępny w naszej ofercie kurs sep 1kv (...) czytam dalej »


Metody ładowania samochodów elektrycznych a czas ładowania »

Konfigurator SPD Wiele krajów i miast przyjęło już zobowiązania do stopniowego wycofywania technologii silników spalinowych, a większość czołowych (...) czytam dalej »


Rodzaje zasilania gwarantowanego - jakie wybrać »

Konfigurator SPD W zależności od rodzaju odbiorników i stopnia ich ważności dla użytkownika stosowane są różne rozwiązania samych zasilaczy UPS oraz układów UPS zasilania (...) czytam dalej »


Szynoprzewody w instalacjach elektrycznych - jakie wybrać?

Cztery technologie energetyczne do monitorowania w 2019 r. »

szynoprzewody jak podłączyć monitorowanie energetyczne
Przyjazne instalatorom ze względu na ich intuicyjny montaż i nieskomplikowaną budowę oraz szeroki wachlarz możliwości z zakresu wykonania różnego (...) czytam więcej » Czy mikrosieci, łańcuch energetyczny, plutonowanie i zamiana baterii EV będą wielkimi zwycięzcami w 2019 roku... czytam dalej »

Jaki licznik energii elektrycznej wybrać - porównanie 2019 »

Fotowoltaika Mogą być stosowane do rozliczeń z zakładami energetycznymi, do kontroli procesów przemysłowych, do rozliczeń podnajemców oraz jako element systemów zarządzania ... czytam dalej »


Jak mocować przewody instalacji odgromowej?

Czy energii odnawialnej uda się zastąpić węgiel?

Wsporniki ochrony odgromowej energia odnawialna a węgiel
W obudowie wykonanej z wysokiej jakości polietylenu kryje się betonowy rdzeń. Szczelnie zamknięta konstrukcja chroni go przed niekorzystnym wpływem czynników pogodowych i... czytam więcej » Według ostatniego raportu brytyjskiego koncernu BP do 2040 r. odnawialne źródła energii staną się głównym źródłem energii na świecie. Czy rzeczywiście ... czytam dalej »

Sekcja: Instaluj z Legrandem dla profesjonalisty »

System zarządzania energią Jesteś Instalatorem? W tej sekcji w szybki i łatwy sposób znajdziesz niezbędne ... czytam dalej »


Może Cię to zainteresuje ▼

Jaki wybrać uniwersalny, programowalny wyświetlacz cyfrowy?

Systemy alarmowe - sposób na ochronę przed przepięciami »

Sterowniki programowalne Ochrona systemów alarmowych
Współpracujący z dowolnym nadajnikiem sygnału w standardzie 4-20 mA. Urządzenie nie wymaga dodatkowego zasilania. Do obszaru zastosowań urządzenia wlicza się sterowanie oraz ...  czytam więcej » Zobacz produkty do ochrony systemów alarmowych, sterowania i transmisji danych, w tym m.in.  SSP,  SSWiN,  KD, (...) czytam dalej »


Kable średniego i niskiego napięcia - wymagania standardów międzynarodowych»

Gdzie znajduje zastosowanie współczesna termowizja?

PRzewody i kable standardy Termowizja w elektryce
Szeroki asortyment przewodów i kabli produkowanych zgodnie z wymaganiami restrykcyjnych standardów międzynarodowych(...) czytam dalej » Zadbaj o bezpieczeństwo i uniknij awarii. Za pomocą kamery termowizyjnej możliwe jest bezdotykowe sprawdzenie instalacji elektrycznej przy pełnym obciążeniu. Dzięki temu można(...) czytam dalej »

Stacje ładowania pojazdów od Kolejowych Zakładów Łączności ?

UPS zasilacze Stacja umożliwia szybkie ładowanie prądem zmiennym o mocy do 22 kW (opcjonalnie 44 kW). Wyposażona jest w dwa gniazda osobno opomiarowane (...) czytam dalej »


Jak komunikować urządzenia w środowisku przemysłowym ??

Projektowanie skomplikowanych etykiet w terenie przy pomocy smartfona »

Switche zarządzalne Drukowanie etykiet ze smartfona
Switche niezarządzalne są to urządzenia, które mają za zadanie przekazywanie danych między urządzeniami w wymagającym środowisku przemysłowym. Ich zadaniem jest zapewnienie przede wszystkim stabilnej, jak również wydajnej komunikacji.(...) czytam dalej » Dzięki zainstalowaniu na dowolnym smartfonie naszej aplikacji Etykiety ekspresowe możesz projektować nawet najbardziej skomplikowane etykiety z kodami 1D, 2D i kodami kreskowymi czy etykiety seryjne korzystając (...) czytam dalej »

Nowe rozwiązania w dziedzinie zasilania gwarantowanego »

Jaką rozdzielnicę nn wybrać do projektu?

Zasilanie gwarantowane Co sie stało z kablami
Samochody elektryczne stają się coraz bardziej popularne. Jednak ich żywot jest uzależniony od stacji ładowania. Stacja ładowania to urządzenie elektryczne, które(...) czytam dalej » Wszelkie błędy popełnione na etapie projektowania, wykonawstwa i eksploatacji nawarstwiają się latami, stopniowo pro­wadząc do wydłużenia czasu poświęcanego na administrację systemu, zmniejszając pewność jego działania i tym samym (...) czytam dalej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
3/2019

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 3/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Zastosowanie algorytmów ewolucyjnych do wielokryterialnej optymalizacji rozwoju sieci dystrybucyjnej SN
  • - Uproszczony projekt automatyki SZR z wydzieloną rozdzielnicą zasilania awaryjnego
Zobacz szczegóły
Cantoni Motor S.A. Cantoni Motor S.A.
Grupa Cantoni została pionierem w produkcji silników elektrycznych już w XIX wieku i od tego czasu kontynuuje misję wdrażania...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl