Pełny numer elektro.info 7-8/2017 tylko dla Ciebie [PDF]

wystarczy założyć konto w portalu elektro.info.pl

Happy Home Somfy

 JT  |  elektro.info 7-8/2018  |  27.07.2018
Od prawej: Dominik Szczepaniak - End User and Short Channel Sales Manager, Aleksandra Pyziak - Marketing Manager, Radosław Borkowski - Dyrektor Zarządzający Somfy Polska
Od prawej: Dominik Szczepaniak - End User and Short Channel Sales Manager, Aleksandra Pyziak - Marketing Manager, Radosław Borkowski - Dyrektor Zarządzający Somfy Polska
Fot. JT

Na początku maja odbyło się śniadanie prasowe prezentujące w nowo otwartym showroomie w siedzibie Somfy przy ul. Marywilskiej 34 rozwiązania dla domu inteligentnego oraz jak zdalnie zarządzać wyposażeniem w Smart Home.

Przybyłych gości powitał prowadzący Tomasz Kammel. Następnie Radosław Borkowski – Dyrektor Zarządzający Somfy Polska przybliżył przybyłym markę Somfy oraz strategię SoOpen – otwarcia na inne platformy, protokoły i współpracę z innymi firmami. Zwrócił uwagę na możliwość zapoznania się i wypróbowania technologii oferowanej przez firmę w pomieszczeniu pokazowym Happy Home Somfy, który został otwarty dla potencjalnych klientów chcących zapoznać się z działaniem inteligentnych urządzeń Somfy.

Przeczytaj również: elektro.info szkoli elektryków

W uzupełnieniu Dominik Szczepaniak – End User and Short Channel Sales Manager, zaprezentował w Happy Home Somfy rozwiązania służące zapewnieniu bezpieczeństwa. Nowa linia produktów Somfy Protect to ochrona klasy premium dostępna dla każdego. W jej skład wchodzą m.in.: czujnik wibracji i otwarcia Intelli-TAG™, wewnętrzny czujnik ruchu, syreny alarmowe, klucz zbliżeniowy – Key Fob oraz intuicyjna aplikacja, które razem tworzą kompletny, bezprzewodowy system zabezpieczający.

Cała grupa produktów komunikuje się, wywołując natychmiastową reakcję, gdy tylko zdiagnozuje niebezpieczeństwo. Nowością w ofercie produktów Somfy, które można zobaczyć w Happy Home, jest także Somfy One – kamera i syrena alarmowa w jednym – urządzenie będzie chronić nasz dom, jednocześnie dbając o zachowanie prywatności. Somfy One ma wbudowany czujnik ruchu, który precyzyjnie identyfikuje źródło ruchu. Zwierzęta domowe nie wywołają fałszywego alarmu – czujnik ruchu dzięki połączonej analizie obrazu i temperatury (na podstawie podczerwieni) odróżnia przypadkowy ruch zwierząt domowych od celowej ingerencji człowieka. Somfy One jak tylko wykryje zagrożenie, uruchamia procedurę alarmową: zintegrowana syrena wydaje dźwięk o natężeniu 90+ dB, który ma odstraszyć intruza, a kamera full HD nagrywa 10-sekundowy film ze zdarzenia.

Zobacz też: Szkolenia z fotowoltaiki na Mazowszu

Dane przesyłane są przez Internet lub wewnętrzną siecią Somfy i przechowywanesą w chmurze. Równolegle użytkownik otrzymuje informację o zdarzeniu na swojego smartfona z informacją, co wydarzyło się w jego domu. Aleksandra Pyziak – Marketing Manager poinformowała o promocjach na najnowsze urządzenia Somfy One+ (z akumulatorem) oraz Connexoon – urządzenie do zarządzania wybranymi grupami urządzeń z poziomu smartfona lub tabletu z dowolnego miejsca na świecie. Na zakończenie każdy z uczestników spotkania miał okazję samodzielnie wypróbować możliwości urządzeń w showroomie Happy Home Somfy.

[happy home somfy, smart home, inteligentny budynek, somfy, somfy one]

Aktualność pochodzi z: miesięcznika elektro.info 7-8/2018

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Kompleksowe inspekcje termowizyjne - gdzie szukać pomocy? »

Termowizja inspekcja

Przez ostatnie stulecie zbudowano wiele urządzeń pomiarowych w zakresie podczerwieni, ale największe możliwości i popularność zyskały rozwiązania... czytam dalej »

 


Jaki silnik elektryczny wybrać? »

silnik elektryczny

W działaniu wielu maszyn i urządzeń technicznych wymagany jest ruch postępowy lub postępowo-zwrotny. Zazwyczaj ruch ten wytwarzają (...) czytam więcej »

 


Łączniki elektroinstalacyjne - rodzaje i sposób działania?

Oświetlenie zewnętrzne LED - dobór i zastosowanie»

Ranki łączniki gniazdka oswietlenie zewnętrzen LED
W każdej standardowej instalacji elektrycznej w budynku występują gniazda wtyczkowe oraz łączniki. Ich budowa oraz sposób zamocowania zależą od miejsca zainstalowania oraz metody wykonania (...) czytam więcej » Wymiana opraw oświetlenia zewnętrznego ze źródłami LED przynosi przede wszystkim poprawę efektywności energetycznej oświetlenia ulicznego. Oświetlenie LED posiada również (...) czytam dalej »

 


Przyrządy kontrolne i pomiarowe - zobacz niezawodne rozwiązania»

narzedzia pomiarowe dla elektryka Miernik napięcia, ciągłości i kolejności faz są zaprojekotwane do testowania napięcia, fazy, polaryzacji, kolejności faz i półprzewodników. Cyfrowy multimetr oraz cyfrowy miernik cęgowy oferują idealne rozwiązania dla wszystkich wymagań i możliwych zastosowań. Mierniki wykorzystują standardowe (...) czytam dalej »


Zobacz jakie oprawy zaprezentowano na Energetab 2019  »

Wiele nowych produktów od najlepszych w branży marek »

Samochody elektryczne i  mobilne stacje elektronika
Oświetlenie awaryjne ma zapewnić bezpieczne opuszczenie zajmowanych przestrzeni podczas awarii zasilania opraw oświetlenia podstawowego. Niejednokrotnie zanik oświetlenia podstawowego nie jest spowodowany zwykłą awarią zasilania czy wyłączeniem(...) czytam więcej » Poznaj pierwszy w branży przewodnik elektroniczny po złączach. Internetowe narzędzie referencyjne ułatwiające dobór złączy. (...) chcę zobaczyć »

 


Odpowiednie oświetlenie - prawidłowy dobór oświetlenia w projekcie »

projekt oświetlenia Są takie miejsca w domu, o których nie myśli się w pierwszej kolejności. Zostawia się je na później, dopiero wtedy, gdy zadba się o ważniejsze pomieszczenia. Tak jest często (...) czytam dalej »

 


Jak zapewnić bezprzerwowe zasilanie gwarantowane? »

Kolektor słoneczny – urządzenie do konwersji energii promieniowania słonecznego na ciepło »

zasilanie gwarantowane panele słoneczne
Co rusz znaczenie tego problemu uświadamiają nam przechodzące nad naszym krajem orkany i wichury oraz widmo blackoutu, wynikające z pojawiającego się latem ogromnego zapotrzebowania na ... czytam więcej » Udział energii słonecznej w Polsce jest bardzo niski i według urzędu statystycznego, pozyskanie energii z promieniowania słonecznego w porównaniu do innych źródeł odnawialnych w 2017 roku wyniósł niecałe 1%.... czytam dalej »

Szafy energetyczne, sterowniczne, rozdzielcze - dlaczego nie wiesz co wybrać? »

szafy rozdzielcze i sterownicze Zgrupowanie urządzeń elektroenergetycznych wraz z szynami zbiorczymi, połączeniami elektrycznymi, elementami izolacyjnymi i osłonami, służący do rozdziału energii elektrycznej i łączenia oraz ... czytam dalej »


Bezprzewodowa automatyka domowa - i możesz sterować wszystkim w domu »

Intuicyjne oprogramowanie do projektowania listew ze złączkami !

Automatyka domowa - sterowaniem ze smatfona Projektowanie listew - oprogramowanie
Nowoczesny smartdom powinien być gotów na każde życzenie. Dlatego rozwiązania bezprzewodowej automatyki domowej dają Ci zdalną kontrolę nad funkcjami Twojego domu - oświetleniem, roletami, ogrzewaniem ... czytam więcej » Intuicyjne oprogramowanie do projektowania listew ze złączkami oraz profesjonalnego opisywania oznaczników do złączek szynowych, przewodów, kabli, urządzeń i instalacji. Oprogramowanie dostępne jest bezpłatnie na stronie www ... chcę poznać »

Małe, średnie i duże systemy sterowania »

Sterowniki plc Jeszcze kilka lat temu sterowniki PLC „tylko” wspierały pracowników przy wykonywaniu monotonnych zadań i zwiększaniu szybkości produkcji. Aktualnie każda produkcja ... czytam dalej »


Złącza silnoprądowe - czy silikon sobie poradzi?

Złącza silnopradowe Czy możemy zastosować elastyczne przewody silikonowe i czy są one odporne na uszkodzenie i wysokie temperatury? Przykładowo dla przekroju kabla 240 mm2 ... chcę obejrzeć »


Może Cię to zainteresuje ▼

Wyświetlacz cyfrowy - jaki wybrać?

Technologie robotyczne zgodne z koncepcją Industry 4.0 » »

wyświetlacze cyfrowe robotyka i automatyka
Współpracujący z dowolnym nadajnikiem sygnału w standardzie 4-20 mA. Urządzenia nie wymagające dodatkowego zasilania. Do obszaru zastosowań ... czytam więcej » Nowoczesne urządzenia mechaniczne nic nie znaczyłyby bez ukrytej w nich elektroniki, dizęki której ... czytam dalej »


Odczyty cyfrowe - przyrządy przeznaczone do wyświetlania położenia »

czytniki cyfrowe Współpracują z przetwornikami przemieszczeń liniowych (liniały) i kątowych (enkodery). Wykonywane są w różnych wersjach dostosowanych do (...) czytam dalej »


1-fazowe liczniki energii elektrycznej - widziałeś to?!

Inteligentny system dystrybucji mocy »

Liczniki energii jakie wybrać moc
Wymagania stawiane licznikom energii elektrycznej zawarte są w normach oraz przepisach (...) czytam dalej » Uniwersalne zastosowanie, w pojedynczych szafach sterowniczych, jak też w kompletnych systemach... czytam dalej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
10/2019

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 10/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Projekt zasilania pompowni pożarowej
  • - Przekładniki niekonwencjonalne wykorzystywane w automatyce elektroenergetycznej
Zobacz szczegóły
COMEX S.A. COMEX S.A.
O firmie COMEX S.A. od początku swojej działalności, tj. od 1987 zajmuje się kompleksową obsługą klientów w zakresie zasilania...

Ciekawe strony

Elektryk na Fixly.pl

EPS System - agregaty prądotwórcze

Producent oświetlenia

Ciekawa Architektura

Instalacje

Literatura fachowa

Rekuperacja

Termomodernizacja

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl