elektro.info

Zaawansowane wyszukiwanie

Licznik elektromobilności: flota aut elektrycznych rośnie, ale powoli

Redakcja | 2024-04-30
Licznik elektromobilności: flota aut elektrycznych rośnie, ale powoli, fot. gdynia.pl

Licznik elektromobilności: flota aut elektrycznych rośnie, ale powoli, fot. gdynia.pl

Według danych z końca marca 2024 r., w Polsce było zarejestrowanych wtedy 62 629 samochodów całkowicie elektrycznych (łącznie osobowych i użytkowych). To oznacza, że w marcu br. ich liczba zwiększyła się o 5916 szt. (to o 8% więcej niż w analogicznym okresie roku 2023 r.) – wynika z Licznika elektromobilności. Pod koniec marca w Polsce funkcjonowało 6490 ogólnodostępnych punktów ładowania (3583 stacje).

Pod koniec marca 2024 r. po polskich drogach jeździło 108 331 samochodów osobowych z napędem elektrycznym. Flota w pełni elektrycznych osobowych aut (BEV, ang. battery electric vehicles) liczyła 56 270 szt., a park hybryd typu plug-in (PHEV, ang. plug-in hybrid electric vehicles) – 52 061 szt. Liczba samochodów dostawczych i ciężarowych z napędem elektrycznym wynosiła 6 387 szt. Stale rośnie też flota elektrycznych motorowerów i motocykli, która na koniec marca składała się z 19 953 szt., jak również liczba osobowych i dostawczych aut hybrydowych, która powiększyła się do 747 932 szt. Pod koniec ubiegłego roku park autobusów zeroemisyjnych w Polsce wzrósł do 1280 szt. (z czego pojazdy całkowicie elektryczne stanowiły 1226 szt., zaś wodorowe – 54 szt.).

Równolegle do floty pojazdów z napędem elektrycznym rozwija się również infrastruktura ładowania. Pod koniec marca 2024 r. w Polsce funkcjonowało 6490 ogólnodostępnych punktów ładowania pojazdów elektrycznych (3583 stacje). 28% z nich stanowiły szybkie punkty ładowania prądem stałym (DC), a 62% – wolne punkty prądu przemiennego (AC) o mocy mniejszej lub równej 22 kW.

– W I kwartale b.r. w Polsce uruchomiono prawie 560 nowych, ogólnodostępnych punktów ładowania. Ponad połowę tej liczby stanowiły szybkie punkty ładowania DC, a udział takich urządzeń stale rośnie. Ten trend pewno cieszy, ale nadal są to zdecydowanie zbyt niskie liczby pod kątem realizacji celów rozporządzenia AFIR, którego przepisy są stosowane w państwach członkowskich od 13 kwietnia. Podobnie jak w 2021 r., gdy wprowadzenie AFIR zapowiedziano po raz pierwszy, tak i dziś potrzeby branży są takie same: krótsze terminy budowy przyłączy, warunki przyłączeniowe lepiej dostosowane do realiów rynku i skuteczne programy wsparcia. Bez podstawowych zmian w tym zakresie Polska nie ma szans na terminową realizację wymogów rozporządzenia – mówi Maciej Mazur, Dyrektor Zarządzający PSNM (Polskie Stowarzyszenie Nowej Mobilności – do niedawna PSPA).

– Ostatnie miesiące, jeśli chodzi o rejestracje pojazdów zeroemisyjnych w Polsce i w całej Europie, okazały się niestety gorsze niż w latach poprzednich. Liczba zarejestrowanych pojazdów osobowych i autobusów m/m wzrosła o kilka procent, zaś spadła liczba elektrycznych samochodów dostawczych. Wyraźne wzrosty odnotowały zeroemisyjne autobusy, motocykle i mikropojazdy. Kategorią, która odnotowała blisko 50% wzrost rejestracji, są klasyczne hybrydy. Wyniki te pokazują, że niezbędna jest kontynuacja dopłat w ramach programu Mój elektryk – zarówno do samochodów osobowych, samochodów dostawczych jak i infrastruktury do nich. Absolutnie niezbędne jest ponadto jak najszybsze wprowadzenie zapowiadanego programu dopłat dla pojazdów ciężarowych oraz dedykowanej dla tych pojazdów infrastruktury. Warto podkreślić, że rośnie liczba elektrycznych autobusów, co bardzo cieszy, bo oznacza to poprawę jakości powietrza w naszych miastach – mówi Jakub Faryś, Prezes PZPM.

Źródło: PSNM

Komentarze

Powiązane

Redakcja news Nowatorski projekt agrofotowoltaiczny na Pomorzu Zachodnim

Nowatorski projekt agrofotowoltaiczny na Pomorzu Zachodnim Nowatorski projekt agrofotowoltaiczny na Pomorzu Zachodnim

Projekt realizowany przez firmę Energia Pomorze oraz Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny (ZUT) polega na stworzeniu farmy agrofotowoltaicznej, której teren – oprócz produkcji energii elektrycznej...

Projekt realizowany przez firmę Energia Pomorze oraz Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny (ZUT) polega na stworzeniu farmy agrofotowoltaicznej, której teren – oprócz produkcji energii elektrycznej – posłuży do uprawy roślin, a zebrana tam deszczówka zostanie wykorzystana do nawodnienia plantacji.

Redakcja news W Szwecji powstaje pierwsza stała autostrada do ładowania aut podczas jazdy

W Szwecji powstaje pierwsza stała autostrada do ładowania aut podczas jazdy W Szwecji powstaje pierwsza stała autostrada do ładowania aut podczas jazdy

Szwecja przekształca odcinek autostrady w centrum kraju w drogę trwale zelektryfikowaną – pierwszą tego typu na świecie – gdzie samochody osobowe i ciężarowe będą mogły ładować się podczas jazdy.

Szwecja przekształca odcinek autostrady w centrum kraju w drogę trwale zelektryfikowaną – pierwszą tego typu na świecie – gdzie samochody osobowe i ciężarowe będą mogły ładować się podczas jazdy.

Redakcja news Astat zaprasza na dwudniowe warsztaty szkoleniowe „Jakość energii elektrycznej w elektroenergetyce”

Astat zaprasza na dwudniowe warsztaty szkoleniowe „Jakość energii elektrycznej w elektroenergetyce” Astat zaprasza na dwudniowe warsztaty szkoleniowe „Jakość energii elektrycznej w elektroenergetyce”

Dwudniowe warsztaty szkoleniowe, skierowane do elektroinstalatorów, projektantów instalacji elektrycznych oraz inżynierów utrzymania ruchu, odbędą się w dniach 16-17 kwietnia 2024 roku w Poznaniu.

Dwudniowe warsztaty szkoleniowe, skierowane do elektroinstalatorów, projektantów instalacji elektrycznych oraz inżynierów utrzymania ruchu, odbędą się w dniach 16-17 kwietnia 2024 roku w Poznaniu.

Redakcja news Enea Operator przyłączyła do sieci instalacje OZE o mocy prawie 6 GW

Enea Operator przyłączyła do sieci instalacje OZE o mocy prawie 6 GW Enea Operator przyłączyła do sieci instalacje OZE o mocy prawie 6 GW

Źródła energii odnawialnej przyłączone do sieci spółki Enea mają już łącznie 5,9 GW mocy. W samym roku 2023 operator przyłączył ponad 24,5 tys. nowych instalacji OZE o mocy przekraczającej 1,5 GW.

Źródła energii odnawialnej przyłączone do sieci spółki Enea mają już łącznie 5,9 GW mocy. W samym roku 2023 operator przyłączył ponad 24,5 tys. nowych instalacji OZE o mocy przekraczającej 1,5 GW.

Redakcja news Nowoczesne laboratorium OZE powstało na Politechnice Opolskiej

Nowoczesne laboratorium OZE powstało na Politechnice Opolskiej Nowoczesne laboratorium OZE powstało na Politechnice Opolskiej

Na opolskiej uczelni otwarto nowoczesne laboratorium odnawialnych źródeł energii, które umożliwi przeprowadzanie eksperymentów i badań w zakresie tych technologii. Nowa pracownia powstała w wyniku współpracy...

Na opolskiej uczelni otwarto nowoczesne laboratorium odnawialnych źródeł energii, które umożliwi przeprowadzanie eksperymentów i badań w zakresie tych technologii. Nowa pracownia powstała w wyniku współpracy uczelni z trzema opolskimi firmami.

Redakcja news Nowym prezesem zarządu PSE został Grzegorz Onichimowski

Nowym prezesem zarządu PSE został Grzegorz Onichimowski Nowym prezesem zarządu PSE został Grzegorz Onichimowski

Grzegorz Onichimowski od 1 marca 2024 roku pełni funkcję prezesa Polskich Sieci Elektroenergetycznych – poinformowało PSE w komunikacie na stronie internetowej spółki. Dotychczasowy prezes PSE Tomasz Sikorski...

Grzegorz Onichimowski od 1 marca 2024 roku pełni funkcję prezesa Polskich Sieci Elektroenergetycznych – poinformowało PSE w komunikacie na stronie internetowej spółki. Dotychczasowy prezes PSE Tomasz Sikorski został powołany na poprzednio zajmowane stanowisko wiceprezesa zarządu.

Redakcja news Wiatraki staną 500 m od zabudowań – będzie zmiana ustawy

Wiatraki staną 500 m od zabudowań – będzie zmiana ustawy Wiatraki staną 500 m od zabudowań – będzie zmiana ustawy

Ministerstwo Klimatu i Środowiska planuje do połowy roku przedstawić projekt zmiany tzw. ustawy odległościowej. „Resort ocenia, że jest zgoda wokół 500 metrów jako minimalnej odległości turbin wiatrowych...

Ministerstwo Klimatu i Środowiska planuje do połowy roku przedstawić projekt zmiany tzw. ustawy odległościowej. „Resort ocenia, że jest zgoda wokół 500 metrów jako minimalnej odległości turbin wiatrowych od zabudowań” – powiedział wiceminister Miłosz Motyka.

Redakcja news Otwarto Centrum Offshore Uniwersytetu Morskiego w Gdyni

Otwarto Centrum Offshore Uniwersytetu Morskiego w Gdyni Otwarto Centrum Offshore Uniwersytetu Morskiego w Gdyni

W Gdańsku otwarto Centrum Offschore Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, które będzie siedzibą Instytutu Morskiego UMG i Centrum Morskiej Energetyki Wiatrowej UMG. W nowej jednostce badawczo-edukacyjnej będą...

W Gdańsku otwarto Centrum Offschore Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, które będzie siedzibą Instytutu Morskiego UMG i Centrum Morskiej Energetyki Wiatrowej UMG. W nowej jednostce badawczo-edukacyjnej będą prowadzone m.in. prace badawcze i rozwojowe na potrzeby przemysłu i morskiej energetyki wiatrowej.

Redakcja news Jedyna taka instalacja w Polsce: w Sanoku rośnie zielona dolina wodorowa

Jedyna taka instalacja w Polsce: w Sanoku rośnie zielona dolina wodorowa Jedyna taka instalacja w Polsce: w Sanoku rośnie zielona dolina wodorowa

Samorząd Sanoka planuje, że w 2028 r. miasto będzie zdekarbonizowane i bezemisyjne. Węgiel i inne paliwa używane do tej pory, aby dostarczać m.in. ciepło mieszkańcom Sanoka, zastąpione zostaną przez odnawialne...

Samorząd Sanoka planuje, że w 2028 r. miasto będzie zdekarbonizowane i bezemisyjne. Węgiel i inne paliwa używane do tej pory, aby dostarczać m.in. ciepło mieszkańcom Sanoka, zastąpione zostaną przez odnawialne źródła energii, w tym wodór.

Redakcja news Naukowcy z Politechniki Wrocławskiej pracują nad technologią grawitacyjnego magazynowania energii

Naukowcy z Politechniki Wrocławskiej pracują nad technologią grawitacyjnego magazynowania energii Naukowcy z Politechniki Wrocławskiej pracują nad technologią grawitacyjnego magazynowania energii

Rozwój odnawialnych źródeł energii wymusza opracowanie nowych metod jej magazynowania. A gdyby wykorzystać do tego magazyny grawitacyjne? Nad takim rozwiązaniem pracuje międzynarodowe konsorcjum naukowo-przemysłowe,...

Rozwój odnawialnych źródeł energii wymusza opracowanie nowych metod jej magazynowania. A gdyby wykorzystać do tego magazyny grawitacyjne? Nad takim rozwiązaniem pracuje międzynarodowe konsorcjum naukowo-przemysłowe, którego liderem jest Politechnika Wrocławska.

Redakcja news Warszawie przybędzie 30 kolejnych autobusów elektrycznych

Warszawie przybędzie 30 kolejnych autobusów elektrycznych Warszawie przybędzie 30 kolejnych autobusów elektrycznych

Warszawa ze 160 autobusami elektrycznymi już dziś jest krajowym liderem w liczbie zeroemisyjnych autobusów miejskich. Ale flota ta powiększy się o 30 kolejnych pojazdów: MZA podpisały umowy na dostawę...

Warszawa ze 160 autobusami elektrycznymi już dziś jest krajowym liderem w liczbie zeroemisyjnych autobusów miejskich. Ale flota ta powiększy się o 30 kolejnych pojazdów: MZA podpisały umowy na dostawę nowego taboru z firmami Solaris oraz Busnex. Dzięki temu już w 2025 roku liczba autobusów elektrycznych w Warszawie wzrośnie do ponad dwustu.

Redakcja news Czesi planują zbudować sześć nowych elektrowni szczytowo-pompowych

Czesi planują zbudować sześć nowych elektrowni szczytowo-pompowych Czesi planują zbudować sześć nowych elektrowni szczytowo-pompowych

Czeskie Ministerstwo Środowiska wraz z Ministerstwem Rolnictwa przedstawiło miejscowości, w których będzie można budować nowe elektrownie szczytowo-pompowe do magazynowania energii elektrycznej. Mają one...

Czeskie Ministerstwo Środowiska wraz z Ministerstwem Rolnictwa przedstawiło miejscowości, w których będzie można budować nowe elektrownie szczytowo-pompowe do magazynowania energii elektrycznej. Mają one powstać na istniejących już zaporach wodnych. To kolejny krok na drodze do niezależności energetycznej i bezpieczeństwa Republiki Czeskiej.

Redakcja news UE zmienia przepisy, aby zmniejszyć zużycie energii w budownictwie

UE zmienia przepisy, aby zmniejszyć zużycie energii w budownictwie UE zmienia przepisy, aby zmniejszyć zużycie energii w budownictwie

Parlament Europejski przyjął nowelizację dyrektywy, dzięki której ma zmniejszyć się zużycie energii i emisja gazów cieplarnianych w budownictwie. Według Komisji Europejskiej budynki w UE odpowiadają za...

Parlament Europejski przyjął nowelizację dyrektywy, dzięki której ma zmniejszyć się zużycie energii i emisja gazów cieplarnianych w budownictwie. Według Komisji Europejskiej budynki w UE odpowiadają za 40 proc. całkowitego zużycia energii i za 36 proc. emisji gazów cieplarnianych.

Redakcja news W Niemczech prawie 1/3 energii elektrycznej produkują farmy wiatrowe

W Niemczech prawie 1/3 energii elektrycznej produkują farmy wiatrowe W Niemczech prawie 1/3 energii elektrycznej produkują farmy wiatrowe

Niemiecki Federalny Urząd Statystyczny poinformował o nowych danych podsumowujących rok 2023 rok. Wynika z nich, że w ubiegłym roku, aż 31% energii elektrycznej wyprodukowanej w tym kraju pochodziło z...

Niemiecki Federalny Urząd Statystyczny poinformował o nowych danych podsumowujących rok 2023 rok. Wynika z nich, że w ubiegłym roku, aż 31% energii elektrycznej wyprodukowanej w tym kraju pochodziło z elektrowni wiatrowych.

Redakcja news Zakaz stosowania gazu SF6 w rozdzielnicach SN od 2026 roku

Zakaz stosowania gazu SF6 w rozdzielnicach SN od 2026 roku Zakaz stosowania gazu SF6 w rozdzielnicach SN od 2026 roku

W dniu 11 marca br. weszło w życie rozporządzenie Unii Europejskiej dotyczące zakazu stosowania fluorowanych gazów cieplarnianych, w tym gazu SF6, który jest wykorzystywany jako izolator. Od stycznia 2026...

W dniu 11 marca br. weszło w życie rozporządzenie Unii Europejskiej dotyczące zakazu stosowania fluorowanych gazów cieplarnianych, w tym gazu SF6, który jest wykorzystywany jako izolator. Od stycznia 2026 r. gazu SF6 nie będzie można używać w żadnych nowych rozdzielnicach średniego napięcia.

Redakcja news Norweska poczta kupiła elektryczne auta dostawcze z Chin

Norweska poczta kupiła elektryczne auta dostawcze z Chin Norweska poczta kupiła elektryczne auta dostawcze z Chin

Marka Maxus poinformowała o dostarczeniu kolejnej partii ponad 130 elektrycznych samochodów dostawczych dla norweskiej poczty. Wkrótce dołączy do nich jeszcze 50 takich aut. Celem norweskich pocztowców...

Marka Maxus poinformowała o dostarczeniu kolejnej partii ponad 130 elektrycznych samochodów dostawczych dla norweskiej poczty. Wkrótce dołączy do nich jeszcze 50 takich aut. Celem norweskich pocztowców jest całkowita rezygnacja z pojazdów napędzanych silnikami spalinowymi i zastąpienie ich elektrykami.

Redakcja news Wybrano wykonawcę fabryki samochodów elektrycznych Izera

Wybrano wykonawcę fabryki samochodów elektrycznych Izera Wybrano wykonawcę fabryki samochodów elektrycznych Izera

Przetarg na realizację inwestycji ElectroMobility Poland w Jaworznie wygrała spółka Mirbud – jeden z liderów branży budowlanej w Polsce, specjalizujący się w budownictwie przemysłowym. Harmonogram prac...

Przetarg na realizację inwestycji ElectroMobility Poland w Jaworznie wygrała spółka Mirbud – jeden z liderów branży budowlanej w Polsce, specjalizujący się w budownictwie przemysłowym. Harmonogram prac umożliwia start produkcji samochodu Izera w połowie 2026 roku.

Redakcja news Pierwsza hybrydowa instalacja OZE z koncesją URE

Pierwsza hybrydowa instalacja OZE z koncesją URE Pierwsza hybrydowa instalacja OZE z koncesją URE

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki udzielił pierwszej koncesji na wytwarzanie energii elektrycznej w hybrydowej instalacji odnawialnych źródeł energii. Koncesję otrzymała instalacja „Gaj Oławski 5 AHE”...

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki udzielił pierwszej koncesji na wytwarzanie energii elektrycznej w hybrydowej instalacji odnawialnych źródeł energii. Koncesję otrzymała instalacja „Gaj Oławski 5 AHE” – pilotażowy projekt w technologii Agro-Hydro-Energy, opracowanej przez Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu i Energetyczny Klaster Oławski.

Redakcja news Elektrownia w Połańcu będzie miała nowy transformator blokowy

Elektrownia w Połańcu będzie miała nowy transformator blokowy Elektrownia w Połańcu będzie miała nowy transformator blokowy

Enea Połaniec podpisała umowę z firmą EthosEnergy na dostawę nowego transformatora blokowego. Nowe urządzenie poprawi efektywność przesyłu energii, co pozwoli zaoszczędzić 1500 MWh energii elektrycznej...

Enea Połaniec podpisała umowę z firmą EthosEnergy na dostawę nowego transformatora blokowego. Nowe urządzenie poprawi efektywność przesyłu energii, co pozwoli zaoszczędzić 1500 MWh energii elektrycznej w skali roku.

Redakcja news Na koniec ubiegłego roku mieliśmy 1,4 mln mikroinstalacji OZE o mocy 11,3 GW

Na koniec ubiegłego roku mieliśmy 1,4 mln mikroinstalacji OZE o mocy 11,3 GW Na koniec ubiegłego roku mieliśmy 1,4 mln mikroinstalacji OZE o mocy 11,3 GW

Na koniec 2023 roku w Polsce funkcjonowało 1,4 mln mikroinstalacji OZE, niemal w całości fotowoltaicznych, których moc wynosiła 11,3 GW – wynika z danych Urzędu Regulacji Energetyki. Mikroinstalacje OZE...

Na koniec 2023 roku w Polsce funkcjonowało 1,4 mln mikroinstalacji OZE, niemal w całości fotowoltaicznych, których moc wynosiła 11,3 GW – wynika z danych Urzędu Regulacji Energetyki. Mikroinstalacje OZE stanowiły 17 proc. polskich mocy.

Redakcja news W Warszawie dyskutowano o transformacji kopalni Turów

W Warszawie dyskutowano o transformacji kopalni Turów W Warszawie dyskutowano o transformacji kopalni Turów

„Fakty i mity o transformacji Turowa i rozwoju energetyki samorządowej – rozproszonej” – tak brzmiał tytuł konferencji prasowej, jaka odbyła się w Centrum Prasowym PAP w Warszawie.

„Fakty i mity o transformacji Turowa i rozwoju energetyki samorządowej – rozproszonej” – tak brzmiał tytuł konferencji prasowej, jaka odbyła się w Centrum Prasowym PAP w Warszawie.

Redakcja news Pierwszy w Polsce gazociąg do przesyłu wodoru powstał na Dolnym Śląsku

Pierwszy w Polsce gazociąg do przesyłu wodoru powstał na Dolnym Śląsku Pierwszy w Polsce gazociąg do przesyłu wodoru powstał na Dolnym Śląsku

Nowo wybudowany przez Polską Spółkę Gazownictwa (PSG) gazociąg średniego ciśnienia o długości ok. 7 km jest pierwszym w Polsce gazociągiem, który otrzymał od Instytutu Nafty i Gazu certyfikat na przesyłanie...

Nowo wybudowany przez Polską Spółkę Gazownictwa (PSG) gazociąg średniego ciśnienia o długości ok. 7 km jest pierwszym w Polsce gazociągiem, który otrzymał od Instytutu Nafty i Gazu certyfikat na przesyłanie gazu z domieszką wodoru.

Redakcja news Ponad 100 tys. samochodów osobowych z napędem elektrycznym w Polsce

Ponad 100 tys. samochodów osobowych z napędem elektrycznym w Polsce Ponad 100 tys. samochodów osobowych z napędem elektrycznym w Polsce

Z Licznika elektromobilności, uruchomionego przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA) i Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego (PZPM) wynika, że pod koniec lutego 2024 r. w Polsce zarejestrowanych...

Z Licznika elektromobilności, uruchomionego przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA) i Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego (PZPM) wynika, że pod koniec lutego 2024 r. w Polsce zarejestrowanych było ponad 54 tys. osobowych samochodów całkowicie elektrycznych oraz ponad 50 tys. hybryd plug-in. W tym czasie funkcjonowało 6213 ogólnodostępnych punktów ładowania pojazdów elektrycznych.

Redakcja news Autosan pokazał nietypowy autobus elektryczny – z bateriami z tyłu

Autosan pokazał nietypowy autobus elektryczny – z bateriami z tyłu Autosan pokazał nietypowy autobus elektryczny – z bateriami z tyłu

Autosan, w ramach projektu badawczego realizowanego wspólnie z Siecią Badawczą Łukasiewicz, wyprodukował prototypowy autobus o nazwie Sancity 12LF E, w którym napęd, baterie oraz urządzenia peryferyjne...

Autosan, w ramach projektu badawczego realizowanego wspólnie z Siecią Badawczą Łukasiewicz, wyprodukował prototypowy autobus o nazwie Sancity 12LF E, w którym napęd, baterie oraz urządzenia peryferyjne zostały przeniesione do tylnej części pojazdu, oddzielonej przegubem od części pasażerskiej.

Wybrane dla Ciebie

Jak wybrać odpowiedni sterownik PLC? »

Jak wybrać odpowiedni sterownik PLC? » Jak wybrać odpowiedni sterownik PLC? »

Falownik z funkcją zasilania rezerwowego dla gospodarstw domowych»

Falownik z funkcją zasilania rezerwowego dla gospodarstw domowych» Falownik z funkcją zasilania rezerwowego dla gospodarstw domowych»

Odkryj rewolucję w ładowaniu! Najtrwalsza i najprostsza stacja ładowania ev z prądem zmiennym »

Odkryj rewolucję w ładowaniu! Najtrwalsza i najprostsza stacja ładowania ev z prądem zmiennym » Odkryj rewolucję w ładowaniu! Najtrwalsza i najprostsza stacja ładowania ev z prądem zmiennym »

Najnowsza i najbardziej zaawansowana seria osprzętu elektroinstalacyjnego »

Najnowsza i najbardziej zaawansowana seria osprzętu elektroinstalacyjnego » Najnowsza i najbardziej zaawansowana seria osprzętu elektroinstalacyjnego »

Gdzie sprawdzą się zasilacze awaryjne?

Gdzie sprawdzą się zasilacze awaryjne? Gdzie sprawdzą się zasilacze awaryjne?

Wyszukiwarka UPS - znajdź najlepszy dla siebie!

Wyszukiwarka UPS - znajdź najlepszy dla siebie! Wyszukiwarka UPS - znajdź najlepszy dla siebie!

Sprawdź oprogramowanie dedykowane projektantom elektrycznym »

Sprawdź oprogramowanie dedykowane projektantom elektrycznym » Sprawdź oprogramowanie dedykowane projektantom elektrycznym »

Sterowniki zabezpieczeniowe dedykowane dla farm fotowoltaicznych i wiatrowych »

Sterowniki zabezpieczeniowe dedykowane dla farm fotowoltaicznych i wiatrowych » Sterowniki zabezpieczeniowe dedykowane dla farm fotowoltaicznych i wiatrowych »

Rejestrator zakłóceń - jaki wybrać?

Rejestrator zakłóceń - jaki wybrać? Rejestrator zakłóceń - jaki wybrać?

Jesteś elektrykiem? Dołącz do programu Elektroklub!

Jesteś elektrykiem? Dołącz do programu Elektroklub! Jesteś elektrykiem? Dołącz do programu Elektroklub!

Zasilanie gwarantowane - jak je zapewnić?

Zasilanie gwarantowane - jak je zapewnić? Zasilanie gwarantowane - jak je zapewnić?

Zasilacze z magazynami energii »

Zasilacze z magazynami energii » Zasilacze z magazynami energii »

Aplikacja do symulowania reakcji obciążenia lub zwarcia urządzeń zabezpieczających »

Aplikacja do symulowania reakcji obciążenia lub zwarcia urządzeń zabezpieczających » Aplikacja do symulowania reakcji obciążenia lub zwarcia urządzeń zabezpieczających »

Jak wybrać odpowiednie zasilanie awaryjne?

Jak wybrać odpowiednie zasilanie awaryjne? Jak wybrać odpowiednie zasilanie awaryjne?

Bezpłatne szkolenie: Procedura odbioru stacji ładowania samochodów elektrycznych przez UDT

Bezpłatne szkolenie: Procedura odbioru stacji ładowania samochodów elektrycznych przez UDT Bezpłatne szkolenie: Procedura odbioru stacji ładowania samochodów elektrycznych przez UDT

Zdalne sterowanie i nadzór rozdzielnic gazowych »

Zdalne sterowanie i nadzór rozdzielnic gazowych » Zdalne sterowanie i nadzór rozdzielnic gazowych »

Ograniczniki przepięć SPD - wyższy poziom zabezpieczenia »

Ograniczniki przepięć SPD - wyższy poziom zabezpieczenia » Ograniczniki przepięć SPD - wyższy poziom zabezpieczenia »

Jak chronić fotowoltaikę przed przepięciami?

Jak chronić fotowoltaikę przed przepięciami? Jak chronić fotowoltaikę przed przepięciami?

Kilka pomysłów na przeprowadzenie kabli »

Kilka pomysłów na przeprowadzenie kabli » Kilka pomysłów na przeprowadzenie kabli »

Osprzęt instalacyjny idealnie dopasowany do montażu w kanałach instalacyjnych »

Osprzęt instalacyjny idealnie dopasowany do montażu w kanałach instalacyjnych » Osprzęt instalacyjny idealnie dopasowany do montażu w kanałach instalacyjnych »

Szkolenie - solidna dawka SMART HOME

Szkolenie - solidna dawka SMART HOME Szkolenie - solidna dawka SMART HOME

Czy termowizja pozwala przewidzieć awarię zanim jeszcze nastąpi?

Czy termowizja pozwala przewidzieć awarię zanim jeszcze nastąpi? Czy termowizja pozwala przewidzieć awarię zanim jeszcze nastąpi?

Pobierz program do projektowania schematów elektrycznych »

Pobierz program do projektowania schematów elektrycznych » Pobierz program do projektowania schematów elektrycznych »

Jak prawidłowo wykonać połączenia elektryczne?

Jak prawidłowo wykonać połączenia elektryczne? Jak prawidłowo wykonać połączenia elektryczne?

Odkryj zagrożenia ukryte w Twojej instalacji dzięki miernikowi rezystancji izolacji »

Odkryj zagrożenia ukryte w Twojej instalacji dzięki miernikowi rezystancji izolacji » Odkryj zagrożenia ukryte w Twojej instalacji dzięki miernikowi rezystancji izolacji »

Jaki jest najlepszy modułowy zasilacz UPS dla urządzeń krytycznych?

Jaki jest najlepszy modułowy zasilacz UPS dla urządzeń krytycznych? Jaki jest najlepszy modułowy zasilacz UPS dla urządzeń krytycznych?

Wielofunkcyjny miernik parametrów instalacji elektrycznych - jaki wybrać?

Wielofunkcyjny miernik parametrów instalacji elektrycznych - jaki wybrać? Wielofunkcyjny miernik parametrów instalacji elektrycznych - jaki wybrać?

Gniazda podłogowe i dokujące — unikalne, uniwersalne rozwiązania »

Gniazda podłogowe i dokujące — unikalne, uniwersalne rozwiązania » Gniazda podłogowe i dokujące — unikalne, uniwersalne rozwiązania »

Jak zmienić swój dom w dom inteligentny bez konieczności zmian w tradycyjnej instalacji?

Jak zmienić swój dom w dom inteligentny bez konieczności zmian w tradycyjnej instalacji? Jak zmienić swój dom w dom inteligentny bez konieczności zmian w tradycyjnej instalacji?

Zwiększ wydajność: narzędzie do testowania impedancji pętli »

Zwiększ wydajność: narzędzie do testowania impedancji pętli » Zwiększ wydajność: narzędzie do testowania impedancji pętli »

Najnowsze produkty i technologie

dr inż. Andrzej Książkiewicz - Astat Sp. z o.o. Wykorzystanie stacjonarnych analizatorów jakości energii PQI-DA Smart do raportowania stanu sieci elektroenergetycznej

Wykorzystanie stacjonarnych analizatorów jakości energii PQI-DA Smart do raportowania stanu sieci elektroenergetycznej Wykorzystanie stacjonarnych analizatorów jakości energii PQI-DA Smart do raportowania stanu sieci elektroenergetycznej

Zapewnienie właściwej jakości energii elektrycznej, w tym brak przerw w dostawie energii oraz opłat za ponadumowny pobór energii elektrycznej, należą do zadań służb energetycznych w zakładzie przemysłowym....

Zapewnienie właściwej jakości energii elektrycznej, w tym brak przerw w dostawie energii oraz opłat za ponadumowny pobór energii elektrycznej, należą do zadań służb energetycznych w zakładzie przemysłowym. Aby móc wypełnić wskazane zadania, niezbędne są rzetelne dane o parametrach jakości energii elektrycznej. W tym celu można stosować stacjonarne analizatory jakości energii elektrycznej firmy A-Eberle typu PQI-DA Smart.

Aero7.pl Klimatyzator ścienny split do domu i mieszkania

Klimatyzator ścienny split do domu i mieszkania Klimatyzator ścienny split do domu i mieszkania

Klimatyzatory ścienne split to idealne rozwiązanie do chłodzenia wnętrz zarówno w domach, jak i mieszkaniach. Umożliwiają efektywną regulację temperatury, zapewniając komfort nawet w najgorętsze dni.

Klimatyzatory ścienne split to idealne rozwiązanie do chłodzenia wnętrz zarówno w domach, jak i mieszkaniach. Umożliwiają efektywną regulację temperatury, zapewniając komfort nawet w najgorętsze dni.

De Dietrich Sanktuarium w Kałkowie-Godowie z nowoczesnym systemem ogrzewania marki De Dietrich

Sanktuarium w Kałkowie-Godowie z nowoczesnym systemem ogrzewania marki De Dietrich Sanktuarium w Kałkowie-Godowie z nowoczesnym systemem ogrzewania marki De Dietrich

Zakończono półtoraroczny projekt termomodernizacji w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej, Pani Ziemi Świętokrzyskiej, zlokalizowanym w Kałkowie-Godowie. Obecnie zarówno duchowni, jak i pielgrzymi odwiedzający...

Zakończono półtoraroczny projekt termomodernizacji w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej, Pani Ziemi Świętokrzyskiej, zlokalizowanym w Kałkowie-Godowie. Obecnie zarówno duchowni, jak i pielgrzymi odwiedzający to miejsce, mają dostęp do zaawansowanego technologicznie systemu grzewczego.

Fakro Elegancja i funkcjonalność: dlaczego schody strychowe są idealnym wyborem dla Twojego domu?

Elegancja i funkcjonalność: dlaczego schody strychowe są idealnym wyborem dla Twojego domu? Elegancja i funkcjonalność: dlaczego schody strychowe są idealnym wyborem dla Twojego domu?

Składane schody prowadzące na strych są popularną alternatywą dla tradycyjnych schodów, które zazwyczaj zajmują bardzo dużo miejsca. W jakie konstrukcje warto zainwestować? Czym się charakteryzują?

Składane schody prowadzące na strych są popularną alternatywą dla tradycyjnych schodów, które zazwyczaj zajmują bardzo dużo miejsca. W jakie konstrukcje warto zainwestować? Czym się charakteryzują?

PHOENIX CONTACT Sp.z o.o. Efektywność prefabrykacji przewodów

Efektywność prefabrykacji przewodów Efektywność prefabrykacji przewodów

Konstruktorzy szaf sterowniczych stoją przed wieloma wyzwaniami: począwszy od międzynarodowej presji konkurencyjnej i niedoboru wykwalifikowanych pracowników, po rosnące koszty pracy i materiałów. Stosunkowo...

Konstruktorzy szaf sterowniczych stoją przed wieloma wyzwaniami: począwszy od międzynarodowej presji konkurencyjnej i niedoboru wykwalifikowanych pracowników, po rosnące koszty pracy i materiałów. Stosunkowo niewiele można zrobić, aby wpłynąć na te aspekty, dlatego coraz częściej w centrum uwagi znajduje się produkcja własna ze wszystkimi procesami i strukturami, a także ogólna struktura kosztów.

Zakłady Kablowe BITNER Sp. z o.o. EMC na przykładzie kabli zasilających i sterowniczych

EMC na przykładzie kabli zasilających i sterowniczych EMC na przykładzie kabli zasilających i sterowniczych

Kompatybilność elektromagnetyczna kabli elektrycznych jest kluczowym parametrem, który charakteryzuje sposób stosowania i użytkowania danych kabli do wzajemnej współpracy kilku urządzeń elektrycznych zestawionych...

Kompatybilność elektromagnetyczna kabli elektrycznych jest kluczowym parametrem, który charakteryzuje sposób stosowania i użytkowania danych kabli do wzajemnej współpracy kilku urządzeń elektrycznych zestawionych w całość. Prawidłowe funkcjonowanie urządzeń może być zapewnione tylko i wyłącznie wtedy, gdy zakłócenia generowane przez otoczenie będą skutecznie blokowane. Generowane spodziewane zakłócenia elektromagnetyczne przez wyposażenie otaczające kable muszą zatem być w odpowiedni sposób odseparowane.

Jaki dysk zewnętrzny wybrać, robiąc backup danych?

Jaki dysk zewnętrzny wybrać, robiąc backup danych? Jaki dysk zewnętrzny wybrać, robiąc backup danych?

Dzięki kopii zapasowej możesz wykonać kopię całej zawartości swojego komputera. W ten sposób nie stracisz swoich plików i programów. Istnieją różne typy pamięci zewnętrznych z oddzielną funkcją tworzenia...

Dzięki kopii zapasowej możesz wykonać kopię całej zawartości swojego komputera. W ten sposób nie stracisz swoich plików i programów. Istnieją różne typy pamięci zewnętrznych z oddzielną funkcją tworzenia kopii zapasowych. Czytaj dalej i dowiedz się, który z nich może odpowiadać Twoim potrzebom!

Renowa24.pl Okna dachowe Fakro – klucz do doskonałego oświetlenia poddasza

Okna dachowe Fakro – klucz do doskonałego oświetlenia poddasza Okna dachowe Fakro – klucz do doskonałego oświetlenia poddasza

Dlaczego wybór okien dachowych jest ważny?

Dlaczego wybór okien dachowych jest ważny?

BayWa r.e. Solar Systems BayWa r.e. Solar Systems otwiera magazyn w Gdańsku!

BayWa r.e. Solar Systems otwiera magazyn w Gdańsku! BayWa r.e. Solar Systems otwiera magazyn w Gdańsku!

Na początku 2024 roku firma BayWa r.e. Solar Systems zrobiła kolejny duży krok w rozwoju działalności na polskim rynku, otwierając nowy magazyn w Gdańsku. Jego powierzchnia to 25 000 m kw., co łącznie...

Na początku 2024 roku firma BayWa r.e. Solar Systems zrobiła kolejny duży krok w rozwoju działalności na polskim rynku, otwierając nowy magazyn w Gdańsku. Jego powierzchnia to 25 000 m kw., co łącznie daje ponad 45 tys. m kw. powierzchni magazynowej BayWa r.e. Solar Systems w Polsce.

WAGO ELWAG Sp. z o.o. Przelotowa złączka instalacyjna 2773 Inline do przewodów sztywnych

Przelotowa złączka instalacyjna 2773 Inline do przewodów sztywnych Przelotowa złączka instalacyjna 2773 Inline do przewodów sztywnych

Dzięki takim złączkom od firmy WAGO ELWAG naprawienie lub przedłużenie przewodu jest tak proste jak nigdy dotąd! Za ich pomocą można nawet w najmniejszych przestrzeniach – szybko i bez użycia narzędzi...

Dzięki takim złączkom od firmy WAGO ELWAG naprawienie lub przedłużenie przewodu jest tak proste jak nigdy dotąd! Za ich pomocą można nawet w najmniejszych przestrzeniach – szybko i bez użycia narzędzi – połączyć przewody o przekroju od 0,75 do 4 mm kw. Wystarczy po prostu odizolować końcówkę przewodu i bez użycia jakichkolwiek narzędzi wsunąć ją do złączki – i bezpieczne połączenie gotowe.

ASTAT Sp. z o.o. Modułowe filtry aktywne firmy Schaffner

Modułowe filtry aktywne firmy Schaffner Modułowe filtry aktywne firmy Schaffner

Aby przeciwdziałać negatywnym skutkom wyższych harmonicznych, można wykorzystać różne rozwiązania. Uzależnione są one od takich czynników jak: moc zapotrzebowana w zakładzie, sztywność sieci zasilającej,...

Aby przeciwdziałać negatywnym skutkom wyższych harmonicznych, można wykorzystać różne rozwiązania. Uzależnione są one od takich czynników jak: moc zapotrzebowana w zakładzie, sztywność sieci zasilającej, moc odbiorników czy budowa samej instalacji elektroenergetycznej. Dobór konkretnego rozwiązania powinien opierać się na analizie układu zasilającego zakład, reżimu pracy i zainstalowanych odbiorników. Bardzo ważnym punktem doboru jest wykonanie pomiarów Jakości Energii Elektrycznej i ich prawidłowa...

SIBA Polska Sp. z o.o. Bezpieczniki firmy SIBA – zastosowanie w magazynach energii z akumulatorami

Bezpieczniki firmy SIBA – zastosowanie w magazynach energii z akumulatorami Bezpieczniki firmy SIBA – zastosowanie w magazynach energii z akumulatorami

Magazyny energii mogą być źródłem zasilania tylko wtedy gdy są sprawne. Systemy umożliwiające pracę urządzeń w przypadku awarii zasilania są zróżnicowane od małych urządzeń UPS do baterii akumulatorów...

Magazyny energii mogą być źródłem zasilania tylko wtedy gdy są sprawne. Systemy umożliwiające pracę urządzeń w przypadku awarii zasilania są zróżnicowane od małych urządzeń UPS do baterii akumulatorów zapewniających zasilanie całych zakładów. Jest zatem sprawą kluczową, aby systemy zasilania awaryjnego same działały bez zarzutu. Bezpieczniki produkowane przez firmę SIBA zabezpieczają urządzenia, które w przypadku awarii zasilania dostarczają energię kluczowym odbiorom.

IGE+XAO Polska Sp. z o.o. Jak projektować schematy elektryczne i jakiego używać oprogramowania wspomagającego

Jak projektować schematy elektryczne i jakiego używać oprogramowania wspomagającego Jak projektować schematy elektryczne i jakiego używać oprogramowania wspomagającego

Niniejszy artykuł zawiera informacje o projektowaniu schematów elektrycznych i używaniu oprogramowania wspomagającego projektowanie w branży elektrycznej i automatyce.

Niniejszy artykuł zawiera informacje o projektowaniu schematów elektrycznych i używaniu oprogramowania wspomagającego projektowanie w branży elektrycznej i automatyce.

SONEL S.A. Pomiary impedancji pętli zwarcia na farmach fotowoltaicznych

Pomiary impedancji pętli zwarcia na farmach fotowoltaicznych Pomiary impedancji pętli zwarcia na farmach fotowoltaicznych

W związku z dynamicznym rozwojem farm fotowoltaicznych rośnie zapotrzebowanie na prawidłowe pomiary impedancji pętli zwarcia na odcinku inwerter-transformator nn/SN. Z pomocą przychodzi Sonel MZC-340-PV...

W związku z dynamicznym rozwojem farm fotowoltaicznych rośnie zapotrzebowanie na prawidłowe pomiary impedancji pętli zwarcia na odcinku inwerter-transformator nn/SN. Z pomocą przychodzi Sonel MZC-340-PV – pierwszy na świecie miernik przeznaczony do pomiarów impedancji pętli zwarcia w sieciach o napięciach dochodzących aż do 900 V AC, z kategorią pomiarową CAT IV 1000 V.

GROMTOR sp. z o.o. Nowoczesne narzędzia do projektowania i realizacji instalacji odgromowych

Nowoczesne narzędzia do projektowania i realizacji instalacji odgromowych Nowoczesne narzędzia do projektowania i realizacji instalacji odgromowych

Wyładowania atmosferyczne jako nieodłączny element burz stanowią poważne zagrożenie dla ludzi oraz infrastruktury. Aby zminimalizować ryzyko strat spowodowanych przez wyładowania atmosferyczne, można skutecznie...

Wyładowania atmosferyczne jako nieodłączny element burz stanowią poważne zagrożenie dla ludzi oraz infrastruktury. Aby zminimalizować ryzyko strat spowodowanych przez wyładowania atmosferyczne, można skutecznie zabezpieczać wszelkiego rodzaju obiekty, projektując i montując instalację odgromową zgodną z obowiązującymi przepisami.

Redakcja news Wiosenna promocja w Elektroklubie! Do wygrania 3-dniowy wyjazd z atrakcjami!

Wiosenna promocja w Elektroklubie! Do wygrania 3-dniowy wyjazd z atrakcjami! Wiosenna promocja w Elektroklubie! Do wygrania 3-dniowy wyjazd z atrakcjami!

Elektroklub jest programem partnerskim dla klientów wybranych hurtowni elektrotechnicznych, który powstał we współpracy z trzema producentami z tej branży: Philips, NKT i Schneider Electric. Obecnie trwa...

Elektroklub jest programem partnerskim dla klientów wybranych hurtowni elektrotechnicznych, który powstał we współpracy z trzema producentami z tej branży: Philips, NKT i Schneider Electric. Obecnie trwa w nim wiosenna promocja, w której można wygrać supernagrody!

Solfinity sp. z o.o. sp.k. Inwertery hybrydowe: przyszłość zrównoważonej energetyki

Inwertery hybrydowe: przyszłość zrównoważonej energetyki Inwertery hybrydowe: przyszłość zrównoważonej energetyki

Chcesz zwiększyć wydajność swojej instalacji fotowoltaicznej? Pomyśl o inwerterach hybrydowych. Dowiedz się, czym są te urządzenia, jakie korzyści płyną z ich wykorzystania i dlaczego to właśnie one są...

Chcesz zwiększyć wydajność swojej instalacji fotowoltaicznej? Pomyśl o inwerterach hybrydowych. Dowiedz się, czym są te urządzenia, jakie korzyści płyną z ich wykorzystania i dlaczego to właśnie one są przyszłością zrównoważonej energetyki.

CSI S.A Komputer PICO-EHL4-SEMI z oszczędnymi procesorami Intel® Celeron® J6412 oraz N6210

Komputer PICO-EHL4-SEMI z oszczędnymi procesorami Intel® Celeron® J6412 oraz N6210 Komputer PICO-EHL4-SEMI z oszczędnymi procesorami Intel® Celeron® J6412 oraz N6210

Firma CSI S.A. poszerza ofertę komputerów Mini PC o nowy produkt z serii PICO-SEMI od AAEON. Komputer PICO-EHL4-SEMI jest dostępny w dwóch wersjach procesorowych: Intel® Celeron® J6412 o mocy 10 W i Intel®...

Firma CSI S.A. poszerza ofertę komputerów Mini PC o nowy produkt z serii PICO-SEMI od AAEON. Komputer PICO-EHL4-SEMI jest dostępny w dwóch wersjach procesorowych: Intel® Celeron® J6412 o mocy 10 W i Intel® Celeron® N6210 o mocy 6,5 W.

Ewimar Sp. z o.o. Nowe ograniczniki przepięć do systemów automatyki i nie tylko

Nowe ograniczniki przepięć do systemów automatyki i nie tylko Nowe ograniczniki przepięć do systemów automatyki i nie tylko

Już wkrótce gama produktów z firmy Ewimar, zostanie wzbogacona o nowe produkty ochrony przeciwprzepięciowej, dedykowane do linii zasilających, linii pomiarowych oraz transmisyjnych.

Już wkrótce gama produktów z firmy Ewimar, zostanie wzbogacona o nowe produkty ochrony przeciwprzepięciowej, dedykowane do linii zasilających, linii pomiarowych oraz transmisyjnych.

Pewny Lokal Świadectwa energetyczne a nowoczesne instalacje elektryczne – jak innowacje technologiczne przekładają się na klasę energetyczną budynków?

Świadectwa energetyczne a nowoczesne instalacje elektryczne – jak innowacje technologiczne przekładają się na klasę energetyczną budynków? Świadectwa energetyczne a nowoczesne instalacje elektryczne – jak innowacje technologiczne przekładają się na klasę energetyczną budynków?

Nowoczesne technologie doprowadziły do wyraźnej transformacji sektora budownictwa, szczególnie w kwestii poprawy efektywności energetycznej. W dobie rosnącej świadomości ekologicznej i zmian klimatycznych...

Nowoczesne technologie doprowadziły do wyraźnej transformacji sektora budownictwa, szczególnie w kwestii poprawy efektywności energetycznej. W dobie rosnącej świadomości ekologicznej i zmian klimatycznych optymalizacja zużycia energii staje się priorytetem. Jednym z ważniejszych kroków prowadzących do obniżenia klasy energetycznej budynków jest wprowadzenie świadectwa energetycznego i nowoczesnych instalacji elektrycznych.

Fronius Polska Sp. z o.o. Fronius GEN24

Fronius GEN24 Fronius GEN24

Fronius zapewnia optymalne bezpieczeństwo i wysoki stopień zużycia energii na potrzeby własne w produkcji energii słonecznej – wszystko dzięki wysokiej jakości falownikom, do których dołącza teraz Fronius...

Fronius zapewnia optymalne bezpieczeństwo i wysoki stopień zużycia energii na potrzeby własne w produkcji energii słonecznej – wszystko dzięki wysokiej jakości falownikom, do których dołącza teraz Fronius GEN24.

Dominik Mamcarz, Ekspert ds. Techniczno-Rozwojowych w Alseva EPC CABLE POOLING: optymalne wykorzystanie zasobów elektrycznych

CABLE POOLING: optymalne wykorzystanie zasobów elektrycznych CABLE POOLING: optymalne wykorzystanie zasobów elektrycznych

Odnawialne źródła energii (OZE) odgrywają kluczową rolę w globalnych wysiłkach na rzecz zrównoważonego rozwoju i redukcji emisji gazów cieplarnianych. Jednym z wyzwań związanych z efektywnym wykorzystaniem...

Odnawialne źródła energii (OZE) odgrywają kluczową rolę w globalnych wysiłkach na rzecz zrównoważonego rozwoju i redukcji emisji gazów cieplarnianych. Jednym z wyzwań związanych z efektywnym wykorzystaniem energii ze źródeł odnawialnych jest gromadzenie i przesyłanie wyprodukowanej energii elektrycznej. W tym kontekście technologia cable pooling zyskuje na znaczeniu, umożliwiając zoptymalizowane zarządzanie przesyłem energii elektrycznej ze źródeł OZE.

leroymerlin.pl Barwa światła, moc, rodzaj trzonka. Sprawdź, czym kierować się przy zakupie żarówek LED

Barwa światła, moc, rodzaj trzonka. Sprawdź, czym kierować się przy zakupie żarówek LED Barwa światła, moc, rodzaj trzonka. Sprawdź, czym kierować się przy zakupie żarówek LED

Oświetlenie LED cieszy się ogromną popularnością i nie ma w tym nic dziwnego, jeśli weźmie się pod lupę wszystkie jego zalety. Żarówki LED są wykorzystywane zarówno w warunkach domowych, jak i na zewnątrz,...

Oświetlenie LED cieszy się ogromną popularnością i nie ma w tym nic dziwnego, jeśli weźmie się pod lupę wszystkie jego zalety. Żarówki LED są wykorzystywane zarówno w warunkach domowych, jak i na zewnątrz, mają różne rozmiary, dzięki czemu można je dopasować do praktycznie każdego rodzaju lamp, są energooszczędne, a to tylko kilka z wielu ich zalet. Na co zwracać uwagę przy zakupie tego rodzaju żarówek i jak dopasować ich parametry do swoich potrzeb?

Bankier.pl Które produkty bankowe przydają się podczas remontu?

Które produkty bankowe przydają się podczas remontu? Które produkty bankowe przydają się podczas remontu?

Przeprowadzenie remontu to drogie i wymagające zadanie. Niemalże wszystkie wykonywane prace zmuszają zainteresowanych do podejmowania poważnych i przemyślanych decyzji finansowych. Mogą to jednak ułatwić...

Przeprowadzenie remontu to drogie i wymagające zadanie. Niemalże wszystkie wykonywane prace zmuszają zainteresowanych do podejmowania poważnych i przemyślanych decyzji finansowych. Mogą to jednak ułatwić niektóre produkty bankowe. O których z nich mowa? Tego lepiej dowiedzieć się jeszcze przed rozpoczęciem prac budowalnych.

NNV Sp z o.o. Czy fotowoltaika podnosi wartość nieruchomości?

Czy fotowoltaika podnosi wartość nieruchomości? Czy fotowoltaika podnosi wartość nieruchomości?

Panele fotowoltaiczne są coraz bardziej popularne. W dobie rosnących cen energii wiele osób ceni sobie niezależność od zewnętrznych dostawców prądu, oszczędność, jaką daje fotowoltaika oraz to, że jest...

Panele fotowoltaiczne są coraz bardziej popularne. W dobie rosnących cen energii wiele osób ceni sobie niezależność od zewnętrznych dostawców prądu, oszczędność, jaką daje fotowoltaika oraz to, że jest to ekologiczne źródło energii. Montaż paneli fotowoltaicznych na działce lub dachu domu ma jeszcze jedną zaletę – w przypadku sprzedaży nieruchomości podnosi jej wartość.

APATOR SA Apator uruchomił kolejny magazyn energii w sieci niskiego napięcia

Apator uruchomił kolejny magazyn energii w sieci niskiego napięcia Apator uruchomił kolejny magazyn energii w sieci niskiego napięcia

Apator SA we współpracy z TAURON Dystrybucja SA uruchomił magazyn energii służący do stabilizacji parametrów pracy sieci dystrybucyjnej niskiego napięcia. To kolejny projekt realizowany przez toruńskiego...

Apator SA we współpracy z TAURON Dystrybucja SA uruchomił magazyn energii służący do stabilizacji parametrów pracy sieci dystrybucyjnej niskiego napięcia. To kolejny projekt realizowany przez toruńskiego producenta dla krajowych Operatorów Sieci Dystrybucji, którzy poszukują skutecznych rozwiązań technicznych do bilansowania sieci oraz redukcji nadmiernych obciążeń w szczytach produkcji energii z odnawialnych źródeł.

Brother Polska Drukarki etykiet dla elektryków i elektroinstalatorów Brother

Drukarki etykiet dla elektryków i elektroinstalatorów Brother Drukarki etykiet dla elektryków i elektroinstalatorów Brother

Najnowsze przemysłowe drukarki etykiet stworzone zostały z myślą o profesjonalistach, dla których ważna jest jakość, niezawodność oraz trwałość tworzonych oznaczeń. P‑touch E100VP, P-touch E300VP i P-touch...

Najnowsze przemysłowe drukarki etykiet stworzone zostały z myślą o profesjonalistach, dla których ważna jest jakość, niezawodność oraz trwałość tworzonych oznaczeń. P‑touch E100VP, P-touch E300VP i P-touch E550WVP to przenośne i szybkie urządzenia, które oferują specjalne funkcje do druku najpopularniejszych typów etykiet. Urządzenia pozwalają na szybkie i bezproblemowe drukowanie oznaczeń kabli, przewodów, gniazdek elektrycznych, przełączników oraz paneli krosowniczych.

F&F Pabianice MeternetPRO – system zdalnego odczytu, rejestracji danych oraz sterowania i powiadamiania

MeternetPRO – system zdalnego odczytu, rejestracji danych oraz sterowania i powiadamiania MeternetPRO – system zdalnego odczytu, rejestracji danych oraz sterowania i powiadamiania

Wiele ostatnio mówi się o poprawie efektywności energetycznej oraz energii odnawialnej w kontekście redukcji gazów cieplarnianych i rosnących kosztów energii. W silnie konkurencyjnym otoczeniu przedsiębiorstwa...

Wiele ostatnio mówi się o poprawie efektywności energetycznej oraz energii odnawialnej w kontekście redukcji gazów cieplarnianych i rosnących kosztów energii. W silnie konkurencyjnym otoczeniu przedsiębiorstwa wykazują dużą determinację do zmian prowadzących do optymalizacji kosztów, co zapewnić ma im zachowanie przewagi konkurencyjnej, wynikającej np. z przyjętej strategii przewagi kosztowej.

Finder Polska Sp. z o.o. Automatyka budynkowa – jak żyć wygodniej, lepiej i oszczędniej

Automatyka budynkowa – jak żyć wygodniej, lepiej i oszczędniej Automatyka budynkowa – jak żyć wygodniej, lepiej i oszczędniej

Inteligentny dom często mylony jest z budynkiem pasywnym. Należy jednak pamiętać, że nie można tych dwóch pojęć stosować zamiennie. Samo zastosowanie smart home i innych komponentów automatyki nie czyni...

Inteligentny dom często mylony jest z budynkiem pasywnym. Należy jednak pamiętać, że nie można tych dwóch pojęć stosować zamiennie. Samo zastosowanie smart home i innych komponentów automatyki nie czyni z tradycyjnego domu budynku pasywnego. Niewątpliwie jednak należy pamiętać, że elementy automatyki budynkowej są składową pasywnych budowli i nawet zwykłe mieszkanie potrafią uczynić bardziej oszczędnym i ekologicznym.

PHOENIX CONTACT Sp.z o.o. Bezpieczeństwo Twojej inwestycji w PV to również certyfikowane ograniczniki przepięć Phoenix Contact

Bezpieczeństwo Twojej inwestycji w PV to również certyfikowane ograniczniki przepięć Phoenix Contact Bezpieczeństwo Twojej inwestycji w PV to również certyfikowane ograniczniki przepięć Phoenix Contact

Jak wykazano w różnych testach, nie tylko na uczelniach technicznych w Polsce, duży procent ograniczników przepięć (SPD) dostępnych na rynku nie spełnia parametrów deklarowanych w kartach katalogowych....

Jak wykazano w różnych testach, nie tylko na uczelniach technicznych w Polsce, duży procent ograniczników przepięć (SPD) dostępnych na rynku nie spełnia parametrów deklarowanych w kartach katalogowych. Dodatkowo w różnych materiałach marketingowych również można znaleźć nie zawsze pełne informacje na temat wymagań stawianych SPD, co nie pomaga w właściwym doborze odpowiedniego modelu do aplikacji. W tym artykule postaramy się przybliżyć najważniejsze zagadnienia, które pozwolą dobrać bezpieczne ograniczniki...

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Elektro.Info.pl

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.elektro.info.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.elektro.info.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.