Pełny numer elektro.info 7-8/2017 tylko dla Ciebie [PDF]

wystarczy założyć konto w portalu elektro.info.pl

Czerwiec 2018: 5,3 tys. zmian sprzedawcy energii elektrycznej

 Redakcja  |  02.08.2018
Liczba zmian sprzedawcy energii elektrycznej w okresie od czerwca 2017 roku do czerwca 2018 r. według grup taryfowych
Liczba zmian sprzedawcy energii elektrycznej w okresie od czerwca 2017 roku do czerwca 2018 r. według grup taryfowych
Fot. cire.pl

W czerwcu 2018 roku było 5,3 tys. zmian sprzedawcy energii elektrycznej w Polsce - wynika z danych opublikowanych w środę przez Urząd Regulacji Energetyki. W porównaniu do maja liczba zmian spadła o ok. 9 proc. a w stosunku do analogicznego okresu w ubiegłym roku aż o 47 proc.

 

Jak wskazują dane URE w czerwcu 2018 roku na zmianę sprzedawcy zdecydowało się 4 454 odbiorców z grupy taryfowej G. Miesiąc wcześniej w tej grupie taryfowej odnotowano 5 321 zmian, a rok wcześniej 9 350. Wśród odbiorców przemysłowych i instytucjonalnych (z grupy taryfowej A,B,C) w czerwcu 2018 r. odnotowano 858 zmian, wobec 512 w maju i 660 rok wcześniej.

Przeczytaj również: 5,8 tys. zmian sprzedawcy energii elektrycznej w maju

Liczba odbiorców z gospodarstw domowych, którzy zdecydowali się na zmianę sprzedawcy od grudnia 2007 roku do końca czerwca 2018 wyniosła 578 058 i od początku roku wzrosła o 31 191, czyli 5,7 proc. Wśród odbiorców z grupy taryfowej A,B,C wg stanu na koniec czerwca 2018 r. było 196 961 takich którzy zmienili sprzedawcę i od początku roku liczba ta wzrosła o 8 730, a więc 4,6 proc.

Odbiorcy, którzy zmienili sprzedawcę w czerwcu 2018 roku zużyli około 6,206 TWh energii elektrycznej, czyli 46 proc. krajowego zużycia. Rok wcześniej odbiorcy z tej grupy zużyli około 5,842 TWh energii elektrycznej i ich udział w krajowym zużyciu był na poziomie o. 55 proc.

Źródło: cire.pl

[energia elektryczna, sprzedaż energii elektrycznej, energetyka, urząd regulacji energetyki, sprzedawca energii elektrycznej, sprzedaż energii elektryczne]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Konkurs z nagrodami! Zobacz które miejsce zdobędziesz »

Kable i przewody - pobierz bezpłatny Ebook »

Konkurs dla elektryków Ebook
Jesteś specjalistą z branży elektrycznej lub teletechnicznej?
Weź udział w pierszej edycji Ligi Specjalistów i poczuj emocje związane z rywalizacją w konkursie! Zaglądaj na stronę ligaspecjalistow.pl i odpowiadaj na pytania ze swojej branży.  
zobacz konkurs »
Przedstawiamy nowy poradnik „Kable i przewody”! Znajdziecie w nim m.in. metody ochrony kabli przed pożarem, jak prowadzić i oznaczać trasy kablowe (...) czytam dalej »


Akumulatory do każdego typu pojazdu »

Rozwój odnawialnych źródeł energii w Polsce »

Akumulatory do każdego typu pojazdu Magazyny energi w polsce
Niezależnie od tego czy jeździsz samochodem osobowym, SUV-em, terenówką czy autem dostawczym, znajdziesz(...) czytam dalej » Aparatura łączeniową i sterownicza dla automatyki przemysłowej, techniki medycznej oraz automatyki budynków(...) czytam dalej »

Jak zdalnie monitorować pracę silnika?

UPS zasilacze Jak przekształcić silni elektryczny w inteligentne, połączone bezprzewodowo urządzenia. Czujnik montowany jest na kadłubie silnika indukcyjnego niskiego napięcia bez potrzeby okablowania czy wprowadzania zmian mechanicznych (...) czytam dalej »


Switche niezarządzalne - które wybrać?

Systemy fotowoltaiczne. Jak zwiększyć efektywność energetyczną?

Switche niezarządzalne Rola miedzi w energetyce słonecznej
Switche niezarządzalne są to urządzenia, które mają za zadanie przekazywanie danych między urządzeniami w wymagającym środowisku przemysłowym. Ich zadaniem jest zapewnienie przede wszystkim stabilnej, jak również wydajnej komunikacji.(...) czytam dalej » Sektor energii słonecznej umacnia się coraz bardziej. Według Solar Power Europe, w roku 2017 została zainstalowana globalnie większa moc energii fotowoltaicznej niż (...) czytam dalej »

Stacje ładowania elektryków przed własnym domem »

Co się stało z tymi kablami?

miejska stacja ładowania Co sie stało z kablami
Samochody elektryczne stają się coraz bardziej popularne. Jednak ich żywot jest uzależniony od stacji ładowania. Stacja ładowania to urządzenie elektryczne, które(...) czytam dalej » Wszelkie błędy popełnione na etapie projektowania, wykonawstwa i eksploatacji nawarstwiają się latami, stopniowo pro­wadząc do wydłużenia czasu poświęcanego na administrację systemu, zmniejszając pewność jego działania i tym samym (...) czytam dalej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
12/2018

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 12/2018
W miesięczniku m.in.:
  • - Aspekty techniczne i ekonomiczne kompensacji mocy biernej w obiektach użyteczności publicznej
  • - Optymalizacja elektroenergetycznych sieci SN
Zobacz szczegóły

Torba i walizka na narzędzia Knipex 1

Każdy posiadacz dużej liczby narzędzi zdaje sobie z tego sprawę, że utrzymanie ich w porządku ułatwia i przyspiesza pracę. Dlatego torby czy też walizki na narzędzia są świetnym...
ZPAS ZPAS
ZPAS z siedzibą w Przygórzu to lider produkcji szaf i obudów teleinformatycznych, energetycznych i automatyki oraz kompleksowych rozwiązań...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl