Pełny numer elektro.info 7-8/2017 tylko dla Ciebie [PDF]

wystarczy założyć konto w portalu elektro.info.pl

Pierwsze takie (elektro)rodeo!

Patronat medialny „elektro.info”
 Redakcja  |  07.06.2018
Fot. redakcja EI

Organizatorzy: firmy Belos-PLP i ZIAD Bielsko-Biała S.A., przy wsparciu Polskiego Komitetu Bezpieczeństwa w Elektryce SEP, organizują w Bielsku-Białej w dniach 6-8 czerwca I Ogólnopolską Konferencję Energetyków Energo Rodeo. Konferencja ma za zadanie kreować probezpieczne, nowoczesne, efektywne sprawnościowo zachowania na inwestorskim rynku energetycznym w Polsce poprzez integrację środowiska.

Podczas części teoretycznej, która odbyła się 6 czerwca, uczestnicy wysłuchali wykładów autorytetów branży energetycznej, poruszających tematy związane z potencjalnym kierunkiem rozwoju inwestycji, przygotowania projektów i audytów energetycznych, a także różnorodnością rozwiązań w kontekście utrzymania infrastruktury sieciowej.

Dowiedz się więcej: ENERGO RODEO

Część merytoryczna odbyła się w sali konferencyjnej Hotelu Dębowiec. Zaproszonych gości i uczestników przywitał w iście „kowbojskim” stylu Andrzej Kubowicz, dyrektor ds. targów i szkoleń ZIAD Bielsko-Biała S.A. Głos zabrali również przedstawiciele Komitetu Programowego konferencji, między innymi Bogumił Dudek z Polskiego Komitetu Bezpieczeństwa w Elektryce Stowarzyszenia Elektryków Polskich oraz Piotr Rozwadowski – prezes zarządu Belos-PLP.

W imieniu Marszałka Województwa Śląskiego, który objął honorowym patronatem imprezę, o potrzebie tego typu spotkań mówił Zbigniew Przedpełski, a list Piotra Szymczaka, prezesa Stowarzyszenia Elektryków Polskich, także patrona honorowego Energo Rodeo, odczytał Andrzej Kubowicz. 

W założeniu organizatorów impreza ma służyć integracji firm rynkowych w miejscu, w którym co roku organizowane są największe targi branżowe - ENERGETAB. Innowacyjność konferencji opiera się na idei zawodów i praktycznego zademonstrowania problematyki prac energetycznych. Specjalistyczne prezentacje zostaną bowiem połączone z zawodami zręcznościowymi bezpośrednio nawiązującymi do różnorodnych prac energetycznych. Takie połączenie pozwoli uczestnikom na wymianę wzajemnych doświadczeń i nabycie nowych umiejętności, umożliwi także poszerzenie spektrum wiedzy praktycznej niezbędnej przy wykonywanej na co dzień pracy.

Przeczytaj również: 31. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2018

Dzisiaj, 7 czerwca, na terenie zewnętrznym odbędzie się część pokazowo-sportowa z wykorzystaniem poligonu szkoleniowego firmy ZIAD. Uczestnicy konferencji wezmą udział w pokazach:

  • ratownictwa, nawiązujących do niezwykle ważnych kwestii BHP podczas prac instalacyjnych,
  • nowoczesnych rozwiązań, skracających czas budowy linii, stacji elektroenergetycznych,
  • technik inspekcji linii z wykorzystaniem najnowocześniejszego sprzętu,
  • montażu osprzętu przeznaczonego na wyposażenie linii i stacji elektroenergetycznych.

Nazwa konferencji nawiązuje do bogatej tradycji pikników energetycznych organizowanych w Stanach Zjednoczonych. Podczas tych spotkań uczestnicy mogą z bliska zobaczyć pokazy pracy na liniach niskiego, średniego i wysokiego napięcia, wziąć udział w zawodach sportowych, posłuchać ciekawych wykładów merytorycznych i oczywiście zjeść przepysznego hamburgera z grilla. I ta idea zapoczątkowała wizję konferencji Energo Rodeo, co zdaje się być doskonałym pomysłem. 

Pełna relacja z imprezy w kolejnym numerze „elektro.info”, które objęło I Ogólnopolską Konferencję Energetyków Energo Rodeo patronatem medialnym.

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Oznaczniki przewodów i kabli

Oznaczniki przewodów i kabli Zgodnie z obowiązującymi normami N-SEP-E-004, trwałe oznaczenie przewodów i kabli stanowi nieodłączną część standardów jakości nowoczesnych produktów, które są oczekiwane przez klienta(...) czytam dalej »


Urządzenie do detekcji zwarć łukowych

Detekcja zwarć łukowych Co roku w całej Europie wybucha ponad dwa miliony pożarów z powodu awarii w instalacji elektrycznej, których główną przyczyną są niebezpieczne zwarcia łukowe. Detektor (...) czytam dalej »


Oto nowe transformatory na szynę DIN»
Transformatory na szynę DIN -Breven

Każdy nowo powstały obiekt nie może istnieć bez punktów rozdzielczych, które w związku z rozwojem (...) czytam dalej »


Mierniki rezystancji izolacji - zobacz przegląd»

Ograniczniki przepięć do każdego typu sieci »

Miernik rezystancji izolacji - jaki wybrać Ograniczniki przepięć SPD - nowa generacja
Mierniki rezystencji izolacji są urządzeniami wspomagającymi "pomiary elektryczne" dzięki którym można określić m.in. stan techniczny instalacji elektrycznej oraz wskazać, które elementy obwodów wymagają... czytam dalej » Mogą być zainstalowane w obiektach przemysłowych z prądem zwarciowym do 100 kA. Jedna gama produktów dla wszystkich instalacji, obejmująca (...) czytam dalej »

Zasilanie urządzeń pożarowych w ujęciu normy 12101-10 »
Zasilanie urządzeń pożarowych

System prawny w prawodawstwie polskim porządkuje ważność aktów prawnych w następujący sposób: konstytucja, ratyfikowane umowy... czytam dalej »


Zaprojektuj ochronę przepięciową przy pomocy niezawodnego narzędzia » Czy diagnozować urządzenia elektryczne za pomocą termowizji »
Konfigurator systemów ochrony przepięciowej Pomiar za pomocą termowizji
Konfigurator systemów ochrony przepięciowej. Unikalne narzędzie doboru zabezpieczeń przepięciowych pozwalające na prawidłowe zaprojektowanie systemu SPD w kilku krokach (…) czytam dalej »
Kamera termowizyjna jest urządzeniem służącym do bezkontaktowego zobrazowania rozkładu temperatury na obserwowanej powierzchni na podstawie pomiaru (...) czytam dalej»

Jakie drukarki etykiet dla elektryków i elektroinstalatorów

Drukarka dla elektryka Po zakończeniu szkolenia odbędzie się praktyczny test egzaminacyjny. Uczestnik, który pozytywnie zaliczy test oraz zda pozytywnie egzamin kwalifikacyjny przed Państwową Komisją Kwalifikacyjną, otrzymuje imienne świadectwo upoważniające go do samodzielnego wykonywania pomiarów elektrycznych(...) czytam dalej »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
6/2018

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 6/2018
W miesięczniku m.in.:
  • - Zasilacze UPS w układach zasilania urządzeń elektromedycznych
  • - Oszczędność kosztów dla przedsiębiorstwa przemysłowego na podstawie analizy faktur zakupowych za media energetyczne
Zobacz szczegóły
Absolutne enkodery magnetyczne  do montażu i integracji w napędach o dużej wydajności

Absolutne enkodery magnetyczne do montażu i integracji w napędach o dużej wydajności

Nowoczesne systemy napędowe i pozycjonowania wymagają zastosowania rozwiązania zapewniającego absolutne wykrywanie w czasie rzeczywistym bieżącej pozycji wałka lub...
MICROS sp.j. W. Kędra i J. Lic MICROS sp.j. W. Kędra i J. Lic
Firma Micros istnieje na polskim rynku elektronicznym nieprzerwanie od 1988 roku. Jej początki to mały sklep z asortymentem elektronicznym,...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl