Pełny numer elektro.info 7-8/2017 tylko dla Ciebie [PDF]

wystarczy założyć konto w portalu elektro.info.pl

Kabel 2019

 JT  |  elektro.info 5/2019  |  04.06.2019
Pokaz koni arabskich w strojach tradycyjnych
Pokaz koni arabskich w strojach tradycyjnych
Fot. JT

W dniach 12–15 marca 2019 r. w Janowie Podlaskim odbyła się XXVI Konferencja Szkoleniowo-Techniczna pt. „Elektroenergetyczne sieci kablowe i napowietrzne” KABEL 2019. Konferencja w swojej dwudziestosześcioletniej tradycji cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród przedstawicieli energetyki zawodowej i przemysłowej, biur projektowych, producentów i dystrybutorów z branży elektrycznej oraz środowisk naukowo-technicznych z Polski i zagranicy.

Obecna edycja konferencji KABEL rozpoczęła się inauguracyjnym wykładem, który wygłosiła prof. Aleksandra Rakowska z Politechniki Poznańskiej na temat linii kablowych wysokich i najwyższych napięć o znaczących długościach. Andrzej Cichy i Łukasz Tomaszewski z TELE-FONIKA Kable S.A., Zakład Bydgoszcz zwrócili uwagę na napięcia indukowane w żyłach powrotnych kabli WN. Natomiast Sławomir Labocha, Robert Czyż z ENPROM Sp. z o.o. zaprezentowali innowacyjny fundament dla słupów linii napowietrznych 400 kV. Karol Bielecki z Gilbarco Veeder Root Sp. z o.o. przedstawił rozwiązania firmy Fluke w aplikacjach dla elektroenergetyki.

Przeczytaj również: X jubileuszowa Konferencja „Innowacyjne rozwiązania dla budownictwa”

Grzegorz Lach z TELE-FONIKA Kable S.A. – Zakład Południe zaprezentował TFCrane – nowe rozwiązania w zasilaniu urządzeń mobilnych. Natomiast Zbigniew Kończak pokazał słupy hybrydowe – nowe, polskie, odnawialne źródło energii z wiatru montowane na słupach SN lub nn. Natomiast Paweł Kiełkowski z Nexans Power Accessoreis Poland Sp. z o.o. omówił rozwiązania ułatwiające montaż i stosowanie osprzętu kablowego. Arkadiusz Gołaszewski, Tomasz Makuch z 3M Poland Sp. z o.o. zaprezentowali zimnokurczliwy osprzęt kablowy SN i WN firmy 3M. Bogusław Bocheński z Kinectrics Inc z Kanady omówił wysokonapięciowe testy odbiorcze kabli napięcia przemiennego metodą rezonansową – podzielił się doświadczeniami krajowymi i zagranicznymi. Adam Rynkowski z Politechniki Gdańskiej omówił oddziaływanie zakłóceń linii kablowych 110 kV na infrastrukturę telekomunikacyjną. Adam Block z ELNORD oraz Maciej Romański z TE Connectivity pokazali nowe rozwiązania i wyroby dla sieci nn i SN.

Adam Rynkowski z Politechniki Gdańskiej i Andrzej Żywica z DRUT-PLAST CABLES Sp. z o.o. praktycznie zaprezentowali wyniki systemu SensoTransel® monitoringu obciążenia wzdłużnego linii kablowej, umożliwiającego lokalizację i identyfikację zagrożeń. Łukasz Ejankowski z TELE-FONIKA Kable S.A., Zakład Bydgoszcz omówił doświadczenia z eksploatacji mobilnej linii kablowej TF EASY LINE MV.

Mirosław Schwann z KENTIA – Firma Konsultingowa pokazał możliwości poprawy ochrony przeciwporażeniowej za pomocą szybkiego wyłączenia zasilania przy wykorzystaniu wkładek bezpiecznikowych w obwodach linii napowietrznych nn. Filip Ratkowski z ELTEL Networks Energetyka zaprezentował analizę obciążalności prądowej długotrwałej linii 110 kV RPZ Powiśle – RPZ Stadion na podstawie danych DTS. Rafał Wodarczyk z SIBA Polska Sp. z o.o. omówił budowę, zalety i zastosowanie wkładek topikowych. Zdzisław Sendrowski z PROTEKTEL Sp. z o.o. zaprezentował rodzinę ograniczników przepięć SN i WN w zastosowaniach dla sieci elektroenergetycznych i kolejowych.

Zobacz także: Międzynarodowa Konferencja Oddziału SITP Katowice „Ochrona Przeciwpożarowa. Zakopane Wiosna 2019”

Wykładom merytorycznym towarzyszyła wystawa produktów oferowanych przez firmy. Z pewnością wszystkim konferencja zapadnie na długo w pamięć ze względu na bogaty program merytoryczny, jak również wieczorne spotkania, na których w towarzyskiej atmosferze i bogatym programie artystycznym można było dzielić się swoimi doświadczeniami. Konferencja Kabel 2019 była okazją poznania Zamku Biskupiego, stadniny koni arabskich i regionalnej kuchni. 

[KABEL 2019, konferencja, elektroenergetyczne sieci kablowe, sieci napowietrzne, słupy hybrydowe, kable i przewody]

Aktualność pochodzi z: miesięcznika elektro.info 5/2019

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Gdzie znajduje zastosowanie współczesna termowizja?

Kamery termowizyjne Zadbaj o bezpieczeństwo i uniknij awarii. Za pomocą kamery termowizyjnej możliwe jest bezdotykowe sprawdzenie instalacji elektrycznej przy pełnym obciążeniu. Dzięki temu można (...) czytam dalej »


Urządzenia przeciwprzepięciowe (SPD) - jakie wybrać ?

urządzenia przeciwprzepięciowe spd Ochronniki przepięciowe odpowiednie do zastosowań w instalacjach 230 V lub 400 V, systemy jedno- lub trójfazowe, wymienny moduł warystora i zamknięty moduł iskiernika, wizualna i zdalna sygnalizacja stanu warystora oraz(...) czytam dalej »


Światło dzienne, nasz naturalny regulator - odwzorowanie opraw oświetleniowych »

Bezpanelowe pozyskiwanie energii słonecznej - jak to zrobić?

Ośiwetlenie - jakie wybrać? bezpanelowa energia słoneczna
Rodzaj oświetlenia ma również fundamentalny wpływ na nasz wzrok oraz bezpośrednio wpływa na nasze ciało, umysł i (...) czytam więcej » Innowacje i technologia przeszły długą drogę. Rzeczywiście wkroczyliśmy w nową generację nowoczesnych udogodnień, które nie tylko sprawiają, że nasz styl życia jest bardziej luksusowy i komfortowy, ale... czytam dalej »

Nowe rozdzielnice Practibox S - wysoka jakość i nagrodzony design w przystępnej cenie»

nowe rozdzielnice Rozdzielnice dedykowane są przede wszystkim dla budownictwa mieszkaniowego (prywatnego jak i deweloperskiego), hoteli i obiektów biurowych. Rozdzielnice otrzymały ... czytam dalej »


Wprawiają w ruch tysiące różnych pojazdów na świecie - znasz ich?

Rozdzielnice średniego napięcia (SN) - przegląd 2019

pojazdy elektryczne Medcom Rozdzielnice 2019 porównanie
Zmieniają sposób myślenia o energii elektryczne i nie tylko... czytam więcej » Rozdzielnice średniego napięcia (SN), tak jak i inne rozdzielnice energetyczne, budowane są na napięcia znamionowe w zakresie od 7,2 do 36 kV o wartościach 7,2; 12; ... czytam dalej »

Kamery termowizyjne w cenach promocyjnych - tylko do 30 czerwca! »

Promocje na kamery termowizyjne Przy pracach instalacyjnych, a także w przemyśle, kamera termowizyjna jest nieodzownym narzędziem pracy ... czytam dalej »


Może Cię to zainteresuje ▼

Jaki wybrać uniwersalny, programowalny wyświetlacz cyfrowy?

Kable i przewody - dobierz odpowiednie do swojego projektu »

Sterowniki programowalne kable i przewody - jakie wybrać
Współpracujący z dowolnym nadajnikiem sygnału w standardzie 4-20 mA. Urządzenie nie wymaga dodatkowego zasilania. Do obszaru zastosowań urządzenia wlicza się sterowanie oraz ... czytam więcej » Właściwie wykonana i dostosowana do konkretnych zagrożeń środowiskowych instalacja elektryczna powinna do minimum ograniczać zagrożenia... czytam dalej »


Ochrona przed przepięciami systemów alarmowych»

Wszyscy elektryczni producenci w jednym miesjcu - zobacz!

Ochrona przepięciowa systemów alarmowych Elektryczni producenci w jednym miejscu
Jak ochronić różnorodne elektroniczne systemy ochrony mienia przed skutkami przepięć(...) czytam dalej » Zobacz ponad 100,000 produktów elektromechanicznych w ofercie (...) czytam dalej »

Co jeszcze potrafią enkodery Ethernet?

UPS zasilacze Rynek systemów przemysłowych dynamicznie się rozwija, a standard Industrial Ethernet jest przyszłością systemów (...) czytam dalej »


Jak komunikować urządzenia w środowisku przemysłowym?

Ograniczniki przepięć, które wybrać?

Switche zarządzalne spd ograniczniki przepięć
Switche niezarządzalne to urządzenia, które mają za zadanie przekazywanie danych między urządzeniami w wymagającym środowisku przemysłowym. Ich zadaniem jest zapewnienie przede wszystkim stabilnej, jak również wydajnej komunikacji.(...) czytam dalej » Układy SPD typu 1 (ograniczniki przepięć typu 1) powinny być stosowane do ochrony instalacji elektrycznej oraz urządzeń przed zagrożeniami stwarzanymi(...) czytam dalej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
5/2019

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 5/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Stacje ładowania pojazdów elektrycznych
  • - Oświetlenie boisk piłkarskich zgodnie z wymaganiami klas oświetleniowych
Zobacz szczegóły

Wakacyjna promocja prenumeraty „elektro.info”!

Już lada moment lato, czas urlopów i błogiego odpoczynku, ale... zanim to nastąpi mamy dla Was wyjątkową letnią promocję na zakup lub przedłużenie prenumeraty „elektro.info”!

Nowe czujniki w rodzinie NIPRESS 1

Rodzina czujników ciśnienia NIVELCO została znacząco powiększona i obecnie czujniki NIPRESS pokrywają zapotrzebowanie większości branż przemysłowych dzięki szerokiej gamie dostępnych...
Enkodery ETHERNET AFS/AFM60A

Enkodery ETHERNET AFS/AFM60A

Rynek systemów przemysłowych dynamicznie się rozwija, a standard Industrial Ethernet jest przyszłością systemów komunikacji. Wydajność standardu Fast Ethernet,...
Cantoni Motor S.A. Cantoni Motor S.A.
Grupa Cantoni została pionierem w produkcji silników elektrycznych już w XIX wieku i od tego czasu kontynuuje misję wdrażania...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl