elektro.info

news Skuter elektryczny od Seata

Skuter elektryczny od Seata

Seat przedstawił nowy, całkowicie elektryczny skuter, który pojawi się na drogach w przyszłym roku. Model e-Scooter został zaprojektowany w taki sposób, aby jak najlepiej wpisać się w rosnący trend współdzielonej...

Seat przedstawił nowy, całkowicie elektryczny skuter, który pojawi się na drogach w przyszłym roku. Model e-Scooter został zaprojektowany w taki sposób, aby jak najlepiej wpisać się w rosnący trend współdzielonej mobilności.

Zasilanie budynków w energię elektryczną w warunkach normalnych a zasilanie w warunkach pożaru (część 2.)

Zasilanie budynków w energię elektryczną w warunkach normalnych a zasilanie w warunkach pożaru (część 2.)

W tej części artykułu prezentujemy metodykę projektowania ochrony przeciwporażeniowej oraz zagorożenia stwarzane przez gazy wydzielane przez baterie akumulatorów wraz ze sposobami ich neutralizacji.

W tej części artykułu prezentujemy metodykę projektowania ochrony przeciwporażeniowej oraz zagorożenia stwarzane przez gazy wydzielane przez baterie akumulatorów wraz ze sposobami ich neutralizacji.

news 100 dni programu „Mój Prąd”. Kiedy rusza drugi nabór?

100 dni programu „Mój Prąd”. Kiedy rusza drugi nabór?

Jakie są efekty z pierwszego naboru „Mój Prąd”? Redukcja szkodliwego dla zdrowia dwutlenku węgla o 58,8 tys. ton rocznie, 65 mln zł wypłaconych i zatwierdzonych do przekazania dotacji, 13,5 tys. dofinansowanych...

Jakie są efekty z pierwszego naboru „Mój Prąd”? Redukcja szkodliwego dla zdrowia dwutlenku węgla o 58,8 tys. ton rocznie, 65 mln zł wypłaconych i zatwierdzonych do przekazania dotacji, 13,5 tys. dofinansowanych instalacji PV przez 100 dni. Wychodząc naprzeciw ogromnemu zainteresowaniu fotowoltaiką prosumencką Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zapowiada drugi konkurs. Do wykorzystania jest jeszcze ponad 90% z miliardowego budżetu programu.

Specjaliści od bezpieczników

Specjaliści od bezpieczników

Jak przedstawiłby Pan strategię firmy? – Strategią naszej firmy jest praca z ostatecznym klientem, którego najpierw przekonujemy do jakości produktu, a następnie do naszych możliwości szybkiej realizacji zamówienia, a na końcu rozmawiamy o cenie. Często nasze produkty są droższe od konkurencyjnych, ale w zamian zapewniamy, że produkt jest na miejscu niemalże natychmiast do dyspozycji klienta. Oferujemy także usługę magazynu depozytowego: zawsze posiadamy w pogotowiu uzgodnioną z klientem liczbę bezpieczników, które umieszczamy na wydzielonych półkach. Ponosimy związane z tym koszty, ale dzięki temu klient nie musi obciążać swojego magazynu. Jako jedni z pierwszych, od początku naszego istnienia oferujemy dostawę bezpieczników w ciągu 24 - 48 godzin na terenie całej Polski.

Firma istnieje 10 lat…

– W tym roku SIBA Polska sp. z o.o. obchodzi dziesięciolecie powstania. Firma została zarejestrowana w sierpniu 1999 r., a zaczęła funkcjonować od stycznia 2000 r. Działa na tych samych zasadach jak inne spółki-córki na świecie, czyli na zasadach rodzinnych. Początkowo pracowałem sam w firmie. Biuro było w moim domu, a w garażu magazyn. Żona prowadziła korespondencję z klientami i tłumaczyła katalogi, zastępowała mnie w biurze podczas moich podróży do klientów. Obecnie firma nieco się rozrosła, zatrudnia kilku pracowników na umowy stałe oraz, ze względu na koszty, na umowy zlecenie. Koszty ograniczamy również poprzez współpracę z firmami zewnętrznymi, dotyczy to, na przykład, spedycji i prowadzenia księgowości.

Macierzysta firma SIBA GmbH&KG. Co od ponad 60 lat specjalizuje się w produkcji bezpieczników. Dzięki naszym produktom zapewniamy ochronę urządzeniom, instalacjom i pracownikom. Patrząc pod tym kątem, oferujemy produkty pierwszej potrzeby. Z tego względu ważne jest dla nas, by być blisko klienta. SIBA GmbH&KG Co posiada przedstawicielstwa oraz partnerów handlowych w wielu krajach na 5 kontynentach. Jednak cała produkcja skoncentrowana jest w Niemczech, w Lünen.

Dlaczego warto Państwu zaufać?

– Firma macierzysta produkuje ponad 4500 rodzajów bezpieczników. Tworzy produkty zgodne ze wszystkimi krajowymi i międzynarodowymi normami i standardami, niezależnie od tego, czy jest to IEC, EN, VDE, DIN, czy UL. Bez względu na to, czy dostarczamy produkty dla brytyjskich sieci kolejowych, czy niemieckich stoczni – znamy wymagania z każdego zakątka świata. Jeżeli jakaś cecha produktu nie jest uwzględniona w naszej ofercie, staramy się ją dodać. Już na poziomie planowania jesteśmy w stanie uwzględnić sugestie naszych klientów i uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek w przyszłości.

Co Państwo oferujecie?

– Główne grupy produktów to: wkładki topikowe nisko- i średnionapięciowe dla elektroenergetyki, ultraszybkie dla automatyki, miniaturowe dla elektroniki oraz specjalistyczne spełniające specyficzne wymagania: okrętowe, górnicze, kolejowe oraz ultraszybkie stałoprądowe (produkowane na rynek francuski i włoski). Do dyspozycji mamy konsultanta technicznego, który doradza przy bardziej skomplikowanych doborach bezpieczników jako zamienników. Nasze wkładki topikowe średniego napięcia stosowane są przez producentów we wszelkiego rodzaju stacjach transformatorowych, w zakładach energetycznych (jako elementy zamienne) oraz przez innych klientów, np. producentów wtryskarek, małe fabryki, które mają swoje własne stacje transformatorowe. Nasi odbiorcy wkładek topikowych na niskie napięcie to głównie: producenci rozdzielnic nn i urządzeń elektroenergetycznych, zakłady przemysłowe, inżynierowie utrzymania ruchu.

Co dzieje się, gdy nie macie Państwo aktualnie danego bezpiecznika?

– Czasem zdarza się, że klient potrzebuje bezpiecznik ultraszybki, którego aktualnie nie mamy w magazynie w Polsce. Jest to często sytuacja, kiedy fabryce grozi wstrzymanie produkcji, a standardowa wysyłka trwa 8 - 14 dni. W takich sytuacjach kontaktujemy się z naszą centralą w Niemczech i realizujemy bezpośrednią wysyłkę samolotem do klienta, co trwa jeden, dwa dni.

Wykraczają Państwo poza normy...

– Dokładamy wszelkich starań, aby obsługa całego procesu sprzedaży i produkcji pozostawała na najwyższym poziomie. Aby nasze produkty spełniały wszystkie krajowe oraz międzynarodowe normy, zatrudniamy inżynierów zasiadających w komisjach ustalających światowe standardy. Uważamy jednak, że to nie wystarczy. Ogromny procent naszych produktów został także przetestowany przez niezależne instytucje i laboratoria badające zgodność z polskimi, amerykańskimi i wieloma innymi normami. Warto także zwrócić uwagę na nasze wyjątkowe rozwiązania techniczne.

Jakie podałby Pan ich przykłady?

– Wkładki topikowe średniego napięcia HH z wbudowanym ogranicznikiem temperatury. Ogranicznik temperatury nie dopuszcza do wystąpienia nadmiernie wysokiej temperatury, bez względu na przyczynę jej pochodzenia, szczególnie w rozdzielnicach z izolacją SF6 i innych rozdzielnicach o małych gabarytach. Wewnątrz obudowy rozdzielnicy i na podstawach zespolonych temperatury utrzymywane są poniżej 100°C. Konstrukcja taka zapewnia ciągłość dostaw prądu do końcowego odbiorcy. System reaguje w ten sposób, że krótkotrwałe przeciążenia nie powodują zadziałania bezpiecznika i niepotrzebnego przerwania obwodu. Tylko po przekroczeniu dopuszczalnych wartości w odpowiednio długim czasie wybijak bezpiecznika powoduje otwarcie rozłącznika. Wkładki topikowe z wbudowanym ogranicznikiem temperatury są w 100% kompatybilne ze standardowymi wkładkami topikowymi. Wszystkie tabele zachowują swoją ważność. Następnym przykładem są wkładki niskonapięciowe NH. W 2002 roku wprowadziliśmy, jako jedni z pierwszych, podwójny wskaźnik zadziałania (górny i centralny) we wkładkach topikowych o stykach nożowych. Takie małe udogodnienie bardzo ułatwia serwisantom stwierdzenie, która wkładka topikowa zadziałała.

Jakie nowości ostatnio wprowadzili Państwo na rynek?

– Nowością są wkładki SIBA przeznaczone do zabezpieczania obwodów fotowoltaicznych (PV). SIBA oferuje teraz bezpieczniki dla napięć od 400 do 1100 V – w wielu odmianach cylindrycznych (od 6,3×32 do 20×127 mm) oraz bezpieczniki o stykach nożowych NH. Dzięki wykwalifikowanemu personelowi oraz dynamicznym działom badań i rozwoju, SIBA oferuje także sprawdzone, praktyczne porady dla instalatorów systemów PV, jak i producentów, którzy pragną wybrać odpowiedni bezpiecznik dla swojego produktu. Pomimo różnorodności systemów fotowoltaicznych, branża wciąż nie określiła dla nich ujednoliconych wymagań czy zasad doboru odpowiednich bezpieczników. Nowa broszura zatytułowana „Sun protection factor P” szczegółowo opisuje produkty SIBA związane z PV. Jest ona dostępna do ściągnięcia w formacie PDF (wersja angielska) http://www.sibabezpieczniki.pl/upload/documents/catalogues/ siba_Solarprospekt-060608-en_low.pdf lub w dziale Katalogi w sekcji dotyczącej półprzewodników.

Jakie inne produkty Państwo oferujecie?

– W naszej ofercie mamy specjalistyczny chwytak do wkładek topikowych nożowych wyposażony w rękaw ochronny. Ciekawostką mogą być urządzenia Antilux w kolorze czarnym i Industry w kolorze czerwonym, odcinające dopływ prądu. Antilux to urządzenie, dzięki któremu inkasent zakładu energetycznego może odciąć prąd bez zdejmowania licznika czy cięcia przewodów zasilających. W tym celu wykręca główkę bezpiecznika, wyjmuje wkładkę bezpiecznika, a w gniazdo wkręca Antilux i plombuje. Urządzenia te stosuje już kilka zakładów energetycznych w Polsce, w celu ponaglenia zalegających z płatnościami odbiorców. Industry to urządzenie dla serwisantów. W przypadku, kiedy serwisant usuwa awarię, musi odciąć dopływ prądu, robi to właśnie za pomocą Industry, postępując podobnie jak inkasent. Czerwony kolor urządzenia jest widoczny i wskazuje, że odcięcie prądu nastąpiło celowo, ktoś już usuwa awarię.

Konkurencja z Dalekiego Wschodu?

– Na razie nie czujemy zagrożenia. Uważamy, że skoro stacja transformatorowa kosztuje około 20 - 100 tys. złotych, to należy się zastanowić, czy opłaca się instalować bardzo tanią wkładkę bezpiecznikową od niesprawdzonego producenta, na której oszczędzimy kilka złotych. Może ona nieprawidłowo zadziałać, w wyniku czego będziemy musieli wymienić całą rozdzielnicę. Odpowiedź jest prosta: to się nie opłaca. W elektronice znamy przykład pewnego producenta prostego urządzenia elektronicznego, który próbował zastosować tańsze bezpieczniki z Dalekiego Wschodu. Niestety, okazało się, że bezpieczniki takie nie mają powtarzalnej jakości we wszystkich partiach, mimo że producent posiada odpowiednie certyfikaty. Kolejna partia często już nie spełnia norm. Obserwuję, że coraz więcej ludzi uważa, że dobry produkt musi kosztować, a oszczędności, jakie można osiągnąć, nie pokrywają ewentualnych strat.

Plany na przyszłość, jakie może Pan zdradzić?

– Zwiększenie sprzedaży i umocnienie pozycji firmy we wszystkich segmentach rynku. W tym trochę przeszkadza nam obecny kryzys na świecie. Branża elektryczna i elektroenergetyczna jest dość specyficzna. Spowolnienie gospodarcze spowodowane jest ograniczeniem liczby nowych obiektów, a co za tym idzie, zmniejszeniem zapotrzebowania na instalacje elektryczne, bezpieczniki oraz stacje transformatorowe. SIBA Polska nie odczuwa jeszcze bezpośrednio skutków kryzysu. Być może dlatego, że naszą gospodarkę napędza popyt wewnętrzny. Zapraszamy obecnych i przyszłych klientów na nasze stoisko na targach ENERGETAB (pawilon K, stoisko 7), aby mogli razem z nami świętować 10-lecie firmy.

Rozmowa z Mariuszem Madurskim – dyrektorem zarządu SIBA Polska sp. z o.o.

Powiązane

Wynalazki trzeba komercjalizować

Wynalazki trzeba komercjalizować

Korzenie Instytutu Tele- i Radiotechnicznego sięgają 1929 roku, kiedy to został powołany Instytut Radiotechniczny, którego zadaniem było prowadzenie prac w zakresie radioelektroniki. Instytut Radiotechniczny...

Korzenie Instytutu Tele- i Radiotechnicznego sięgają 1929 roku, kiedy to został powołany Instytut Radiotechniczny, którego zadaniem było prowadzenie prac w zakresie radioelektroniki. Instytut Radiotechniczny w kwietniu 1934 roku połączono z Laboratorium Teletechnicznym Ministerstwa Poczt i Telegrafów, tworząc Państwowy Instytut Telekomunikacyjny, który dostał lokalizację w budynkach Państwowej Wytwórni Łączności (Wytwórnię przeniesiono w inne miejsce) przy ulicy Ratuszowej 11 w Warszawie.

Oświetlenie awaryjne – zagadnienia wybrane

Oświetlenie awaryjne – zagadnienia wybrane

Oświetlenie awaryjne (ewakuacyjne) należy do urządzeń przeciwpożarowych zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 r. (DzU z 2010 r., nr 109, poz. 719)....

Oświetlenie awaryjne (ewakuacyjne) należy do urządzeń przeciwpożarowych zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 r. (DzU z 2010 r., nr 109, poz. 719). Rozporządzenia i przywołane w nich polskie normy są wytycznymi dla projektantów określającymi właściwe oświetlenie awaryjne w budynkach w zależności od jego przeznaczenia i miejsca zainstalowania.

Rozdzielnice SN

Rozdzielnice SN

Obecnie produkowane rozdzielnice SN coraz częściej wyposażone są w zaawansowane układy sterowania i zabezpieczeń. W celu podniesienia bezpieczeństwa obsługi i usprawnienia zabiegów konserwacyjnych pola...

Obecnie produkowane rozdzielnice SN coraz częściej wyposażone są w zaawansowane układy sterowania i zabezpieczeń. W celu podniesienia bezpieczeństwa obsługi i usprawnienia zabiegów konserwacyjnych pola są podzielone na oddzielne przedziały. Przedziały te są tak zaprojektowane, aby wytrzymywały nagłe przyrosty temperatury i ciśnienia, spowodowane ewentualnym wystąpieniem łuku wewnętrznego przez zastosowanie odpowiednich klap i kanałów wydmuchowych.

Komentarze

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Elektro.info.pl

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies.

Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.elektro.info.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.elektro.info.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.