Pełny numer elektro.info 7-8/2017 tylko dla Ciebie [PDF]

wystarczy założyć konto w portalu elektro.info.pl

Zobacz rozwiązania firmy Hager na targach Energetab

 Redakcja  |  05.09.2018
Fot. Hager

Od 25 lat firma Hager pielęgnuje dobre kontakty na polskim rynku elektroenergetycznym. Zaufanie klientów firma zdobyła głównie dzięki innowacyjnym rozwiązaniom i niezawodnym produktom. Obecnie Hager posiada 23 zakłady produkcyjne w 10 krajach świata, a komponenty firmy dostępne są w 120 państwach. Hager swój sukces buduje na dialogu z klientem. Słuchając i dyskutując, odpowiada na potrzeby współczesnego rynku. Najnowsze rozwiązania firmy można zobaczyć już na kolejnej edycji Międzynarodowych targach ENERGETAB w Bielsku- Białej.

Nowoczesny rozdział energii – volta.hybrid

Rozdzielnica volta.hybrid jest pierwszą rozdzielnicą, która łączy w sobie funkcje występujące dotychczas w dwóch oddzielnych obudowach. Teraz rozdział energii i teletechnika są dostępne w jednej obudowie z metalowymi drzwiami. Nowa rozdzielnica została opracowana w oparciu o znaną już, jedyną na rynku, voltę 5-rzędową (60-modułową). Dostępne warianty umożliwiają zabudowę układów rozdziału w jednym, dwóch lub trzech rzędach – każdy po dwanaście modułów. Pozostałą przestrzeń wypełniają płyty do montażu urządzeń teletechnicznych. W ten sposób rozdzielnice o największej objętości modułowej mają najmniejszą przestrzeń VDI.

Niezawodna ochrona – AFDD

HagerNowatorskie urządzenia AFDD, które pozwalają na wczesne wykrycie zjawiska iskrzeń łukowych i uniknięcie pożaru. Urządzenia AFDD znajdują zastosowanie, przede wszystkim, w obwodach odbiorczych w budynkach o konstrukcji drewnianej, przedszkolach i domach opieki. Detektory wyposażono w podwójne zaciski QuickConnect. Dedykowane są do instalacji o znamionowej zwarciowej zdolności łączeniowej 6000 A i charakterystyce wyzwalania członu nadprądowego B lub C. Stosowanie urządzeń wykrywających iskrzenia łukowe w instalacji elektrycznej znacznie podnosi poziom bezpieczeństwa użytkowników.

Narzędzia dla profesjonalistów – CADprofi hager

CADprofi hager to baza produktów, która znacznie ułatwia i przyspiesza projektowanie osobom pracującym w środowisku CAD. Zawiera zestawienie rysunków rozdzielnic, urządzeń zabezpieczających, automatyki budynku, osprzętu elektroinstalacyjnego, systemów prowadzenia przewodów oraz systemów rozdziału energii univers i unimes. Nowością jest wprowadzenie do bazy podłogowego systemu prowadzenia przewodów. Dzięki temu możliwe jest stworzenie, na podkładach budowlanych, dokładnego planu rozmieszczenia puszek podłogowych i połączenia ich odpowiednimi kanałami. Dodatkowo możemy otrzymać pełne zestawienie zastosowanych materiałów.

Międzynarodowe rozwiązania - BIMobject®

Międzynarodowa platforma planowania BIMobject® oferuje projektantom i architektom ustandaryzowane cyfrowe modele produktów wielu różnych producentów, z których mogą korzystać w swoich systemach planowania. Dzięki temu budynek może przybrać zdefiniowany kształt jeszcze przed rozpoczęciem prac budowlanych. Błędy w planowaniu można szybko rozpoznać i poprawić, jednocześnie upewniając się, że projekt jest terminowy i budżetowy. Firma Hager udostępnia bazę systemów prowadzenia kabli i przewodów jako cyfrowe obiekty BIM - dzięki czemu można planować na bardziej solidnym gruncie.

Katalog dla mobilnych – aplikacja e-katalog

HagerE-katalog to aplikacja dla osób, które na co dzień potrzebują szybkiego dostępu do produktów Hager. Zawiera wszystkie informacje techniczne, opisy oraz ceny produktów. Daje możliwość tworzenia projektów – kompletnych zestawień produktów oraz pobrania dokumentacji w formacie pdf. Aplikacja to też informacje o nowych produktach i rozwiązaniach Hager.

Więcej na hager.pl.

Zapraszamy do odwiedzania stoiska firmy Hager na targach Energetab w Bielsku – Białej w dniach 11-12 września w godzinach 9:00 – 17:00, 13 września w godzinach 9:00 – 15:00 - Pawilon S, stoisko 4

Hager Hager Polo Sp. z o.o.
43-100 Tychy
ul. Fabryczna 10
tel. 32 32 40 100
faks 32 32 40 150
office@hager.pl
www.hager.pl

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Szybkie stacje ładowania samochodów elektrycznych - gdzie ich szukać? »

Stacje ładowania

Samochody elektryczne stają się coraz bardziej popularne. Jednak ich żywot jest uzależniony od stacji ładowania. Stacja ładowania to urządzenie elektryczne, które służy do ładowania akumulatorów lub baterii zasilających pojazdy elektryczne. Nowoczesna technologia sprawia, że dzięki stacjom ładowania można ładować? czytam dalej »

 


Kompleksowe inspekcje termowizyjne - gdzie szukać pomocy? »

Termowizja inspekcja

Przez ostatnie stulecie zbudowano wiele urządzeń pomiarowych w zakresie podczerwieni, ale największe możliwości i popularność zyskały rozwiązania... czytam dalej »

 


Jaki silnik elektryczny wybrać? »

silnik elektryczny

W działaniu wielu maszyn i urządzeń technicznych wymagany jest ruch postępowy lub postępowo-zwrotny. Zazwyczaj ruch ten wytwarzają (...) czytam więcej »

 


Łączniki elektroinstalacyjne - rodzaje i sposób działania »?

Słupy oswietlenia zewnętrznego - na co zwrócić uwagę przy wyborze? »

Ranki łączniki gniazdka Szynoprzewody - małe i średnie instalacje
W każdej standardowej instalacji elektrycznej w budynku występują gniazda wtyczkowe oraz łączniki. Ich budowa oraz sposób zamocowania zależą od miejsca zainstalowania oraz metody wykonania (...) czytam więcej » Wymiana opraw oświetlenia ulicznego ze źródłami LED przynosi przede wszystkim poprawę efektywności energetycznej oświetlenia ulicznego. Oświetlenie LED posiada również (...) czytam dalej »

 


Przyrządy kontrolne i pomiarowe - zobacz niezawodne rozwiązania»

narzedzia pomiarowe dla elektryka Miernik napięcia, ciągłości i kolejności faz są zaprojekotwane do testowania napięcia, fazy, polaryzacji, kolejności faz i półprzewodników. Cyfrowy multimetr oraz cyfrowy miernik cęgowy oferują idealne rozwiązania dla wszystkich wymagań i możliwych zastosowań. Mierniki wykorzystują standardowe (...) czytam dalej »


Mobilna stacja ładowania samochodów - zobacz jak działa! »

Wiele nowych produktów od najlepszych w branży marek »

Samochody elektryczne i  mobilne stacje elektronika
Urządzenia mobilne mające moc do 100 kW. Charakteryzują się niewielkimi rozmiarami, dzięki czemu są wygodne w użytkowaniu. Ładowanie odbywa się poprzez CCS Type 2 lub CHAdeMO. Ładowarka posiada interface komunikacyjny oraz (...) czytam więcej » Poznaj pierwszy w branży przewodnik elektroniczny po złączach. Internetowe narzędzie referencyjne ułatwiające dobór złączy. (...) chcę zobaczyć »

 


Odpowiednie oświetlenie - prawidłowy dobór oświetlenia w projekcie »

projekt oświetlenia Są takie miejsca w domu, o których nie myśli się w pierwszej kolejności. Zostawia się je na później, dopiero wtedy, gdy zadba się o ważniejsze pomieszczenia. Tak jest często (...) czytam dalej »

 


Dobór ograniczników przepięć typu 1 »

Energetyka wiatrowa w Polsce wady i zalety?

ograniczniki konwersja energii elektryczne
Kombinowane ograniczniki przepięć jako urządzenia do ograniczania przepięć mają za zadanie zmniejszenie do bezpiecznych poziomów napięcia w instalacji elektrycznej oraz na wejściu zasilanych urządzeń: podczas operacji łączeniowych ń (...) czytam więcej » Udział odnawialnych źródeł energii w Polsce stanowi około 14% całkowitej produkcji energii elektrycznej, z czego energetyka wiatrowa stanowi obecnie ponad... czytam dalej »

Szafy energetyczne, sterowniczne, rozdzielcze - dlaczego nie wiesz co wybrać? »

szafy rozdzielcze i sterownicze Zgrupowanie urządzeń elektroenergetycznych wraz z szynami zbiorczymi, połączeniami elektrycznymi, elementami izolacyjnymi i osłonami, służący do rozdziału energii elektrycznej i łączenia oraz ... czytam dalej »


Bezprzewodowa automatyka domowa - i możesz sterować wszystkim w domu »

Intuicyjne oprogramowanie do projektowania listew ze złączkami !

Automatyka domowa - sterowaniem ze smatfona Projektowanie listew - oprogramowanie
Nowoczesny smartdom powinien być gotów na każde życzenie. Dlatego rozwiązania bezprzewodowej automatyki domowej dają Ci zdalną kontrolę nad funkcjami Twojego domu - oświetleniem, roletami, ogrzewaniem ... czytam więcej » Intuicyjne oprogramowanie do projektowania listew ze złączkami oraz profesjonalnego opisywania oznaczników do złączek szynowych, przewodów, kabli, urządzeń i instalacji. Oprogramowanie dostępne jest bezpłatnie na stronie www ... chcę poznać »

Jaką zastosować ochronę urządzeń elektrycznych i elektronicznych przed przepięciami »

ochrona przed przepięciami Każdy ogranicznik przepięć ma pewną określoną zdolność do przenoszenia przez siebie pewnej energii udaru. Jeśli po zadziałaniu ... czytam dalej »


Złącza silnoprądowe - czy silikon sobie poradzi?

Złącza silnopradowe Czy możemy zastosować elastyczne przewody silikonowe i czy są one odporne na uszkodzenie i wysokie temperatury? Przykładowo dla przekroju kabla 240 mm2 ... chcę obejrzeć »


Może Cię to zainteresuje ▼

Wyświetlacz cyfrowy - jaki wybrać?

Pobierz darmowy ebook i usprawnij instalacje przewodów »

wyświetlacze cyfrowe kable i przewody - przewodnik
Współpracujący z dowolnym nadajnikiem sygnału w standardzie 4-20 mA. Urządzenia nie wymagające dodatkowego zasilania. Do obszaru zastosowań ... czytam więcej » Poznaj najskuteczniejsze sposoby oznaczania kabli i komponentów wykorzystywanych w branżach elektrycznych i telekomunikacyjnych... czytam dalej »


Odczyty cyfrowe - przyrządy przeznaczone do wyświetlania położenia »

czytniki cyfrowe Współpracują z przetwornikami przemieszczeń liniowych (liniały) i kątowych (enkodery). Wykonywane są w różnych wersjach dostosowanych do (...) czytam dalej »


1-fazowe liczniki energii elektrycznej - widziałeś to?!

Inteligentny system dystrybucji mocy »

Liczniki energii jakie wybrać szafy sterownicze
Wymagania stawiane licznikom energii elektrycznej zawarte są w normach oraz przepisach (...) czytam dalej » Uniwersalne zastosowanie, w pojedynczych szafach sterowniczych, jak też w kompletnych systemach... czytam dalej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
10/2019

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 10/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Projekt zasilania pompowni pożarowej
  • - Przekładniki niekonwencjonalne wykorzystywane w automatyce elektroenergetycznej
Zobacz szczegóły
COMEX S.A. COMEX S.A.
O firmie COMEX S.A. od początku swojej działalności, tj. od 1987 zajmuje się kompleksową obsługą klientów w zakresie zasilania...

Ciekawe strony

Elektryk na Fixly.pl

EPS System - agregaty prądotwórcze

Producent oświetlenia

Ciekawa Architektura

Instalacje

Literatura fachowa

Rekuperacja

Termomodernizacja

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl