Pełny numer elektro.info 7-8/2017 tylko dla Ciebie [PDF]

wystarczy założyć konto w portalu elektro.info.pl

Kabel 2019

 JT  |  elektro.info 5/2019  |  04.06.2019
Pokaz koni arabskich w strojach tradycyjnych
Pokaz koni arabskich w strojach tradycyjnych
Fot. JT

W dniach 12–15 marca 2019 r. w Janowie Podlaskim odbyła się XXVI Konferencja Szkoleniowo-Techniczna pt. „Elektroenergetyczne sieci kablowe i napowietrzne” KABEL 2019. Konferencja w swojej dwudziestosześcioletniej tradycji cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród przedstawicieli energetyki zawodowej i przemysłowej, biur projektowych, producentów i dystrybutorów z branży elektrycznej oraz środowisk naukowo-technicznych z Polski i zagranicy.

Obecna edycja konferencji KABEL rozpoczęła się inauguracyjnym wykładem, który wygłosiła prof. Aleksandra Rakowska z Politechniki Poznańskiej na temat linii kablowych wysokich i najwyższych napięć o znaczących długościach. Andrzej Cichy i Łukasz Tomaszewski z TELE-FONIKA Kable S.A., Zakład Bydgoszcz zwrócili uwagę na napięcia indukowane w żyłach powrotnych kabli WN. Natomiast Sławomir Labocha, Robert Czyż z ENPROM Sp. z o.o. zaprezentowali innowacyjny fundament dla słupów linii napowietrznych 400 kV. Karol Bielecki z Gilbarco Veeder Root Sp. z o.o. przedstawił rozwiązania firmy Fluke w aplikacjach dla elektroenergetyki.

Przeczytaj również: X jubileuszowa Konferencja „Innowacyjne rozwiązania dla budownictwa”

Grzegorz Lach z TELE-FONIKA Kable S.A. – Zakład Południe zaprezentował TFCrane – nowe rozwiązania w zasilaniu urządzeń mobilnych. Natomiast Zbigniew Kończak pokazał słupy hybrydowe – nowe, polskie, odnawialne źródło energii z wiatru montowane na słupach SN lub nn. Natomiast Paweł Kiełkowski z Nexans Power Accessoreis Poland Sp. z o.o. omówił rozwiązania ułatwiające montaż i stosowanie osprzętu kablowego. Arkadiusz Gołaszewski, Tomasz Makuch z 3M Poland Sp. z o.o. zaprezentowali zimnokurczliwy osprzęt kablowy SN i WN firmy 3M. Bogusław Bocheński z Kinectrics Inc z Kanady omówił wysokonapięciowe testy odbiorcze kabli napięcia przemiennego metodą rezonansową – podzielił się doświadczeniami krajowymi i zagranicznymi. Adam Rynkowski z Politechniki Gdańskiej omówił oddziaływanie zakłóceń linii kablowych 110 kV na infrastrukturę telekomunikacyjną. Adam Block z ELNORD oraz Maciej Romański z TE Connectivity pokazali nowe rozwiązania i wyroby dla sieci nn i SN.

Adam Rynkowski z Politechniki Gdańskiej i Andrzej Żywica z DRUT-PLAST CABLES Sp. z o.o. praktycznie zaprezentowali wyniki systemu SensoTransel® monitoringu obciążenia wzdłużnego linii kablowej, umożliwiającego lokalizację i identyfikację zagrożeń. Łukasz Ejankowski z TELE-FONIKA Kable S.A., Zakład Bydgoszcz omówił doświadczenia z eksploatacji mobilnej linii kablowej TF EASY LINE MV.

Mirosław Schwann z KENTIA – Firma Konsultingowa pokazał możliwości poprawy ochrony przeciwporażeniowej za pomocą szybkiego wyłączenia zasilania przy wykorzystaniu wkładek bezpiecznikowych w obwodach linii napowietrznych nn. Filip Ratkowski z ELTEL Networks Energetyka zaprezentował analizę obciążalności prądowej długotrwałej linii 110 kV RPZ Powiśle – RPZ Stadion na podstawie danych DTS. Rafał Wodarczyk z SIBA Polska Sp. z o.o. omówił budowę, zalety i zastosowanie wkładek topikowych. Zdzisław Sendrowski z PROTEKTEL Sp. z o.o. zaprezentował rodzinę ograniczników przepięć SN i WN w zastosowaniach dla sieci elektroenergetycznych i kolejowych.

Zobacz także: Międzynarodowa Konferencja Oddziału SITP Katowice „Ochrona Przeciwpożarowa. Zakopane Wiosna 2019”

Wykładom merytorycznym towarzyszyła wystawa produktów oferowanych przez firmy. Z pewnością wszystkim konferencja zapadnie na długo w pamięć ze względu na bogaty program merytoryczny, jak również wieczorne spotkania, na których w towarzyskiej atmosferze i bogatym programie artystycznym można było dzielić się swoimi doświadczeniami. Konferencja Kabel 2019 była okazją poznania Zamku Biskupiego, stadniny koni arabskich i regionalnej kuchni. 

[KABEL 2019, konferencja, elektroenergetyczne sieci kablowe, sieci napowietrzne, słupy hybrydowe, kable i przewody]

Aktualność pochodzi z: miesięcznika elektro.info 5/2019

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Inżynier w lesie - zobacz video! »

Inżynier w lesie Materiały stworzone przez inżynierów dla inżynierów. Testy produktów od kluczowych dostawców (...) chcę zobaczyć »


Jednoobwodowy licznik energii - jaki wybrać?»

Czy znasz, ekologiczną alternatywę dla agregatów »

Licznik energii jaki wybrać systemy zasilania
Zasilacze awaryjne trzeciej generacji z bardzo wysoką sprawnością 96% w trybie On-Line oraz ze znakomitym współczynnikiem mocy 1(...) czytam więcej » W połączeniu z elektroniką prezentuje ona szczyt nowoczesnej technologii agregatów prądotwórczych (...) czytam dalej »

 


Specjalne ramki do specjalnych wnętrz »

Kamery termowizyjne Perfekcyjne dopełnienie nowoczesnego wnętrza.
Prosta, ponadczasowa forma, jakość wykonania, niezawodny system, to tylko niektóre (...)
czytam dalej »


Automatyka przemysłowa i sterowanie - na jakie produkty zwrócić uwagę »

Jak zmniejszyć swój rachunek za energię »

automatyka przemysłowa zmniejsz rachunki za prąd
Jak sztuczna inteligencja wspomoże pracę elektrowni i fabryk? Aż 63 proc. respondentów twierdzi, że sztuczna inteligencja pomoże zwalczyć (...) czytam więcej » Oszczędzaj na rachunkach za prąd w domu lub firmie. Wystarczy Po Prostu Energia (...) zobacz ile możesz oszczędzić »

 


Gdzie znajduje zastosowanie współczesna termowizja?

Kamery termowizyjne Zadbaj o bezpieczeństwo i uniknij awarii. Za pomocą kamery termowizyjnej możliwe jest bezdotykowe sprawdzenie instalacji elektrycznej przy pełnym obciążeniu. Dzięki temu można (...) czytam dalej »

 


Potrzebujesz pomocy w wyborze UPS-a? Sprawdź ten przewodnik »

Bezpanelowe pozyskiwanie energii słonecznej - jak to zrobić?

UPS zasilacze bezpanelowa energia słoneczna
Urządzenia elektroniczne, których używasz do codziennej komunikacji, rozrywki i zapewnienia rodzinie bezpieczeństwa, są narażone na uszkodzenia spowodowane nieoczekiwanymi przerwami w dostawach energii elektrycznej, (...) czytam więcej » Innowacje i technologia przeszły długą drogę. Rzeczywiście wkroczyliśmy w nową generację nowoczesnych udogodnień, które nie tylko sprawiają, że nasz styl życia jest bardziej luksusowy i komfortowy, ale... czytam dalej »

Szybki i łatwy sposób na budowę Twojego indywidualnego systemu wizyjnego»

zasilanie gwarantowane Badania przeprowadzone przez Computer Business Review wykazały, że od 2013 roku mamy do czynienia z dynamicznym wzrostem przenoszenia przez przedsiębiorców zasobów danych do tzw. chmury obliczeniowej (cloud computing). W związku z tym stale wzrastają wydatki przeznaczan ... czytam dalej »


Automatyka przemysłowa - zobacz najlepsze rozwiązania »

Kontenerowa stacja transformatorowa Minibox »

Czujniki i automatyka Rozdzielnice kontenerowe
Zarówno w sektorze energetyki tradycyjnej jak i odnawialnej, czujniki oraz automatyka muszą być odporne na oddziaływaniu warunków środowiskowych. Ekstremalne ... czytam więcej » Zasilane są najczęściej z sieci SN o napięciu znamionowym od 6 do 36 kV. Ze względu na budowę stacje mogą być wnętrzowe lub napowietrzne. Funkcją stacji transformatorowej SN/nn jest transformacja ... czytam dalej »

Jaką zastosować ochronę urządzeń elektrycznych i elektronicznych przed przepięciami »

ochrona przed przepięciami Każdy ogranicznik przepięć ma pewną określoną zdolność do przenoszenia przez siebie pewnej energii udaru. Jeśli po zadziałaniu ... czytam dalej »


Złącza silnoprądowe - czy silikon sobie poradzi?

Złącza silnopradowe Czy możemy zastosować elastyczne przewody silikonowe i czy są one odporne na uszkodzenie i wysokie temperatury? Przykładowo dla przekroju kabla 240 mm2 ... chcę obejrzeć »


Może Cię to zainteresuje ▼

Wyświetlacz cyfrowy - jaki wybrać?

Osprzęt elektroinstalacyjny dla elektryka »

wyświetlacze cyfrowe kable i przewody - jakie wybrać
Współpracujący z dowolnym nadajnikiem sygnału w standardzie 4-20 mA. Urządzenia nie wymagające dodatkowego zasilania. Do obszaru zastosowań ... czytam więcej » Zobacz jaki osprzęt wybrać i porównaj parametry... czytam dalej »


Transformatory oraz dławiki dostosowane do indywidualnych wymagań »

transformatory ei Mają zastosowanie w sieciach przesyłowych i rozdzielczych. Stosowane są do zasilania układów trakcyjnych w pojazdach szynowych, w instalacjach wykorzystujących napędy (...) czytam dalej »


Liczniki energii elektrycznej - poznaj nowe »

Switch zarządzalny – czy warto? Jaki wybrać?

Liczniki energii jakie wybrać Switche niezarządzalne
Wymagania stawiane licznikom energii elektrycznej zawarte są w normach oraz przepisach (...) czytam dalej » Switch zarządzalny daje możliwość nie tylko stworzenia siecilokalnej, ale daje wiele innicf możliwości. Między innymi pozwala także dostosować porty, a więc i parametry sieci do... czytam dalej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
7-8/2019

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 7-8/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Obciążalność prądowa ciągła przewodów szynowych wielkoprądowych SN
  • - Instalacje elektryczne w osiedlowych budynkach wielorodzinnych
Zobacz szczegóły

MITRA LED

Właściwe oświetlenie drogowo-parkowe pozwala znacznie zredukować koszty eksploatacji, będąc rozwiązaniem zarówno ekonomicznym, estetycznym, jak i ekologicznym. Lena Lighting S.A. oferuje...

MITRA LED

Właściwe oświetlenie drogowo-parkowe pozwala znacznie zredukować koszty eksploatacji, będąc rozwiązaniem zarówno ekonomicznym, estetycznym, jak i ekologicznym. Lena Lighting S.A. oferuje...
Enkodery ETHERNET AFS/AFM60A

Enkodery ETHERNET AFS/AFM60A

Rynek systemów przemysłowych dynamicznie się rozwija, a standard Industrial Ethernet jest przyszłością systemów komunikacji. Wydajność standardu Fast Ethernet,...
Cantoni Motor S.A. Cantoni Motor S.A.
Grupa Cantoni została pionierem w produkcji silników elektrycznych już w XIX wieku i od tego czasu kontynuuje misję wdrażania...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl