Pełny numer elektro.info 7-8/2017 tylko dla Ciebie [PDF]

wystarczy założyć konto w portalu elektro.info.pl

124. Canton Fair w Chinach z udziałem KIGE - relacja

 Redakcja  |  05.11.2018
124. Canton Fair w Chinach
124. Canton Fair w Chinach
Fot. KIGE

Canton Fair, czyli targi kantońskie, zw. oficjalnie China Import & Export Fair w Guangzhou (Canton) w prowincji Guangdong, odbywają się dwa razy do roku, na wiosnę i na jesieni. Canton Fair, organizowane są przez Chińskie Centrum Handlu Zagranicznego (China Foreign Trade Centre), pod auspicjami Ministerstwa Handlu oraz władz prowincji Guangdong. Są to najstarsze, znane targi w Chinach, odbywające się od 1957 roku.

W latach 1957-2007 znane były, jako „Chińskie Targi Towarów Eksportowych”, a od 2007 roku funkcjonujące jako „Chińskie Targi Importowo-Eksportowe”. Targi Kantońskie odgrywają swoistą rolę, cytując organizatorów „okna wystawowego największej fabryki świata”. Pełnią funkcję proeksportową dla chińskich producentów, instytucji badawczych, przedsiębiorstw joint venture.

Przeczytaj również: KIGE z nagrodą za Innowacje im. Jana Czochralskiego

Targi w Kantonie są największymi targami wielobranżowymi w Chinach i najprawdopodobniej na świecie. W edycji jesiennej 2018 wystawiło się ponad 25.000 firm, prezentujących ponad 150.000 swoich produktów, a liczba zwiedzających przekroczyła 200.000 osób, z ponad 200 krajów świata. Do Kantonu (Guangzhou) najszybciej można dotrzeć bezpośrednim lotem na miejscowe, międzynarodowe lotnisko Guangzhou Baiyun International Airport (CAN) lub przez Hongkong drogą lądową - 174 km lub powietrzną - 134 km. Dla wygody uruchomione są dogodne połączenia kolejowe i autobusowy. Funkcjonuje również osobowy transport prywatny.

Dla branży elektrycznej najważniejszy jest 1. etap, który odbył się w dniach 15-19 października 2018 roku, gdzie zaprezentowano produkty przemysłowe: elektronika, artykuły oświetleniowe, urządzenia elektryczne i energetyczne, sprzęt AGD, urządzenia i narzędzia, pojazdy i części zapasowe, maszyny budowlane, produkty chemiczne, materiały budowlane. Na targach kantońskich, zachwyca nie tylko ogrom terenów targowych, ale także piękno i lekkość nowoczesnej architektury budynków targowych - szkło i aluminium, a wewnętrzny system, wind, schodów ruchomych i pieszych ciągów komunikacyjnych, wwozi i wywozi zwiedzających do i z wnętrza kompleksu targowego.

Hale podzielono tematycznie: Elektrotechnika - hale z artykułami elektrotechnicznymi, wypełnione stoiskami producentów lub oferentów aparatury modułowej, automatyki oraz obudów i rozdzielni elektrycznych nn.  Z europejskiego punktu widzenia, zjawisko niewyobrażalne. Ze znanych w Polsce producentów chińskich był tylko jeden, plus pięciu dostawców/kooperantów polskich marek - na ponad 200 innych. Oświetlenie: artykuły oświetleniowe, oprawy i źródła światła wykonane w różnych technologiach zapełniały 2. hale, panele PV i solarne wraz z bateriami - 1,5 hali. Kolejne dwie hale, to sama elektronika. Pozostałe hale zostały wypełnione artykułami wyposażenia wnętrz, łazienek, kuchni, w tym i sprzęt AGD, marmury, glazura i terakota, armatura, wanny i brodziki, kabiny prysznicowe i umywalki, drzwi i futryny i wieloma innymi towarami. Kolejne dwie hale zapchane (inaczej nie można tego nazwać) rowerami, skuterami z napędem elektrycznym oraz motocyklami, skuterami i rikszami motorowymi z silnikami spalinowymi oraz akumulatorami i innymi podzespołami auto-moto. Jak by tego było mało, na stoiskach zewnętrznych dumnie prezentowały się samochody elektryczne i spalinowe, osobowe i dostawcze. Dominowały, jednak pojazdy elektryczne.

Wielkość i skala wystawiennicza, każdej z branż reprezentowanych na targach kantońskich - z polskiego punktu widzenia - z powodzeniem mogłaby być osobną imprezą targową, i to o dużej frekwencji odwiedzających. Osobne piętro w jednej z hal zajmowały pawilony narodowe.

Z okazji Jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości Polski, gośćmi honorowymi jesiennego Canton Fair 2018, jak i wystawy polskiej firmy VOLTENO (firma jest częścią prężnie działającej na rynku europejskim Grupy ZIPP), był Bronisław Komorowski, prezydent Polski w latach 2010-2015 oraz Sławomir Dębowski, prezes Krajowej Izby Gospodarczej Elektryki (KIGE) od 2015 roku.

Bronisław Komorowski był jedynym zagranicznym gościem, uczestniczącym w uroczystości otwarcia tegorocznej, jesiennej edycji Targów. Na wystawie VOLTENO, prezydent udzielił kilku wywiadów dla chińskich i zagranicznych mediów oraz podpisywał specjalnie przygotowane laurki z okazji 100.lecia, ponownego pojawienia się Polski na mapach świata. Dla odwiedzających firma VOLTENO przygotowała upominki związane z Polską. W ten oto miły sposób, odwiedzający otrzymali pamiątkę z dalekiej Polski i informację o jej Jubileuszu.

Podczas Targów, Robert Olsztyn, prezes VOLTENO, za podjęte inicjatywy gospodarcze w latach 2013-2018, został uhonorowany Nagrodą Krajowej Izby Gospodarczej Elektryki (KIGE) im. Jana Czochralskiego (1885-1953), ojca światowej elektroniki, znanego na świecie (zdecydowanie mniej w Polsce) naukowca i wynalazcy powszechnie stosowanej metody otrzymywania monokryształów krzemu (zwaną obecnie metodą Czochralskiego), podstawy procesu produkcji układów scalonych.

VOLTENO, specjalizująca się w artykułach oświetleniowych i grzewczych, na kantońskich targach przedstawiła nową kompleksową ofertę dla swoich kontrahentów z różnych stron świata. Z końcem 2018 roku, oferta również zostanie przedstawiona polskim Klientom, a następnie zostanie oficjalnie zaprezentowana podczas warszawskich targów ŚWIATŁO 2019, w dniach 13-15 marca 2019 roku. Dla polskiej firmy targi kantońskie są początkiem nowego rozdziału jej rozwoju, zarówno w zakresie oferty, a także struktury organizacyjnej firmy, tak na rynku polskim, jak i na rynkach zagranicznych.

Autor: Sławomir Dębowski

[KIGE, nagroda za innowacje, nagroda im. Jana Czochralskiego, targi]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Metody ładowania samochodów elektrycznych a czas ładowania »

Konfigurator SPD Wiele krajów i miast przyjęło już zobowiązania do stopniowego wycofywania technologii silników spalinowych, a większość czołowych (...) czytam dalej »


Rodzaje zasilania gwarantowanego - jakie wybrać »

Konfigurator SPD W zależności od rodzaju odbiorników i stopnia ich ważności dla użytkownika stosowane są różne rozwiązania samych zasilaczy UPS oraz układów UPS zasilania (...) czytam dalej »


Szynoprzewody w instalacjach elektrycznych - jakie wybrać?

Cztery technologie energetyczne do monitorowania w 2019 r. »

szynoprzewody jak podłączyć monitorowanie energetyczne
Przyjazne instalatorom ze względu na ich intuicyjny montaż i nieskomplikowaną budowę oraz szeroki wachlarz możliwości z zakresu wykonania różnego (...) czytam więcej » Czy mikrosieci, łańcuch energetyczny, plutonowanie i zamiana baterii EV będą wielkimi zwycięzcami w 2019 roku... czytam dalej »

Jaki licznik energii elektrycznej wybrać - porównanie 2019 »

Fotowoltaika Mogą być stosowane do rozliczeń z zakładami energetycznymi, do kontroli procesów przemysłowych, do rozliczeń podnajemców oraz jako element systemów zarządzania ... czytam dalej »


Jak mocować przewody instalacji odgromowej?

Czy energii odnawialnej uda się zastąpić węgiel?

Wsporniki ochrony odgromowej energia odnawialna a węgiel
W obudowie wykonanej z wysokiej jakości polietylenu kryje się betonowy rdzeń. Szczelnie zamknięta konstrukcja chroni go przed niekorzystnym wpływem czynników pogodowych i... czytam więcej » Według ostatniego raportu brytyjskiego koncernu BP do 2040 r. odnawialne źródła energii staną się głównym źródłem energii na świecie. Czy rzeczywiście ... czytam dalej »

Sekcja: Instaluj z Legrandem dla profesjonalisty »

System zarządzania energią Jesteś Instalatorem? W tej sekcji w szybki i łatwy sposób znajdziesz niezbędne ... czytam dalej »


Może Cię to zainteresuje ▼

Jaki wybrać uniwersalny, programowalny wyświetlacz cyfrowy?

Systemy alarmowe - sposób na ochronę przed przepięciami »

Sterowniki programowalne Ochrona systemów alarmowych
Współpracujący z dowolnym nadajnikiem sygnału w standardzie 4-20 mA. Urządzenie nie wymaga dodatkowego zasilania. Do obszaru zastosowań urządzenia wlicza się sterowanie oraz ...  czytam więcej » Zobacz produkty do ochrony systemów alarmowych, sterowania i transmisji danych, w tym m.in.  SSP,  SSWiN,  KD, (...) czytam dalej »


Kable średniego i niskiego napięcia - wymagania standardów międzynarodowych»

Gdzie znajduje zastosowanie współczesna termowizja?

PRzewody i kable standardy Termowizja w elektryce
Szeroki asortyment przewodów i kabli produkowanych zgodnie z wymaganiami restrykcyjnych standardów międzynarodowych(...) czytam dalej » Zadbaj o bezpieczeństwo i uniknij awarii. Za pomocą kamery termowizyjnej możliwe jest bezdotykowe sprawdzenie instalacji elektrycznej przy pełnym obciążeniu. Dzięki temu można(...) czytam dalej »

Stacje ładowania pojazdów od Kolejowych Zakładów Łączności ?

UPS zasilacze Stacja umożliwia szybkie ładowanie prądem zmiennym o mocy do 22 kW (opcjonalnie 44 kW). Wyposażona jest w dwa gniazda osobno opomiarowane (...) czytam dalej »


Jak komunikować urządzenia w środowisku przemysłowym ??

Projektowanie skomplikowanych etykiet w terenie przy pomocy smartfona »

Switche zarządzalne Drukowanie etykiet ze smartfona
Switche niezarządzalne są to urządzenia, które mają za zadanie przekazywanie danych między urządzeniami w wymagającym środowisku przemysłowym. Ich zadaniem jest zapewnienie przede wszystkim stabilnej, jak również wydajnej komunikacji.(...) czytam dalej » Dzięki zainstalowaniu na dowolnym smartfonie naszej aplikacji Etykiety ekspresowe możesz projektować nawet najbardziej skomplikowane etykiety z kodami 1D, 2D i kodami kreskowymi czy etykiety seryjne korzystając (...) czytam dalej »

Nowe rozwiązania w dziedzinie zasilania gwarantowanego »

Jaką rozdzielnicę nn wybrać do projektu?

Zasilanie gwarantowane Co sie stało z kablami
Samochody elektryczne stają się coraz bardziej popularne. Jednak ich żywot jest uzależniony od stacji ładowania. Stacja ładowania to urządzenie elektryczne, które(...) czytam dalej » Wszelkie błędy popełnione na etapie projektowania, wykonawstwa i eksploatacji nawarstwiają się latami, stopniowo pro­wadząc do wydłużenia czasu poświęcanego na administrację systemu, zmniejszając pewność jego działania i tym samym (...) czytam dalej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
3/2019

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 3/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Zastosowanie algorytmów ewolucyjnych do wielokryterialnej optymalizacji rozwoju sieci dystrybucyjnej SN
  • - Uproszczony projekt automatyki SZR z wydzieloną rozdzielnicą zasilania awaryjnego
Zobacz szczegóły
Cantoni Motor S.A. Cantoni Motor S.A.
Grupa Cantoni została pionierem w produkcji silników elektrycznych już w XIX wieku i od tego czasu kontynuuje misję wdrażania...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl