Pełny numer elektro.info 7-8/2017 tylko dla Ciebie [PDF]

wystarczy założyć konto w portalu elektro.info.pl

Czerwiec 2018: 5,3 tys. zmian sprzedawcy energii elektrycznej

 Redakcja  |  02.08.2018
Liczba zmian sprzedawcy energii elektrycznej w okresie od czerwca 2017 roku do czerwca 2018 r. według grup taryfowych
Liczba zmian sprzedawcy energii elektrycznej w okresie od czerwca 2017 roku do czerwca 2018 r. według grup taryfowych
Fot. cire.pl

W czerwcu 2018 roku było 5,3 tys. zmian sprzedawcy energii elektrycznej w Polsce - wynika z danych opublikowanych w środę przez Urząd Regulacji Energetyki. W porównaniu do maja liczba zmian spadła o ok. 9 proc. a w stosunku do analogicznego okresu w ubiegłym roku aż o 47 proc.

 

Jak wskazują dane URE w czerwcu 2018 roku na zmianę sprzedawcy zdecydowało się 4 454 odbiorców z grupy taryfowej G. Miesiąc wcześniej w tej grupie taryfowej odnotowano 5 321 zmian, a rok wcześniej 9 350. Wśród odbiorców przemysłowych i instytucjonalnych (z grupy taryfowej A,B,C) w czerwcu 2018 r. odnotowano 858 zmian, wobec 512 w maju i 660 rok wcześniej.

Przeczytaj również: 5,8 tys. zmian sprzedawcy energii elektrycznej w maju

Liczba odbiorców z gospodarstw domowych, którzy zdecydowali się na zmianę sprzedawcy od grudnia 2007 roku do końca czerwca 2018 wyniosła 578 058 i od początku roku wzrosła o 31 191, czyli 5,7 proc. Wśród odbiorców z grupy taryfowej A,B,C wg stanu na koniec czerwca 2018 r. było 196 961 takich którzy zmienili sprzedawcę i od początku roku liczba ta wzrosła o 8 730, a więc 4,6 proc.

Odbiorcy, którzy zmienili sprzedawcę w czerwcu 2018 roku zużyli około 6,206 TWh energii elektrycznej, czyli 46 proc. krajowego zużycia. Rok wcześniej odbiorcy z tej grupy zużyli około 5,842 TWh energii elektrycznej i ich udział w krajowym zużyciu był na poziomie o. 55 proc.

Źródło: cire.pl

[energia elektryczna, sprzedaż energii elektrycznej, energetyka, urząd regulacji energetyki, sprzedawca energii elektrycznej, sprzedaż energii elektryczne]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Nowy wspornik do mocowania przewodów ochrony odgromowej?

Wspornik odgromowy W obudowie wykonanej z wysokiej jakości polietylenu kryje się betonowy rdzeń. Szczelnie zamknięta konstrukcja chroni go przed niekorzystnym wpływem czynników pogodowych i erozją(...) czytam dalej »


Elektryku, sprawdź, co zyskasz dołączając do Programu »

Badania kabli wysokiego napięcia - zobacz video »

Punkty same trafiają na Twoje konto, a Ty wygrywasz nagrody i uzyskujesz dostęp do wartościowych szkoleń. czytam dalej » Wiele firm zajmujących się budową linii kablowych nie posiada sprzętu do wykonania badań odbiorczych i badań po-naprawczych. Powód jest prosty...(...) czytam dalej »

Szynoprzewody - zalety i opłacalność ich stosowania »
Szynoprzewody zalety i wady

System prawny w prawodawstwie polskim porządkuje ważność aktów prawnych w następujący sposób: konstytucja, ratyfikowane umowy... czytam dalej »


Jak sprawdzić gdzie mogą nastąpić awarie w urządzeniach elektrycznych»

Zintegrowane usługi materiałowe dla instalatorów »

Diagnozowanie urządzeń elektrycznych Produkty dla elektryków
Wykrycie elementu przegrzanego i prawidłowa klasyfikacja zagrożenia w zależności od obciążenia prądowego i przyrostu temperatury – to typowe zadania ... czytam dalej » Usługi materiałowe dla instalatorów  - poznaj zalety tego rozwiązania, zawsze masz dostęp do najnowszych jakościowo produktów i materiałów, możesz proponować swoim klientom konkurencyjne ceny, (...) czytam dalej »

Darmowy ebook “Sterowniki PLC, enkodery, pulpity sterownicze”»
ebook Sterowniki PLC i enkodery

Każdy nowo powstały obiekt nie może istnieć bez punktów rozdzielczych, które w związku z rozwojem (...) czytam dalej »


Sondy pomiarowe - jakie wybrać?

Prąd budowlany, czyli skąd czerpać energię elektryczną na czas budowy domu»

Sondy pomiarowe Staubli Prąd budowlany - skąd czerpać?
Na jakie parametry zwrócić uwagę i jak dokonywać pomiaru... czytam dalej » W trakcie budowy domu lub innej inwestycji wiele prac nie da się wykonać bez dostępu do energii elektrycznej (...) czytam dalej »
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
7-8/2018

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 7-8/2018
W miesięczniku m.in.:
  • - Zasilacze UPS w układach zasilania urządzeń elektromedycznych
  • - Oszczędność kosztów dla przedsiębiorstwa przemysłowego na podstawie analizy faktur zakupowych za media energetyczne
Zobacz szczegóły
.steute Polska .steute Polska
steute jest międzynarodowym przedsiębiorstwem specjalizującym się w projektowaniu oraz produkcji bezpiecznej, niezawodnej aparatury...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl