Pełny numer elektro.info 7-8/2017 tylko dla Ciebie [PDF]

wystarczy założyć konto w portalu elektro.info.pl

PGE buduje ring energetyczny wokół Radomska

 Redakcja  |  03.09.2018
Ring energetyczny wokół Radomska
Ring energetyczny wokół Radomska
Fot. PGE Dystrybucja

PGE Dystrybucja Oddział Łódź właśnie realizuje inwestycje infrastrukturalną, która poprawi jakość dostaw energii elektrycznej do Radomska i jego okolic.

Inwestycje w infrastrukturę elektroenergetyczną w rejonie Radomska mają charakter kompleksowy. Obecnie trwa budowa nowych linii napowietrzno-kablowych Radomsko-Południe – Stobiecko, Radomsko-Południe – Wrzosowa. Jednocześnie na stacji transformatorowej 110 kV Radomsko-Południe prowadzone są prace modernizacyjne. Inwestycja ta zamknie ring energetyczny wokół Radomska i wpłynie na poprawę jakości dostaw energii elektrycznej do odbiorców w Radomsku i gminach: Dobryszyce, Gomunice, Gorzkowice, Kamieńsk, Kodrąb, Lgota Wielka, Ładzice, Wielgomłyny i Żytno.

Przeczytaj również: PGE Dystrybucja buduje linię kablową 110 kV w Łodzi

Budowana linia składa się z dwóch odcinków tworzonych w różnych systemach: linii kablowej o długości 950 metrów oraz 3,5-kilometrowego odcinka linii napowietrznej instalowanej na słupach rurowych. Pierwsza z nich (linia kablowa) jest już niemal zakończona, pomimo bardzo trudnych warunków podłoża, na którym prowadzone były prace. Usytuowanie inwestycji na podmokłym, torfowym terenie niosło za sobą ogromne utrudnienia. W trakcie prac wykop napełniał się wodą z pobliskiej rzeki Radomki, tworząc swoiste, nowe koryto. Do prawidłowego ułożenia kabla konieczne było tworzenie leju depresyjnego i stosowanie przez kilka tygodni pomp i igłofiltrów, by obniżyć poziom wody i ostatecznie osuszyć wykop.

Ustawienie słupów rurowych również wymagało niestandardowych działań. Niemal do każdego zaprojektowanego stanowiska słupowego konieczne było ułożenie tymczasowej drogi dojazdowej typu ciężkiego oraz stosowanie szybkoschnących technologii betonowych. Część linii napowietrznej będzie przebiegała przez tereny leśnie i zostanie usytuowana ponad koronami drzew na 50-metrowych słupach. Rozwiązanie to zagwarantuje stabilną pracę sieci nawet przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych, łamaniu się drzew czy gałęzi. Szybki postęp prac będzie możliwy dzięki zastosowaniu innowacyjnej metody budowania słupów na prefabrykatach (gotowych elementach fundamentów), które nie wymagają wiązania i schnięcia betonu. Zakończenie inwestycji i włączenie linii do pracy w systemie planowane jest na koniec bieżącego roku.

Najnowszy projekt Spółki PGE Dystrybucja zwiększy bezpieczeństwo energetyczne odbiorców z Radomska, okolicznych miejscowości oraz tych zasilanych z siedmiu głównych punktów zasilających (GPZ-ów) 70- kilometrowej linii Piaski-Wrzosowa. Wartość tej inwestycji wyniesie ponad 14 mln zł.

Źródło: PGE Dystrybucja

[energia elektryczna, PGE Dystrybucja, punkt zasilający, linia napowietrzna, sieci elektroenergetyczne, Radomsko, bezpieczeństwo energetyczne, linia kablowa, kable, dostawa energii elektrycznej, ring energetyczny, linia napowietrzno-kablowa]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Inżynier w lesie - zobacz video! »

Inżynier w lesie Materiały stworzone przez inżynierów dla inżynierów. Testy produktów od kluczowych dostawców (...) chcę zobaczyć »


Jednoobwodowy licznik energii - jaki wybrać?»

Czy znasz, ekologiczną alternatywę dla agregatów »

Licznik energii jaki wybrać systemy zasilania
Zasilacze awaryjne trzeciej generacji z bardzo wysoką sprawnością 96% w trybie On-Line oraz ze znakomitym współczynnikiem mocy 1(...) czytam więcej » W połączeniu z elektroniką prezentuje ona szczyt nowoczesnej technologii agregatów prądotwórczych (...) czytam dalej »

 


Specjalne ramki do specjalnych wnętrz »

Kamery termowizyjne Perfekcyjne dopełnienie nowoczesnego wnętrza.
Prosta, ponadczasowa forma, jakość wykonania, niezawodny system, to tylko niektóre (...)
czytam dalej »


Automatyka przemysłowa i sterowanie - na jakie produkty zwrócić uwagę »

Jak zmniejszyć swój rachunek za energię »

automatyka przemysłowa zmniejsz rachunki za prąd
Jak sztuczna inteligencja wspomoże pracę elektrowni i fabryk? Aż 63 proc. respondentów twierdzi, że sztuczna inteligencja pomoże zwalczyć (...) czytam więcej » Oszczędzaj na rachunkach za prąd w domu lub firmie. Wystarczy Po Prostu Energia (...) zobacz ile możesz oszczędzić »

 


Gdzie znajduje zastosowanie współczesna termowizja?

Kamery termowizyjne Zadbaj o bezpieczeństwo i uniknij awarii. Za pomocą kamery termowizyjnej możliwe jest bezdotykowe sprawdzenie instalacji elektrycznej przy pełnym obciążeniu. Dzięki temu można (...) czytam dalej »

 


Potrzebujesz pomocy w wyborze UPS-a? Sprawdź ten przewodnik »

Bezpanelowe pozyskiwanie energii słonecznej - jak to zrobić?

UPS zasilacze bezpanelowa energia słoneczna
Urządzenia elektroniczne, których używasz do codziennej komunikacji, rozrywki i zapewnienia rodzinie bezpieczeństwa, są narażone na uszkodzenia spowodowane nieoczekiwanymi przerwami w dostawach energii elektrycznej, (...) czytam więcej » Innowacje i technologia przeszły długą drogę. Rzeczywiście wkroczyliśmy w nową generację nowoczesnych udogodnień, które nie tylko sprawiają, że nasz styl życia jest bardziej luksusowy i komfortowy, ale... czytam dalej »

Szybki i łatwy sposób na budowę Twojego indywidualnego systemu wizyjnego»

zasilanie gwarantowane Badania przeprowadzone przez Computer Business Review wykazały, że od 2013 roku mamy do czynienia z dynamicznym wzrostem przenoszenia przez przedsiębiorców zasobów danych do tzw. chmury obliczeniowej (cloud computing). W związku z tym stale wzrastają wydatki przeznaczan ... czytam dalej »


Automatyka przemysłowa - zobacz najlepsze rozwiązania »

Kontenerowa stacja transformatorowa Minibox »

Czujniki i automatyka Rozdzielnice kontenerowe
Zarówno w sektorze energetyki tradycyjnej jak i odnawialnej, czujniki oraz automatyka muszą być odporne na oddziaływaniu warunków środowiskowych. Ekstremalne ... czytam więcej » Zasilane są najczęściej z sieci SN o napięciu znamionowym od 6 do 36 kV. Ze względu na budowę stacje mogą być wnętrzowe lub napowietrzne. Funkcją stacji transformatorowej SN/nn jest transformacja ... czytam dalej »

Jaką zastosować ochronę urządzeń elektrycznych i elektronicznych przed przepięciami »

ochrona przed przepięciami Każdy ogranicznik przepięć ma pewną określoną zdolność do przenoszenia przez siebie pewnej energii udaru. Jeśli po zadziałaniu ... czytam dalej »


Złącza silnoprądowe - czy silikon sobie poradzi?

Złącza silnopradowe Czy możemy zastosować elastyczne przewody silikonowe i czy są one odporne na uszkodzenie i wysokie temperatury? Przykładowo dla przekroju kabla 240 mm2 ... chcę obejrzeć »


Może Cię to zainteresuje ▼

Wyświetlacz cyfrowy - jaki wybrać?

Osprzęt elektroinstalacyjny dla elektryka »

wyświetlacze cyfrowe kable i przewody - jakie wybrać
Współpracujący z dowolnym nadajnikiem sygnału w standardzie 4-20 mA. Urządzenia nie wymagające dodatkowego zasilania. Do obszaru zastosowań ... czytam więcej » Zobacz jaki osprzęt wybrać i porównaj parametry... czytam dalej »


Transformatory oraz dławiki dostosowane do indywidualnych wymagań »

transformatory ei Mają zastosowanie w sieciach przesyłowych i rozdzielczych. Stosowane są do zasilania układów trakcyjnych w pojazdach szynowych, w instalacjach wykorzystujących napędy (...) czytam dalej »


Liczniki energii elektrycznej - poznaj nowe »

Switch zarządzalny – czy warto? Jaki wybrać?

Liczniki energii jakie wybrać Switche niezarządzalne
Wymagania stawiane licznikom energii elektrycznej zawarte są w normach oraz przepisach (...) czytam dalej » Switch zarządzalny daje możliwość nie tylko stworzenia siecilokalnej, ale daje wiele innicf możliwości. Między innymi pozwala także dostosować porty, a więc i parametry sieci do... czytam dalej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
7-8/2019

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 7-8/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Obciążalność prądowa ciągła przewodów szynowych wielkoprądowych SN
  • - Instalacje elektryczne w osiedlowych budynkach wielorodzinnych
Zobacz szczegóły

Inteligentne liczniki od innogy

innogy instaluje w Warszawie innowacyjne liczniki energii elektrycznej, które podnoszą skuteczność zdalnych pomiarów zużycia energii. Rozwiązania zastosowane w licznikach pozwalają na...

MITRA LED

Właściwe oświetlenie drogowo-parkowe pozwala znacznie zredukować koszty eksploatacji, będąc rozwiązaniem zarówno ekonomicznym, estetycznym, jak i ekologicznym. Lena Lighting S.A. oferuje...
Enkodery ETHERNET AFS/AFM60A

Enkodery ETHERNET AFS/AFM60A

Rynek systemów przemysłowych dynamicznie się rozwija, a standard Industrial Ethernet jest przyszłością systemów komunikacji. Wydajność standardu Fast Ethernet,...
Cantoni Motor S.A. Cantoni Motor S.A.
Grupa Cantoni została pionierem w produkcji silników elektrycznych już w XIX wieku i od tego czasu kontynuuje misję wdrażania...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl