Pełny numer elektro.info 7-8/2017 tylko dla Ciebie [PDF]

wystarczy założyć konto w portalu elektro.info.pl

Patrzę oczami klienta

Patrzę oczami klienta
Patrzę oczami klienta

Firma Transfer Multisort Elektronik powstała w 1990 r. jako niewielki rodzinny sklep, zajmujący się sprzedażą elementów elektronicznych do serwisu i drobnej produkcji. Podczas podróży na targi do Poznania wspólnie z mamą i bratem zastanawialiśmy się nad nazwą wówczas niedawno założonej firmy. Każdy preferował własne pomysły, więc aby sprawiedliwości stało się zadość, wybraliśmy od każdego po jednym słowie i połączyliśmy razem. Tak powstał Transfer Multisort Elektronik. Później oczywiście zaczęliśmy posługiwać się skróconą nazwą TME i tak jest do dzisiaj.

Czyli początki były raczej skromne?
– To były niesamowite lata. Proszę zauważyć, jak wiele firm sięga korzeniami do wczesnych lat 90. Nasze początki był to czas wielkiego entuzjazmu i nauki. Dość szybko nawiązaliśmy międzynarodowe kontakty, dzięki czemu mogliśmy na polskim rynku zaproponować wcześniej nieznane rozwiązania. Jako pierwsi wprowadziliśmy sprzedaż wysyłkową, wyprodukowaliśmy pierwszy katalog i powołaliśmy pierwsze w naszej branży call-center. Rynek był wtedy zupełnie inny niż obecnie, gdyż wielkie państwowe firmy elektroniczne były bankrutami, a nowy przemysł jeszcze nie powstał. Był to okres rozkwitu serwisów RTV, dla których byliśmy głównym dostawcą elementów zamiennych. Powstawało bardzo wiele nowych firm i wiele osób szukało swojej niszy. Przez wiele lat rośliśmy dzięki przewadze popytu nad podażą. Wraz z dynamicznym rozwojem gospodarki Polski i krajów Europy Centralnej i Wschodniej nasza pozycja zmieniała się, pozyskaliśmy nowe grupy klientów i wprowadzaliśmy zupełnie inny, bardziej skierowany do przemysłu, asortyment produktów. Otworzyliśmy dział sprzedaży przemysłowej, ukierunkowany na producentów. I to nie tylko elektroniki, ale i wielu innych dóbr przemysłowych. Elementy elektroniczne są wykorzystywane dosłownie w każdej działalności…

Jaka jest obecna struktura firmy?
– Nasza firma zdecydowanie rozwinęła się od czasów małego sklepiku z elementami. Obecnie posiadamy nowoczesne centrum logistyczno- biurowe w Łodzi. Zatrudniamy ok. 200 osób w pięciu krajach i dynamicznie zwiększamy liczbę naszych pracowników. Oczywiście, najistotniejsze dla firmy handlowej są działy sprzedaży, które również w przypadku naszej firmy są siłą napędową. Aby szybko budować ofertę i nadążać za potrzebami rynku, utworzyliśmy dział produktu dokonujący selekcji właściwych produktów. Ale oczywiście nie moglibyśmy się obyć bez sprawnego działu magazynowego i logistyki. Dzięki nim dostarczamy zamówienia złożone do godziny 17 następnego dnia roboczego w Polsce i średnio w ciągu dwóch-trzech dni roboczych do krajów sąsiednich. Posiadamy również bardzo rozbudowany dział informatyki. Dzięki niemu możemy zaoferować klientom między innymi supernowoczesną stronę internetową.

W jaki sposób zbudował Pan tak dużą firmę?
– Nie uważamy się za dużą firmę. W skali światowej należymy do firm średnich, jeśli chodzi o przychody. Ale jesteśmy dumni, że w dziedzinie rozwiązań organizacyjnych, oprogramowania, jakości oferowanych produktów i kompletności oferty należymy do czołówki. Tajemnica naszego sukcesu opiera się głównie na wspaniałych ludziach, którzy dla nas pracują. To właśnie nasze kadry pozwoliły na płynny i dynamiczny rozwój. Jeżeli zaś chodzi o prowadzenie firmy handlowej, to na każde nasze działanie staram się patrzeć przez pryzmat klienta. Trzeba zawsze spojrzeć na wszystko oczami klienta, ponieważ wybierze on tę firmę, która posiada asortyment w magazynie, oferuje dobrą jakość i przystępną cenę. Tylko takie podejście jest drogą do sukcesu. To klient decyduje o powodzeniu firmy. Obecnie uzyskaliśmy istotną przewagę w Europie Centralnej i Wschodniej nad naszymi konkurentami, dzięki zaoferowaniu klientom jednocześnie trzech uzupełniających się metod współpracy. Oferujemy drukowane katalogi wydawane w 5 językach, stronę internetową dostępną w 9 językach i, co chyba najważniejsze, obsługę telefoniczną w językach naszych klientów. Klient może swobodnie wybierać sposób zamawiania towaru.

Jesteście Państwo dystrybutorem kilkudziesięciu marek produktowych…
– Nadrzędną kwestią w polityce doboru marki jest to, aby klient mógł dokonać wyboru między produktami różnych marek. Najczęściej oferujemy w danym asortymencie produkty z różnych przedziałów cenowych. Dzięki temu, że przez ponad 18 lat naszej działalności zaufało nam kilkadziesiąt tysięcy europejskich firm (łącznie sprzedajemy do ponad 50 krajów), jesteśmy również atrakcyjnym partnerem dla światowych dostawców elementów elektronicznych. Obecnie co miesiąc podpisujemy od jednej do kilku umów dystrybucyjnych ze światowymi liderami w naszej branży.

Zupełnie inaczej ma się sprawa z produktami dalekowschodnimi. Jeśli decydujemy się na wprowadzenie na rynek europejski danego producenta dalekowschodniego, zawsze poprzedzane jest to długotrwałą analizą. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na kontrolę jakości tych towarów. Od podjęcia decyzji o wprowadzeniu do sprzedaży danego produktu do jego sprowadzenia mija średnio rok. Wynika to z wnikliwej analizy towarów, jak również testowania próbnych partii produktów w naszym laboratorium. Dane katalogowe są weryfikowane. Jeżeli nie możemy sprawdzić parametrów z powodu braku specjalizowanej aparatury, to posiłkujemy się firmami zewnętrznymi. Za oferowane przez nas produkty bierzemy odpowiedzialność. Pierwsza dostawa podlega kontroli przez dział produktu i wyrywkowej w naszym laboratorium.

Artykuł pochodzi z: miesięcznika elektro.info 9/2008
Tagi: 
elektro.info | 
wywiad

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Gdzie znajduje zastosowanie współczesna termowizja?

Kamery termowizyjne Zadbaj o bezpieczeństwo i uniknij awarii. Za pomocą kamery termowizyjnej możliwe jest bezdotykowe sprawdzenie instalacji elektrycznej przy pełnym obciążeniu. Dzięki temu można (...) czytam dalej »


Urządzenia przeciwprzepięciowe (SPD) - jakie wybrać ?

urządzenia przeciwprzepięciowe spd Ochronniki przepięciowe odpowiednie do zastosowań w instalacjach 230 V lub 400 V, systemy jedno- lub trójfazowe, wymienny moduł warystora i zamknięty moduł iskiernika, wizualna i zdalna sygnalizacja stanu warystora oraz(...) czytam dalej »


Światło dzienne, nasz naturalny regulator - odwzorowanie opraw oświetleniowych »

Bezpanelowe pozyskiwanie energii słonecznej - jak to zrobić?

Ośiwetlenie - jakie wybrać? bezpanelowa energia słoneczna
Rodzaj oświetlenia ma również fundamentalny wpływ na nasz wzrok oraz bezpośrednio wpływa na nasze ciało, umysł i (...) czytam więcej » Innowacje i technologia przeszły długą drogę. Rzeczywiście wkroczyliśmy w nową generację nowoczesnych udogodnień, które nie tylko sprawiają, że nasz styl życia jest bardziej luksusowy i komfortowy, ale... czytam dalej »

Nowe rozdzielnice Practibox S - wysoka jakość i nagrodzony design w przystępnej cenie»

nowe rozdzielnice Rozdzielnice dedykowane są przede wszystkim dla budownictwa mieszkaniowego (prywatnego jak i deweloperskiego), hoteli i obiektów biurowych. Rozdzielnice otrzymały ... czytam dalej »


Wprawiają w ruch tysiące różnych pojazdów na świecie - znasz ich?

Rozdzielnice średniego napięcia (SN) - przegląd 2019

pojazdy elektryczne Medcom Rozdzielnice 2019 porównanie
Zmieniają sposób myślenia o energii elektryczne i nie tylko... czytam więcej » Rozdzielnice średniego napięcia (SN), tak jak i inne rozdzielnice energetyczne, budowane są na napięcia znamionowe w zakresie od 7,2 do 36 kV o wartościach 7,2; 12; ... czytam dalej »

Kamery termowizyjne w cenach promocyjnych - tylko do 30 czerwca! »

Promocje na kamery termowizyjne Przy pracach instalacyjnych, a także w przemyśle, kamera termowizyjna jest nieodzownym narzędziem pracy ... czytam dalej »


Może Cię to zainteresuje ▼

Jaki wybrać uniwersalny, programowalny wyświetlacz cyfrowy?

Kable i przewody - dobierz odpowiednie do swojego projektu »

Sterowniki programowalne kable i przewody - jakie wybrać
Współpracujący z dowolnym nadajnikiem sygnału w standardzie 4-20 mA. Urządzenie nie wymaga dodatkowego zasilania. Do obszaru zastosowań urządzenia wlicza się sterowanie oraz ... czytam więcej » Właściwie wykonana i dostosowana do konkretnych zagrożeń środowiskowych instalacja elektryczna powinna do minimum ograniczać zagrożenia... czytam dalej »


Ochrona przed przepięciami systemów alarmowych»

Wszyscy elektryczni producenci w jednym miesjcu - zobacz!

Ochrona przepięciowa systemów alarmowych Elektryczni producenci w jednym miejscu
Jak ochronić różnorodne elektroniczne systemy ochrony mienia przed skutkami przepięć(...) czytam dalej » Zobacz ponad 100,000 produktów elektromechanicznych w ofercie (...) czytam dalej »

Co jeszcze potrafią enkodery Ethernet?

UPS zasilacze Rynek systemów przemysłowych dynamicznie się rozwija, a standard Industrial Ethernet jest przyszłością systemów (...) czytam dalej »


Jak komunikować urządzenia w środowisku przemysłowym?

Ograniczniki przepięć, które wybrać?

Switche zarządzalne spd ograniczniki przepięć
Switche niezarządzalne to urządzenia, które mają za zadanie przekazywanie danych między urządzeniami w wymagającym środowisku przemysłowym. Ich zadaniem jest zapewnienie przede wszystkim stabilnej, jak również wydajnej komunikacji.(...) czytam dalej » Układy SPD typu 1 (ograniczniki przepięć typu 1) powinny być stosowane do ochrony instalacji elektrycznej oraz urządzeń przed zagrożeniami stwarzanymi(...) czytam dalej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
5/2019

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 5/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Stacje ładowania pojazdów elektrycznych
  • - Oświetlenie boisk piłkarskich zgodnie z wymaganiami klas oświetleniowych
Zobacz szczegóły
Enkodery ETHERNET AFS/AFM60A

Enkodery ETHERNET AFS/AFM60A

Rynek systemów przemysłowych dynamicznie się rozwija, a standard Industrial Ethernet jest przyszłością systemów komunikacji. Wydajność standardu Fast Ethernet,...
Cantoni Motor S.A. Cantoni Motor S.A.
Grupa Cantoni została pionierem w produkcji silników elektrycznych już w XIX wieku i od tego czasu kontynuuje misję wdrażania...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl