Pełny numer elektro.info 7-8/2017 tylko dla Ciebie [PDF]

wystarczy założyć konto w portalu elektro.info.pl

Patrzę oczami klienta

Patrzę oczami klienta
Patrzę oczami klienta

Firma Transfer Multisort Elektronik powstała w 1990 r. jako niewielki rodzinny sklep, zajmujący się sprzedażą elementów elektronicznych do serwisu i drobnej produkcji. Podczas podróży na targi do Poznania wspólnie z mamą i bratem zastanawialiśmy się nad nazwą wówczas niedawno założonej firmy. Każdy preferował własne pomysły, więc aby sprawiedliwości stało się zadość, wybraliśmy od każdego po jednym słowie i połączyliśmy razem. Tak powstał Transfer Multisort Elektronik. Później oczywiście zaczęliśmy posługiwać się skróconą nazwą TME i tak jest do dzisiaj.

Czyli początki były raczej skromne?
– To były niesamowite lata. Proszę zauważyć, jak wiele firm sięga korzeniami do wczesnych lat 90. Nasze początki był to czas wielkiego entuzjazmu i nauki. Dość szybko nawiązaliśmy międzynarodowe kontakty, dzięki czemu mogliśmy na polskim rynku zaproponować wcześniej nieznane rozwiązania. Jako pierwsi wprowadziliśmy sprzedaż wysyłkową, wyprodukowaliśmy pierwszy katalog i powołaliśmy pierwsze w naszej branży call-center. Rynek był wtedy zupełnie inny niż obecnie, gdyż wielkie państwowe firmy elektroniczne były bankrutami, a nowy przemysł jeszcze nie powstał. Był to okres rozkwitu serwisów RTV, dla których byliśmy głównym dostawcą elementów zamiennych. Powstawało bardzo wiele nowych firm i wiele osób szukało swojej niszy. Przez wiele lat rośliśmy dzięki przewadze popytu nad podażą. Wraz z dynamicznym rozwojem gospodarki Polski i krajów Europy Centralnej i Wschodniej nasza pozycja zmieniała się, pozyskaliśmy nowe grupy klientów i wprowadzaliśmy zupełnie inny, bardziej skierowany do przemysłu, asortyment produktów. Otworzyliśmy dział sprzedaży przemysłowej, ukierunkowany na producentów. I to nie tylko elektroniki, ale i wielu innych dóbr przemysłowych. Elementy elektroniczne są wykorzystywane dosłownie w każdej działalności…

Jaka jest obecna struktura firmy?
– Nasza firma zdecydowanie rozwinęła się od czasów małego sklepiku z elementami. Obecnie posiadamy nowoczesne centrum logistyczno- biurowe w Łodzi. Zatrudniamy ok. 200 osób w pięciu krajach i dynamicznie zwiększamy liczbę naszych pracowników. Oczywiście, najistotniejsze dla firmy handlowej są działy sprzedaży, które również w przypadku naszej firmy są siłą napędową. Aby szybko budować ofertę i nadążać za potrzebami rynku, utworzyliśmy dział produktu dokonujący selekcji właściwych produktów. Ale oczywiście nie moglibyśmy się obyć bez sprawnego działu magazynowego i logistyki. Dzięki nim dostarczamy zamówienia złożone do godziny 17 następnego dnia roboczego w Polsce i średnio w ciągu dwóch-trzech dni roboczych do krajów sąsiednich. Posiadamy również bardzo rozbudowany dział informatyki. Dzięki niemu możemy zaoferować klientom między innymi supernowoczesną stronę internetową.

W jaki sposób zbudował Pan tak dużą firmę?
– Nie uważamy się za dużą firmę. W skali światowej należymy do firm średnich, jeśli chodzi o przychody. Ale jesteśmy dumni, że w dziedzinie rozwiązań organizacyjnych, oprogramowania, jakości oferowanych produktów i kompletności oferty należymy do czołówki. Tajemnica naszego sukcesu opiera się głównie na wspaniałych ludziach, którzy dla nas pracują. To właśnie nasze kadry pozwoliły na płynny i dynamiczny rozwój. Jeżeli zaś chodzi o prowadzenie firmy handlowej, to na każde nasze działanie staram się patrzeć przez pryzmat klienta. Trzeba zawsze spojrzeć na wszystko oczami klienta, ponieważ wybierze on tę firmę, która posiada asortyment w magazynie, oferuje dobrą jakość i przystępną cenę. Tylko takie podejście jest drogą do sukcesu. To klient decyduje o powodzeniu firmy. Obecnie uzyskaliśmy istotną przewagę w Europie Centralnej i Wschodniej nad naszymi konkurentami, dzięki zaoferowaniu klientom jednocześnie trzech uzupełniających się metod współpracy. Oferujemy drukowane katalogi wydawane w 5 językach, stronę internetową dostępną w 9 językach i, co chyba najważniejsze, obsługę telefoniczną w językach naszych klientów. Klient może swobodnie wybierać sposób zamawiania towaru.

Jesteście Państwo dystrybutorem kilkudziesięciu marek produktowych…
– Nadrzędną kwestią w polityce doboru marki jest to, aby klient mógł dokonać wyboru między produktami różnych marek. Najczęściej oferujemy w danym asortymencie produkty z różnych przedziałów cenowych. Dzięki temu, że przez ponad 18 lat naszej działalności zaufało nam kilkadziesiąt tysięcy europejskich firm (łącznie sprzedajemy do ponad 50 krajów), jesteśmy również atrakcyjnym partnerem dla światowych dostawców elementów elektronicznych. Obecnie co miesiąc podpisujemy od jednej do kilku umów dystrybucyjnych ze światowymi liderami w naszej branży.

Zupełnie inaczej ma się sprawa z produktami dalekowschodnimi. Jeśli decydujemy się na wprowadzenie na rynek europejski danego producenta dalekowschodniego, zawsze poprzedzane jest to długotrwałą analizą. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na kontrolę jakości tych towarów. Od podjęcia decyzji o wprowadzeniu do sprzedaży danego produktu do jego sprowadzenia mija średnio rok. Wynika to z wnikliwej analizy towarów, jak również testowania próbnych partii produktów w naszym laboratorium. Dane katalogowe są weryfikowane. Jeżeli nie możemy sprawdzić parametrów z powodu braku specjalizowanej aparatury, to posiłkujemy się firmami zewnętrznymi. Za oferowane przez nas produkty bierzemy odpowiedzialność. Pierwsza dostawa podlega kontroli przez dział produktu i wyrywkowej w naszym laboratorium.

Artykuł pochodzi z: miesięcznika elektro.info 9/2008
Tagi: 
elektro.info | 
wywiad

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Gdzie znajduje zastosowanie współczesna termowizja!

Termowizja z wizytą w rozdzielnicy Zadbaj o bezpieczeństwo i uniknij awarii. Za pomocą kamery termowizyjnej możliwe jest bezdotykowe sprawdzenie instalacji elektrycznej przy pełnym obciążeniu. Dzięki temu można(...) czytam dalej »


Innowacyjne wnętrzowe stacje transformatorowe ICZ-E?

Jak monitorować i sterować procesami przemysłowymi »

Stacje termotranferowe procesy przemysłowe
Materiały dla Projektantów oraz Wykonawców (...) czytam więcej » DWiększość wyświetlaczy jest zaprojektowana do montażu panelowego, ale niektóre urządzenia mogą być również montowane zarówno w panelu (...) czytam dalej »

Jaka jest funkcja enkodera i czujnika ruchu »

Czujniki ruchu i enkodery Enkodery i czujniki nachylenia umożliwiają dokładny i wydajny pomiar prędkości oraz ustalenie(...) czytam dalej »


Jakie wybrać wsporniki do mocowania przewodów instalacji odgromowej?

Jaki jest najlepszy hermetyk na rynku »

Wsporniki ochrony odgromowej Ebook
W obudowie wykonanej z wysokiej jakości polietylenu kryje się betonowy rdzeń. Szczelnie zamknięta konstrukcja chroni go przed niekorzystnym wpływem czynników pogodowych i(...) zobacz więcej » Dzięki wprowadzonym rozwiązaniom konstrukcyjnym oprawa charakteryzuje się szczelnością oprawy IP66. Podstawa i klosz wykonany z poliwęglanu zapewnia oprawie wysoki stopień odporności na uderzenia IK09.
(...)
czytam dalej »

System zarządzania energią EMS CX3 »

System zarządzania energią EMS CX3 składa się z urządzeń o niezwykle kompaktowej budowie modułowej, które w łatwy sposób można zainstalować zarówno w nowopowstających instalacjach jak i już istniejących, w jednym rzędzie rozdzielnicy elektrycznej z innymi aparatami (...) czytam dalej »


Może Cię to zainteresuje ▼

Ile miedzi zużywa się w domowych instalacjach?

Przewody elektryczne i kable spełniające normy CPR »

Elektryka prąd nie tyka Kable przeowdy lapp
W opracowaniu prezentujemy obliczenia konwencjonalnej instalacji elektrycznej. Składają się one z obwodów z gniazdami i obwodów z przełącznikami... czytam więcej » Nieposiadanie Deklaracji Własności Użytkowych na kabel lub przewód jako wyrób budowlany oznacza brak możliwości wprowadzenia go na rynek Unii Europejskiej jako wyrób budowlany, a w konsekwencji niemożliwość (...) czytam dalej »


Kable średniego i niskiego napięcia - wymagania standardów międzynarodowych»

Gdzie znajduje zastosowanie współczesna termowizja! »

PRzewody i kable standardy Termografia
Szeroki asortyment przewodów i kabli produkowanych zgodnie z wymaganiami restrykcyjnych standardów międzynarodowych(...) czytam dalej » Zadbaj o bezpieczeństwo i uniknij awarii. Za pomocą kamery termowizyjnej możliwe jest bezdotykowe sprawdzenie instalacji elektrycznej przy pełnym obciążeniu. Dzięki temu można(...) czytam dalej »

Stacje ładowania pojazdów od Kolejowych Zakładów Łączności ?

UPS zasilacze Stacja umożliwia szybkie ładowanie prądem zmiennym o mocy do 22 kW (opcjonalnie 44 kW). Wyposażona jest w dwa gniazda osobno opomiarowane (...) czytam dalej »


Jak komunikować urządzenia w środowisku przemysłowym ??

Projektowanie skomplikowanych etykiet w terenie przy pomocy smartfona »

Switche zarządzalne Drukowanie etykiet ze smartfona
Switche niezarządzalne są to urządzenia, które mają za zadanie przekazywanie danych między urządzeniami w wymagającym środowisku przemysłowym. Ich zadaniem jest zapewnienie przede wszystkim stabilnej, jak również wydajnej komunikacji.(...) czytam dalej » Dzięki zainstalowaniu na dowolnym smartfonie naszej aplikacji Etykiety ekspresowe możesz projektować nawet najbardziej skomplikowane etykiety z kodami 1D, 2D i kodami kreskowymi czy etykiety seryjne korzystając (...) czytam dalej »

Nowe rozwiązania w dziedzinie zasilania gwarantowanego »

Jaką rozdzielnicę nn wybrać do projektu?

Zasilanie gwarantowane Co sie stało z kablami
Samochody elektryczne stają się coraz bardziej popularne. Jednak ich żywot jest uzależniony od stacji ładowania. Stacja ładowania to urządzenie elektryczne, które(...) czytam dalej » Wszelkie błędy popełnione na etapie projektowania, wykonawstwa i eksploatacji nawarstwiają się latami, stopniowo pro­wadząc do wydłużenia czasu poświęcanego na administrację systemu, zmniejszając pewność jego działania i tym samym (...) czytam dalej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
3/2019

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 3/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Zastosowanie algorytmów ewolucyjnych do wielokryterialnej optymalizacji rozwoju sieci dystrybucyjnej SN
  • - Uproszczony projekt automatyki SZR z wydzieloną rozdzielnicą zasilania awaryjnego
Zobacz szczegóły
System zarządzania energią EMS CX 3

System zarządzania energią EMS CX3

Firma Legrand wprowadziła do sprzedaży nową, innowacyjną ofertę urządzeń do pomiaru, stałej kontroli i sterowania instalacją elektryczną w budynku, zarówno lokalnie w...
Cantoni Motor S.A. Cantoni Motor S.A.
Grupa Cantoni została pionierem w produkcji silników elektrycznych już w XIX wieku i od tego czasu kontynuuje misję wdrażania...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl