Pełny numer elektro.info 7-8/2017 tylko dla Ciebie [PDF]

wystarczy założyć konto w portalu elektro.info.pl

ENERGO RODEO po raz drugi

patronat medialny elektro.info
 Redakcja  |  elektro.info 9/2019  |  09.09.2019
ENERGO RODEO po raz drugi
ENERGO RODEO po raz drugi
Fot. ZIAD Bielsko-Biała SA

Już po raz kolejny ZIAD Bielsko-Biała SA wraz z partnerem organizacyjnym BELOS-PLP SA zaprosili na Ogólnopolską Konferencję Energetyczną ENERGO ­RODEO.

Uczestników witali: bezpośredni organizator, dyrektor ds. targów i szkoleń w ZIAD Bielsko-Biała S.A. Andrzej Kubowicz, prezes ZIAD Bielsko-Biała S.A. Janusz Kisiel, w imieniu Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego radny wojewódzki Zbigniew Przedpełski, w imieniu prezesa SEP, prezes Oddziału Bielsko Bialskiego Janusz Juraszek oraz partner organizacyjny – dyrektor handlowy BELOS-PLP SA Michał Pacyga wraz z przewodniczącym Polskiego Komitetu Bezpieczeństwa w Elektryce SEP Bogumiłem Dudkiem. Listę udzielonych patronatów należy rozszerzyć o Prezydenta miasta Bielsko-Biała oraz Regionalną Izbę Handlu i Przemysłu z Bielska-Białej. Wśród patronów medialnych przedsięwzięcia znalazła się również redakcja „elektro.info”.

Przeczytaj również: Pierwsze ENERGO RODEO w Polsce!

Pierwszy blok tematyczny: „Energetyka w obliczu nowych kierunków rozwoju”, wypełniły 3 referaty: „Postęp prac pod napięciem gwarancją bezpieczeństwa sektora energetycznego” wygłosił Bogumił Dudek, „Realizacja inwestycji w oparciu o projekty w modelu BIM” przedstawił Jerzy Rusin z BIM Point Sp. z o.o.; a temat „Relacje inwestor – wykonawca – podwykonawca” został naświetlony przez dwóch przedstawicieli PKP Energetyka, Krzysztofa Krawczyka oraz Tadeusza Okulusa. Ponowne zaangażowanie bielskich firm ZIAD Bielsko-Biała SA oraz Belos PLP przy wsparciu obchodzącego w tym roku stulecia SEP spowodowało, że w dniach 5–7 czerwca 2019 r. w Bielsku-Białej już po raz kolejny można było spotkać się w celu wymiany doświadczeń w czasie realizacji prac sieciowych ze szczególnym zwróceniem uwagi na jej bezpieczeństwo i efektywność.

Drugi blok tematyczny: „Jak nowe technologie ułatwiają inwestycje w sektorze energetycznym”, to wystąpienie: „Case stude – analiza wybranego projektu” przedstawione przez Łukasza Nazimka w roli inwestora, wykonawcy i projektanta z Elmontaż Katowice oraz „Certyfikacja sektora energetycznego – eliminacja bylejakości” przedstawione przez Marcina Pacurkowskiego z obchodzącego 65-lecie Instytutu Energetyki z Warszawy. Pod hasłem „Innowacyjne produkty w energetyce” swoje osiągnięcia zaprezentowały ­firmy: ELMONTER, BUDNIOK TEHNIKA, Turvaticas, Streamer Electric Inc Russia, OMAC oraz PXKabel.

Kolejny, trzeci blok tematyczny „Wypadki w energetyce” poprowadził biegły sądowy Stefan Gierlotka, prezentując referat: „Wpływ porażenia elektrycznego na organizm ludzki, skutki”. Niezwykłym wydarzeniem tego bloku było wystąpienie prezesa fundacji „Poza Horyzonty”. Znany podróżnik Jasiek Mela uległ przed laty wypadkowi elektrycznemu na poziomie napięcia 15 kV. Jego osobiste przeżycia, zmiana mentalności, pogodzenie się z niepełnosprawnością (która nie przeszkadza), pasja i realizacja marzeń to były główne motywy wypowiedzi tego szczególnego gościa konferencji. Innowacyjność Konferencji podobnie jak rok wcześniej oparto na idei zawodów i praktycznego zademonstrowania problematyki prac energetycznych. Uczestnicy wzięli przede wszystkim udział w pokazach:

  • ratownictwa, nawiązujących do niezwykle ważnych kwestii BHP podczas prac instalacyjnych, montażowych,
  • nowoczesnych rozwiązań, skracających czas budowy linii, stacji,
  • technik inspekcji linii z wykorzystaniem najnowocześniejszego sprzętu,
  • montażu osprzętu przeznaczonego na wyposażenie linii i stacji.

Zobacz także: Nowy sternik, kurs jak zawsze dobrze obrany

Specjalistyczne prezentacje połączono z zawodami zręcznościowymi bezpośrednio nawiązującymi do różnorodnych prac energetycznych. Takie połączenie umożliwiło uczestnikom wymianę wzajemnych doświadczeń i nabycie nowych umiejętności, pozwoliło także na poszerzenie umiejętności praktycznych.

Wspaniała rywalizacja, świetna pogoda i humory oraz interesujące wykłady i dyskusje stworzyły niezwykły klimat zachęcający do organizacji podobnych wydarzeń w przyszłości. Jak powiedział przedstawiciel Marszałka Województwa Śląskiego Zbigniew Przedpełski: „Organizatorzy są wyjątkowo skromni, gdyż piszą o II ogólnopolskiej konferencji, a tak naprawdę ma ona miano międzynarodowej, co potwierdza obecność gości z Chin, Rosji, Finlandii, Litwy i Włoch”.

 Oprac. red.

[energo rodeo, konferencja, ZIAD Bielsko-Biała, energetyka, energia elektryczna, sektor energetyczny, wyposażenie linii energetycznej]

Aktualność pochodzi z: miesięcznika elektro.info 9/2019

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Gdzie szukać pomocy przy doborze właściwego źródła zasilania »

Dobór źródła zasilania

Optymalne rozwiązania na każdym etapie, zarówno dystrybucji, jak i tworzenia dedykowanych pakietów zasilania. Wszystko po to, aby zapewnić jak najwyższą jakość ... czytam dalej »

 


Jak zmniejszyć swój rachunek za prąd »

koszt prądu

Oszczędzanie na rachunkach za prąd w domu lub firmie jest możliwe. Wystarczy dokładnie sprawdzić (...) zobacz ile możesz oszczędzić »

 


Jednoobwodowy licznik energii - jaki wybrać?»

Zobacz co nowego poznamy na targach Energetab 2019 »

Licznik energii jaki wybrać Energetab 2019 logo
Zasilacze awaryjne trzeciej generacji z bardzo wysoką sprawnością 96% w trybie On-Line oraz ze znakomitym współczynnikiem mocy 1(...) czytam więcej » ENERGETAB – największe w Polsce targi nowoczesnych urządzeń, aparatury i technologii dla przemysłu energetycznego, to miejsce jednych z najważniejszych spotkań czołowych przedstawicieli branży elektrotechnicznej w Polsce.(...) czytam dalej »

 


Łączniki i gniazda instalacyjne - jakie wybrać?

Kamery termowizyjne Perfekcyjne dopełnienie nowoczesnego wnętrza.
Prosta, ponadczasowa forma, jakość wykonania, niezawodny system, to tylko niektóre (...)
czytam dalej »


Automatyka przemysłowa i sterowanie - na jakie produkty zwrócić uwagę »

Przewodnik po złączach - znajdż idealne rozwiązanie dla siebie »

automatyka przemysłowa Przewodnik po złączach
Jak sztuczna inteligencja wspomoże pracę elektrowni i fabryk? Aż 63 proc. respondentów twierdzi, że sztuczna inteligencja pomoże zwalczyć (...) czytam więcej » Poznaj pierwszy w branży przewodnik elektroniczny po złączach. Internetowe narzędzie referencyjne ułatwiające dobór złączy. (...) chcę zobaczyć »

 


Oznaczniki mobilne na przewody i osprzęt - które wybrać »

Kamery termowizyjne Technika laminowania taśm, zapewnia trwałe nadruki poprzez całkowitą ochronę tekstu przed czynnikami niszczącymi, takimi jak: zdrapywanie, ścieranie, zmywanie, promieniowanie UV a nawet substancj (...) czytam dalej »

 


Dobór ograniczników przepięć typu 1 »

Bezpanelowe pozyskiwanie energii słonecznej - jak to zrobić?

ograniczniki bezpanelowa energia słoneczna
Kombinowane ograniczniki przepięć jako urządzenia do ograniczania przepięć mają za zadanie zmniejszenie do bezpiecznych poziomów napięcia w instalacji elektrycznej oraz na wejściu zasilanych urządzeń: podczas operacji łączeniowych ń (...) czytam więcej » Innowacje i technologia przeszły długą drogę. Rzeczywiście wkroczyliśmy w nową generację nowoczesnych udogodnień, które nie tylko sprawiają, że nasz styl życia jest bardziej luksusowy i komfortowy, ale... czytam dalej »

Szybki i łatwy sposób na budowę Twojego indywidualnego systemu wizyjnego»

zasilanie gwarantowane Badania przeprowadzone przez Computer Business Review wykazały, że od 2013 roku mamy do czynienia z dynamicznym wzrostem przenoszenia przez przedsiębiorców zasobów danych do tzw. chmury obliczeniowej (cloud computing). W związku z tym stale wzrastają wydatki przeznaczan ... czytam dalej »


Bramka IoT chmury do integracji nowych i istniejących systemów bez konieczności programowania.»

Zobacz jak robot testuje bankomaty?

bramka iot Robot testuje bankomaty
Dzięki prostemu połączeniu z procesem za pomocą protokołów, np. Modbus/TCP, dane czujników i dane procesowe są zbierane, przetwarzane i monitorowane ... czytam więcej » Około 30 sekund zajmuje średnio wypłacenie pieniędzy z wielofunkcyjnego bankomatu ATM. Urządzenia, które są dostępne „za rogiem” w większości miast, zmieniły nasze podejście ... czytam dalej »

Jaką zastosować ochronę urządzeń elektrycznych i elektronicznych przed przepięciami »

ochrona przed przepięciami Każdy ogranicznik przepięć ma pewną określoną zdolność do przenoszenia przez siebie pewnej energii udaru. Jeśli po zadziałaniu ... czytam dalej »


Złącza silnoprądowe - czy silikon sobie poradzi?

Złącza silnopradowe Czy możemy zastosować elastyczne przewody silikonowe i czy są one odporne na uszkodzenie i wysokie temperatury? Przykładowo dla przekroju kabla 240 mm2 ... chcę obejrzeć »


Może Cię to zainteresuje ▼

Wyświetlacz cyfrowy - jaki wybrać?

Przewdonik "Eliminuj błędy
i usprawnij instalacje przewodów" »

wyświetlacze cyfrowe kable i przewody - przewodnik
Współpracujący z dowolnym nadajnikiem sygnału w standardzie 4-20 mA. Urządzenia nie wymagające dodatkowego zasilania. Do obszaru zastosowań ... czytam więcej » Poznaj najskuteczniejsze sposoby oznaczania kabli i komponentów wykorzystywanych w branżach elektrycznych i telekomunikacyjnych... czytam dalej »


Transformatory oraz dławiki dostosowane do indywidualnych wymagań »

transformatory ei Mają zastosowanie w sieciach przesyłowych i rozdzielczych. Stosowane są do zasilania układów trakcyjnych w pojazdach szynowych, w instalacjach wykorzystujących napędy (...) czytam dalej »


1-fazowe liczniki energii elektrycznej - widziałeś to?!

Switch zarządzalny – czy warto? Jaki wybrać?

Liczniki energii jakie wybrać Switche niezarządzalne
Wymagania stawiane licznikom energii elektrycznej zawarte są w normach oraz przepisach (...) czytam dalej » Switch zarządzalny daje możliwość nie tylko stworzenia siecilokalnej, ale daje wiele innicf możliwości. Między innymi pozwala także dostosować porty, a więc i parametry sieci do... czytam dalej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
9/2019

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 9/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Metody badania funkcji zabezpieczeń nadprądowych przekaźników elektroenergetycznych
  • - Fotowoltaika szansą rozwoju dla komunikacji miejskiej
Zobacz szczegóły

SEP świętuje 100 lat!

Jak co roku targom ENERGETAB towarzyszą konferencje organizowane przez izby i stowarzyszenia patronujące. Z okazji obchodzonego w tym roku 100-lecia Stowarzyszenia Elektryków Polskich...

Przekaźnik instalacyjny o wysokiej odporności na prąd udarowy

RPI-1ZI-U24A firmy Relpol, to nowy przekaźnik instalacyjny, który wytrzymuje prąd załączania 120 A w czasie 20 ms. Przekaźnik ten przeznaczony jest do załączania obwodów o wysokim...
.steute Polska .steute Polska
steute jest międzynarodowym przedsiębiorstwem specjalizującym się w projektowaniu oraz produkcji bezpiecznej, niezawodnej aparatury...

Ciekawe strony

Elektryk na Fixly.pl

EPS System - agregaty prądotwórcze

Producent oświetlenia

Ciekawa Architektura

Instalacje

Literatura fachowa

Rekuperacja

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl