Pełny numer elektro.info 7-8/2017 tylko dla Ciebie [PDF]

wystarczy założyć konto w portalu elektro.info.pl

X jubileuszowa Konferencja „Innowacyjne rozwiązania dla budownictwa”

 ww  |  elektro.info 10/2018  |  26.10.2018
Uczestnicy konferencji podczas wykładów
Uczestnicy konferencji podczas wykładów
Fot. redakcja EI

W dniach 16–17 października 2018 roku w Jaroszowicach koło Wadowic odbyła się X Konferencja „Innowacyjne rozwiązania dla budownictwa”, tradycyjnie zorganizowana przez Zakłady Kablowe Bitner Sp. z o.o., a także firmy: Miwi Urmet Sp. z o.o. i firmę Kontakt-Simon S.A. Bieżąca edycja odbywała się pod patronatem medialnym „elektro.info” przy udziale następujących firm: EATON Electric Sp. z o.o., ASSMANN Distribution Sp. z o.o, THEUSLED „TNC INVESTMENST” Sp. z o.o. Sp.K., HYBRYD Sp. z o.o., FINDER Polska Sp. z o.o. oraz ETI POLAM.

Obrady konferencji poprzedziło wystąpienie dyrektora handlowego MIWI URMET Sp. z o.o. Jacka Karcewicza, który powitał uczestników oraz zaproszonych gości. Następnie głos zabrali przedstawiciele pozostałych organizatorów oraz partnerów bieżącej edycji konferencji. Pierwszy referat wygłosił Marek Kośmider z firmy Miwi Urmet Sp. z o.o., który omówił bliźniacze zintegrowane systemy zarządzania bezpieczeństwem w zakresie kontroli dostępu (KD) i systemów sygnalizacji włamania i napadu (SSWiN), oprogramowania oraz integracji z systemami zewnętrznymi. Marek Oleszczuk z firmy z firmy Kontakt Simon S.A. zaprezentował trendy rozwojowe w zakresie osprzętu instalacyjnego nn.

Przeczytaj również: XXV Konferencja Szkoleniowo-Techniczna KABEL 2018

Natomiast Artur Block, produkt menager Zakładów Kablowych Bitner Sp. z o.o. omówił aktualne wymagania prawne dotyczące reakcji na ogień stawiane kablom i przewodom elektrycznym. W ramach tego referatu zostały omówione wymagania normy PN-EN 13501-6:2014 Klasyfikacja ogniowa wyrobów budowlanych i elementów budynków. Część 6: Klasyfikacja na podstawie wyników badań reakcji na ogień kabli elektrycznych oraz normy PN-EN 50575-2105-03 Kable i przewody elektroenergetyczne, sterownicze i telekomunikacyjne. Kable i przewody do zastosowań ogólnych w obiektach budowlanych o określonej klasie odporności pożarowej, stanowiących podstawę badań prowadzonych przez producentów przed wprowadzeniem na rynek, w związku z wymogami Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 roku (CPR), ustanawiającego zharmonizowane warunki wprowadzania do obrotu wyrobów budowlanych i uchylające dyrektywę Rady 89/106/EWG.

Natomiast Bartłomiej Stogiera z firmy ASSMANN Distribution Sp. z o.o. omówił metodykę pomiarów sieci strukturalnych pod kątem certyfikacji i gwarancji systemowej. W trakcie wygłaszania tego referatu uczestnicy konferencji zostali zapoznani z metodyką projektowania sieci strukturalnych spełniających najwyższe standardy w zakresie wydajności oraz niezawodności. Tomasz Szulik z firmy THEUSLED „TNC INVESTMENST” Sp. z o.o. Sp.K. wygłosił referat poświęcony metodyce doboru oraz eksploatacji opraw oświetleniowych LED na przykładzie OSM Włoszczowa. Przedstawiciel firmy Finder Polska Sp. z o.o. zaprezentował i omówił parametry przekaźników stosowanych w automatyce przemysłowej, dostępnych w katalogu firmowym. Kolejny referat poświęcony niezawodnym systemom zasilania wygłosił Rafał Kryk z firmy EATON Electric Sp. z o.o.

Natomiast Patryk Pełka z firmy Hybryd Sp. z o.o. przedstawił nowoczesne rozwiązania oświetlenia awaryjnego stosowane w budownictwie. Pierwszy dzień obrad merytorycznych konferencji zakończyło wystąpienie Krzysztofa Kozaka z firmy ETI Polam, który omówił zastosowanie przewodów szynowych w układach rozdziału energii elektrycznej. Konferencji towarzyszyła wystawa produktów znajdujących się katalogach firm biorących udział w obradach. W przerwach pomiędzy można było zaopatrzyć się katalogi firmowe oraz zadać pytania przedstawicielom producentów oraz dystrybutorów. W godzinach wieczornych została zorganizowana kolacja, podczas której można było dzielić się doświadczeniami i zdawać pytania prelegentom do późnych godzin nocnych.

Zobacz także: Digitalizacja w energetyce to przyszłość gospodarki

Drugi dzień rozpoczął wykład poświęcony zastosowaniu zasilaczy UPS w obiektach służby zdrowia, który wygłosił redaktor naczelny „elektro.info” Julian Wiatr. Omówił w nim zwiększone zagrożenie porażenia prądem elektrycznym, jakim podlegają pacjenci oraz podział na kategorie pomieszczeń medycznych pod względem zagrożeń porażeniowych. Uczestnicy konferencji poznali metodykę zasilania obiektów służby zdrowia, które wymagają zwiększonej pewności zasilania. Została omówiona także metodyka konstruowania niezawodnych układów zasilania oraz wykorzystania zasilaczy UPS do zasilania bloku operacyjnego oraz OIOM-u.

Przedstawiono zagrożenia stwarzane przez baterie akumulatorów stanowiące magazyn energii zasilacza UPS oraz zasady ich neutralizacji. Podczas wykładu została omówiono sposoby doboru zespołu prądotwórczego stanowiącego awaryjne źródło zasilania obiektów budowlanych ze szczególnym uwzględnieniem tandemu zespół prądotwórczy-zasilacz UPS. Podczas omawiania tej tematyki zostały wyjaśnione zasady projektowania ochrony przeciwporażeniowej w instalacjach zasilanych z tych źródeł. Wykład zakończyła prezentacja przykładowego projektu zasilania bloku operacyjnego w szpitalu z wykorzystaniem zasilacza UPS. Następnie Mariusz Garbacz z firmy MIWI URMET Sp. z o.o. omówił zastosowanie kamer wizyjnych. Artur Block z Zakładów Kablowych Bitner Sp. z o.o. przybliżył zagadnienia związane z kompatybilnością elektromagnetyczną w aspekcie zastosowań kabli i przewodów w układach monitoringu oraz sterowania.

Warto przeczytać: Konferencja Okrągłego Stołu (KOS 2018)

Obrady zakończyła prezentacja funkcjonalności osprzętu instalacyjnego wykorzystywanego w sieciach komputerowych do budowy punktów elektryczno-logicznych (PEL) oferowana przez firmę KONTAKT SIMON S.A., wygłoszona przez Marcina Oleszczuka. Uczestnicy w ramach patronatu medialnego czasopisma „elektro.info” otrzymali od naszej redakcji pakiet materiałów szkoleniowych na płycie CD oraz bieżący numer. Obrady zakończyło wystąpienie zastępcy dyrektora ds. handlu i marketingu Zakładów Kablowych Bitner Sp. z o. o. Grzegorza Gałka, który w imieniu organizatorów podziękował prelegentom oraz uczestnikom konferencji i zaprosił na wspólny obiad w restauracji hotelowej, a także nakolejną edycję konferencji z cyklu „Innowacyjne Rozwiązania dla Budownictwa”, która zostanie zorganizowana na wiosnę 2019 roku.

[konferencja, Innowacyjne rozwiązania dla budownictwa, budownictwo, kable i przewody, sieci strukturalne, oprawy oświetleniowe, oświetlenie, LED, przewody szynowe, zasilacze UPS, porażenia prądem elektrycznym]

Aktualność pochodzi z: miesięcznika elektro.info 10/2018

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Weź udział w konkursie, zdobywaj wiedzę i atrakcyjne nagrody! »

Kable i przewody - pobierz bezpłatny Ebook »

Konkurs dla elektryków Ebook
Jesteś specjalistą z branży elektrycznej lub teletechnicznej?
Weź udział w pierszej edycji Ligi Specjalistów i poczuj emocje związane z rywalizacją w konkursie! Zaglądaj na stronę ligaspecjalistow.pl i odpowiadaj na pytania ze swojej branży.  
zobacz konkurs »
Przedstawiamy nowy poradnik „Kable i przewody”! Znajdziecie w nim m.in. metody ochrony kabli przed pożarem, jak prowadzić i oznaczać trasy kablowe (...) czytam dalej »


Akumulatory do każdego typu pojazdu »

Rozwój odnawialnych źródeł energii w Polsce »

Akumulatory do każdego typu pojazdu Magazyny energi w polsce
Niezależnie od tego czy jeździsz samochodem osobowym, SUV-em, terenówką czy autem dostawczym, znajdziesz(...) czytam dalej » Aparatura łączeniową i sterownicza dla automatyki przemysłowej, techniki medycznej oraz automatyki budynków(...) czytam dalej »

Jak zdalnie monitorować pracę silnika?

UPS zasilacze Jak przekształcić silni elektryczny w inteligentne, połączone bezprzewodowo urządzenia. Czujnik montowany jest na kadłubie silnika indukcyjnego niskiego napięcia bez potrzeby okablowania czy wprowadzania zmian mechanicznych (...) czytam dalej »


Switche niezarządzalne - które wybrać?

Systemy fotowoltaiczne. Jak zwiększyć efektywność energetyczną?

Switche niezarządzalne Rola miedzi w energetyce słonecznej
Switche niezarządzalne są to urządzenia, które mają za zadanie przekazywanie danych między urządzeniami w wymagającym środowisku przemysłowym. Ich zadaniem jest zapewnienie przede wszystkim stabilnej, jak również wydajnej komunikacji.(...) czytam dalej » Sektor energii słonecznej umacnia się coraz bardziej. Według Solar Power Europe, w roku 2017 została zainstalowana globalnie większa moc energii fotowoltaicznej niż (...) czytam dalej »

Stacje ładowania elektryków przed własnym domem »

Co się stało z tymi kablami?

miejska stacja ładowania Co sie stało z kablami
Samochody elektryczne stają się coraz bardziej popularne. Jednak ich żywot jest uzależniony od stacji ładowania. Stacja ładowania to urządzenie elektryczne, które(...) czytam dalej » Wszelkie błędy popełnione na etapie projektowania, wykonawstwa i eksploatacji nawarstwiają się latami, stopniowo pro­wadząc do wydłużenia czasu poświęcanego na administrację systemu, zmniejszając pewność jego działania i tym samym (...) czytam dalej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
12/2018

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 12/2018
W miesięczniku m.in.:
  • - Aspekty techniczne i ekonomiczne kompensacji mocy biernej w obiektach użyteczności publicznej
  • - Optymalizacja elektroenergetycznych sieci SN
Zobacz szczegóły

Do końca stycznia trwa konkurs na zakup autobusów elektrycznych

Do końca stycznia trwa nabór wniosków w konkursie dla miast na rozwój transportu publicznego. Do rozdysponowania jest 300 mln zł z Programu Infrastruktura i Środowisko. Za te pieniądze...

Torba i walizka na narzędzia Knipex 1

Każdy posiadacz dużej liczby narzędzi zdaje sobie z tego sprawę, że utrzymanie ich w porządku ułatwia i przyspiesza pracę. Dlatego torby czy też walizki na narzędzia są świetnym...
Przetestuj nową złączkę WAGO TOPJOB® S z dźwignią

Przetestuj nową złączkę WAGO TOPJOB® S z dźwignią

Unosisz dźwignię, wsuwasz przewód, opuszczasz dźwignię i gotowe. Podobnego rozwiązania jeszcze nigdy nie zastosowano w złączkach listwowych.
ZPAS ZPAS
ZPAS z siedzibą w Przygórzu to lider produkcji szaf i obudów teleinformatycznych, energetycznych i automatyki oraz kompleksowych rozwiązań...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl