Pełny numer elektro.info 7-8/2017 tylko dla Ciebie [PDF]

wystarczy założyć konto w portalu elektro.info.pl

Wspieramy projektantów elektroniki na każdym etapie ich pracy

Wspieramy projektantów elektroniki na każdym etapie ich pracy
Wspieramy projektantów elektroniki na każdym etapie ich pracy

Minął ponad rok od naszej ostatniej rozmowy, co zmieniło się w tym czasie w Farnell?– Największą zmianą, a raczej nowością w działalności Farnell, jest udostępnienie klientom portalu element14, społeczności internetowej i źródła dokumentacji technicznej w jednym. Portal ten umożliwia projektantom i inżynierom elektroniki na całym świecie komunikowanie się między sobą, dzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem, jak również korzystanie z bogatego zasobu danych technicznych. Ważnym dla nas krokiem było również wzbogacenie oferty Farnell o oprogramowanie CadSoft EAGLE do projektowania płyt drukowanych PCB i nabycie niemieckiej firmy CadSoft GmbH. Posiadanie firmy CadSoft pozwoliło nam na stworzenie klientom bezpłatnego dostępu do oprogramowania EAGLE na portalu element14, dzięki czemu stał się on wirtualnym miejscem pracy projektantów.

W jaki sposób powstała nazwa portalu element14 i jaka jest jego rola w ofercie Farnell?
– Nazwa portalu element14 nawiązuje do 14. pierwiastka w tablicy Mendelejwa – krzemu, który jest głównym składnikiem większości układów scalonych oraz innych podzespołów używanych przez projektantów elektroniki. Portal element14 jest kluczowym elementem naszej oferty i jego powstanie jest ściśle związanie ze strategią Farnell. Nasze działania skupiają się wokół wspierania projektantów elektroniki na każdym etapie ich pracy. Dzięki portalowi element14 jesteśmy w stanie zapewnić im to wsparcie poprzez udostępnienie danych technicznych, narzędzi do projektowania oraz interakcji z ekspertami z całego świata w jednym miejscu. element14 to wirtualna przestrzeń, wyposażona w informacje o produktach i narzędzia do projektowania, która pozwala inżynierom na całym świecie pracować nad swoimi projektami online, niezależnie od miejsca, w którym się znajdują.

Jak przedstawiłby Pan Farnell Czytelnikom, którzy jeszcze nie znają Państwa firmy?

– Farnell jest światowej klasy dystrybutorem podzespołów elektronicznych, części elektrycznych i przemysłowych oraz sprzętu do konserwacji i utrzymania ruchu. Dzięki 70-letniemu doświadczeniu w branży elektronicznej oraz imponującej ofercie ponad 520 tysięcy produktów od 1200 wiodących producentów, jesteśmy w stanie zagwarantować naszym klientom produkty najwyższej jakości oraz kompleksową obsługę. Nasza działalność skupia się na zapewnianiu projektantom elektroniki, oświetlenia, a inżynierom zajmującym się energetyką odpowiedniego wsparcia, zarówno pod względem dostępności produktów, jak i pomocy technicznej. Nasza firma może poszczycić się tytułem „Dystrybutora roku 2009 Elektra Award” za wprowadzanie na rynek elektroniki innowacyjnych rozwiązań oraz nagrodami wiodących na rynku producentów, m.in. Avago, Ohmite i Honeywell, przyznanymi Farnell za doskonałe wyniki sprzedaży oraz pozyskiwanie nowych klientów w rejonie Europy Wschodniej.

Rok 2009 był bardzo trudny z punktu widzenia ekonomicznego. Jak Państwa firma poradziła sobie z kryzysem, gdy firmy na zachodzie Europy wykazały 30% spadek obrotów?
– W przeciwieństwie do wielu firm elektronicznych, które w 2009 roku zanotowały nawet kilkudziesięcioprocentowe spadki sprzedaży, w Farnell zanotowaliśmy ponad 65% wzrost obrotów w rejonie Europy Wschodniej, przy czym Polska pozostaje liderem w porównaniu do sąsiadujących krajów, zarówno pod względem sprzedaży, jak i liczby klientów. W czasie recesji nasza oferta okazała się doskonałym rozwiązaniem dla klientów, którzy ze względu na kłopoty finansowe byli zmuszeni kupować dokładnie tyle podzespołów, ile jest im aktualnie potrzebnych. Staramy się dostosować nasze usługi do potrzeb klientów i nie mamy ustalonej minimalnej wartości, bądź ilości zamówienia. Między innymi dzięki temu zyskaliśmy w zeszłym roku 6 tysięcy nowych klientów, co ze względu na szerokość obsługiwanego rynku ma kolosalne znaczenie dla rozwoju naszego biznesu.

Farnell dodaje do swojego asortymentu online 100 produktów dziennie, w jakim kierunku rozwija się Państwa oferta produktowa?
– Systematycznie poszerzamy ofertę o podzespoły elektroniczne zapewniające minimalizację poboru mocy oraz efektywność energetyczną. Znajdują one zastosowanie w układach bazujących na alternatywnych źródłach energii oraz związanych ze sprawnością konwersji mocy w elektronicznych urządzeniach przemysłowych i konsumenckich. Udostępnianie produktów do tego typu projektów to w naszym przekonaniu kluczowy czynnik pomagający projektantom elektroniki i oświetlenia oraz inżynierom zajmującym się energetyką projektować produkty, które są zarówno tanie w użyciu, jak i nieszkodliwe dla środowiska.

Które ze wspomnianych produktów wyróżniłby Pan jako najbardziej interesujące?

– Myślę, że szczególnie interesujące są produkty niszowych producentów, takich jak Advanced Linear Devices. Opatentowana przez tego producenta technologia EPAD (Electrically Programmable Analog Device) umożliwia nieustanne działanie modułów serii EH301 przy zerowym zasilaniu, gromadząc i przechowując przy tym energię z najrozmaitszych źródeł. Moduły te znajdują zastosowanie w zasilaniu układów Bluetooth oraz są wykorzystywane w przetwornikach termoelektrycznych Perpetuum ECT (Energy Converter Thermo) EnOcean, generujących energię elektryczną z różnic temperatur dwóch ośrodków. Warte uwagi są również wydajne, cyfrowe korektory współczynnika mocy (PFC) firmy Cirrus Logic, które są nowością w naszej ofercie. Podzespoły te doskonale sprawdzą się w zasilaczach stosowanych w elektronicznych balastach lamp oświetleniowych i są pierwszymi w przemyśle wersjami cyfrowymi korektorów, które przewyższają wersje analogowe zarówno w przypadku wydajności, jak i ceny.

Wprowadzenie transakcji w złotówkach na polskiej stronie internetowej Farnell to dość duża zmiana, co przeważyło o podjęciu takiej decyzji?
– Zdecydowaliśmy się na wprowadzenie transakcji w polskich złotych, aby jeszcze bardziej dostosować ofertę Farnell do potrzeb naszych klientów oraz zapewnić im odopowiedni komfort zakupów przez internet. Dzięki wprowadzeniu transakcji w złotówkach na naszej stronie internetowej zakupy w Farnell stały się jeszcze prostsze. Klienci mogą teraz sprawdzać aktualne ceny 520 tysięcy produktów oraz składać zamówienia w polskich złotych. Dodatkowo faktury również wystawiane są w złotówkach, a płatności mogą być dokonywane kartą płatniczą na stronie internetowej lub przelewem na nasze konto w banku PKO BP. Wierzymy, że wprowadzone przez nas zmiany pozwolą klientom szybko i łatwo znaleźć oraz kupić wszystko, czego potrzebują do swoich projektów na www.farnell.com/pl, bez martwienia się o sprawy administracyjne, czy też kursy walutowe.
Artykuł pochodzi z: miesięcznika elektro.info 9/2010

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Kompleksowe inspekcje termowizyjne - gdzie szukać pomocy? »

Termowizja inspekcja

Przez ostatnie stulecie zbudowano wiele urządzeń pomiarowych w zakresie podczerwieni, ale największe możliwości i popularność zyskały rozwiązania... czytam dalej »

 


Jaki silnik elektryczny wybrać? »

silnik elektryczny

W działaniu wielu maszyn i urządzeń technicznych wymagany jest ruch postępowy lub postępowo-zwrotny. Zazwyczaj ruch ten wytwarzają (...) czytam więcej »

 


Łączniki elektroinstalacyjne - rodzaje i sposób działania »?

Słupy oswietlenia zewnętrznego - na co zwrócić uwagę przy wyborze? »

Ranki łączniki gniazdka Szynoprzewody - małe i średnie instalacje
W każdej standardowej instalacji elektrycznej w budynku występują gniazda wtyczkowe oraz łączniki. Ich budowa oraz sposób zamocowania zależą od miejsca zainstalowania oraz metody wykonania (...) czytam więcej » Wymiana opraw oświetlenia ulicznego ze źródłami LED przynosi przede wszystkim poprawę efektywności energetycznej oświetlenia ulicznego. Oświetlenie LED posiada również (...) czytam dalej »

 


Przyrządy kontrolne i pomiarowe - zobacz niezawodne rozwiązania»

narzedzia pomiarowe dla elektryka Miernik napięcia, ciągłości i kolejności faz są zaprojekotwane do testowania napięcia, fazy, polaryzacji, kolejności faz i półprzewodników. Cyfrowy multimetr oraz cyfrowy miernik cęgowy oferują idealne rozwiązania dla wszystkich wymagań i możliwych zastosowań. Mierniki wykorzystują standardowe (...) czytam dalej »


Automatyka przemysłowa i sterowanie - na jakie produkty zwrócić uwagę »

Wiele nowych produktów od najlepszych w branży marek »

automatyka przemysłowa elektronika
Jak sztuczna inteligencja wspomoże pracę elektrowni i fabryk? Aż 63 proc. respondentów twierdzi, że sztuczna inteligencja pomoże zwalczyć (...) czytam więcej » Poznaj pierwszy w branży przewodnik elektroniczny po złączach. Internetowe narzędzie referencyjne ułatwiające dobór złączy. (...) chcę zobaczyć »

 


Odpowiednie oświetlenie - prawidłowy dobór oświetlenia w projekcie »

projekt oświetlenia Są takie miejsca w domu, o których nie myśli się w pierwszej kolejności. Zostawia się je na później, dopiero wtedy, gdy zadba się o ważniejsze pomieszczenia. Tak jest często (...) czytam dalej »

 


Dobór ograniczników przepięć typu 1 »

Energetyka wiatrowa w Polsce wady i zalety?

ograniczniki konwersja energii elektryczne
Kombinowane ograniczniki przepięć jako urządzenia do ograniczania przepięć mają za zadanie zmniejszenie do bezpiecznych poziomów napięcia w instalacji elektrycznej oraz na wejściu zasilanych urządzeń: podczas operacji łączeniowych ń (...) czytam więcej » Udział odnawialnych źródeł energii w Polsce stanowi około 14% całkowitej produkcji energii elektrycznej, z czego energetyka wiatrowa stanowi obecnie ponad... czytam dalej »

Liczniki energii elektrycznej do zadań specjalnych»

Liczniki energii jakie wybrać Mogą być stosowane do rozliczeń z zakładami energetycznymi, do kontroli procesów przemysłowych, do rozliczeń podnajemców oraz jako element systemów zarządzania energią. Najnowsze inteligentne liczniki umożliwiają płacenie za faktycznie zużytą energię elektryczną, kontrolę sposobu jej wykorzystania ... czytam dalej »


Bramka IoT chmury do integracji nowych i istniejących systemów bez konieczności programowania.»

Roboty będą produkować roboty - to już pewne!

bramka iot Robot testuje bankomaty
Dzięki prostemu połączeniu z procesem za pomocą protokołów, np. Modbus/TCP, dane czujników i dane procesowe są zbierane, przetwarzane i monitorowane ... czytam więcej » Powstanie fabryka w której roboty będą produkowały roboty. Wszystko na to wygląda, że już niedługo scenariusze filmowe okażą się ... czytam dalej »

Jaką zastosować ochronę urządzeń elektrycznych i elektronicznych przed przepięciami »

ochrona przed przepięciami Każdy ogranicznik przepięć ma pewną określoną zdolność do przenoszenia przez siebie pewnej energii udaru. Jeśli po zadziałaniu ... czytam dalej »


Złącza silnoprądowe - czy silikon sobie poradzi?

Złącza silnopradowe Czy możemy zastosować elastyczne przewody silikonowe i czy są one odporne na uszkodzenie i wysokie temperatury? Przykładowo dla przekroju kabla 240 mm2 ... chcę obejrzeć »


Może Cię to zainteresuje ▼

Wyświetlacz cyfrowy - jaki wybrać?

Pobierz darmowy ebook i usprawnij instalacje przewodów »

wyświetlacze cyfrowe kable i przewody - przewodnik
Współpracujący z dowolnym nadajnikiem sygnału w standardzie 4-20 mA. Urządzenia nie wymagające dodatkowego zasilania. Do obszaru zastosowań ... czytam więcej » Poznaj najskuteczniejsze sposoby oznaczania kabli i komponentów wykorzystywanych w branżach elektrycznych i telekomunikacyjnych... czytam dalej »


Transformatory oraz dławiki dostosowane do indywidualnych wymagań »

transformatory ei Mają zastosowanie w sieciach przesyłowych i rozdzielczych. Stosowane są do zasilania układów trakcyjnych w pojazdach szynowych, w instalacjach wykorzystujących napędy (...) czytam dalej »


1-fazowe liczniki energii elektrycznej - widziałeś to?!

Łączniki elektroinstalacyjne - rodzaje i sposób działania »

Liczniki energii jakie wybrać Łączniki elektrinstalacyjne
Wymagania stawiane licznikom energii elektrycznej zawarte są w normach oraz przepisach (...) czytam dalej » W każdej standardowej instalacji elektrycznej w budynku występują gniazda wtyczkowe oraz łączniki. Ich budowa oraz sposób zamocowania zależą od miejsca zainstalowania oraz metody wykonania... czytam dalej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
9/2019

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 9/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Metody badania funkcji zabezpieczeń nadprądowych przekaźników elektroenergetycznych
  • - Fotowoltaika szansą rozwoju dla komunikacji miejskiej
Zobacz szczegóły

PGG testuje instalacje PV

W Ruchu Halemba kopalni Ruda w Polskiej Grupie Górniczej została uruchomiona pilotażowa instalacja fotowoltaiczna o mocy 410 kWp. Jest to pierwsze z przedsięwzięć w dużym projekcie PGG na...

Przekaźnik instalacyjny o wysokiej odporności na prąd udarowy

RPI-1ZI-U24A firmy Relpol, to nowy przekaźnik instalacyjny, który wytrzymuje prąd załączania 120 A w czasie 20 ms. Przekaźnik ten przeznaczony jest do załączania obwodów o wysokim...
COMEX S.A. COMEX S.A.
O firmie COMEX S.A. od początku swojej działalności, tj. od 1987 zajmuje się kompleksową obsługą klientów w zakresie zasilania...

Ciekawe strony

Elektryk na Fixly.pl

EPS System - agregaty prądotwórcze

Producent oświetlenia

Ciekawa Architektura

Instalacje

Literatura fachowa

Rekuperacja

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl