Pełny numer elektro.info 7-8/2017 tylko dla Ciebie [PDF]

wystarczy założyć konto w portalu elektro.info.pl

Efektywność przede wszystkim

Efektywność przede wszystkim
Efektywność przede wszystkim

Firma istnieje już prawie 175 lat i ma bogate doświadczenia nie tylko w branży elektrycznej…

– Firma Schneider Electric powstała w 1836 roku i na przestrzeni lat rozwijała swoją działalność na kolejnych, nowych obszarach, aby dzisiaj stać się globalnym ekspertem w zakresie zarządzania energią. W XIX wieku zaczynaliśmy w sektorze hutnictwa stali i żelaza oraz w przemyśle maszynowym i stoczniowym, w XX wieku rozpoczął się proces dywersyfikacji, wtedy skierowaliśmy nasze działania na rynek zarządzania energią elektryczną i automatyki. Jeszcze do niedawna Schneider Electric był reprezentowany przez produkty i usługi sprzedawane pod prawie 120 różnymi markami na całym świecie. Teraz większość tych produktów zjednoczyła się pod jedną wspólną marką: Schneider Electric. Dzięki takiej strategii pod mocną marką Schneider Electric łączymy wiedzę i doświadczenie specjalistów.

Korzystając z dorobku 170 lat obecności na rynku grupa Schneider Electric dostarcza rozwiązania umożliwiające optymalne wykorzystanie energii w takich segmentach rynku jak budownictwo komercyjne i miejskie, przemysł, energetyka i infrastruktura, budownictwo mieszkaniowe, użyteczności publicznej i centra przetwarzania danych.

Na jakich rozwiązaniach skupiacie się Państwo w ostatnich latach?

– Energooszczędne i niezawodne rozwiązania od lat wpisane są w cele naszej firmy. Korzystając z doświadczenia najlepszych specjalistów w branży na bieżąco udoskonalamy technologie, aby spełniać oczekiwania klienta i ciągle zmieniającego się rynku. Ponieważ działamy w różnych sektorach, pozwolę sobie podać tylko kilka przykładów rozwiązań, które generują znaczne oszczędności energii. Są to chociażby systemy pozwalające na sterowanie silnikami przy użyciu przemienników częstotliwości. W konwencjonalnej instalacji pompowej i wentylacyjnej silnik elektryczny jest zasilany bezpośrednio z sieci elektrycznej i obraca się z prędkością znamionową. Jeśli między wyłącznikiem nadprądowym a silnikiem zostanie zamontowany przemiennik, oszczędności w zakresie kosztów energii elektrycznej mogą wynieść od 15% do 50%, w zależności od instalacji. Zwrot z inwestycji z reguły następuje bardzo szybko – w okresie od 9 do 24 miesięcy. Z kolei system KNX umożliwiający zarządzanie zaawansowanymi funkcjami naszego domu w prosty sposób pozwala na uzyskanie oszczędności wynoszących do 35% zużycia energii, dzięki zautomatyzowaniu wszystkich procesów. Co ważne, system jest elastyczny i możliwy do rozbudowania, gdy pojawi się potrzeba dodania nowych funkcji. Pomimo ciągle udoskonalanych technologii musimy pamiętać, że najlepsze efekty daje konsekwentna polityka energooszczędna realizowana na różnych poziomach przedsiębiorstwa. Równie istotna jest świadomość pracowników, jak i rozwiązania techniczne. Nieodzownym elementem całego procesu jest także monitorowanie maszyn i urządzeń. Aby optymalizować zużycie energii, musimy znać jej rzeczywiste zużycie i wiedzieć, w jaki sposób jest ona konsumowana. Im więcej informacji posiadamy oraz im bardziej są one precyzyjne, tym efektywniejsze będzie zarządzanie energią.

Międzynarodowe Centrum Pokazowe, zlokalizowane pod Paryżem, to miejsce, gdzie Schneider Electric prezentuje swoje najnowsze rozwiązania. Skąd ten pomysł?
– Efektywność energetyczna jest najszybszym, najtańszym i najczystszym sposobem redukcji zużycia energii i emisji gazów cieplarnianych, zgodnie z celami ustalonymi na konferencji z Kioto. Odpowiadając na stale rosnące zapotrzebowanie ze strony wszystkich segmentów rynku, firma Schneider Electric podjęła działania, aby stać się strategicznym partnerem i ekspertem w zakresie energetyki i zarządzania energią. Dlatego też przeznaczyliśmy 1000 m2 powierzchni w swojej siedzibie „The Hive” w Paryżu na Centrum Pokazowe, w którym prezentujemy rozwiązania z zakresu zarządzania energią elektryczną. Dzięki tej inicjatywie nasi klienci z całego świata mogą zapoznać się z ofertą firmy. Efektywność energetyczna, innowacyjność oraz zrównoważony rozwój to hasła, które są motywem przewodnim tego miejsca. W specjalnym showroomie prezentujemy innowacyjne prototypy produktów oraz rozwiązania, które świadczą o uwadze, jaką firma przywiązuje do badań i rozwoju. Już teraz możemy pochwalić się, że dzięki naszym rozwiązaniom można nawet o 30% podnieść efektywność energetyczną budynku.

Uczestniczył Pan w V Forum Energetycznym w Sopocie – jakie są obecne wyzwania i zagrożenia wynikające z aktualnego stanu polityki energetycznej?
– Punktem wyjścia obrad tegorocznego V Forum Energetycznego była przyszłość sektora energetycznego w Unii Europejskiej. Otwarta dyskusja dotyczyła przede wszystkim wyzwań i zagrożeń wynikających z aktualnego stanu polityki energetycznej oraz tego, jak region Europy Środkowej może wpływać na decyzje podejmowane przez Unię Europejską w tym obszarze. Musimy pamiętać, że nowy pakiet klimatyczny nakłada w UE obowiązek wdrożenia programu tzw. „trzech dwudziestek”: poprawienie efektywności energetycznej o 20%, zmniejszenie emisji CO2 o 20% i zwiększenie udziału energii pozyskiwanej ze źródeł odnawialnych do 20% (w Polsce do 15%). Jest to niewątpliwie duże wyzwanie, ale firma Schneider Electric dysponuje rozwiązaniami umożliwiającymi osiągnięcie tych założeń. Mamy nowe zielone technologie, wiemy, jak je wdrażać, i jesteśmy świadomi wyzwań, jakie stoją przed nami. Już teraz coraz więcej firm podejmuje świadome decyzje np. o wdrożeniu rozwiązań hybrydowych, które umożliwiają lepsze wykorzystanie powierzchni biurowych. Wdrażając zintegrowane rozwiązania zarządzania energią w zastosowaniach przemysłowych, komercyjnych bądź budynkach mieszkalnych, możemy zaoszczędzić do 30% z trzech czwartych całkowitego zużycia energii na świecie. Kluczem do sukcesu jest prawidłowa integracja. Wymaga ona infrastruktury sieciowej obejmującej oprogramowanie – chociażby EcoStruXure, które jest platformą integrującą wszystkie odbiorniki prądu w budynkach.

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Inżynier w lesie - zobacz video! »

Inżynier w lesie Materiały stworzone przez inżynierów dla inżynierów. Testy produktów od kluczowych dostawców (...) chcę zobaczyć »


Jednoobwodowy licznik energii - jaki wybrać?»

Zobacz co nowego poznamy na targach Energetab 2019 »

Licznik energii jaki wybrać Energetab 2019 logo
Zasilacze awaryjne trzeciej generacji z bardzo wysoką sprawnością 96% w trybie On-Line oraz ze znakomitym współczynnikiem mocy 1(...) czytam więcej » ENERGETAB – największe w Polsce targi nowoczesnych urządzeń, aparatury i technologii dla przemysłu energetycznego, to miejsce jednych z najważniejszych spotkań czołowych przedstawicieli branży elektrotechnicznej w Polsce.(...) czytam dalej »

 


Specjalne ramki do specjalnych wnętrz »

Kamery termowizyjne Perfekcyjne dopełnienie nowoczesnego wnętrza.
Prosta, ponadczasowa forma, jakość wykonania, niezawodny system, to tylko niektóre (...)
czytam dalej »


Automatyka przemysłowa i sterowanie - na jakie produkty zwrócić uwagę »

Jak zmniejszyć swój rachunek za energię »

automatyka przemysłowa zmniejsz rachunki za prąd
Jak sztuczna inteligencja wspomoże pracę elektrowni i fabryk? Aż 63 proc. respondentów twierdzi, że sztuczna inteligencja pomoże zwalczyć (...) czytam więcej » Oszczędzaj na rachunkach za prąd w domu lub firmie. Wystarczy Po Prostu Energia (...) zobacz ile możesz oszczędzić »

 


Gdzie znajduje zastosowanie współczesna termowizja?

Kamery termowizyjne Zadbaj o bezpieczeństwo i uniknij awarii. Za pomocą kamery termowizyjnej możliwe jest bezdotykowe sprawdzenie instalacji elektrycznej przy pełnym obciążeniu. Dzięki temu można (...) czytam dalej »

 


Potrzebujesz pomocy w wyborze UPS-a? Sprawdź ten przewodnik »

Bezpanelowe pozyskiwanie energii słonecznej - jak to zrobić?

UPS zasilacze bezpanelowa energia słoneczna
Urządzenia elektroniczne, których używasz do codziennej komunikacji, rozrywki i zapewnienia rodzinie bezpieczeństwa, są narażone na uszkodzenia spowodowane nieoczekiwanymi przerwami w dostawach energii elektrycznej, (...) czytam więcej » Innowacje i technologia przeszły długą drogę. Rzeczywiście wkroczyliśmy w nową generację nowoczesnych udogodnień, które nie tylko sprawiają, że nasz styl życia jest bardziej luksusowy i komfortowy, ale... czytam dalej »

Szybki i łatwy sposób na budowę Twojego indywidualnego systemu wizyjnego»

zasilanie gwarantowane Badania przeprowadzone przez Computer Business Review wykazały, że od 2013 roku mamy do czynienia z dynamicznym wzrostem przenoszenia przez przedsiębiorców zasobów danych do tzw. chmury obliczeniowej (cloud computing). W związku z tym stale wzrastają wydatki przeznaczan ... czytam dalej »


Automatyka przemysłowa - zobacz najlepsze rozwiązania »

Kontenerowa stacja transformatorowa Minibox »

Czujniki i automatyka Rozdzielnice kontenerowe
Zarówno w sektorze energetyki tradycyjnej jak i odnawialnej, czujniki oraz automatyka muszą być odporne na oddziaływaniu warunków środowiskowych. Ekstremalne ... czytam więcej » Zasilane są najczęściej z sieci SN o napięciu znamionowym od 6 do 36 kV. Ze względu na budowę stacje mogą być wnętrzowe lub napowietrzne. Funkcją stacji transformatorowej SN/nn jest transformacja ... czytam dalej »

Jaką zastosować ochronę urządzeń elektrycznych i elektronicznych przed przepięciami »

ochrona przed przepięciami Każdy ogranicznik przepięć ma pewną określoną zdolność do przenoszenia przez siebie pewnej energii udaru. Jeśli po zadziałaniu ... czytam dalej »


Złącza silnoprądowe - czy silikon sobie poradzi?

Złącza silnopradowe Czy możemy zastosować elastyczne przewody silikonowe i czy są one odporne na uszkodzenie i wysokie temperatury? Przykładowo dla przekroju kabla 240 mm2 ... chcę obejrzeć »


Może Cię to zainteresuje ▼

Wyświetlacz cyfrowy - jaki wybrać?

Osprzęt elektroinstalacyjny dla elektryka »

wyświetlacze cyfrowe kable i przewody - jakie wybrać
Współpracujący z dowolnym nadajnikiem sygnału w standardzie 4-20 mA. Urządzenia nie wymagające dodatkowego zasilania. Do obszaru zastosowań ... czytam więcej » Zobacz jaki osprzęt wybrać i porównaj parametry... czytam dalej »


Transformatory oraz dławiki dostosowane do indywidualnych wymagań »

transformatory ei Mają zastosowanie w sieciach przesyłowych i rozdzielczych. Stosowane są do zasilania układów trakcyjnych w pojazdach szynowych, w instalacjach wykorzystujących napędy (...) czytam dalej »


Liczniki energii elektrycznej - poznaj nowe »

Switch zarządzalny – czy warto? Jaki wybrać?

Liczniki energii jakie wybrać Switche niezarządzalne
Wymagania stawiane licznikom energii elektrycznej zawarte są w normach oraz przepisach (...) czytam dalej » Switch zarządzalny daje możliwość nie tylko stworzenia siecilokalnej, ale daje wiele innicf możliwości. Między innymi pozwala także dostosować porty, a więc i parametry sieci do... czytam dalej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
7-8/2019

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 7-8/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Obciążalność prądowa ciągła przewodów szynowych wielkoprądowych SN
  • - Instalacje elektryczne w osiedlowych budynkach wielorodzinnych
Zobacz szczegóły

Start programu „Mój Prąd”. Czy przyczyni się do zwiększenia rozwoju OZE w Polsce?

We wrześniu wystartuje nowy rządowy program „Mój Prąd”, dzięki któremu będzie można uzyskać dofinansowanie na domową instalację fotowoltaiczną. Z dotacji będą mogły skorzystać...

MITRA LED

Właściwe oświetlenie drogowo-parkowe pozwala znacznie zredukować koszty eksploatacji, będąc rozwiązaniem zarówno ekonomicznym, estetycznym, jak i ekologicznym. Lena Lighting S.A. oferuje...
Enkodery ETHERNET AFS/AFM60A

Enkodery ETHERNET AFS/AFM60A

Rynek systemów przemysłowych dynamicznie się rozwija, a standard Industrial Ethernet jest przyszłością systemów komunikacji. Wydajność standardu Fast Ethernet,...
Cantoni Motor S.A. Cantoni Motor S.A.
Grupa Cantoni została pionierem w produkcji silników elektrycznych już w XIX wieku i od tego czasu kontynuuje misję wdrażania...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl