Pełny numer elektro.info 7-8/2017 tylko dla Ciebie [PDF]

wystarczy założyć konto w portalu elektro.info.pl

X jubileuszowa Konferencja „Innowacyjne rozwiązania dla budownictwa”

 ww  |  elektro.info 10/2018  |  26.10.2018
Uczestnicy konferencji podczas wykładów
Uczestnicy konferencji podczas wykładów
Fot. redakcja EI

W dniach 16–17 października 2018 roku w Jaroszowicach koło Wadowic odbyła się X Konferencja „Innowacyjne rozwiązania dla budownictwa”, tradycyjnie zorganizowana przez Zakłady Kablowe Bitner Sp. z o.o., a także firmy: Miwi Urmet Sp. z o.o. i firmę Kontakt-Simon S.A. Bieżąca edycja odbywała się pod patronatem medialnym „elektro.info” przy udziale następujących firm: EATON Electric Sp. z o.o., ASSMANN Distribution Sp. z o.o, THEUSLED „TNC INVESTMENST” Sp. z o.o. Sp.K., HYBRYD Sp. z o.o., FINDER Polska Sp. z o.o. oraz ETI POLAM.

Obrady konferencji poprzedziło wystąpienie dyrektora handlowego MIWI URMET Sp. z o.o. Jacka Karcewicza, który powitał uczestników oraz zaproszonych gości. Następnie głos zabrali przedstawiciele pozostałych organizatorów oraz partnerów bieżącej edycji konferencji. Pierwszy referat wygłosił Marek Kośmider z firmy Miwi Urmet Sp. z o.o., który omówił bliźniacze zintegrowane systemy zarządzania bezpieczeństwem w zakresie kontroli dostępu (KD) i systemów sygnalizacji włamania i napadu (SSWiN), oprogramowania oraz integracji z systemami zewnętrznymi. Marek Oleszczuk z firmy z firmy Kontakt Simon S.A. zaprezentował trendy rozwojowe w zakresie osprzętu instalacyjnego nn.

Przeczytaj również: XXV Konferencja Szkoleniowo-Techniczna KABEL 2018

Natomiast Artur Block, produkt menager Zakładów Kablowych Bitner Sp. z o.o. omówił aktualne wymagania prawne dotyczące reakcji na ogień stawiane kablom i przewodom elektrycznym. W ramach tego referatu zostały omówione wymagania normy PN-EN 13501-6:2014 Klasyfikacja ogniowa wyrobów budowlanych i elementów budynków. Część 6: Klasyfikacja na podstawie wyników badań reakcji na ogień kabli elektrycznych oraz normy PN-EN 50575-2105-03 Kable i przewody elektroenergetyczne, sterownicze i telekomunikacyjne. Kable i przewody do zastosowań ogólnych w obiektach budowlanych o określonej klasie odporności pożarowej, stanowiących podstawę badań prowadzonych przez producentów przed wprowadzeniem na rynek, w związku z wymogami Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 roku (CPR), ustanawiającego zharmonizowane warunki wprowadzania do obrotu wyrobów budowlanych i uchylające dyrektywę Rady 89/106/EWG.

Natomiast Bartłomiej Stogiera z firmy ASSMANN Distribution Sp. z o.o. omówił metodykę pomiarów sieci strukturalnych pod kątem certyfikacji i gwarancji systemowej. W trakcie wygłaszania tego referatu uczestnicy konferencji zostali zapoznani z metodyką projektowania sieci strukturalnych spełniających najwyższe standardy w zakresie wydajności oraz niezawodności. Tomasz Szulik z firmy THEUSLED „TNC INVESTMENST” Sp. z o.o. Sp.K. wygłosił referat poświęcony metodyce doboru oraz eksploatacji opraw oświetleniowych LED na przykładzie OSM Włoszczowa. Przedstawiciel firmy Finder Polska Sp. z o.o. zaprezentował i omówił parametry przekaźników stosowanych w automatyce przemysłowej, dostępnych w katalogu firmowym. Kolejny referat poświęcony niezawodnym systemom zasilania wygłosił Rafał Kryk z firmy EATON Electric Sp. z o.o.

Natomiast Patryk Pełka z firmy Hybryd Sp. z o.o. przedstawił nowoczesne rozwiązania oświetlenia awaryjnego stosowane w budownictwie. Pierwszy dzień obrad merytorycznych konferencji zakończyło wystąpienie Krzysztofa Kozaka z firmy ETI Polam, który omówił zastosowanie przewodów szynowych w układach rozdziału energii elektrycznej. Konferencji towarzyszyła wystawa produktów znajdujących się katalogach firm biorących udział w obradach. W przerwach pomiędzy można było zaopatrzyć się katalogi firmowe oraz zadać pytania przedstawicielom producentów oraz dystrybutorów. W godzinach wieczornych została zorganizowana kolacja, podczas której można było dzielić się doświadczeniami i zdawać pytania prelegentom do późnych godzin nocnych.

Zobacz także: Digitalizacja w energetyce to przyszłość gospodarki

Drugi dzień rozpoczął wykład poświęcony zastosowaniu zasilaczy UPS w obiektach służby zdrowia, który wygłosił redaktor naczelny „elektro.info” Julian Wiatr. Omówił w nim zwiększone zagrożenie porażenia prądem elektrycznym, jakim podlegają pacjenci oraz podział na kategorie pomieszczeń medycznych pod względem zagrożeń porażeniowych. Uczestnicy konferencji poznali metodykę zasilania obiektów służby zdrowia, które wymagają zwiększonej pewności zasilania. Została omówiona także metodyka konstruowania niezawodnych układów zasilania oraz wykorzystania zasilaczy UPS do zasilania bloku operacyjnego oraz OIOM-u.

Przedstawiono zagrożenia stwarzane przez baterie akumulatorów stanowiące magazyn energii zasilacza UPS oraz zasady ich neutralizacji. Podczas wykładu została omówiono sposoby doboru zespołu prądotwórczego stanowiącego awaryjne źródło zasilania obiektów budowlanych ze szczególnym uwzględnieniem tandemu zespół prądotwórczy-zasilacz UPS. Podczas omawiania tej tematyki zostały wyjaśnione zasady projektowania ochrony przeciwporażeniowej w instalacjach zasilanych z tych źródeł. Wykład zakończyła prezentacja przykładowego projektu zasilania bloku operacyjnego w szpitalu z wykorzystaniem zasilacza UPS. Następnie Mariusz Garbacz z firmy MIWI URMET Sp. z o.o. omówił zastosowanie kamer wizyjnych. Artur Block z Zakładów Kablowych Bitner Sp. z o.o. przybliżył zagadnienia związane z kompatybilnością elektromagnetyczną w aspekcie zastosowań kabli i przewodów w układach monitoringu oraz sterowania.

Warto przeczytać: Konferencja Okrągłego Stołu (KOS 2018)

Obrady zakończyła prezentacja funkcjonalności osprzętu instalacyjnego wykorzystywanego w sieciach komputerowych do budowy punktów elektryczno-logicznych (PEL) oferowana przez firmę KONTAKT SIMON S.A., wygłoszona przez Marcina Oleszczuka. Uczestnicy w ramach patronatu medialnego czasopisma „elektro.info” otrzymali od naszej redakcji pakiet materiałów szkoleniowych na płycie CD oraz bieżący numer. Obrady zakończyło wystąpienie zastępcy dyrektora ds. handlu i marketingu Zakładów Kablowych Bitner Sp. z o. o. Grzegorza Gałka, który w imieniu organizatorów podziękował prelegentom oraz uczestnikom konferencji i zaprosił na wspólny obiad w restauracji hotelowej, a także nakolejną edycję konferencji z cyklu „Innowacyjne Rozwiązania dla Budownictwa”, która zostanie zorganizowana na wiosnę 2019 roku.

[konferencja, Innowacyjne rozwiązania dla budownictwa, budownictwo, kable i przewody, sieci strukturalne, oprawy oświetleniowe, oświetlenie, LED, przewody szynowe, zasilacze UPS, porażenia prądem elektrycznym]

Aktualność pochodzi z: miesięcznika elektro.info 10/2018

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Gdzie znajduje zastosowanie współczesna termowizja?

Kamery termowizyjne Zadbaj o bezpieczeństwo i uniknij awarii. Za pomocą kamery termowizyjnej możliwe jest bezdotykowe sprawdzenie instalacji elektrycznej przy pełnym obciążeniu. Dzięki temu można (...) czytam dalej »


Urządzenia przeciwprzepięciowe (SPD) - jakie wybrać ?

urządzenia przeciwprzepięciowe spd Ochronniki przepięciowe odpowiednie do zastosowań w instalacjach 230 V lub 400 V, systemy jedno- lub trójfazowe, wymienny moduł warystora i zamknięty moduł iskiernika, wizualna i zdalna sygnalizacja stanu warystora oraz(...) czytam dalej »


Światło dzienne, nasz naturalny regulator - odwzorowanie opraw oświetleniowych »

Bezpanelowe pozyskiwanie energii słonecznej - jak to zrobić?

Ośiwetlenie - jakie wybrać? bezpanelowa energia słoneczna
Rodzaj oświetlenia ma również fundamentalny wpływ na nasz wzrok oraz bezpośrednio wpływa na nasze ciało, umysł i (...) czytam więcej » Innowacje i technologia przeszły długą drogę. Rzeczywiście wkroczyliśmy w nową generację nowoczesnych udogodnień, które nie tylko sprawiają, że nasz styl życia jest bardziej luksusowy i komfortowy, ale... czytam dalej »

Nowe rozdzielnice Practibox S - wysoka jakość i nagrodzony design w przystępnej cenie»

nowe rozdzielnice Rozdzielnice dedykowane są przede wszystkim dla budownictwa mieszkaniowego (prywatnego jak i deweloperskiego), hoteli i obiektów biurowych. Rozdzielnice otrzymały ... czytam dalej »


Wprawiają w ruch tysiące różnych pojazdów na świecie - znasz ich?

Rozdzielnice średniego napięcia (SN) - przegląd 2019

pojazdy elektryczne Medcom Rozdzielnice 2019 porównanie
Zmieniają sposób myślenia o energii elektryczne i nie tylko... czytam więcej » Rozdzielnice średniego napięcia (SN), tak jak i inne rozdzielnice energetyczne, budowane są na napięcia znamionowe w zakresie od 7,2 do 36 kV o wartościach 7,2; 12; ... czytam dalej »

Kamery termowizyjne w cenach promocyjnych - tylko do 30 czerwca! »

Promocje na kamery termowizyjne Przy pracach instalacyjnych, a także w przemyśle, kamera termowizyjna jest nieodzownym narzędziem pracy ... czytam dalej »


Może Cię to zainteresuje ▼

Jaki wybrać uniwersalny, programowalny wyświetlacz cyfrowy?

Kable i przewody - dobierz odpowiednie do swojego projektu »

Sterowniki programowalne kable i przewody - jakie wybrać
Współpracujący z dowolnym nadajnikiem sygnału w standardzie 4-20 mA. Urządzenie nie wymaga dodatkowego zasilania. Do obszaru zastosowań urządzenia wlicza się sterowanie oraz ... czytam więcej » Właściwie wykonana i dostosowana do konkretnych zagrożeń środowiskowych instalacja elektryczna powinna do minimum ograniczać zagrożenia... czytam dalej »


Ochrona przed przepięciami systemów alarmowych»

Wszyscy elektryczni producenci w jednym miesjcu - zobacz!

Ochrona przepięciowa systemów alarmowych Elektryczni producenci w jednym miejscu
Jak ochronić różnorodne elektroniczne systemy ochrony mienia przed skutkami przepięć(...) czytam dalej » Zobacz ponad 100,000 produktów elektromechanicznych w ofercie (...) czytam dalej »

Co jeszcze potrafią enkodery Ethernet?

UPS zasilacze Rynek systemów przemysłowych dynamicznie się rozwija, a standard Industrial Ethernet jest przyszłością systemów (...) czytam dalej »


Jak komunikować urządzenia w środowisku przemysłowym?

Ograniczniki przepięć, które wybrać?

Switche zarządzalne spd ograniczniki przepięć
Switche niezarządzalne to urządzenia, które mają za zadanie przekazywanie danych między urządzeniami w wymagającym środowisku przemysłowym. Ich zadaniem jest zapewnienie przede wszystkim stabilnej, jak również wydajnej komunikacji.(...) czytam dalej » Układy SPD typu 1 (ograniczniki przepięć typu 1) powinny być stosowane do ochrony instalacji elektrycznej oraz urządzeń przed zagrożeniami stwarzanymi(...) czytam dalej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
5/2019

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 5/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Stacje ładowania pojazdów elektrycznych
  • - Oświetlenie boisk piłkarskich zgodnie z wymaganiami klas oświetleniowych
Zobacz szczegóły
Enkodery ETHERNET AFS/AFM60A

Enkodery ETHERNET AFS/AFM60A

Rynek systemów przemysłowych dynamicznie się rozwija, a standard Industrial Ethernet jest przyszłością systemów komunikacji. Wydajność standardu Fast Ethernet,...
Cantoni Motor S.A. Cantoni Motor S.A.
Grupa Cantoni została pionierem w produkcji silników elektrycznych już w XIX wieku i od tego czasu kontynuuje misję wdrażania...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl