Pełny numer elektro.info 7-8/2017 tylko dla Ciebie [PDF]

wystarczy założyć konto w portalu elektro.info.pl

Niemcy zrealizowały cel PV

 Redakcja  |  04.01.2019
Niemcy zrealizowały cel w fotowoltaice
Niemcy zrealizowały cel w fotowoltaice
Fot. pixabay.com

Jak podaje portal gramwzielone.pl, założony przez niemiecki rząd cel dla systemów fotowoltaicznych określony w strategii energetycznej został zrealizowany. Co więcej, właściciele elektrowni PV wyprodukowali w 2018 roku o 1/5 więcej energii niż w poprzednim roku.

Łączna moc elektrowni fotowoltaicznych zainstalowanych w Niemczech w 2018 roku była znacznie wyższa w porównaniu do potencjału zainstalowanego w poprzednim roku. Moc ta przekroczyła 2,5 GW, czyli wyznaczony kilka lat temu cel rocznych mocy. Takiego wyniku nie udało się osiągnąć od 2013 r., co wynikało ze znaczącego zmniejszenia preferencyjnych stawek za sprzedaż energii z nowych systemów PV.

Przeczytaj również: Rekord energii odnawialnej w Niemczech

Napędzane wysokimi stawkami taryf gwarantowanych rekordowe inwestycje w fotowoltaikę Niemcy notowali w latach 2009-2012, podłączając wówczas do sieci kolejno 7,4 GW, 7,9 GW oraz 7,6 GW. W roku 2013 roczny potencjał nowych instalacji spadł do 3,7 GW, w roku 2014 do 1,2 GW. Od tego momentu niemiecki rynek PV notował systematyczną poprawę jeśli chodzi o nowe instalacje, uruchamiając w latach 2015-17 systemy PV o mocy kolejno 1,3 GW, 1,5 GW i 1,75 GW.

Według wyliczeń BSW Solar, znajdujące się w Niemczech elektrownie fotowoltaiczne w 2018 roku wyprodukowały w sumie niemal 46 TWh energii elektrycznej, osiągając poziom produkcji z całego 2017 r. już na koniec trzeciego kwartału i notując w całym 2018 r. generację wyższą rok do roku o 18 proc. Przekroczenie poziomu 2,5 GW zainstalowanej w skali roku fotowoltaiki spowoduje kolejne obniżenie taryf gwarantowanych, które są nadal przyznawane w Niemczech dla uruchamianych systemów fotowoltaicznych o jednostkowej mocy do 750 kW.

Źródło: gramwzielone.pl

[odnawialne źródła energii, OZE, energia elektryczna, fotowoltaika, elektrownia wiatrowa, farma wiatrowa, farma słoneczna, elektrownie ev, produkcja energii elektrycznej]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Weź udział w konkursie, zdobywaj wiedzę i atrakcyjne nagrody! »

Kable i przewody - pobierz bezpłatny Ebook »

Konkurs dla elektryków Ebook
Jesteś specjalistą z branży elektrycznej lub teletechnicznej?
Weź udział w pierszej edycji Ligi Specjalistów i poczuj emocje związane z rywalizacją w konkursie! Zaglądaj na stronę ligaspecjalistow.pl i odpowiadaj na pytania ze swojej branży.  
zobacz konkurs »
Przedstawiamy nowy poradnik „Kable i przewody”! Znajdziecie w nim m.in. metody ochrony kabli przed pożarem, jak prowadzić i oznaczać trasy kablowe (...) czytam dalej »


Akumulatory do każdego typu pojazdu »

Rozwój odnawialnych źródeł energii w Polsce »

Akumulatory do każdego typu pojazdu Magazyny energi w polsce
Niezależnie od tego czy jeździsz samochodem osobowym, SUV-em, terenówką czy autem dostawczym, znajdziesz(...) czytam dalej » Aparatura łączeniową i sterownicza dla automatyki przemysłowej, techniki medycznej oraz automatyki budynków(...) czytam dalej »

Jak zdalnie monitorować pracę silnika?

UPS zasilacze Jak przekształcić silni elektryczny w inteligentne, połączone bezprzewodowo urządzenia. Czujnik montowany jest na kadłubie silnika indukcyjnego niskiego napięcia bez potrzeby okablowania czy wprowadzania zmian mechanicznych (...) czytam dalej »


Switche niezarządzalne - które wybrać?

Systemy fotowoltaiczne. Jak zwiększyć efektywność energetyczną?

Switche niezarządzalne Rola miedzi w energetyce słonecznej
Switche niezarządzalne są to urządzenia, które mają za zadanie przekazywanie danych między urządzeniami w wymagającym środowisku przemysłowym. Ich zadaniem jest zapewnienie przede wszystkim stabilnej, jak również wydajnej komunikacji.(...) czytam dalej » Sektor energii słonecznej umacnia się coraz bardziej. Według Solar Power Europe, w roku 2017 została zainstalowana globalnie większa moc energii fotowoltaicznej niż (...) czytam dalej »

Stacje ładowania elektryków przed własnym domem »

Co się stało z tymi kablami?

miejska stacja ładowania Co sie stało z kablami
Samochody elektryczne stają się coraz bardziej popularne. Jednak ich żywot jest uzależniony od stacji ładowania. Stacja ładowania to urządzenie elektryczne, które(...) czytam dalej » Wszelkie błędy popełnione na etapie projektowania, wykonawstwa i eksploatacji nawarstwiają się latami, stopniowo pro­wadząc do wydłużenia czasu poświęcanego na administrację systemu, zmniejszając pewność jego działania i tym samym (...) czytam dalej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
12/2018

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 12/2018
W miesięczniku m.in.:
  • - Aspekty techniczne i ekonomiczne kompensacji mocy biernej w obiektach użyteczności publicznej
  • - Optymalizacja elektroenergetycznych sieci SN
Zobacz szczegóły

Do końca stycznia trwa konkurs na zakup autobusów elektrycznych

Do końca stycznia trwa nabór wniosków w konkursie dla miast na rozwój transportu publicznego. Do rozdysponowania jest 300 mln zł z Programu Infrastruktura i Środowisko. Za te pieniądze...

Torba i walizka na narzędzia Knipex 1

Każdy posiadacz dużej liczby narzędzi zdaje sobie z tego sprawę, że utrzymanie ich w porządku ułatwia i przyspiesza pracę. Dlatego torby czy też walizki na narzędzia są świetnym...
Przetestuj nową złączkę WAGO TOPJOB® S z dźwignią

Przetestuj nową złączkę WAGO TOPJOB® S z dźwignią

Unosisz dźwignię, wsuwasz przewód, opuszczasz dźwignię i gotowe. Podobnego rozwiązania jeszcze nigdy nie zastosowano w złączkach listwowych.
ZPAS ZPAS
ZPAS z siedzibą w Przygórzu to lider produkcji szaf i obudów teleinformatycznych, energetycznych i automatyki oraz kompleksowych rozwiązań...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl