Pełny numer elektro.info 7-8/2017 tylko dla Ciebie [PDF]

wystarczy założyć konto w portalu elektro.info.pl

Wspieramy projektantów elektroniki na każdym etapie ich pracy

Wspieramy projektantów elektroniki na każdym etapie ich pracy
Wspieramy projektantów elektroniki na każdym etapie ich pracy

Minął ponad rok od naszej ostatniej rozmowy, co zmieniło się w tym czasie w Farnell?– Największą zmianą, a raczej nowością w działalności Farnell, jest udostępnienie klientom portalu element14, społeczności internetowej i źródła dokumentacji technicznej w jednym. Portal ten umożliwia projektantom i inżynierom elektroniki na całym świecie komunikowanie się między sobą, dzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem, jak również korzystanie z bogatego zasobu danych technicznych. Ważnym dla nas krokiem było również wzbogacenie oferty Farnell o oprogramowanie CadSoft EAGLE do projektowania płyt drukowanych PCB i nabycie niemieckiej firmy CadSoft GmbH. Posiadanie firmy CadSoft pozwoliło nam na stworzenie klientom bezpłatnego dostępu do oprogramowania EAGLE na portalu element14, dzięki czemu stał się on wirtualnym miejscem pracy projektantów.

W jaki sposób powstała nazwa portalu element14 i jaka jest jego rola w ofercie Farnell?
– Nazwa portalu element14 nawiązuje do 14. pierwiastka w tablicy Mendelejwa – krzemu, który jest głównym składnikiem większości układów scalonych oraz innych podzespołów używanych przez projektantów elektroniki. Portal element14 jest kluczowym elementem naszej oferty i jego powstanie jest ściśle związanie ze strategią Farnell. Nasze działania skupiają się wokół wspierania projektantów elektroniki na każdym etapie ich pracy. Dzięki portalowi element14 jesteśmy w stanie zapewnić im to wsparcie poprzez udostępnienie danych technicznych, narzędzi do projektowania oraz interakcji z ekspertami z całego świata w jednym miejscu. element14 to wirtualna przestrzeń, wyposażona w informacje o produktach i narzędzia do projektowania, która pozwala inżynierom na całym świecie pracować nad swoimi projektami online, niezależnie od miejsca, w którym się znajdują.

Jak przedstawiłby Pan Farnell Czytelnikom, którzy jeszcze nie znają Państwa firmy?

– Farnell jest światowej klasy dystrybutorem podzespołów elektronicznych, części elektrycznych i przemysłowych oraz sprzętu do konserwacji i utrzymania ruchu. Dzięki 70-letniemu doświadczeniu w branży elektronicznej oraz imponującej ofercie ponad 520 tysięcy produktów od 1200 wiodących producentów, jesteśmy w stanie zagwarantować naszym klientom produkty najwyższej jakości oraz kompleksową obsługę. Nasza działalność skupia się na zapewnianiu projektantom elektroniki, oświetlenia, a inżynierom zajmującym się energetyką odpowiedniego wsparcia, zarówno pod względem dostępności produktów, jak i pomocy technicznej. Nasza firma może poszczycić się tytułem „Dystrybutora roku 2009 Elektra Award” za wprowadzanie na rynek elektroniki innowacyjnych rozwiązań oraz nagrodami wiodących na rynku producentów, m.in. Avago, Ohmite i Honeywell, przyznanymi Farnell za doskonałe wyniki sprzedaży oraz pozyskiwanie nowych klientów w rejonie Europy Wschodniej.

Rok 2009 był bardzo trudny z punktu widzenia ekonomicznego. Jak Państwa firma poradziła sobie z kryzysem, gdy firmy na zachodzie Europy wykazały 30% spadek obrotów?
– W przeciwieństwie do wielu firm elektronicznych, które w 2009 roku zanotowały nawet kilkudziesięcioprocentowe spadki sprzedaży, w Farnell zanotowaliśmy ponad 65% wzrost obrotów w rejonie Europy Wschodniej, przy czym Polska pozostaje liderem w porównaniu do sąsiadujących krajów, zarówno pod względem sprzedaży, jak i liczby klientów. W czasie recesji nasza oferta okazała się doskonałym rozwiązaniem dla klientów, którzy ze względu na kłopoty finansowe byli zmuszeni kupować dokładnie tyle podzespołów, ile jest im aktualnie potrzebnych. Staramy się dostosować nasze usługi do potrzeb klientów i nie mamy ustalonej minimalnej wartości, bądź ilości zamówienia. Między innymi dzięki temu zyskaliśmy w zeszłym roku 6 tysięcy nowych klientów, co ze względu na szerokość obsługiwanego rynku ma kolosalne znaczenie dla rozwoju naszego biznesu.

Farnell dodaje do swojego asortymentu online 100 produktów dziennie, w jakim kierunku rozwija się Państwa oferta produktowa?
– Systematycznie poszerzamy ofertę o podzespoły elektroniczne zapewniające minimalizację poboru mocy oraz efektywność energetyczną. Znajdują one zastosowanie w układach bazujących na alternatywnych źródłach energii oraz związanych ze sprawnością konwersji mocy w elektronicznych urządzeniach przemysłowych i konsumenckich. Udostępnianie produktów do tego typu projektów to w naszym przekonaniu kluczowy czynnik pomagający projektantom elektroniki i oświetlenia oraz inżynierom zajmującym się energetyką projektować produkty, które są zarówno tanie w użyciu, jak i nieszkodliwe dla środowiska.

Które ze wspomnianych produktów wyróżniłby Pan jako najbardziej interesujące?

– Myślę, że szczególnie interesujące są produkty niszowych producentów, takich jak Advanced Linear Devices. Opatentowana przez tego producenta technologia EPAD (Electrically Programmable Analog Device) umożliwia nieustanne działanie modułów serii EH301 przy zerowym zasilaniu, gromadząc i przechowując przy tym energię z najrozmaitszych źródeł. Moduły te znajdują zastosowanie w zasilaniu układów Bluetooth oraz są wykorzystywane w przetwornikach termoelektrycznych Perpetuum ECT (Energy Converter Thermo) EnOcean, generujących energię elektryczną z różnic temperatur dwóch ośrodków. Warte uwagi są również wydajne, cyfrowe korektory współczynnika mocy (PFC) firmy Cirrus Logic, które są nowością w naszej ofercie. Podzespoły te doskonale sprawdzą się w zasilaczach stosowanych w elektronicznych balastach lamp oświetleniowych i są pierwszymi w przemyśle wersjami cyfrowymi korektorów, które przewyższają wersje analogowe zarówno w przypadku wydajności, jak i ceny.

Wprowadzenie transakcji w złotówkach na polskiej stronie internetowej Farnell to dość duża zmiana, co przeważyło o podjęciu takiej decyzji?
– Zdecydowaliśmy się na wprowadzenie transakcji w polskich złotych, aby jeszcze bardziej dostosować ofertę Farnell do potrzeb naszych klientów oraz zapewnić im odopowiedni komfort zakupów przez internet. Dzięki wprowadzeniu transakcji w złotówkach na naszej stronie internetowej zakupy w Farnell stały się jeszcze prostsze. Klienci mogą teraz sprawdzać aktualne ceny 520 tysięcy produktów oraz składać zamówienia w polskich złotych. Dodatkowo faktury również wystawiane są w złotówkach, a płatności mogą być dokonywane kartą płatniczą na stronie internetowej lub przelewem na nasze konto w banku PKO BP. Wierzymy, że wprowadzone przez nas zmiany pozwolą klientom szybko i łatwo znaleźć oraz kupić wszystko, czego potrzebują do swoich projektów na www.farnell.com/pl, bez martwienia się o sprawy administracyjne, czy też kursy walutowe.
Artykuł pochodzi z: miesięcznika elektro.info 9/2010

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Inżynier w lesie - zobacz video! »

Inżynier w lesie Materiały stworzone przez inżynierów dla inżynierów. Testy produktów od kluczowych dostawców (...) chcę zobaczyć »


Jednoobwodowy licznik energii - jaki wybrać?»

Zobacz co nowego poznamy na targach Energetab 2019 »

Licznik energii jaki wybrać Energetab 2019 logo
Zasilacze awaryjne trzeciej generacji z bardzo wysoką sprawnością 96% w trybie On-Line oraz ze znakomitym współczynnikiem mocy 1(...) czytam więcej » ENERGETAB – największe w Polsce targi nowoczesnych urządzeń, aparatury i technologii dla przemysłu energetycznego, to miejsce jednych z najważniejszych spotkań czołowych przedstawicieli branży elektrotechnicznej w Polsce.(...) czytam dalej »

 


Specjalne ramki do specjalnych wnętrz »

Kamery termowizyjne Perfekcyjne dopełnienie nowoczesnego wnętrza.
Prosta, ponadczasowa forma, jakość wykonania, niezawodny system, to tylko niektóre (...)
czytam dalej »


Automatyka przemysłowa i sterowanie - na jakie produkty zwrócić uwagę »

Jak zmniejszyć swój rachunek za energię »

automatyka przemysłowa zmniejsz rachunki za prąd
Jak sztuczna inteligencja wspomoże pracę elektrowni i fabryk? Aż 63 proc. respondentów twierdzi, że sztuczna inteligencja pomoże zwalczyć (...) czytam więcej » Oszczędzaj na rachunkach za prąd w domu lub firmie. Wystarczy Po Prostu Energia (...) zobacz ile możesz oszczędzić »

 


Gdzie znajduje zastosowanie współczesna termowizja?

Kamery termowizyjne Zadbaj o bezpieczeństwo i uniknij awarii. Za pomocą kamery termowizyjnej możliwe jest bezdotykowe sprawdzenie instalacji elektrycznej przy pełnym obciążeniu. Dzięki temu można (...) czytam dalej »

 


Potrzebujesz pomocy w wyborze UPS-a? Sprawdź ten przewodnik »

Bezpanelowe pozyskiwanie energii słonecznej - jak to zrobić?

UPS zasilacze bezpanelowa energia słoneczna
Urządzenia elektroniczne, których używasz do codziennej komunikacji, rozrywki i zapewnienia rodzinie bezpieczeństwa, są narażone na uszkodzenia spowodowane nieoczekiwanymi przerwami w dostawach energii elektrycznej, (...) czytam więcej » Innowacje i technologia przeszły długą drogę. Rzeczywiście wkroczyliśmy w nową generację nowoczesnych udogodnień, które nie tylko sprawiają, że nasz styl życia jest bardziej luksusowy i komfortowy, ale... czytam dalej »

Szybki i łatwy sposób na budowę Twojego indywidualnego systemu wizyjnego»

zasilanie gwarantowane Badania przeprowadzone przez Computer Business Review wykazały, że od 2013 roku mamy do czynienia z dynamicznym wzrostem przenoszenia przez przedsiębiorców zasobów danych do tzw. chmury obliczeniowej (cloud computing). W związku z tym stale wzrastają wydatki przeznaczan ... czytam dalej »


Automatyka przemysłowa - zobacz najlepsze rozwiązania »

Kontenerowa stacja transformatorowa Minibox »

Czujniki i automatyka Rozdzielnice kontenerowe
Zarówno w sektorze energetyki tradycyjnej jak i odnawialnej, czujniki oraz automatyka muszą być odporne na oddziaływaniu warunków środowiskowych. Ekstremalne ... czytam więcej » Zasilane są najczęściej z sieci SN o napięciu znamionowym od 6 do 36 kV. Ze względu na budowę stacje mogą być wnętrzowe lub napowietrzne. Funkcją stacji transformatorowej SN/nn jest transformacja ... czytam dalej »

Jaką zastosować ochronę urządzeń elektrycznych i elektronicznych przed przepięciami »

ochrona przed przepięciami Każdy ogranicznik przepięć ma pewną określoną zdolność do przenoszenia przez siebie pewnej energii udaru. Jeśli po zadziałaniu ... czytam dalej »


Złącza silnoprądowe - czy silikon sobie poradzi?

Złącza silnopradowe Czy możemy zastosować elastyczne przewody silikonowe i czy są one odporne na uszkodzenie i wysokie temperatury? Przykładowo dla przekroju kabla 240 mm2 ... chcę obejrzeć »


Może Cię to zainteresuje ▼

Wyświetlacz cyfrowy - jaki wybrać?

Osprzęt elektroinstalacyjny dla elektryka »

wyświetlacze cyfrowe kable i przewody - jakie wybrać
Współpracujący z dowolnym nadajnikiem sygnału w standardzie 4-20 mA. Urządzenia nie wymagające dodatkowego zasilania. Do obszaru zastosowań ... czytam więcej » Zobacz jaki osprzęt wybrać i porównaj parametry... czytam dalej »


Transformatory oraz dławiki dostosowane do indywidualnych wymagań »

transformatory ei Mają zastosowanie w sieciach przesyłowych i rozdzielczych. Stosowane są do zasilania układów trakcyjnych w pojazdach szynowych, w instalacjach wykorzystujących napędy (...) czytam dalej »


Liczniki energii elektrycznej - poznaj nowe »

Switch zarządzalny – czy warto? Jaki wybrać?

Liczniki energii jakie wybrać Switche niezarządzalne
Wymagania stawiane licznikom energii elektrycznej zawarte są w normach oraz przepisach (...) czytam dalej » Switch zarządzalny daje możliwość nie tylko stworzenia siecilokalnej, ale daje wiele innicf możliwości. Między innymi pozwala także dostosować porty, a więc i parametry sieci do... czytam dalej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
7-8/2019

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 7-8/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Obciążalność prądowa ciągła przewodów szynowych wielkoprądowych SN
  • - Instalacje elektryczne w osiedlowych budynkach wielorodzinnych
Zobacz szczegóły

Start programu „Mój Prąd”. Czy przyczyni się do zwiększenia rozwoju OZE w Polsce?

We wrześniu wystartuje nowy rządowy program „Mój Prąd”, dzięki któremu będzie można uzyskać dofinansowanie na domową instalację fotowoltaiczną. Z dotacji będą mogły skorzystać...

MITRA LED

Właściwe oświetlenie drogowo-parkowe pozwala znacznie zredukować koszty eksploatacji, będąc rozwiązaniem zarówno ekonomicznym, estetycznym, jak i ekologicznym. Lena Lighting S.A. oferuje...
Enkodery ETHERNET AFS/AFM60A

Enkodery ETHERNET AFS/AFM60A

Rynek systemów przemysłowych dynamicznie się rozwija, a standard Industrial Ethernet jest przyszłością systemów komunikacji. Wydajność standardu Fast Ethernet,...
Cantoni Motor S.A. Cantoni Motor S.A.
Grupa Cantoni została pionierem w produkcji silników elektrycznych już w XIX wieku i od tego czasu kontynuuje misję wdrażania...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl