Pełny numer elektro.info 7-8/2017 tylko dla Ciebie [PDF]

wystarczy założyć konto w portalu elektro.info.pl

Wyprawa #NoTraceExpedition zakończona w 100 proc.

 Redakcja  |  17.10.2018
Marek Kamiński jako pierwszy podróżnik przejechał z Polski do Japonii i z powrotem samochodem elektrycznym
Marek Kamiński jako pierwszy podróżnik przejechał z Polski do Japonii i z powrotem samochodem elektrycznym
Fot. newsroom.nissan-europe.com

Podróżnik Marek Kamiński dokonał, wydawać by się mogło czegoś niemożliwego. Przejechał blisko 30 tys. kilometrów z Polski do Japonii i z powrotem za kierownicą samochodu elektrycznego marki Nissan LEAF.

Pierwszy etap wyprawy biegł z Polski do Japonii przez Litwę, Łotwę, Estonię, Rosję, Mongolię, Chiny i Koreę Południową. Jednak po przejechaniu ponad 15 000 kilometrów m.in. przez Syberię oraz pustynię Gobi podróżnik zdecydował o przedłużeniu swojej ekspedycji. Jej druga część prowadziła z Japonii przez terytorium Rosji oraz Łotwy i Litwy aż do Warszawy. Po drodze Marek Kamiński musiał mierzyć się zarówno z blisko 40-stopniowymi upałami, jak i burzą śnieżną, która w pewnym momencie zmusiła go do postoju.

Dowiedz się więcej: Marek Kamiński ukończył #NoTraceExpedition

- „Motywem mojej wyprawy było hasło – troska o lepszy świat wymaga odwagi. Szykując się do podróży poszukiwałem partnerów, którzy tak jak ja nie będą bali się ruszyć w nieznane i zademonstrować, że ograniczenia istnieją głównie w naszych umysłach. Cieszę się, że jednym z nich został Nissan, który podjął niełatwe wyzwanie, bo przecież nikt wcześniej nie próbował przejechać samochodem elektrycznym z Polski do Japonii. Muszę przyznać, że podczas podróży bardzo się zżyłem z moim LEAF-em, który służył mi tak dobrze, że postanowiłem zmienić początkowe plany i wrócić na kołach do Warszawy. Mam nadzieję, że moja wyprawa zademonstrowała, że już dzisiaj można podróżować w sposób odpowiedzialny” – powiedział Marek Kamiński.

Czterokołowym partnerem podróżnika był Nissan LEAF drugiej generacji. W czasie ekspedycji Marek Kamiński pokonywał w pełni załadowanym samochodem średnio około 250 kilometrów na jednym ładowaniu. Najdłuższy pokonany na pojedynczym ładowaniu dystans wyniósł 302 kilometry, a w trakcie jednej doby podróżnik przejechał niemal 800 kilometrów. Podczas wyprawy pojazd musiał mierzyć się zarówno z mrozami Syberii, upałami pustyni Gobi, jak i wysoką wilgotnością krajów azjatyckich udowadniając, że samochody elektryczne z powodzeniem mogą być użytkowane w praktycznie każdych warunkach.

- „Wyprawa #NoTraceExpedition pokazała nowe oblicze podróżowania, w którym nawet dotarcie na miejsce docelowe może być zrealizowane w sposób neutralny dla środowiska naturalnego. Udowodniła też, że elektromobilność to teraźniejszość, a nie mglista przyszłość. Samochody elektryczne, takie jak Nissan LEAF – lider tego segmentu w Polsce – bez problemów mogą być użytkowane na co dzień. Dodatkowo kierowcy zyskują możliwość cichej i pozbawionej wibracji silnika jazdy niezwykle dynamicznym samochodem, a mieszkańcy miast – czystsze i ciche otoczenie. Najlepszym przykładem który ilustruje jak przyjemnie jeździ się elektrykiem, jest Marek Kamiński, który mimo pokonania 15 000 kilometrów postanowił dołożyć drugie tyle i wrócić do Polski samochodem” – podsumowuje Dorota Pajączkowska, PR Manager marki Nissan w Polsce. 

Przeczytaj również: Renault EZ-PRO - elektryczny pojazd-robot 

Na potrzeby wyprawy podróżnik zmienił Nissana LEAF w zeroemisyjny „dom na kółkach”, w którym dzięki szeregowi pomysłowych rozwiązań mógł komfortowo nocować lub przygotowywać podstawowe posiłki. Dodatkowo w ramach ekspedycji Marek Kamiński wykorzystywał m.in. pomagające oczyszczać wodę filtry lub ekologiczny sprzęt do eksploracji, dzięki czemu był w stanie zrealizować swoją wyprawę w duchu No Trace.

Źródło: newsroom.nissan-europe.com

[samochód elektryczny, nissann leaf, notraceexpedition, nissan,pojazd elektryczny, napęd elektryczny, wyprawa notraceexpedition,  elektromobilność, napęd elektryczny, stacje ładowania pojazdów elektrycznych]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Kompleksowe inspekcje termowizyjne - gdzie szukać pomocy? »

Termowizja inspekcja

Przez ostatnie stulecie zbudowano wiele urządzeń pomiarowych w zakresie podczerwieni, ale największe możliwości i popularność zyskały rozwiązania... czytam dalej »

 


Jaki silnik elektryczny wybrać? »

silnik elektryczny

W działaniu wielu maszyn i urządzeń technicznych wymagany jest ruch postępowy lub postępowo-zwrotny. Zazwyczaj ruch ten wytwarzają (...) czytam więcej »

 


Łączniki elektroinstalacyjne - rodzaje i sposób działania?

Oświetlenie zewnętrzne LED - dobór i zastosowanie»

Ranki łączniki gniazdka oswietlenie zewnętrzen LED
W każdej standardowej instalacji elektrycznej w budynku występują gniazda wtyczkowe oraz łączniki. Ich budowa oraz sposób zamocowania zależą od miejsca zainstalowania oraz metody wykonania (...) czytam więcej » Wymiana opraw oświetlenia zewnętrznego ze źródłami LED przynosi przede wszystkim poprawę efektywności energetycznej oświetlenia ulicznego. Oświetlenie LED posiada również (...) czytam dalej »

 


Przyrządy kontrolne i pomiarowe - zobacz niezawodne rozwiązania»

narzedzia pomiarowe dla elektryka Miernik napięcia, ciągłości i kolejności faz są zaprojekotwane do testowania napięcia, fazy, polaryzacji, kolejności faz i półprzewodników. Cyfrowy multimetr oraz cyfrowy miernik cęgowy oferują idealne rozwiązania dla wszystkich wymagań i możliwych zastosowań. Mierniki wykorzystują standardowe (...) czytam dalej »


Zobacz jakie oprawy zaprezentowano na Energetab 2019  »

Wiele nowych produktów od najlepszych w branży marek »

Samochody elektryczne i  mobilne stacje elektronika
Oświetlenie awaryjne ma zapewnić bezpieczne opuszczenie zajmowanych przestrzeni podczas awarii zasilania opraw oświetlenia podstawowego. Niejednokrotnie zanik oświetlenia podstawowego nie jest spowodowany zwykłą awarią zasilania czy wyłączeniem(...) czytam więcej » Poznaj pierwszy w branży przewodnik elektroniczny po złączach. Internetowe narzędzie referencyjne ułatwiające dobór złączy. (...) chcę zobaczyć »

 


Odpowiednie oświetlenie - prawidłowy dobór oświetlenia w projekcie »

projekt oświetlenia Są takie miejsca w domu, o których nie myśli się w pierwszej kolejności. Zostawia się je na później, dopiero wtedy, gdy zadba się o ważniejsze pomieszczenia. Tak jest często (...) czytam dalej »

 


Jak zapewnić bezprzerwowe zasilanie gwarantowane? »

Kolektor słoneczny – urządzenie do konwersji energii promieniowania słonecznego na ciepło »

zasilanie gwarantowane panele słoneczne
Co rusz znaczenie tego problemu uświadamiają nam przechodzące nad naszym krajem orkany i wichury oraz widmo blackoutu, wynikające z pojawiającego się latem ogromnego zapotrzebowania na ... czytam więcej » Udział energii słonecznej w Polsce jest bardzo niski i według urzędu statystycznego, pozyskanie energii z promieniowania słonecznego w porównaniu do innych źródeł odnawialnych w 2017 roku wyniósł niecałe 1%.... czytam dalej »

Szafy energetyczne, sterowniczne, rozdzielcze - dlaczego nie wiesz co wybrać? »

szafy rozdzielcze i sterownicze Zgrupowanie urządzeń elektroenergetycznych wraz z szynami zbiorczymi, połączeniami elektrycznymi, elementami izolacyjnymi i osłonami, służący do rozdziału energii elektrycznej i łączenia oraz ... czytam dalej »


Bezprzewodowa automatyka domowa - i możesz sterować wszystkim w domu »

Intuicyjne oprogramowanie do projektowania listew ze złączkami !

Automatyka domowa - sterowaniem ze smatfona Projektowanie listew - oprogramowanie
Nowoczesny smartdom powinien być gotów na każde życzenie. Dlatego rozwiązania bezprzewodowej automatyki domowej dają Ci zdalną kontrolę nad funkcjami Twojego domu - oświetleniem, roletami, ogrzewaniem ... czytam więcej » Intuicyjne oprogramowanie do projektowania listew ze złączkami oraz profesjonalnego opisywania oznaczników do złączek szynowych, przewodów, kabli, urządzeń i instalacji. Oprogramowanie dostępne jest bezpłatnie na stronie www ... chcę poznać »

Małe, średnie i duże systemy sterowania »

Sterowniki plc Jeszcze kilka lat temu sterowniki PLC „tylko” wspierały pracowników przy wykonywaniu monotonnych zadań i zwiększaniu szybkości produkcji. Aktualnie każda produkcja ... czytam dalej »


Złącza silnoprądowe - czy silikon sobie poradzi?

Złącza silnopradowe Czy możemy zastosować elastyczne przewody silikonowe i czy są one odporne na uszkodzenie i wysokie temperatury? Przykładowo dla przekroju kabla 240 mm2 ... chcę obejrzeć »


Może Cię to zainteresuje ▼

Wyświetlacz cyfrowy - jaki wybrać?

Technologie robotyczne zgodne z koncepcją Industry 4.0 » »

wyświetlacze cyfrowe robotyka i automatyka
Współpracujący z dowolnym nadajnikiem sygnału w standardzie 4-20 mA. Urządzenia nie wymagające dodatkowego zasilania. Do obszaru zastosowań ... czytam więcej » Nowoczesne urządzenia mechaniczne nic nie znaczyłyby bez ukrytej w nich elektroniki, dizęki której ... czytam dalej »


Odczyty cyfrowe - przyrządy przeznaczone do wyświetlania położenia »

czytniki cyfrowe Współpracują z przetwornikami przemieszczeń liniowych (liniały) i kątowych (enkodery). Wykonywane są w różnych wersjach dostosowanych do (...) czytam dalej »


1-fazowe liczniki energii elektrycznej - widziałeś to?!

Inteligentny system dystrybucji mocy »

Liczniki energii jakie wybrać moc
Wymagania stawiane licznikom energii elektrycznej zawarte są w normach oraz przepisach (...) czytam dalej » Uniwersalne zastosowanie, w pojedynczych szafach sterowniczych, jak też w kompletnych systemach... czytam dalej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
10/2019

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 10/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Projekt zasilania pompowni pożarowej
  • - Przekładniki niekonwencjonalne wykorzystywane w automatyce elektroenergetycznej
Zobacz szczegóły
COMEX S.A. COMEX S.A.
O firmie COMEX S.A. od początku swojej działalności, tj. od 1987 zajmuje się kompleksową obsługą klientów w zakresie zasilania...

Ciekawe strony

Elektryk na Fixly.pl

EPS System - agregaty prądotwórcze

Producent oświetlenia

Ciekawa Architektura

Instalacje

Literatura fachowa

Rekuperacja

Termomodernizacja

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl