Pełny numer elektro.info 7-8/2017 tylko dla Ciebie [PDF]

wystarczy założyć konto w portalu elektro.info.pl

Specjaliści od bezpieczników

Specjaliści od bezpieczników
Specjaliści od bezpieczników

Jak przedstawiłby Pan strategię firmy?
– Strategią naszej firmy jest praca z ostatecznym klientem, którego najpierw przekonujemy do jakości produktu, a następnie do naszych możliwości szybkiej realizacji zamówienia, a na końcu rozmawiamy o cenie. Często nasze produkty są droższe od konkurencyjnych, ale w zamian zapewniamy, że produkt jest na miejscu niemalże natychmiast do dyspozycji klienta. Oferujemy także usługę magazynu depozytowego: zawsze posiadamy w pogotowiu uzgodnioną z klientem liczbę bezpieczników, które umieszczamy na wydzielonych półkach. Ponosimy związane z tym koszty, ale dzięki temu klient nie musi obciążać swojego magazynu. Jako jedni z pierwszych, od początku naszego istnienia oferujemy dostawę bezpieczników w ciągu 24 - 48 godzin na terenie całej Polski.

Firma istnieje 10 lat…
– W tym roku SIBA Polska sp. z o.o. obchodzi dziesięciolecie powstania. Firma została zarejestrowana w sierpniu 1999 r., a zaczęła funkcjonować od stycznia 2000 r. Działa na tych samych zasadach jak inne spółki-córki na świecie, czyli na zasadach rodzinnych. Początkowo pracowałem sam w firmie. Biuro było w moim domu, a w garażu magazyn. Żona prowadziła korespondencję z klientami i tłumaczyła katalogi, zastępowała mnie w biurze podczas moich podróży do klientów. Obecnie firma nieco się rozrosła, zatrudnia kilku pracowników na umowy stałe oraz, ze względu na koszty, na umowy zlecenie. Koszty ograniczamy również poprzez współpracę z firmami zewnętrznymi, dotyczy to, na przykład, spedycji i prowadzenia księgowości. Macierzysta firma SIBA GmbH&KG. Co od ponad 60 lat specjalizuje się w produkcji bezpieczników. Dzięki naszym produktom zapewniamy ochronę urządzeniom, instalacjom i pracownikom. Patrząc pod tym kątem, oferujemy produkty pierwszej potrzeby. Z tego względu ważne jest dla nas, by być blisko klienta. SIBA GmbH&KG Co posiada przedstawicielstwa oraz partnerów handlowych w wielu krajach na 5 kontynentach. Jednak cała produkcja skoncentrowana jest w Niemczech, w Lünen.

Dlaczego warto Państwu zaufać?
– Firma macierzysta produkuje ponad 4500 rodzajów bezpieczników. Tworzy produkty zgodne ze wszystkimi krajowymi i międzynarodowymi normami i standardami, niezależnie od tego, czy jest to IEC, EN, VDE, DIN, czy UL. Bez względu na to, czy dostarczamy produkty dla brytyjskich sieci kolejowych, czy niemieckich stoczni – znamy wymagania z każdego zakątka świata. Jeżeli jakaś cecha produktu nie jest uwzględniona w naszej ofercie, staramy się ją dodać. Już na poziomie planowania jesteśmy w stanie uwzględnić sugestie naszych klientów i uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek w przyszłości.

Co Państwo oferujecie?
– Główne grupy produktów to: wkładki topikowe nisko- i średnionapięciowe dla elektroenergetyki, ultraszybkie dla automatyki, miniaturowe dla elektroniki oraz specjalistyczne spełniające specyficzne wymagania: okrętowe, górnicze, kolejowe oraz ultraszybkie stałoprądowe (produkowane na rynek francuski i włoski). Do dyspozycji mamy konsultanta technicznego, który doradza przy bardziej skomplikowanych doborach bezpieczników jako zamienników. Nasze wkładki topikowe średniego napięcia stosowane są przez producentów we wszelkiego rodzaju stacjach transformatorowych, w zakładach energetycznych (jako elementy zamienne) oraz przez innych klientów, np. producentów wtryskarek, małe fabryki, które mają swoje własne stacje transformatorowe. Nasi odbiorcy wkładek topikowych na niskie napięcie to głównie: producenci rozdzielnic nn i urządzeń elektroenergetycznych, zakłady przemysłowe, inżynierowie utrzymania ruchu.

Co dzieje się, gdy nie macie Państwo aktualnie danego bezpiecznika?
– Czasem zdarza się, że klient potrzebuje bezpiecznik ultraszybki, którego aktualnie nie mamy w magazynie w Polsce. Jest to często sytuacja, kiedy fabryce grozi wstrzymanie produkcji, a standardowa wysyłka trwa 8 - 14 dni. W takich sytuacjach kontaktujemy się z naszą centralą w Niemczech i realizujemy bezpośrednią wysyłkę samolotem do klienta, co trwa jeden, dwa dni.

Wykraczają Państwo poza normy...
– Dokładamy wszelkich starań, aby obsługa całego procesu sprzedaży i produkcji pozostawała na najwyższym poziomie. Aby nasze produkty spełniały wszystkie krajowe oraz międzynarodowe normy, zatrudniamy inżynierów zasiadających w komisjach ustalających światowe standardy. Uważamy jednak, że to nie wystarczy. Ogromny procent naszych produktów został także przetestowany przez niezależne instytucje i laboratoria badające zgodność z polskimi, amerykańskimi i wieloma innymi normami. Warto także zwrócić uwagę na nasze wyjątkowe rozwiązania techniczne.

Artykuł pochodzi z: miesięcznika elektro.info 9/2009
Tagi: 
elektro.info | 
wywiad

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Zapisz się do Ligi Specjalistów i zdobywaj nagrody!

Liga Specjalistów 2.0

Jesteś profesjonalistą z branży elektrycznej lub teletechnicznej?
Jesteś uczniem lub studentem kierunku technicznego?
czytam dalej »

 


Kompleksowe inspekcje termowizyjne - gdzie szukać pomocy? »

Termowizja inspekcja

Przez ostatnie stulecie zbudowano wiele urządzeń pomiarowych w zakresie podczerwieni, ale największe możliwości i popularność zyskały rozwiązania... czytam dalej »

 


Jaki silnik elektryczny wybrać? »

silnik elektryczny

W działaniu wielu maszyn i urządzeń technicznych wymagany jest ruch postępowy lub postępowo-zwrotny. Zazwyczaj ruch ten wytwarzają (...) czytam więcej »

 


Łączniki elektroinstalacyjne - rodzaje i sposób działania?

Oświetlenie zewnętrzne LED - dobór i zastosowanie»

Ranki łączniki gniazdka oswietlenie zewnętrzen LED
W każdej standardowej instalacji elektrycznej w budynku występują gniazda wtyczkowe oraz łączniki. Ich budowa oraz sposób zamocowania zależą od miejsca zainstalowania oraz metody wykonania (...) czytam więcej » Wymiana opraw oświetlenia zewnętrznego ze źródłami LED przynosi przede wszystkim poprawę efektywności energetycznej oświetlenia ulicznego. Oświetlenie LED posiada również (...) czytam dalej »

 


Przyrządy kontrolne i pomiarowe - zobacz niezawodne rozwiązania»

narzedzia pomiarowe dla elektryka Miernik napięcia, ciągłości i kolejności faz są zaprojekotwane do testowania napięcia, fazy, polaryzacji, kolejności faz i półprzewodników. Cyfrowy multimetr oraz cyfrowy miernik cęgowy oferują idealne rozwiązania dla wszystkich wymagań i możliwych zastosowań. Mierniki wykorzystują standardowe (...) czytam dalej »


Zobacz jakie oprawy zaprezentowano na Energetab 2019  »

Wiele nowych produktów od najlepszych w branży marek »

Samochody elektryczne i  mobilne stacje elektronika
Oświetlenie awaryjne ma zapewnić bezpieczne opuszczenie zajmowanych przestrzeni podczas awarii zasilania opraw oświetlenia podstawowego. Niejednokrotnie zanik oświetlenia podstawowego nie jest spowodowany zwykłą awarią zasilania czy wyłączeniem(...) czytam więcej » Poznaj pierwszy w branży przewodnik elektroniczny po złączach. Internetowe narzędzie referencyjne ułatwiające dobór złączy. (...) chcę zobaczyć »

 


Odpowiednie oświetlenie - prawidłowy dobór oświetlenia w projekcie »

projekt oświetlenia Są takie miejsca w domu, o których nie myśli się w pierwszej kolejności. Zostawia się je na później, dopiero wtedy, gdy zadba się o ważniejsze pomieszczenia. Tak jest często (...) czytam dalej »

 


Jak zapewnić bezprzerwowe zasilanie gwarantowane? »

Kolektor słoneczny – urządzenie do konwersji energii promieniowania słonecznego na ciepło »

zasilanie gwarantowane panele słoneczne
Co rusz znaczenie tego problemu uświadamiają nam przechodzące nad naszym krajem orkany i wichury oraz widmo blackoutu, wynikające z pojawiającego się latem ogromnego zapotrzebowania na ... czytam więcej » Udział energii słonecznej w Polsce jest bardzo niski i według urzędu statystycznego, pozyskanie energii z promieniowania słonecznego w porównaniu do innych źródeł odnawialnych w 2017 roku wyniósł niecałe 1%.... czytam dalej »

Szafy energetyczne, sterowniczne, rozdzielcze - dlaczego nie wiesz co wybrać? »

szafy rozdzielcze i sterownicze Zgrupowanie urządzeń elektroenergetycznych wraz z szynami zbiorczymi, połączeniami elektrycznymi, elementami izolacyjnymi i osłonami, służący do rozdziału energii elektrycznej i łączenia oraz ... czytam dalej »


Bezprzewodowa automatyka domowa - i możesz sterować wszystkim w domu »

Intuicyjne oprogramowanie do projektowania listew ze złączkami !

Automatyka domowa - sterowaniem ze smatfona Projektowanie listew - oprogramowanie
Nowoczesny smartdom powinien być gotów na każde życzenie. Dlatego rozwiązania bezprzewodowej automatyki domowej dają Ci zdalną kontrolę nad funkcjami Twojego domu - oświetleniem, roletami, ogrzewaniem ... czytam więcej » Intuicyjne oprogramowanie do projektowania listew ze złączkami oraz profesjonalnego opisywania oznaczników do złączek szynowych, przewodów, kabli, urządzeń i instalacji. Oprogramowanie dostępne jest bezpłatnie na stronie www ... chcę poznać »

Małe, średnie i duże systemy sterowania »

Sterowniki plc Jeszcze kilka lat temu sterowniki PLC „tylko” wspierały pracowników przy wykonywaniu monotonnych zadań i zwiększaniu szybkości produkcji. Aktualnie każda produkcja ... czytam dalej »


Złącza silnoprądowe - czy silikon sobie poradzi?

Złącza silnopradowe Czy możemy zastosować elastyczne przewody silikonowe i czy są one odporne na uszkodzenie i wysokie temperatury? Przykładowo dla przekroju kabla 240 mm2 ... chcę obejrzeć »


Może Cię to zainteresuje ▼

Wyświetlacz cyfrowy - jaki wybrać?

Technologie robotyczne zgodne z koncepcją Industry 4.0 » »

wyświetlacze cyfrowe robotyka i automatyka
Współpracujący z dowolnym nadajnikiem sygnału w standardzie 4-20 mA. Urządzenia nie wymagające dodatkowego zasilania. Do obszaru zastosowań ... czytam więcej » Nowoczesne urządzenia mechaniczne nic nie znaczyłyby bez ukrytej w nich elektroniki, dizęki której ... czytam dalej »


Odczyty cyfrowe - przyrządy przeznaczone do wyświetlania położenia »

czytniki cyfrowe Współpracują z przetwornikami przemieszczeń liniowych (liniały) i kątowych (enkodery). Wykonywane są w różnych wersjach dostosowanych do (...) czytam dalej »


1-fazowe liczniki energii elektrycznej - widziałeś to?!

Inteligentny system dystrybucji mocy »

Liczniki energii jakie wybrać moc
Wymagania stawiane licznikom energii elektrycznej zawarte są w normach oraz przepisach (...) czytam dalej » Uniwersalne zastosowanie, w pojedynczych szafach sterowniczych, jak też w kompletnych systemach... czytam dalej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
10/2019

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 10/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Projekt zasilania pompowni pożarowej
  • - Przekładniki niekonwencjonalne wykorzystywane w automatyce elektroenergetycznej
Zobacz szczegóły
COMEX S.A. COMEX S.A.
O firmie COMEX S.A. od początku swojej działalności, tj. od 1987 zajmuje się kompleksową obsługą klientów w zakresie zasilania...

Ciekawe strony

Elektryk na Fixly.pl

EPS System - agregaty prądotwórcze

Producent oświetlenia

Ciekawa Architektura

Instalacje

Literatura fachowa

Rekuperacja

Termomodernizacja

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl