Pełny numer elektro.info 7-8/2017 tylko dla Ciebie [PDF]

wystarczy założyć konto w portalu elektro.info.pl

X jubileuszowa Konferencja „Innowacyjne rozwiązania dla budownictwa”

 ww  |  elektro.info 10/2018  |  26.10.2018
Uczestnicy konferencji podczas wykładów
Uczestnicy konferencji podczas wykładów
Fot. redakcja EI

W dniach 16–17 października 2018 roku w Jaroszowicach koło Wadowic odbyła się X Konferencja „Innowacyjne rozwiązania dla budownictwa”, tradycyjnie zorganizowana przez Zakłady Kablowe Bitner Sp. z o.o., a także firmy: Miwi Urmet Sp. z o.o. i firmę Kontakt-Simon S.A. Bieżąca edycja odbywała się pod patronatem medialnym „elektro.info” przy udziale następujących firm: EATON Electric Sp. z o.o., ASSMANN Distribution Sp. z o.o, THEUSLED „TNC INVESTMENST” Sp. z o.o. Sp.K., HYBRYD Sp. z o.o., FINDER Polska Sp. z o.o. oraz ETI POLAM.

Obrady konferencji poprzedziło wystąpienie dyrektora handlowego MIWI URMET Sp. z o.o. Jacka Karcewicza, który powitał uczestników oraz zaproszonych gości. Następnie głos zabrali przedstawiciele pozostałych organizatorów oraz partnerów bieżącej edycji konferencji. Pierwszy referat wygłosił Marek Kośmider z firmy Miwi Urmet Sp. z o.o., który omówił bliźniacze zintegrowane systemy zarządzania bezpieczeństwem w zakresie kontroli dostępu (KD) i systemów sygnalizacji włamania i napadu (SSWiN), oprogramowania oraz integracji z systemami zewnętrznymi. Marek Oleszczuk z firmy z firmy Kontakt Simon S.A. zaprezentował trendy rozwojowe w zakresie osprzętu instalacyjnego nn.

Przeczytaj również: XXV Konferencja Szkoleniowo-Techniczna KABEL 2018

Natomiast Artur Block, produkt menager Zakładów Kablowych Bitner Sp. z o.o. omówił aktualne wymagania prawne dotyczące reakcji na ogień stawiane kablom i przewodom elektrycznym. W ramach tego referatu zostały omówione wymagania normy PN-EN 13501-6:2014 Klasyfikacja ogniowa wyrobów budowlanych i elementów budynków. Część 6: Klasyfikacja na podstawie wyników badań reakcji na ogień kabli elektrycznych oraz normy PN-EN 50575-2105-03 Kable i przewody elektroenergetyczne, sterownicze i telekomunikacyjne. Kable i przewody do zastosowań ogólnych w obiektach budowlanych o określonej klasie odporności pożarowej, stanowiących podstawę badań prowadzonych przez producentów przed wprowadzeniem na rynek, w związku z wymogami Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 roku (CPR), ustanawiającego zharmonizowane warunki wprowadzania do obrotu wyrobów budowlanych i uchylające dyrektywę Rady 89/106/EWG.

Natomiast Bartłomiej Stogiera z firmy ASSMANN Distribution Sp. z o.o. omówił metodykę pomiarów sieci strukturalnych pod kątem certyfikacji i gwarancji systemowej. W trakcie wygłaszania tego referatu uczestnicy konferencji zostali zapoznani z metodyką projektowania sieci strukturalnych spełniających najwyższe standardy w zakresie wydajności oraz niezawodności. Tomasz Szulik z firmy THEUSLED „TNC INVESTMENST” Sp. z o.o. Sp.K. wygłosił referat poświęcony metodyce doboru oraz eksploatacji opraw oświetleniowych LED na przykładzie OSM Włoszczowa. Przedstawiciel firmy Finder Polska Sp. z o.o. zaprezentował i omówił parametry przekaźników stosowanych w automatyce przemysłowej, dostępnych w katalogu firmowym. Kolejny referat poświęcony niezawodnym systemom zasilania wygłosił Rafał Kryk z firmy EATON Electric Sp. z o.o.

Natomiast Patryk Pełka z firmy Hybryd Sp. z o.o. przedstawił nowoczesne rozwiązania oświetlenia awaryjnego stosowane w budownictwie. Pierwszy dzień obrad merytorycznych konferencji zakończyło wystąpienie Krzysztofa Kozaka z firmy ETI Polam, który omówił zastosowanie przewodów szynowych w układach rozdziału energii elektrycznej. Konferencji towarzyszyła wystawa produktów znajdujących się katalogach firm biorących udział w obradach. W przerwach pomiędzy można było zaopatrzyć się katalogi firmowe oraz zadać pytania przedstawicielom producentów oraz dystrybutorów. W godzinach wieczornych została zorganizowana kolacja, podczas której można było dzielić się doświadczeniami i zdawać pytania prelegentom do późnych godzin nocnych.

Zobacz także: Digitalizacja w energetyce to przyszłość gospodarki

Drugi dzień rozpoczął wykład poświęcony zastosowaniu zasilaczy UPS w obiektach służby zdrowia, który wygłosił redaktor naczelny „elektro.info” Julian Wiatr. Omówił w nim zwiększone zagrożenie porażenia prądem elektrycznym, jakim podlegają pacjenci oraz podział na kategorie pomieszczeń medycznych pod względem zagrożeń porażeniowych. Uczestnicy konferencji poznali metodykę zasilania obiektów służby zdrowia, które wymagają zwiększonej pewności zasilania. Została omówiona także metodyka konstruowania niezawodnych układów zasilania oraz wykorzystania zasilaczy UPS do zasilania bloku operacyjnego oraz OIOM-u.

Przedstawiono zagrożenia stwarzane przez baterie akumulatorów stanowiące magazyn energii zasilacza UPS oraz zasady ich neutralizacji. Podczas wykładu została omówiono sposoby doboru zespołu prądotwórczego stanowiącego awaryjne źródło zasilania obiektów budowlanych ze szczególnym uwzględnieniem tandemu zespół prądotwórczy-zasilacz UPS. Podczas omawiania tej tematyki zostały wyjaśnione zasady projektowania ochrony przeciwporażeniowej w instalacjach zasilanych z tych źródeł. Wykład zakończyła prezentacja przykładowego projektu zasilania bloku operacyjnego w szpitalu z wykorzystaniem zasilacza UPS. Następnie Mariusz Garbacz z firmy MIWI URMET Sp. z o.o. omówił zastosowanie kamer wizyjnych. Artur Block z Zakładów Kablowych Bitner Sp. z o.o. przybliżył zagadnienia związane z kompatybilnością elektromagnetyczną w aspekcie zastosowań kabli i przewodów w układach monitoringu oraz sterowania.

Warto przeczytać: Konferencja Okrągłego Stołu (KOS 2018)

Obrady zakończyła prezentacja funkcjonalności osprzętu instalacyjnego wykorzystywanego w sieciach komputerowych do budowy punktów elektryczno-logicznych (PEL) oferowana przez firmę KONTAKT SIMON S.A., wygłoszona przez Marcina Oleszczuka. Uczestnicy w ramach patronatu medialnego czasopisma „elektro.info” otrzymali od naszej redakcji pakiet materiałów szkoleniowych na płycie CD oraz bieżący numer. Obrady zakończyło wystąpienie zastępcy dyrektora ds. handlu i marketingu Zakładów Kablowych Bitner Sp. z o. o. Grzegorza Gałka, który w imieniu organizatorów podziękował prelegentom oraz uczestnikom konferencji i zaprosił na wspólny obiad w restauracji hotelowej, a także nakolejną edycję konferencji z cyklu „Innowacyjne Rozwiązania dla Budownictwa”, która zostanie zorganizowana na wiosnę 2019 roku.

[konferencja, Innowacyjne rozwiązania dla budownictwa, budownictwo, kable i przewody, sieci strukturalne, oprawy oświetleniowe, oświetlenie, LED, przewody szynowe, zasilacze UPS, porażenia prądem elektrycznym]

Aktualność pochodzi z: miesięcznika elektro.info 10/2018

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Inżynier w lesie - zobacz video! »

Inżynier w lesie Materiały stworzone przez inżynierów dla inżynierów. Testy produktów od kluczowych dostawców (...) chcę zobaczyć »


Jednoobwodowy licznik energii - jaki wybrać?»

Zobacz co nowego poznamy na targach Energetab 2019 »

Licznik energii jaki wybrać Energetab 2019 logo
Zasilacze awaryjne trzeciej generacji z bardzo wysoką sprawnością 96% w trybie On-Line oraz ze znakomitym współczynnikiem mocy 1(...) czytam więcej » ENERGETAB – największe w Polsce targi nowoczesnych urządzeń, aparatury i technologii dla przemysłu energetycznego, to miejsce jednych z najważniejszych spotkań czołowych przedstawicieli branży elektrotechnicznej w Polsce.(...) czytam dalej »

 


Specjalne ramki do specjalnych wnętrz »

Kamery termowizyjne Perfekcyjne dopełnienie nowoczesnego wnętrza.
Prosta, ponadczasowa forma, jakość wykonania, niezawodny system, to tylko niektóre (...)
czytam dalej »


Automatyka przemysłowa i sterowanie - na jakie produkty zwrócić uwagę »

Jak zmniejszyć swój rachunek za energię »

automatyka przemysłowa zmniejsz rachunki za prąd
Jak sztuczna inteligencja wspomoże pracę elektrowni i fabryk? Aż 63 proc. respondentów twierdzi, że sztuczna inteligencja pomoże zwalczyć (...) czytam więcej » Oszczędzaj na rachunkach za prąd w domu lub firmie. Wystarczy Po Prostu Energia (...) zobacz ile możesz oszczędzić »

 


Gdzie znajduje zastosowanie współczesna termowizja?

Kamery termowizyjne Zadbaj o bezpieczeństwo i uniknij awarii. Za pomocą kamery termowizyjnej możliwe jest bezdotykowe sprawdzenie instalacji elektrycznej przy pełnym obciążeniu. Dzięki temu można (...) czytam dalej »

 


Potrzebujesz pomocy w wyborze UPS-a? Sprawdź ten przewodnik »

Bezpanelowe pozyskiwanie energii słonecznej - jak to zrobić?

UPS zasilacze bezpanelowa energia słoneczna
Urządzenia elektroniczne, których używasz do codziennej komunikacji, rozrywki i zapewnienia rodzinie bezpieczeństwa, są narażone na uszkodzenia spowodowane nieoczekiwanymi przerwami w dostawach energii elektrycznej, (...) czytam więcej » Innowacje i technologia przeszły długą drogę. Rzeczywiście wkroczyliśmy w nową generację nowoczesnych udogodnień, które nie tylko sprawiają, że nasz styl życia jest bardziej luksusowy i komfortowy, ale... czytam dalej »

Szybki i łatwy sposób na budowę Twojego indywidualnego systemu wizyjnego»

zasilanie gwarantowane Badania przeprowadzone przez Computer Business Review wykazały, że od 2013 roku mamy do czynienia z dynamicznym wzrostem przenoszenia przez przedsiębiorców zasobów danych do tzw. chmury obliczeniowej (cloud computing). W związku z tym stale wzrastają wydatki przeznaczan ... czytam dalej »


Automatyka przemysłowa - zobacz najlepsze rozwiązania »

Kontenerowa stacja transformatorowa Minibox »

Czujniki i automatyka Rozdzielnice kontenerowe
Zarówno w sektorze energetyki tradycyjnej jak i odnawialnej, czujniki oraz automatyka muszą być odporne na oddziaływaniu warunków środowiskowych. Ekstremalne ... czytam więcej » Zasilane są najczęściej z sieci SN o napięciu znamionowym od 6 do 36 kV. Ze względu na budowę stacje mogą być wnętrzowe lub napowietrzne. Funkcją stacji transformatorowej SN/nn jest transformacja ... czytam dalej »

Jaką zastosować ochronę urządzeń elektrycznych i elektronicznych przed przepięciami »

ochrona przed przepięciami Każdy ogranicznik przepięć ma pewną określoną zdolność do przenoszenia przez siebie pewnej energii udaru. Jeśli po zadziałaniu ... czytam dalej »


Złącza silnoprądowe - czy silikon sobie poradzi?

Złącza silnopradowe Czy możemy zastosować elastyczne przewody silikonowe i czy są one odporne na uszkodzenie i wysokie temperatury? Przykładowo dla przekroju kabla 240 mm2 ... chcę obejrzeć »


Może Cię to zainteresuje ▼

Wyświetlacz cyfrowy - jaki wybrać?

Osprzęt elektroinstalacyjny dla elektryka »

wyświetlacze cyfrowe kable i przewody - jakie wybrać
Współpracujący z dowolnym nadajnikiem sygnału w standardzie 4-20 mA. Urządzenia nie wymagające dodatkowego zasilania. Do obszaru zastosowań ... czytam więcej » Zobacz jaki osprzęt wybrać i porównaj parametry... czytam dalej »


Transformatory oraz dławiki dostosowane do indywidualnych wymagań »

transformatory ei Mają zastosowanie w sieciach przesyłowych i rozdzielczych. Stosowane są do zasilania układów trakcyjnych w pojazdach szynowych, w instalacjach wykorzystujących napędy (...) czytam dalej »


Liczniki energii elektrycznej - poznaj nowe »

Switch zarządzalny – czy warto? Jaki wybrać?

Liczniki energii jakie wybrać Switche niezarządzalne
Wymagania stawiane licznikom energii elektrycznej zawarte są w normach oraz przepisach (...) czytam dalej » Switch zarządzalny daje możliwość nie tylko stworzenia siecilokalnej, ale daje wiele innicf możliwości. Między innymi pozwala także dostosować porty, a więc i parametry sieci do... czytam dalej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
7-8/2019

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 7-8/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Obciążalność prądowa ciągła przewodów szynowych wielkoprądowych SN
  • - Instalacje elektryczne w osiedlowych budynkach wielorodzinnych
Zobacz szczegóły
Enkodery ETHERNET AFS/AFM60A

Enkodery ETHERNET AFS/AFM60A

Rynek systemów przemysłowych dynamicznie się rozwija, a standard Industrial Ethernet jest przyszłością systemów komunikacji. Wydajność standardu Fast Ethernet,...
Cantoni Motor S.A. Cantoni Motor S.A.
Grupa Cantoni została pionierem w produkcji silników elektrycznych już w XIX wieku i od tego czasu kontynuuje misję wdrażania...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl