Pełny numer elektro.info 7-8/2017 tylko dla Ciebie [PDF]

wystarczy założyć konto w portalu elektro.info.pl

124. Canton Fair w Chinach z udziałem KIGE - relacja

 Redakcja  |  05.11.2018
124. Canton Fair w Chinach
124. Canton Fair w Chinach
Fot. KIGE

Canton Fair, czyli targi kantońskie, zw. oficjalnie China Import & Export Fair w Guangzhou (Canton) w prowincji Guangdong, odbywają się dwa razy do roku, na wiosnę i na jesieni. Canton Fair, organizowane są przez Chińskie Centrum Handlu Zagranicznego (China Foreign Trade Centre), pod auspicjami Ministerstwa Handlu oraz władz prowincji Guangdong. Są to najstarsze, znane targi w Chinach, odbywające się od 1957 roku.

W latach 1957-2007 znane były, jako „Chińskie Targi Towarów Eksportowych”, a od 2007 roku funkcjonujące jako „Chińskie Targi Importowo-Eksportowe”. Targi Kantońskie odgrywają swoistą rolę, cytując organizatorów „okna wystawowego największej fabryki świata”. Pełnią funkcję proeksportową dla chińskich producentów, instytucji badawczych, przedsiębiorstw joint venture.

Przeczytaj również: KIGE z nagrodą za Innowacje im. Jana Czochralskiego

Targi w Kantonie są największymi targami wielobranżowymi w Chinach i najprawdopodobniej na świecie. W edycji jesiennej 2018 wystawiło się ponad 25.000 firm, prezentujących ponad 150.000 swoich produktów, a liczba zwiedzających przekroczyła 200.000 osób, z ponad 200 krajów świata. Do Kantonu (Guangzhou) najszybciej można dotrzeć bezpośrednim lotem na miejscowe, międzynarodowe lotnisko Guangzhou Baiyun International Airport (CAN) lub przez Hongkong drogą lądową - 174 km lub powietrzną - 134 km. Dla wygody uruchomione są dogodne połączenia kolejowe i autobusowy. Funkcjonuje również osobowy transport prywatny.

Dla branży elektrycznej najważniejszy jest 1. etap, który odbył się w dniach 15-19 października 2018 roku, gdzie zaprezentowano produkty przemysłowe: elektronika, artykuły oświetleniowe, urządzenia elektryczne i energetyczne, sprzęt AGD, urządzenia i narzędzia, pojazdy i części zapasowe, maszyny budowlane, produkty chemiczne, materiały budowlane. Na targach kantońskich, zachwyca nie tylko ogrom terenów targowych, ale także piękno i lekkość nowoczesnej architektury budynków targowych - szkło i aluminium, a wewnętrzny system, wind, schodów ruchomych i pieszych ciągów komunikacyjnych, wwozi i wywozi zwiedzających do i z wnętrza kompleksu targowego.

Hale podzielono tematycznie: Elektrotechnika - hale z artykułami elektrotechnicznymi, wypełnione stoiskami producentów lub oferentów aparatury modułowej, automatyki oraz obudów i rozdzielni elektrycznych nn.  Z europejskiego punktu widzenia, zjawisko niewyobrażalne. Ze znanych w Polsce producentów chińskich był tylko jeden, plus pięciu dostawców/kooperantów polskich marek - na ponad 200 innych. Oświetlenie: artykuły oświetleniowe, oprawy i źródła światła wykonane w różnych technologiach zapełniały 2. hale, panele PV i solarne wraz z bateriami - 1,5 hali. Kolejne dwie hale, to sama elektronika. Pozostałe hale zostały wypełnione artykułami wyposażenia wnętrz, łazienek, kuchni, w tym i sprzęt AGD, marmury, glazura i terakota, armatura, wanny i brodziki, kabiny prysznicowe i umywalki, drzwi i futryny i wieloma innymi towarami. Kolejne dwie hale zapchane (inaczej nie można tego nazwać) rowerami, skuterami z napędem elektrycznym oraz motocyklami, skuterami i rikszami motorowymi z silnikami spalinowymi oraz akumulatorami i innymi podzespołami auto-moto. Jak by tego było mało, na stoiskach zewnętrznych dumnie prezentowały się samochody elektryczne i spalinowe, osobowe i dostawcze. Dominowały, jednak pojazdy elektryczne.

Wielkość i skala wystawiennicza, każdej z branż reprezentowanych na targach kantońskich - z polskiego punktu widzenia - z powodzeniem mogłaby być osobną imprezą targową, i to o dużej frekwencji odwiedzających. Osobne piętro w jednej z hal zajmowały pawilony narodowe.

Z okazji Jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości Polski, gośćmi honorowymi jesiennego Canton Fair 2018, jak i wystawy polskiej firmy VOLTENO (firma jest częścią prężnie działającej na rynku europejskim Grupy ZIPP), był Bronisław Komorowski, prezydent Polski w latach 2010-2015 oraz Sławomir Dębowski, prezes Krajowej Izby Gospodarczej Elektryki (KIGE) od 2015 roku.

Bronisław Komorowski był jedynym zagranicznym gościem, uczestniczącym w uroczystości otwarcia tegorocznej, jesiennej edycji Targów. Na wystawie VOLTENO, prezydent udzielił kilku wywiadów dla chińskich i zagranicznych mediów oraz podpisywał specjalnie przygotowane laurki z okazji 100.lecia, ponownego pojawienia się Polski na mapach świata. Dla odwiedzających firma VOLTENO przygotowała upominki związane z Polską. W ten oto miły sposób, odwiedzający otrzymali pamiątkę z dalekiej Polski i informację o jej Jubileuszu.

Podczas Targów, Robert Olsztyn, prezes VOLTENO, za podjęte inicjatywy gospodarcze w latach 2013-2018, został uhonorowany Nagrodą Krajowej Izby Gospodarczej Elektryki (KIGE) im. Jana Czochralskiego (1885-1953), ojca światowej elektroniki, znanego na świecie (zdecydowanie mniej w Polsce) naukowca i wynalazcy powszechnie stosowanej metody otrzymywania monokryształów krzemu (zwaną obecnie metodą Czochralskiego), podstawy procesu produkcji układów scalonych.

VOLTENO, specjalizująca się w artykułach oświetleniowych i grzewczych, na kantońskich targach przedstawiła nową kompleksową ofertę dla swoich kontrahentów z różnych stron świata. Z końcem 2018 roku, oferta również zostanie przedstawiona polskim Klientom, a następnie zostanie oficjalnie zaprezentowana podczas warszawskich targów ŚWIATŁO 2019, w dniach 13-15 marca 2019 roku. Dla polskiej firmy targi kantońskie są początkiem nowego rozdziału jej rozwoju, zarówno w zakresie oferty, a także struktury organizacyjnej firmy, tak na rynku polskim, jak i na rynkach zagranicznych.

Autor: Sławomir Dębowski

[KIGE, nagroda za innowacje, nagroda im. Jana Czochralskiego, targi]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Inżynier w lesie - zobacz video! »

Inżynier w lesie Materiały stworzone przez inżynierów dla inżynierów. Testy produktów od kluczowych dostawców (...) chcę zobaczyć »


Jednoobwodowy licznik energii - jaki wybrać?»

Zobacz co nowego poznamy na targach Energetab 2019 »

Licznik energii jaki wybrać Energetab 2019 logo
Zasilacze awaryjne trzeciej generacji z bardzo wysoką sprawnością 96% w trybie On-Line oraz ze znakomitym współczynnikiem mocy 1(...) czytam więcej » ENERGETAB – największe w Polsce targi nowoczesnych urządzeń, aparatury i technologii dla przemysłu energetycznego, to miejsce jednych z najważniejszych spotkań czołowych przedstawicieli branży elektrotechnicznej w Polsce.(...) czytam dalej »

 


Specjalne ramki do specjalnych wnętrz »

Kamery termowizyjne Perfekcyjne dopełnienie nowoczesnego wnętrza.
Prosta, ponadczasowa forma, jakość wykonania, niezawodny system, to tylko niektóre (...)
czytam dalej »


Automatyka przemysłowa i sterowanie - na jakie produkty zwrócić uwagę »

Jak zmniejszyć swój rachunek za energię »

automatyka przemysłowa zmniejsz rachunki za prąd
Jak sztuczna inteligencja wspomoże pracę elektrowni i fabryk? Aż 63 proc. respondentów twierdzi, że sztuczna inteligencja pomoże zwalczyć (...) czytam więcej » Oszczędzaj na rachunkach za prąd w domu lub firmie. Wystarczy Po Prostu Energia (...) zobacz ile możesz oszczędzić »

 


Gdzie znajduje zastosowanie współczesna termowizja?

Kamery termowizyjne Zadbaj o bezpieczeństwo i uniknij awarii. Za pomocą kamery termowizyjnej możliwe jest bezdotykowe sprawdzenie instalacji elektrycznej przy pełnym obciążeniu. Dzięki temu można (...) czytam dalej »

 


Potrzebujesz pomocy w wyborze UPS-a? Sprawdź ten przewodnik »

Bezpanelowe pozyskiwanie energii słonecznej - jak to zrobić?

UPS zasilacze bezpanelowa energia słoneczna
Urządzenia elektroniczne, których używasz do codziennej komunikacji, rozrywki i zapewnienia rodzinie bezpieczeństwa, są narażone na uszkodzenia spowodowane nieoczekiwanymi przerwami w dostawach energii elektrycznej, (...) czytam więcej » Innowacje i technologia przeszły długą drogę. Rzeczywiście wkroczyliśmy w nową generację nowoczesnych udogodnień, które nie tylko sprawiają, że nasz styl życia jest bardziej luksusowy i komfortowy, ale... czytam dalej »

Szybki i łatwy sposób na budowę Twojego indywidualnego systemu wizyjnego»

zasilanie gwarantowane Badania przeprowadzone przez Computer Business Review wykazały, że od 2013 roku mamy do czynienia z dynamicznym wzrostem przenoszenia przez przedsiębiorców zasobów danych do tzw. chmury obliczeniowej (cloud computing). W związku z tym stale wzrastają wydatki przeznaczan ... czytam dalej »


Automatyka przemysłowa - zobacz najlepsze rozwiązania »

Kontenerowa stacja transformatorowa Minibox »

Czujniki i automatyka Rozdzielnice kontenerowe
Zarówno w sektorze energetyki tradycyjnej jak i odnawialnej, czujniki oraz automatyka muszą być odporne na oddziaływaniu warunków środowiskowych. Ekstremalne ... czytam więcej » Zasilane są najczęściej z sieci SN o napięciu znamionowym od 6 do 36 kV. Ze względu na budowę stacje mogą być wnętrzowe lub napowietrzne. Funkcją stacji transformatorowej SN/nn jest transformacja ... czytam dalej »

Jaką zastosować ochronę urządzeń elektrycznych i elektronicznych przed przepięciami »

ochrona przed przepięciami Każdy ogranicznik przepięć ma pewną określoną zdolność do przenoszenia przez siebie pewnej energii udaru. Jeśli po zadziałaniu ... czytam dalej »


Złącza silnoprądowe - czy silikon sobie poradzi?

Złącza silnopradowe Czy możemy zastosować elastyczne przewody silikonowe i czy są one odporne na uszkodzenie i wysokie temperatury? Przykładowo dla przekroju kabla 240 mm2 ... chcę obejrzeć »


Może Cię to zainteresuje ▼

Wyświetlacz cyfrowy - jaki wybrać?

Osprzęt elektroinstalacyjny dla elektryka »

wyświetlacze cyfrowe kable i przewody - jakie wybrać
Współpracujący z dowolnym nadajnikiem sygnału w standardzie 4-20 mA. Urządzenia nie wymagające dodatkowego zasilania. Do obszaru zastosowań ... czytam więcej » Zobacz jaki osprzęt wybrać i porównaj parametry... czytam dalej »


Transformatory oraz dławiki dostosowane do indywidualnych wymagań »

transformatory ei Mają zastosowanie w sieciach przesyłowych i rozdzielczych. Stosowane są do zasilania układów trakcyjnych w pojazdach szynowych, w instalacjach wykorzystujących napędy (...) czytam dalej »


Liczniki energii elektrycznej - poznaj nowe »

Switch zarządzalny – czy warto? Jaki wybrać?

Liczniki energii jakie wybrać Switche niezarządzalne
Wymagania stawiane licznikom energii elektrycznej zawarte są w normach oraz przepisach (...) czytam dalej » Switch zarządzalny daje możliwość nie tylko stworzenia siecilokalnej, ale daje wiele innicf możliwości. Między innymi pozwala także dostosować porty, a więc i parametry sieci do... czytam dalej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
7-8/2019

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 7-8/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Obciążalność prądowa ciągła przewodów szynowych wielkoprądowych SN
  • - Instalacje elektryczne w osiedlowych budynkach wielorodzinnych
Zobacz szczegóły

Start programu „Mój Prąd”. Czy przyczyni się do zwiększenia rozwoju OZE w Polsce?

We wrześniu wystartuje nowy rządowy program „Mój Prąd”, dzięki któremu będzie można uzyskać dofinansowanie na domową instalację fotowoltaiczną. Z dotacji będą mogły skorzystać...

MITRA LED

Właściwe oświetlenie drogowo-parkowe pozwala znacznie zredukować koszty eksploatacji, będąc rozwiązaniem zarówno ekonomicznym, estetycznym, jak i ekologicznym. Lena Lighting S.A. oferuje...
Enkodery ETHERNET AFS/AFM60A

Enkodery ETHERNET AFS/AFM60A

Rynek systemów przemysłowych dynamicznie się rozwija, a standard Industrial Ethernet jest przyszłością systemów komunikacji. Wydajność standardu Fast Ethernet,...
Cantoni Motor S.A. Cantoni Motor S.A.
Grupa Cantoni została pionierem w produkcji silników elektrycznych już w XIX wieku i od tego czasu kontynuuje misję wdrażania...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl