Pełny numer elektro.info 7-8/2017 tylko dla Ciebie [PDF]

wystarczy założyć konto w portalu elektro.info.pl

Co nowego na targach ENERGETAB 2018?

 Redakcja  |  20.09.2018
31. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie
31. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie
Fot. mat. pras.

ENERGETAB to największe w Polsce targi nowoczesnych urządzeń, aparatury i technologii dla przemysłu energetycznego organizowane już od wielu lat przez ZIAD Bielsko-Biała SA. Energetab to jedno z najważniejszych spotkań czołowych przedstawicieli sektora elektroenergetycznego. Co nowego słychać u firm, które pojawiły się na targach?

Ryszard Kramarz – Dyrektor Generalny IMEFY POLSKA Sp. z o.o.

Ryszard KramarzOd kilku lat obserwujemy duże zainteresowanie odnawialnymi źródłami energii i wytwarzaniem energii elektrycznej z tych źródeł. Dotyczy to w szczególności transformatorów podwyższających napięcie, które pozwalają na przesył energii elektrycznej na znaczne odległości z minimalnymi stratami. W swojej ofercie mamy transformatory przeznaczone do farm fotowoltaicznych specjalnej serii OITF. Z tej serii tylko w tym roku sprzedaliśmy ponad 100 sztuk transformatorów olejowych o mocy 1000 kVA na trzyduże inwestycje farm fotowoltaicznych. Transformatory te mają niski poziom THD oraz są wyposażone w ekrany elektrostatyczne. Jako producent możemy także zaoferować rozwiązania dostosowane do indywidualnych wymagań klienta.

Krzysztof Pałgan – wiceprezes zarządu Relpol S.A. (na zdjęciu z prezydentem miasta Bielsko-Biała Jackiem Krywultem)

Krzysztof PałganFirma Relpol S.A. istnieje od 60 lat i została założona przez młodego dyrektora, który wówczas miał 25 lat. Przez te lata przechodziła różne etapy rozwoju. Podkreślić należy, że obecnie firma jest w dobrej kondycji, z polskim kapitałem i oferuje przekaźniki elektromagnetyczne, które są znane w Polsce i praktycznie w całej Europie. Blisko 70% produkcji jest eksportowana w większości do Europy Zachodniej. 30% dla rynku krajowego też jest dobrym wynikiem i pozwala nam być liderem. Dzięki temu możemy inwestować w rozwój i park maszynowy oraz nowe rozwiązania w zakresie zabezpieczeń sieci SN we współpracy ze specjalistami z Politechniki Poznańskiej. W tym roku zgłosiliśmy CZIP®-PRO – sterownik polowy nowej generacji do Konkursu Targowego.

 

Robert SiroicRobert Siroic – Sales Engineer Delta EMEADelta Energy Systems (Poland) Ltd.

W tym roku na ENERGETABIE prezentujemywiele nowości – m.in. zasilacze UPS mogącepracować w konfiguracji faz 3/1, 3/3 o mocy od10 do 20 kVA mieszczące się w szafach 19” i wysokościtylko 2U, które współpracują z bateriami Li-Ion. Możemy równieżpochwalić się zasilaczem UPS 200 kVA, składającym się z modułów, choćnie do końca można go zakwalifikować jako modułowy.

dr hab. inż. Andrzej Nowakowski – zastępca dyrektora ds. badawczo-rozwojowych Instytutu Tele- i Radiotechnicznego

Andrzej NowakowskiITR w tym roku przedstawia dwa nowe produkty, które wychodzą naprzeciw potrzebom przemysłu 4.0 i internetu rzeczy. Jednym z przykładów jest portalWieniawa.com, zawierający zbiór zintegrowanych rozwiązań do nowoczesnego i skutecznego zarządzania technologicznymi procesami biznesowymi dla przemysłu dotyczącymi energii i środowiska. Portal skupia profesjonalne narzędzia zdalnego monitoringu i sterowania systemami z różnych dziedzin: technologii produkcji i biznesu, bezpiecznej komunikacji, oprogramowania diagnostycznego oraz aplikacji zarządzania tożsamością i dostępem użytkowników.

 

Janusz Szajta – prezes zarządu Wytwórnia Sprzętu Elektroenergetycznego AKTYWIZACJA

Janusz SzajtaOd lat zdarzają się wypadki przy napowietrznych liniach elektroenergetycznych, szczególnie SN, które ze względu na niskie zawieszenie mogą być niezauważone przez operatorów maszyn rolniczych i innych pojazdów wyposażonych w długie elementy lub wysięgniki. Z tego względu nasza firma, świętująca w tym roku 60-lecie, opracowała specjalne zawieszki odblaskowe ostrzegające przed zbliżaniem się do linii. Oferowane zawieszki mogą być zapinane na linii z ziemi za pomocą drążka teleskopowego. Mogą być w wersji obracającej się na wietrze oraz w wersji wiszącej z odblaskami. Na zachodzie takie rozwiązania są powszechnie stosowane i w Polsce też powinny się przyjąć.

[ENERGETAB 2018, 31. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie, targi, Targi w Bielsko-Białej, energia elektryczna, branża energetyczna, energetyka]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Weź udział w konkursie, zdobywaj wiedzę i atrakcyjne nagrody! »

Liga specjalistów - konkurs

Jesteś profesjonalistą z branży elektrycznej lub teletechnicznej?
Jesteś uczniem lub studentem kierunku technicznego?
czytam dalej »

 


Kompleksowe inspekcje termowizyjne - gdzie szukać pomocy? »

Termowizja inspekcja

Przez ostatnie stulecie zbudowano wiele urządzeń pomiarowych w zakresie podczerwieni, ale największe możliwości i popularność zyskały rozwiązania... czytam dalej »

 


Jaki silnik elektryczny wybrać? »

silnik elektryczny

W działaniu wielu maszyn i urządzeń technicznych wymagany jest ruch postępowy lub postępowo-zwrotny. Zazwyczaj ruch ten wytwarzają (...) czytam więcej »

 


Łączniki elektroinstalacyjne - rodzaje i sposób działania »?

Słupy oswietlenia zewnętrznego - na co zwrócić uwagę przy wyborze? »

Ranki łączniki gniazdka Szynoprzewody - małe i średnie instalacje
W każdej standardowej instalacji elektrycznej w budynku występują gniazda wtyczkowe oraz łączniki. Ich budowa oraz sposób zamocowania zależą od miejsca zainstalowania oraz metody wykonania (...) czytam więcej » Wymiana opraw oświetlenia ulicznego ze źródłami LED przynosi przede wszystkim poprawę efektywności energetycznej oświetlenia ulicznego. Oświetlenie LED posiada również (...) czytam dalej »

 


Przyrządy kontrolne i pomiarowe - zobacz niezawodne rozwiązania»

narzedzia pomiarowe dla elektryka Miernik napięcia, ciągłości i kolejności faz są zaprojekotwane do testowania napięcia, fazy, polaryzacji, kolejności faz i półprzewodników. Cyfrowy multimetr oraz cyfrowy miernik cęgowy oferują idealne rozwiązania dla wszystkich wymagań i możliwych zastosowań. Mierniki wykorzystują standardowe (...) czytam dalej »


Automatyka przemysłowa i sterowanie - na jakie produkty zwrócić uwagę »

Wiele nowych produktów od najlepszych w branży marek »

automatyka przemysłowa elektronika
Jak sztuczna inteligencja wspomoże pracę elektrowni i fabryk? Aż 63 proc. respondentów twierdzi, że sztuczna inteligencja pomoże zwalczyć (...) czytam więcej » Poznaj pierwszy w branży przewodnik elektroniczny po złączach. Internetowe narzędzie referencyjne ułatwiające dobór złączy. (...) chcę zobaczyć »

 


Odpowiednie oświetlenie - prawidłowy dobór oświetlenia w projekcie »

projekt oświetlenia Są takie miejsca w domu, o których nie myśli się w pierwszej kolejności. Zostawia się je na później, dopiero wtedy, gdy zadba się o ważniejsze pomieszczenia. Tak jest często (...) czytam dalej »

 


Dobór ograniczników przepięć typu 1 »

Energetyka wiatrowa w Polsce wady i zalety?

ograniczniki konwersja energii elektryczne
Kombinowane ograniczniki przepięć jako urządzenia do ograniczania przepięć mają za zadanie zmniejszenie do bezpiecznych poziomów napięcia w instalacji elektrycznej oraz na wejściu zasilanych urządzeń: podczas operacji łączeniowych ń (...) czytam więcej » Udział odnawialnych źródeł energii w Polsce stanowi około 14% całkowitej produkcji energii elektrycznej, z czego energetyka wiatrowa stanowi obecnie ponad... czytam dalej »

Szafy energetyczne, sterowniczne, rozdzielcze - dlaczego nie wiesz co wybrać? »

szafy rozdzielcze i sterownicze Zgrupowanie urządzeń elektroenergetycznych wraz z szynami zbiorczymi, połączeniami elektrycznymi, elementami izolacyjnymi i osłonami, służący do rozdziału energii elektrycznej i łączenia oraz ... czytam dalej »


Bezprzewodowa automatyka domowa - i możesz sterować wszystkim w domu »

Intuicyjne oprogramowanie do projektowania listew ze złączkami !

Automatyka domowa - sterowaniem ze smatfona Projektowanie listew - oprogramowanie
Nowoczesny smartdom powinien być gotów na każde życzenie. Dlatego rozwiązania bezprzewodowej automatyki domowej dają Ci zdalną kontrolę nad funkcjami Twojego domu - oświetleniem, roletami, ogrzewaniem ... czytam więcej » Intuicyjne oprogramowanie do projektowania listew ze złączkami oraz profesjonalnego opisywania oznaczników do złączek szynowych, przewodów, kabli, urządzeń i instalacji. Oprogramowanie dostępne jest bezpłatnie na stronie www ... chcę poznać »

Jaką zastosować ochronę urządzeń elektrycznych i elektronicznych przed przepięciami »

ochrona przed przepięciami Każdy ogranicznik przepięć ma pewną określoną zdolność do przenoszenia przez siebie pewnej energii udaru. Jeśli po zadziałaniu ... czytam dalej »


Złącza silnoprądowe - czy silikon sobie poradzi?

Złącza silnopradowe Czy możemy zastosować elastyczne przewody silikonowe i czy są one odporne na uszkodzenie i wysokie temperatury? Przykładowo dla przekroju kabla 240 mm2 ... chcę obejrzeć »


Może Cię to zainteresuje ▼

Wyświetlacz cyfrowy - jaki wybrać?

Pobierz darmowy ebook i usprawnij instalacje przewodów »

wyświetlacze cyfrowe kable i przewody - przewodnik
Współpracujący z dowolnym nadajnikiem sygnału w standardzie 4-20 mA. Urządzenia nie wymagające dodatkowego zasilania. Do obszaru zastosowań ... czytam więcej » Poznaj najskuteczniejsze sposoby oznaczania kabli i komponentów wykorzystywanych w branżach elektrycznych i telekomunikacyjnych... czytam dalej »


Odczyty cyfrowe - przyrządy przeznaczone do wyświetlania położenia »

czytniki cyfrowe Współpracują z przetwornikami przemieszczeń liniowych (liniały) i kątowych (enkodery). Wykonywane są w różnych wersjach dostosowanych do (...) czytam dalej »


1-fazowe liczniki energii elektrycznej - widziałeś to?!

Inteligentny system dystrybucji mocy »

Liczniki energii jakie wybrać szafy sterownicze
Wymagania stawiane licznikom energii elektrycznej zawarte są w normach oraz przepisach (...) czytam dalej » Uniwersalne zastosowanie, w pojedynczych szafach sterowniczych, jak też w kompletnych systemach... czytam dalej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
9/2019

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 9/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Metody badania funkcji zabezpieczeń nadprądowych przekaźników elektroenergetycznych
  • - Fotowoltaika szansą rozwoju dla komunikacji miejskiej
Zobacz szczegóły

Aktywny Filtr Harmonicznych firmy Rabbit

Aktywny Filtr Harmonicznych Małej Mocy – zapewnia dynamiczną kompensację mocy biernej oraz redukcję harmonicznych prądu w celu poprawienia efektywności energetycznej odbiorców energii,...

Aktywny Filtr Harmonicznych firmy Rabbit

Aktywny Filtr Harmonicznych Małej Mocy – zapewnia dynamiczną kompensację mocy biernej oraz redukcję harmonicznych prądu w celu poprawienia efektywności energetycznej odbiorców energii,...
COMEX S.A. COMEX S.A.
O firmie COMEX S.A. od początku swojej działalności, tj. od 1987 zajmuje się kompleksową obsługą klientów w zakresie zasilania...

Ciekawe strony

Elektryk na Fixly.pl

EPS System - agregaty prądotwórcze

Producent oświetlenia

Ciekawa Architektura

Instalacje

Literatura fachowa

Rekuperacja

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl