Pełny numer elektro.info 7-8/2017 tylko dla Ciebie [PDF]

wystarczy założyć konto w portalu elektro.info.pl

124. Canton Fair w Chinach z udziałem KIGE - relacja

 Redakcja  |  05.11.2018
124. Canton Fair w Chinach
124. Canton Fair w Chinach
Fot. KIGE

Canton Fair, czyli targi kantońskie, zw. oficjalnie China Import & Export Fair w Guangzhou (Canton) w prowincji Guangdong, odbywają się dwa razy do roku, na wiosnę i na jesieni. Canton Fair, organizowane są przez Chińskie Centrum Handlu Zagranicznego (China Foreign Trade Centre), pod auspicjami Ministerstwa Handlu oraz władz prowincji Guangdong. Są to najstarsze, znane targi w Chinach, odbywające się od 1957 roku.

W latach 1957-2007 znane były, jako „Chińskie Targi Towarów Eksportowych”, a od 2007 roku funkcjonujące jako „Chińskie Targi Importowo-Eksportowe”. Targi Kantońskie odgrywają swoistą rolę, cytując organizatorów „okna wystawowego największej fabryki świata”. Pełnią funkcję proeksportową dla chińskich producentów, instytucji badawczych, przedsiębiorstw joint venture.

Przeczytaj również: KIGE z nagrodą za Innowacje im. Jana Czochralskiego

Targi w Kantonie są największymi targami wielobranżowymi w Chinach i najprawdopodobniej na świecie. W edycji jesiennej 2018 wystawiło się ponad 25.000 firm, prezentujących ponad 150.000 swoich produktów, a liczba zwiedzających przekroczyła 200.000 osób, z ponad 200 krajów świata. Do Kantonu (Guangzhou) najszybciej można dotrzeć bezpośrednim lotem na miejscowe, międzynarodowe lotnisko Guangzhou Baiyun International Airport (CAN) lub przez Hongkong drogą lądową - 174 km lub powietrzną - 134 km. Dla wygody uruchomione są dogodne połączenia kolejowe i autobusowy. Funkcjonuje również osobowy transport prywatny.

Dla branży elektrycznej najważniejszy jest 1. etap, który odbył się w dniach 15-19 października 2018 roku, gdzie zaprezentowano produkty przemysłowe: elektronika, artykuły oświetleniowe, urządzenia elektryczne i energetyczne, sprzęt AGD, urządzenia i narzędzia, pojazdy i części zapasowe, maszyny budowlane, produkty chemiczne, materiały budowlane. Na targach kantońskich, zachwyca nie tylko ogrom terenów targowych, ale także piękno i lekkość nowoczesnej architektury budynków targowych - szkło i aluminium, a wewnętrzny system, wind, schodów ruchomych i pieszych ciągów komunikacyjnych, wwozi i wywozi zwiedzających do i z wnętrza kompleksu targowego.

Hale podzielono tematycznie: Elektrotechnika - hale z artykułami elektrotechnicznymi, wypełnione stoiskami producentów lub oferentów aparatury modułowej, automatyki oraz obudów i rozdzielni elektrycznych nn.  Z europejskiego punktu widzenia, zjawisko niewyobrażalne. Ze znanych w Polsce producentów chińskich był tylko jeden, plus pięciu dostawców/kooperantów polskich marek - na ponad 200 innych. Oświetlenie: artykuły oświetleniowe, oprawy i źródła światła wykonane w różnych technologiach zapełniały 2. hale, panele PV i solarne wraz z bateriami - 1,5 hali. Kolejne dwie hale, to sama elektronika. Pozostałe hale zostały wypełnione artykułami wyposażenia wnętrz, łazienek, kuchni, w tym i sprzęt AGD, marmury, glazura i terakota, armatura, wanny i brodziki, kabiny prysznicowe i umywalki, drzwi i futryny i wieloma innymi towarami. Kolejne dwie hale zapchane (inaczej nie można tego nazwać) rowerami, skuterami z napędem elektrycznym oraz motocyklami, skuterami i rikszami motorowymi z silnikami spalinowymi oraz akumulatorami i innymi podzespołami auto-moto. Jak by tego było mało, na stoiskach zewnętrznych dumnie prezentowały się samochody elektryczne i spalinowe, osobowe i dostawcze. Dominowały, jednak pojazdy elektryczne.

Wielkość i skala wystawiennicza, każdej z branż reprezentowanych na targach kantońskich - z polskiego punktu widzenia - z powodzeniem mogłaby być osobną imprezą targową, i to o dużej frekwencji odwiedzających. Osobne piętro w jednej z hal zajmowały pawilony narodowe.

Z okazji Jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości Polski, gośćmi honorowymi jesiennego Canton Fair 2018, jak i wystawy polskiej firmy VOLTENO (firma jest częścią prężnie działającej na rynku europejskim Grupy ZIPP), był Bronisław Komorowski, prezydent Polski w latach 2010-2015 oraz Sławomir Dębowski, prezes Krajowej Izby Gospodarczej Elektryki (KIGE) od 2015 roku.

Bronisław Komorowski był jedynym zagranicznym gościem, uczestniczącym w uroczystości otwarcia tegorocznej, jesiennej edycji Targów. Na wystawie VOLTENO, prezydent udzielił kilku wywiadów dla chińskich i zagranicznych mediów oraz podpisywał specjalnie przygotowane laurki z okazji 100.lecia, ponownego pojawienia się Polski na mapach świata. Dla odwiedzających firma VOLTENO przygotowała upominki związane z Polską. W ten oto miły sposób, odwiedzający otrzymali pamiątkę z dalekiej Polski i informację o jej Jubileuszu.

Podczas Targów, Robert Olsztyn, prezes VOLTENO, za podjęte inicjatywy gospodarcze w latach 2013-2018, został uhonorowany Nagrodą Krajowej Izby Gospodarczej Elektryki (KIGE) im. Jana Czochralskiego (1885-1953), ojca światowej elektroniki, znanego na świecie (zdecydowanie mniej w Polsce) naukowca i wynalazcy powszechnie stosowanej metody otrzymywania monokryształów krzemu (zwaną obecnie metodą Czochralskiego), podstawy procesu produkcji układów scalonych.

VOLTENO, specjalizująca się w artykułach oświetleniowych i grzewczych, na kantońskich targach przedstawiła nową kompleksową ofertę dla swoich kontrahentów z różnych stron świata. Z końcem 2018 roku, oferta również zostanie przedstawiona polskim Klientom, a następnie zostanie oficjalnie zaprezentowana podczas warszawskich targów ŚWIATŁO 2019, w dniach 13-15 marca 2019 roku. Dla polskiej firmy targi kantońskie są początkiem nowego rozdziału jej rozwoju, zarówno w zakresie oferty, a także struktury organizacyjnej firmy, tak na rynku polskim, jak i na rynkach zagranicznych.

Autor: Sławomir Dębowski

[KIGE, nagroda za innowacje, nagroda im. Jana Czochralskiego, targi]

Komentarze

(0)

Wybrane dla CiebieZapraszamy na szkolenia z elektro.info »

Zobacz co będzie się działo na targach elektrotechniki GET NORD?

szkolenia dla elektryków i elektroinstalatorów Targi elektroteczniki Get Nord
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą szkoleń organizowanych przez lub przy udziale „elektro.info”. Naszą silną stroną jest dobrze merytorycznie przygotowany zespół, który
(...)
czytam dalej »
Już wkrótece! Zapraszamy do odwiedzenia kolejnej edycji Specjalistycznych Targów Elektrotechniki, Techniki Sanitarnej i Grzewczej oraz Klimatyzacji GET Nord w Hamburgu. (...) czytam dalej »

Jaka rozdzielnica nn do 6300A?

UPS zasilacze Rozdzielnice niskonapięciowe (rozdzielnice nn) są elementami złożonymi z jednego lub kilku aparatów niskiego napięcia, które współpracują z urządzeniami sterowniczymi, sygnalizacyjnymi oraz pomiarowymi. Dodatkowo służą do łączenia oraz zabezpieczani (...) czytam dalej »


Nowe wtykowe złącza silnoprądowe przystosowane do podłączania mobilnych zespołów prądotwórczych do rozdzielnic nn»

Systemy fotowoltaiczne. Jak zwiększyć efektywność energetyczną?

Złącza silnoprądowe wtykowe Rola miedzi w energetyce słonecznej
Wykonane z tworzywa sztucznego odpornego na wysokie temperatury z kolorowymi oznaczeniami i znacznikami kodowymi uniemożliwiającymi błędne połączenie(...) czytam dalej » Sektor energii słonecznej umacnia się coraz bardziej. Według Solar Power Europe, w roku 2017 została zainstalowana globalnie większa moc energii fotowoltaicznej niż (...) czytam dalej »

Przeciwpożarowa kontrola instalacji elektrycznej »

Kamera termowizyjna przy badaniu sieci elektrycznej Za pomocą kamery termowizyjnej możliwe jest bezdotykowe sprawdzenie instalacji elektrycznej przy pełnym obciążeniu. Dzięki temu można uniknąć poważnych awarii, nadmiernych strat energii i w najgorszym wypadku (...) czytam dalej »


Stacje ładowania elektryków dla każdego »

Licznik zużycia energii elektrycznej - na jakie parametry zwrócić uwagę?

miejska stacja ładowania Liczniki energii elektrycznej
Samochody elektryczne stają się coraz bardziej popularne. Jednak ich żywot jest uzależniony od stacji ładowania. Stacja ładowania to urządzenie elektryczne, które(...) czytam dalej » Rozwój technologii przemysłowych oraz rozwój budownictwa powodują coraz większe zapotrzebowanie na moc (...) czytam dalej »

Rozwój odnawialnych źródeł energii w Polsce »
Magazyny energi w polsce

Aparatura łączeniową i sterownicza dla automatyki przemysłowej, techniki medycznej oraz automatyki budynków... czytam dalej »


Co się stało z tymi kablami?»

Jakie bezpieczniki wybrać do projektu?

Co się stało z kablami? Bezpieczniki siba
Wszelkie błędy popełnione na etapie projektowania, wykonawstwa i eksploatacji nawarstwiają się latami, stopniowo pro­wadząc do wydłużenia czasu poświęcanego na administrację systemu, zmniejszając pewność jego działania i tym samym zwiększając koszty ... czytam dalej » "Okazało się, że bezpiecznik przegrzał się, ponieważ zamontowano go w miejscu gdzie nie miał wystarczającego chłodzenia. Byliśmy w stanie znaleźć rozwiązanie tego problemu - także (...) czytam dalej»

Bezpłatne ebooki dla elektryków i nie tylko !
Ebooki dla elektryków i nie tylko

Darmowe ebooki i poradniki: projektowanie, budowa, osprzęt... (...) czytam dalej »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
10/2018

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 10/2018
W miesięczniku m.in.:
  • - Kompensacja mocy biernej w środowisku wyższych harmonicznych
  • - Projekt zasilania osiedla domków jednorodzinnych w energię elektryczną
Zobacz szczegóły
Wzorcowanie, nie tylko wydatek, ale również korzyść

Wzorcowanie, nie tylko wydatek, ale również korzyść

Zakłady produkcyjne bardzo często postrzegają proces wzorcowania urządzeń pomiarowych jako zbędny wydatek, bez którego fabryka mogłaby nadal produkować wyroby, według...
TRONIA Sp. z o.o. TRONIA Sp. z o.o.
Warszawska firma TRONIA Sp. z o.o. swoją działalność opiera na modnym ostatnio „outsourcingu”, co pozwala jej, przy stosunkowo...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl