Pełny numer elektro.info 7-8/2017 tylko dla Ciebie [PDF]

wystarczy założyć konto w portalu elektro.info.pl

Oprogramowanie Thermal Studio dla operatorów kamer termowizyjnych od FLIR

 Redakcja  |  09.05.2019
Oprogramowanie Thermal Studio dla operatorów kamer termowizyjnych
Oprogramowanie Thermal Studio dla operatorów kamer termowizyjnych
Fot. FLIR

FLIR Thermal Studio to oprogramowanie do analizy obrazów termicznych i tworzenia raportów, stworzone do zarządzania dużą ilością zdjęć i filmów termowizyjnych. Oprogramowanie zaprojektowano z myślą o operatorach kamer termowizyjnych, którzy korzystają z ręcznych urządzeń firmy FLIR, kamer do optycznego obrazowania gazów (OGI) oraz bezzałogowych systemów lotniczych (UAS) z kamerami termowizyjnymi. Zaawansowane możliwości przetwarzania i automatyzacji FLIR Thermal Studio wprowadzono w celu usprawnienia pracy i zwiększenia wydajności.

FLIR Thermal Studio oferuje nowe funkcje pomiarowe, zaawansowane możliwości tworzenia formuł oraz specjalne szablony analityczne dla profesjonalistów w dziedzinie termografii. W przeciwieństwie do podobnego oprogramowania innych firm, które wymaga od użytkowników przetwarzania pojedynczych zdjęć, ten innowacyjny program umożliwia obróbkę dużych partii zdjęć lub filmów termowizyjnych za pomocą kilku kliknięć. Technicy korzystają z FLIR Thermal Studio dla usprawnienia przetwarzania zdjęć, co oznacza, że operatorzy systemów UAS, którzy zapisują tysiące obrazów podczas jednego przelotu, będą mogli błyskawicznie edytować lub wyodrębniać dane o gorących punktach, a następnie eksportować je do dalszej analizy.

Przeczytaj również: FLIR wprowadza nowość do rodziny super nowoczesnych kamer termowizyjnych serii T

FLIR Thermal Studio - zaawansowane funkcje pomiarowe i raporty specjalne

Nowe oprogramowanie daje również zaawansowane możliwości przetwarzania, dlatego użytkownicy mogą szybko uzyskać wgląd w zgromadzone dane. Tryb wysokiej czułości i tzw. pixel binning dla lepszej wizualizacji gazu z plików .SEQ i .CSQ może pomóc technikom OGI do oznaczania wycieków gazu w ruchu na podstawie filmów. Dzięki zaawansowanym funkcjom pomiarowym i obliczaniu zasięgu specjaliści ds. utrzymania ruchu mogą szybko tworzyć raporty specjalne – nawet 100 stron w czasie poniżej minuty.

FLIR Thermal Studio przyspiesza nawet najbardziej złożone przetwarzanie zdjęć i filmów termowizyjnych po zakończeniu produkcji, a ponadto umożliwia korzystanie z wieloźródłowych wykresów i obliczeń formuł, eksport w wielu formatach oraz opatentowaną przez firmę FLIR technologię Multi Spectral Dynamic Imaging (MSX®), która nakłada szczegóły ze światła widzialnego na obrazy termowizyjne. Program ma ponad 20 wersji językowych i jest kompatybilny z systemami Windows 7, 8 i 10 bez konieczności korzystania z pakietu Microsoft Office.

FLIR Thermal można pobrać już dziś jako bezpłatną wersję próbną.

Źródło: FLIR

[FLIR, FLIR Thermal Studio, zdjęcia termowizyjne, termowizja, kamera termowizyjna, nowości w technice]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Kursy SEP - zobacz terminarz szkoleń »

kurs sep Stowarzyszenie Elektroenergetyków Polskich oferuje szeroki wybór szkoleń, które pozwalają zdobyć między innymi uprawnienia g1. Organizujemy specjalistyczne kursy dla osób, które w dniu przystąpienia do szkolenia ukończyły 18 lat i posiadają minimum podstawowe wykształcenie. Dostępny w naszej ofercie kurs sep 1kv (...) czytam dalej »


Stacja transformatorowa na kółkach - robi wrażenie »

Rozdzielnica na kołach Jest to lekka stacja w obudowie metalowej, na podwoziu jezdnym – DMC 3,5T, z obsługą z zewnątrz, z możliwością łatwe (...) czytam dalej »


Urządzenia przeciwprzepięciowe (SPD) - jakie wybrać ?

urządzenia przeciwprzepięciowe spd Ochronniki przepięciowe odpowiednie do zastosowań w instalacjach 230 V lub 400 V, systemy jedno- lub trójfazowe, wymienny moduł warystora i zamknięty moduł iskiernika, wizualna i zdalna sygnalizacja stanu warystora oraz(...) czytam dalej »


Szynoprzewody w instalacjach elektrycznych - czy warto je wykorzystywać?

Bezpanelowe pozyskiwanie energii słonecznej - jak to zrobić?

szynoprzewody jak podłączyć bezpanelowa energia słoneczna
Przyjazne instalatorom ze względu na ich intuicyjny montaż i nieskomplikowaną budowę oraz szeroki wachlarz możliwości z zakresu wykonania różnego (...) czytam więcej » Innowacje i technologia przeszły długą drogę. Rzeczywiście wkroczyliśmy w nową generację nowoczesnych udogodnień, które nie tylko sprawiają, że nasz styl życia jest bardziej luksusowy i komfortowy, ale... czytam dalej »

Jaki licznik energii elektrycznej wybrać - porównanie 2019 »

Fotowoltaika Mogą być stosowane do rozliczeń z zakładami energetycznymi, do kontroli procesów przemysłowych, do rozliczeń podnajemców oraz jako element systemów zarządzania ... czytam dalej »


Jak mocować przewody instalacji odgromowej?

Czy energii odnawialnej uda się zastąpić węgiel?

Wsporniki ochrony odgromowej energia odnawialna a węgiel
W obudowie wykonanej z wysokiej jakości polietylenu kryje się betonowy rdzeń. Szczelnie zamknięta konstrukcja chroni go przed niekorzystnym wpływem czynników pogodowych i... czytam więcej » Według ostatniego raportu brytyjskiego koncernu BP do 2040 r. odnawialne źródła energii staną się głównym źródłem energii na świecie. Czy rzeczywiście ... czytam dalej »

Sekcja: Instaluj z Legrandem dla profesjonalisty »

System zarządzania energią Jesteś Instalatorem? W tej sekcji w szybki i łatwy sposób znajdziesz niezbędne ... czytam dalej »


Może Cię to zainteresuje ▼

Jaki wybrać uniwersalny, programowalny wyświetlacz cyfrowy?

Kable i przewody - dobierz odpowiednie do swojego projektu »

Sterowniki programowalne kable i przewody - jakie wybrać
Współpracujący z dowolnym nadajnikiem sygnału w standardzie 4-20 mA. Urządzenie nie wymaga dodatkowego zasilania. Do obszaru zastosowań urządzenia wlicza się sterowanie oraz ... czytam więcej » Właściwie wykonana i dostosowana do konkretnych zagrożeń środowiskowych instalacja elektryczna powinna do minimum ograniczać zagrożenia... czytam dalej »


Kable średniego i niskiego napięcia - wymagania standardów międzynarodowych»

Gdzie znajduje zastosowanie współczesna termowizja?

PRzewody i kable standardy Termowizja w elektryce
Szeroki asortyment przewodów i kabli produkowanych zgodnie z wymaganiami restrykcyjnych standardów międzynarodowych(...) czytam dalej » Zadbaj o bezpieczeństwo i uniknij awarii. Za pomocą kamery termowizyjnej możliwe jest bezdotykowe sprawdzenie instalacji elektrycznej przy pełnym obciążeniu. Dzięki temu można(...) czytam dalej »

Stacje ładowania pojazdów od Kolejowych Zakładów Łączności ?

UPS zasilacze Stacja umożliwia szybkie ładowanie prądem zmiennym o mocy do 22 kW (opcjonalnie 44 kW). Wyposażona jest w dwa gniazda osobno opomiarowane (...) czytam dalej »


Jak komunikować urządzenia w środowisku przemysłowym ??

Ograniczniki przepięć (SPD) o udoskonalonych osiągach »

Switche zarządzalne spd ograniczniki
Switche niezarządzalne są to urządzenia, które mają za zadanie przekazywanie danych między urządzeniami w wymagającym środowisku przemysłowym. Ich zadaniem jest zapewnienie przede wszystkim stabilnej, jak również wydajnej komunikacji.(...) czytam dalej » SPD o takim układzie elementów ograniczających przepięcia są stosowane w instalacji elektrycznej, w której nie powinny występować prądy upływu, nawet o niewielkich(...) czytam dalej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
4/2019

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 4/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Projekt instalacji piorunochronnej wolno stojącego budynku magazynu mps
  • - Awarie sieciowe w krajowej sieci dystrybucyjnej
Zobacz szczegóły
Cantoni Motor S.A. Cantoni Motor S.A.
Grupa Cantoni została pionierem w produkcji silników elektrycznych już w XIX wieku i od tego czasu kontynuuje misję wdrażania...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl