Pełny numer elektro.info 7-8/2017 tylko dla Ciebie [PDF]

wystarczy założyć konto w portalu elektro.info.pl

Francuskie elektrownie fotowoltaiczne z rekordem

 Redakcja  |  17.04.2019
Francuskie elektrownie fotowoltaiczne z rekordem
Francuskie elektrownie fotowoltaiczne z rekordem
Fot. pixabay.com

Jak podaje portal gramwzielone.pl, we Francji padł rekord mocy, z jaką pracowały elektrownie fotowoltaiczne. Potencjał francuskiej fotowoltaiki nadal rośnie, w ostatniej aukcji ceny zaoferowane przez inwestorów wynosiły około 60 EUR/MWh.

Operator systemu elektroenergetycznego we Francji RTE, odnotował rekordową moc, z jaką pracowały francuskie elektrownie fotowoltaiczne (6,371 GW). Koncern poinformował, że elektrownie PV osiągnęły 9 proc. mocy, z którą pracowała o tamtej porze cała francuska energetyka. W tym samym czasie udział elektrowni jądrowych dominujących we francuskim miksie wytwarzania spadł ze standardowego poziomu ok. 75 proc. do 68 proc. Według RTE fotowoltaika powoli wskakuje na drugie miejsce, jeśli chodzi o najważniejsze źródło energii we Francji.

Przeczytaj również: Duży rozwój fotowoltaiki we Francji

W czasie, kiedy moc elektrowni fotowoltaicznych wzrosła do 6,371 GW, udział mocy wszystkich źródeł oddających do sieci energię odnawialną wynosił 22 proc. (14,83 GW). W tym samym momencie pobór mocy przez odbiorców we Francji wynosił 59,53 GW. Na koniec 2018 roku łączna moc elektrowni fotowoltaicznych we Francji wynosiła 8,527 GW (w tym 873 MW zainstalowano w ub.r.), co stanowiło 6,4 proc. mocy zainstalowanych we francuskiej energetyce.

Władze Francji chcą, aby w kraju potencjał fotowoltaiki był na poziomie 18-20 GW do 2023 roku, a następnie 36-45 GW do 2028 roku. Francuzi będą zwiększać zainstalowane moce w fotowoltaice głównie dzięki inwestycjom realizowanym w systemie aukcyjnym. Ostatnia z aukcji dla fotowoltaiki we Francji, której wyniki podano w ubiegłym miesiącu, skutkowała przyznaniem wsparcia dla 118 projektów o jednostkowej mocy 500 kW-30 MW. W grupie 500 kW-5 MW średnia cena zagwarantowana przez inwestorów wyniosła 63,8 EUR/MWh, a w grupie 5 MW-30 MW – 56,8 EUR/MWh.

Średnia dla całej aukcji wyniosła 62,7 EUR/MWh i była wyższa o 3 proc. od średniej ceny uzyskanej w poprzedniej aukcji tego typu. Francuski potencjał elektrowni fotowoltaicznych pozostaje nadal dużo niższy od potencjału fotowoltaiki w Niemczech, gdzie działają już elektrownie PV o łącznej mocy około 47 GW.

Źródło: gramwzielone.pl

[fotowoltaika, energia słoneczna, elektrownia fotowoltaiczna, energia elektryczna, produkcja energii elektrycznej, Francja, energia odnawialna, miks energetyczny]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Gdzie znajduje zastosowanie współczesna termowizja?

Kamery termowizyjne Zadbaj o bezpieczeństwo i uniknij awarii. Za pomocą kamery termowizyjnej możliwe jest bezdotykowe sprawdzenie instalacji elektrycznej przy pełnym obciążeniu. Dzięki temu można (...) czytam dalej »


Urządzenia przeciwprzepięciowe (SPD) - jakie wybrać ?

urządzenia przeciwprzepięciowe spd Ochronniki przepięciowe odpowiednie do zastosowań w instalacjach 230 V lub 400 V, systemy jedno- lub trójfazowe, wymienny moduł warystora i zamknięty moduł iskiernika, wizualna i zdalna sygnalizacja stanu warystora oraz(...) czytam dalej »


Światło dzienne, nasz naturalny regulator - odwzorowanie opraw oświetleniowych »

Bezpanelowe pozyskiwanie energii słonecznej - jak to zrobić?

Ośiwetlenie - jakie wybrać? bezpanelowa energia słoneczna
Rodzaj oświetlenia ma również fundamentalny wpływ na nasz wzrok oraz bezpośrednio wpływa na nasze ciało, umysł i (...) czytam więcej » Innowacje i technologia przeszły długą drogę. Rzeczywiście wkroczyliśmy w nową generację nowoczesnych udogodnień, które nie tylko sprawiają, że nasz styl życia jest bardziej luksusowy i komfortowy, ale... czytam dalej »

Nowe rozdzielnice Practibox S - wysoka jakość i nagrodzony design w przystępnej cenie»

nowe rozdzielnice Rozdzielnice dedykowane są przede wszystkim dla budownictwa mieszkaniowego (prywatnego jak i deweloperskiego), hoteli i obiektów biurowych. Rozdzielnice otrzymały ... czytam dalej »


Wprawiają w ruch tysiące różnych pojazdów na świecie - znasz ich?

Rozdzielnice średniego napięcia (SN) - przegląd 2019

pojazdy elektryczne Medcom Rozdzielnice 2019 porównanie
Zmieniają sposób myślenia o energii elektryczne i nie tylko... czytam więcej » Rozdzielnice średniego napięcia (SN), tak jak i inne rozdzielnice energetyczne, budowane są na napięcia znamionowe w zakresie od 7,2 do 36 kV o wartościach 7,2; 12; ... czytam dalej »

Kamery termowizyjne w cenach promocyjnych - tylko do 30 czerwca! »

Promocje na kamery termowizyjne Przy pracach instalacyjnych, a także w przemyśle, kamera termowizyjna jest nieodzownym narzędziem pracy ... czytam dalej »


Może Cię to zainteresuje ▼

Jaki wybrać uniwersalny, programowalny wyświetlacz cyfrowy?

Kable i przewody - dobierz odpowiednie do swojego projektu »

Sterowniki programowalne kable i przewody - jakie wybrać
Współpracujący z dowolnym nadajnikiem sygnału w standardzie 4-20 mA. Urządzenie nie wymaga dodatkowego zasilania. Do obszaru zastosowań urządzenia wlicza się sterowanie oraz ... czytam więcej » Właściwie wykonana i dostosowana do konkretnych zagrożeń środowiskowych instalacja elektryczna powinna do minimum ograniczać zagrożenia... czytam dalej »


Ochrona przed przepięciami systemów alarmowych»

Wszyscy elektryczni producenci w jednym miesjcu - zobacz!

Ochrona przepięciowa systemów alarmowych Elektryczni producenci w jednym miejscu
Jak ochronić różnorodne elektroniczne systemy ochrony mienia przed skutkami przepięć(...) czytam dalej » Zobacz ponad 100,000 produktów elektromechanicznych w ofercie (...) czytam dalej »

Co jeszcze potrafią enkodery Ethernet?

UPS zasilacze Rynek systemów przemysłowych dynamicznie się rozwija, a standard Industrial Ethernet jest przyszłością systemów (...) czytam dalej »


Jak komunikować urządzenia w środowisku przemysłowym?

Ograniczniki przepięć, które wybrać?

Switche zarządzalne spd ograniczniki przepięć
Switche niezarządzalne to urządzenia, które mają za zadanie przekazywanie danych między urządzeniami w wymagającym środowisku przemysłowym. Ich zadaniem jest zapewnienie przede wszystkim stabilnej, jak również wydajnej komunikacji.(...) czytam dalej » Układy SPD typu 1 (ograniczniki przepięć typu 1) powinny być stosowane do ochrony instalacji elektrycznej oraz urządzeń przed zagrożeniami stwarzanymi(...) czytam dalej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
5/2019

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 5/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Stacje ładowania pojazdów elektrycznych
  • - Oświetlenie boisk piłkarskich zgodnie z wymaganiami klas oświetleniowych
Zobacz szczegóły
Enkodery ETHERNET AFS/AFM60A

Enkodery ETHERNET AFS/AFM60A

Rynek systemów przemysłowych dynamicznie się rozwija, a standard Industrial Ethernet jest przyszłością systemów komunikacji. Wydajność standardu Fast Ethernet,...
Cantoni Motor S.A. Cantoni Motor S.A.
Grupa Cantoni została pionierem w produkcji silników elektrycznych już w XIX wieku i od tego czasu kontynuuje misję wdrażania...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl