Pełny numer elektro.info 7-8/2017 tylko dla Ciebie [PDF]

wystarczy założyć konto w portalu elektro.info.pl

Efektywność przede wszystkim

Efektywność przede wszystkim
Efektywność przede wszystkim

Firma istnieje już prawie 175 lat i ma bogate doświadczenia nie tylko w branży elektrycznej…

– Firma Schneider Electric powstała w 1836 roku i na przestrzeni lat rozwijała swoją działalność na kolejnych, nowych obszarach, aby dzisiaj stać się globalnym ekspertem w zakresie zarządzania energią. W XIX wieku zaczynaliśmy w sektorze hutnictwa stali i żelaza oraz w przemyśle maszynowym i stoczniowym, w XX wieku rozpoczął się proces dywersyfikacji, wtedy skierowaliśmy nasze działania na rynek zarządzania energią elektryczną i automatyki. Jeszcze do niedawna Schneider Electric był reprezentowany przez produkty i usługi sprzedawane pod prawie 120 różnymi markami na całym świecie. Teraz większość tych produktów zjednoczyła się pod jedną wspólną marką: Schneider Electric. Dzięki takiej strategii pod mocną marką Schneider Electric łączymy wiedzę i doświadczenie specjalistów.

Korzystając z dorobku 170 lat obecności na rynku grupa Schneider Electric dostarcza rozwiązania umożliwiające optymalne wykorzystanie energii w takich segmentach rynku jak budownictwo komercyjne i miejskie, przemysł, energetyka i infrastruktura, budownictwo mieszkaniowe, użyteczności publicznej i centra przetwarzania danych.

Na jakich rozwiązaniach skupiacie się Państwo w ostatnich latach?

– Energooszczędne i niezawodne rozwiązania od lat wpisane są w cele naszej firmy. Korzystając z doświadczenia najlepszych specjalistów w branży na bieżąco udoskonalamy technologie, aby spełniać oczekiwania klienta i ciągle zmieniającego się rynku. Ponieważ działamy w różnych sektorach, pozwolę sobie podać tylko kilka przykładów rozwiązań, które generują znaczne oszczędności energii. Są to chociażby systemy pozwalające na sterowanie silnikami przy użyciu przemienników częstotliwości. W konwencjonalnej instalacji pompowej i wentylacyjnej silnik elektryczny jest zasilany bezpośrednio z sieci elektrycznej i obraca się z prędkością znamionową. Jeśli między wyłącznikiem nadprądowym a silnikiem zostanie zamontowany przemiennik, oszczędności w zakresie kosztów energii elektrycznej mogą wynieść od 15% do 50%, w zależności od instalacji. Zwrot z inwestycji z reguły następuje bardzo szybko – w okresie od 9 do 24 miesięcy. Z kolei system KNX umożliwiający zarządzanie zaawansowanymi funkcjami naszego domu w prosty sposób pozwala na uzyskanie oszczędności wynoszących do 35% zużycia energii, dzięki zautomatyzowaniu wszystkich procesów. Co ważne, system jest elastyczny i możliwy do rozbudowania, gdy pojawi się potrzeba dodania nowych funkcji. Pomimo ciągle udoskonalanych technologii musimy pamiętać, że najlepsze efekty daje konsekwentna polityka energooszczędna realizowana na różnych poziomach przedsiębiorstwa. Równie istotna jest świadomość pracowników, jak i rozwiązania techniczne. Nieodzownym elementem całego procesu jest także monitorowanie maszyn i urządzeń. Aby optymalizować zużycie energii, musimy znać jej rzeczywiste zużycie i wiedzieć, w jaki sposób jest ona konsumowana. Im więcej informacji posiadamy oraz im bardziej są one precyzyjne, tym efektywniejsze będzie zarządzanie energią.

Międzynarodowe Centrum Pokazowe, zlokalizowane pod Paryżem, to miejsce, gdzie Schneider Electric prezentuje swoje najnowsze rozwiązania. Skąd ten pomysł?
– Efektywność energetyczna jest najszybszym, najtańszym i najczystszym sposobem redukcji zużycia energii i emisji gazów cieplarnianych, zgodnie z celami ustalonymi na konferencji z Kioto. Odpowiadając na stale rosnące zapotrzebowanie ze strony wszystkich segmentów rynku, firma Schneider Electric podjęła działania, aby stać się strategicznym partnerem i ekspertem w zakresie energetyki i zarządzania energią. Dlatego też przeznaczyliśmy 1000 m2 powierzchni w swojej siedzibie „The Hive” w Paryżu na Centrum Pokazowe, w którym prezentujemy rozwiązania z zakresu zarządzania energią elektryczną. Dzięki tej inicjatywie nasi klienci z całego świata mogą zapoznać się z ofertą firmy. Efektywność energetyczna, innowacyjność oraz zrównoważony rozwój to hasła, które są motywem przewodnim tego miejsca. W specjalnym showroomie prezentujemy innowacyjne prototypy produktów oraz rozwiązania, które świadczą o uwadze, jaką firma przywiązuje do badań i rozwoju. Już teraz możemy pochwalić się, że dzięki naszym rozwiązaniom można nawet o 30% podnieść efektywność energetyczną budynku.

Uczestniczył Pan w V Forum Energetycznym w Sopocie – jakie są obecne wyzwania i zagrożenia wynikające z aktualnego stanu polityki energetycznej?
– Punktem wyjścia obrad tegorocznego V Forum Energetycznego była przyszłość sektora energetycznego w Unii Europejskiej. Otwarta dyskusja dotyczyła przede wszystkim wyzwań i zagrożeń wynikających z aktualnego stanu polityki energetycznej oraz tego, jak region Europy Środkowej może wpływać na decyzje podejmowane przez Unię Europejską w tym obszarze. Musimy pamiętać, że nowy pakiet klimatyczny nakłada w UE obowiązek wdrożenia programu tzw. „trzech dwudziestek”: poprawienie efektywności energetycznej o 20%, zmniejszenie emisji CO2 o 20% i zwiększenie udziału energii pozyskiwanej ze źródeł odnawialnych do 20% (w Polsce do 15%). Jest to niewątpliwie duże wyzwanie, ale firma Schneider Electric dysponuje rozwiązaniami umożliwiającymi osiągnięcie tych założeń. Mamy nowe zielone technologie, wiemy, jak je wdrażać, i jesteśmy świadomi wyzwań, jakie stoją przed nami. Już teraz coraz więcej firm podejmuje świadome decyzje np. o wdrożeniu rozwiązań hybrydowych, które umożliwiają lepsze wykorzystanie powierzchni biurowych. Wdrażając zintegrowane rozwiązania zarządzania energią w zastosowaniach przemysłowych, komercyjnych bądź budynkach mieszkalnych, możemy zaoszczędzić do 30% z trzech czwartych całkowitego zużycia energii na świecie. Kluczem do sukcesu jest prawidłowa integracja. Wymaga ona infrastruktury sieciowej obejmującej oprogramowanie – chociażby EcoStruXure, które jest platformą integrującą wszystkie odbiorniki prądu w budynkach.

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Kompleksowe inspekcje termowizyjne - gdzie szukać pomocy? »

Termowizja inspekcja

Przez ostatnie stulecie zbudowano wiele urządzeń pomiarowych w zakresie podczerwieni, ale największe możliwości i popularność zyskały rozwiązania... czytam dalej »

 


Jaki silnik elektryczny wybrać? »

silnik elektryczny

W działaniu wielu maszyn i urządzeń technicznych wymagany jest ruch postępowy lub postępowo-zwrotny. Zazwyczaj ruch ten wytwarzają (...) czytam więcej »

 


Łączniki elektroinstalacyjne - rodzaje i sposób działania »?

Słupy oswietlenia zewnętrznego - na co zwrócić uwagę przy wyborze? »

Ranki łączniki gniazdka Szynoprzewody - małe i średnie instalacje
W każdej standardowej instalacji elektrycznej w budynku występują gniazda wtyczkowe oraz łączniki. Ich budowa oraz sposób zamocowania zależą od miejsca zainstalowania oraz metody wykonania (...) czytam więcej » Wymiana opraw oświetlenia ulicznego ze źródłami LED przynosi przede wszystkim poprawę efektywności energetycznej oświetlenia ulicznego. Oświetlenie LED posiada również (...) czytam dalej »

 


Przyrządy kontrolne i pomiarowe - zobacz niezawodne rozwiązania»

narzedzia pomiarowe dla elektryka Miernik napięcia, ciągłości i kolejności faz są zaprojekotwane do testowania napięcia, fazy, polaryzacji, kolejności faz i półprzewodników. Cyfrowy multimetr oraz cyfrowy miernik cęgowy oferują idealne rozwiązania dla wszystkich wymagań i możliwych zastosowań. Mierniki wykorzystują standardowe (...) czytam dalej »


Automatyka przemysłowa i sterowanie - na jakie produkty zwrócić uwagę »

Wiele nowych produktów od najlepszych w branży marek »

automatyka przemysłowa elektronika
Jak sztuczna inteligencja wspomoże pracę elektrowni i fabryk? Aż 63 proc. respondentów twierdzi, że sztuczna inteligencja pomoże zwalczyć (...) czytam więcej » Poznaj pierwszy w branży przewodnik elektroniczny po złączach. Internetowe narzędzie referencyjne ułatwiające dobór złączy. (...) chcę zobaczyć »

 


Odpowiednie oświetlenie - prawidłowy dobór oświetlenia w projekcie »

projekt oświetlenia Są takie miejsca w domu, o których nie myśli się w pierwszej kolejności. Zostawia się je na później, dopiero wtedy, gdy zadba się o ważniejsze pomieszczenia. Tak jest często (...) czytam dalej »

 


Dobór ograniczników przepięć typu 1 »

Energetyka wiatrowa w Polsce wady i zalety?

ograniczniki konwersja energii elektryczne
Kombinowane ograniczniki przepięć jako urządzenia do ograniczania przepięć mają za zadanie zmniejszenie do bezpiecznych poziomów napięcia w instalacji elektrycznej oraz na wejściu zasilanych urządzeń: podczas operacji łączeniowych ń (...) czytam więcej » Udział odnawialnych źródeł energii w Polsce stanowi około 14% całkowitej produkcji energii elektrycznej, z czego energetyka wiatrowa stanowi obecnie ponad... czytam dalej »

Szafy energetyczne, sterowniczne, rozdzielcze - dlaczego nie wiesz co wybrać? »

szafy rozdzielcze i sterownicze Zgrupowanie urządzeń elektroenergetycznych wraz z szynami zbiorczymi, połączeniami elektrycznymi, elementami izolacyjnymi i osłonami, służący do rozdziału energii elektrycznej i łączenia oraz ... czytam dalej »


Bezprzewodowa automatyka domowa - i możesz sterować wszystkim w domu »

Intuicyjne oprogramowanie do projektowania listew ze złączkami !

Automatyka domowa - sterowaniem ze smatfona Projektowanie listew - oprogramowanie
Nowoczesny smartdom powinien być gotów na każde życzenie. Dlatego rozwiązania bezprzewodowej automatyki domowej dają Ci zdalną kontrolę nad funkcjami Twojego domu - oświetleniem, roletami, ogrzewaniem ... czytam więcej » Intuicyjne oprogramowanie do projektowania listew ze złączkami oraz profesjonalnego opisywania oznaczników do złączek szynowych, przewodów, kabli, urządzeń i instalacji. Oprogramowanie dostępne jest bezpłatnie na stronie www ... chcę poznać »

Jaką zastosować ochronę urządzeń elektrycznych i elektronicznych przed przepięciami »

ochrona przed przepięciami Każdy ogranicznik przepięć ma pewną określoną zdolność do przenoszenia przez siebie pewnej energii udaru. Jeśli po zadziałaniu ... czytam dalej »


Złącza silnoprądowe - czy silikon sobie poradzi?

Złącza silnopradowe Czy możemy zastosować elastyczne przewody silikonowe i czy są one odporne na uszkodzenie i wysokie temperatury? Przykładowo dla przekroju kabla 240 mm2 ... chcę obejrzeć »


Może Cię to zainteresuje ▼

Wyświetlacz cyfrowy - jaki wybrać?

Pobierz darmowy ebook i usprawnij instalacje przewodów »

wyświetlacze cyfrowe kable i przewody - przewodnik
Współpracujący z dowolnym nadajnikiem sygnału w standardzie 4-20 mA. Urządzenia nie wymagające dodatkowego zasilania. Do obszaru zastosowań ... czytam więcej » Poznaj najskuteczniejsze sposoby oznaczania kabli i komponentów wykorzystywanych w branżach elektrycznych i telekomunikacyjnych... czytam dalej »


Transformatory oraz dławiki dostosowane do indywidualnych wymagań »

transformatory ei Mają zastosowanie w sieciach przesyłowych i rozdzielczych. Stosowane są do zasilania układów trakcyjnych w pojazdach szynowych, w instalacjach wykorzystujących napędy (...) czytam dalej »


1-fazowe liczniki energii elektrycznej - widziałeś to?!

Łączniki elektroinstalacyjne - rodzaje i sposób działania »

Liczniki energii jakie wybrać Łączniki elektrinstalacyjne
Wymagania stawiane licznikom energii elektrycznej zawarte są w normach oraz przepisach (...) czytam dalej » W każdej standardowej instalacji elektrycznej w budynku występują gniazda wtyczkowe oraz łączniki. Ich budowa oraz sposób zamocowania zależą od miejsca zainstalowania oraz metody wykonania... czytam dalej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
9/2019

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 9/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Metody badania funkcji zabezpieczeń nadprądowych przekaźników elektroenergetycznych
  • - Fotowoltaika szansą rozwoju dla komunikacji miejskiej
Zobacz szczegóły

Zmiany w programie Mój Prąd

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Morskiej poinformował, że został skorygowany wzór wniosku o dofinansowanie w ramach programu Mój Prąd. Wprowadzona zmiana umożliwia...

Przekaźnik instalacyjny o wysokiej odporności na prąd udarowy

RPI-1ZI-U24A firmy Relpol, to nowy przekaźnik instalacyjny, który wytrzymuje prąd załączania 120 A w czasie 20 ms. Przekaźnik ten przeznaczony jest do załączania obwodów o wysokim...
COMEX S.A. COMEX S.A.
O firmie COMEX S.A. od początku swojej działalności, tj. od 1987 zajmuje się kompleksową obsługą klientów w zakresie zasilania...

Ciekawe strony

Elektryk na Fixly.pl

EPS System - agregaty prądotwórcze

Producent oświetlenia

Ciekawa Architektura

Instalacje

Literatura fachowa

Rekuperacja

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl