Pełny numer elektro.info 7-8/2017 tylko dla Ciebie [PDF]

wystarczy założyć konto w portalu elektro.info.pl

Pierwsze takie (elektro)rodeo!

Patronat medialny „elektro.info”
 Redakcja  |  07.06.2018
Fot. redakcja EI

Organizatorzy: firmy Belos-PLP i ZIAD Bielsko-Biała S.A., przy wsparciu Polskiego Komitetu Bezpieczeństwa w Elektryce SEP, organizują w Bielsku-Białej w dniach 6-8 czerwca I Ogólnopolską Konferencję Energetyków Energo Rodeo. Konferencja ma za zadanie kreować probezpieczne, nowoczesne, efektywne sprawnościowo zachowania na inwestorskim rynku energetycznym w Polsce poprzez integrację środowiska.

Podczas części teoretycznej, która odbyła się 6 czerwca, uczestnicy wysłuchali wykładów autorytetów branży energetycznej, poruszających tematy związane z potencjalnym kierunkiem rozwoju inwestycji, przygotowania projektów i audytów energetycznych, a także różnorodnością rozwiązań w kontekście utrzymania infrastruktury sieciowej.

Dowiedz się więcej: ENERGO RODEO

Część merytoryczna odbyła się w sali konferencyjnej Hotelu Dębowiec. Zaproszonych gości i uczestników przywitał w iście „kowbojskim” stylu Andrzej Kubowicz, dyrektor ds. targów i szkoleń ZIAD Bielsko-Biała S.A. Głos zabrali również przedstawiciele Komitetu Programowego konferencji, między innymi Bogumił Dudek z Polskiego Komitetu Bezpieczeństwa w Elektryce Stowarzyszenia Elektryków Polskich oraz Piotr Rozwadowski – prezes zarządu Belos-PLP.

W imieniu Marszałka Województwa Śląskiego, który objął honorowym patronatem imprezę, o potrzebie tego typu spotkań mówił Zbigniew Przedpełski, a list Piotra Szymczaka, prezesa Stowarzyszenia Elektryków Polskich, także patrona honorowego Energo Rodeo, odczytał Andrzej Kubowicz. 

W założeniu organizatorów impreza ma służyć integracji firm rynkowych w miejscu, w którym co roku organizowane są największe targi branżowe - ENERGETAB. Innowacyjność konferencji opiera się na idei zawodów i praktycznego zademonstrowania problematyki prac energetycznych. Specjalistyczne prezentacje zostaną bowiem połączone z zawodami zręcznościowymi bezpośrednio nawiązującymi do różnorodnych prac energetycznych. Takie połączenie pozwoli uczestnikom na wymianę wzajemnych doświadczeń i nabycie nowych umiejętności, umożliwi także poszerzenie spektrum wiedzy praktycznej niezbędnej przy wykonywanej na co dzień pracy.

Przeczytaj również: 31. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2018

Dzisiaj, 7 czerwca, na terenie zewnętrznym odbędzie się część pokazowo-sportowa z wykorzystaniem poligonu szkoleniowego firmy ZIAD. Uczestnicy konferencji wezmą udział w pokazach:

  • ratownictwa, nawiązujących do niezwykle ważnych kwestii BHP podczas prac instalacyjnych,
  • nowoczesnych rozwiązań, skracających czas budowy linii, stacji elektroenergetycznych,
  • technik inspekcji linii z wykorzystaniem najnowocześniejszego sprzętu,
  • montażu osprzętu przeznaczonego na wyposażenie linii i stacji elektroenergetycznych.

Nazwa konferencji nawiązuje do bogatej tradycji pikników energetycznych organizowanych w Stanach Zjednoczonych. Podczas tych spotkań uczestnicy mogą z bliska zobaczyć pokazy pracy na liniach niskiego, średniego i wysokiego napięcia, wziąć udział w zawodach sportowych, posłuchać ciekawych wykładów merytorycznych i oczywiście zjeść przepysznego hamburgera z grilla. I ta idea zapoczątkowała wizję konferencji Energo Rodeo, co zdaje się być doskonałym pomysłem. 

Pełna relacja z imprezy w kolejnym numerze „elektro.info”, które objęło I Ogólnopolską Konferencję Energetyków Energo Rodeo patronatem medialnym.

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Nowy wspornik do mocowania przewodów ochrony odgromowej?

Wspornik odgromowy W obudowie wykonanej z wysokiej jakości polietylenu kryje się betonowy rdzeń. Szczelnie zamknięta konstrukcja chroni go przed niekorzystnym wpływem czynników pogodowych i erozją(...) czytam dalej »


Elektryku, sprawdź, co zyskasz dołączając do Programu »

Badania kabli wysokiego napięcia - zobacz video »

Punkty same trafiają na Twoje konto, a Ty wygrywasz nagrody i uzyskujesz dostęp do wartościowych szkoleń. czytam dalej » Wiele firm zajmujących się budową linii kablowych nie posiada sprzętu do wykonania badań odbiorczych i badań po-naprawczych. Powód jest prosty...(...) czytam dalej »

Szynoprzewody - zalety i opłacalność ich stosowania »
Szynoprzewody zalety i wady

System prawny w prawodawstwie polskim porządkuje ważność aktów prawnych w następujący sposób: konstytucja, ratyfikowane umowy... czytam dalej »


Jak sprawdzić gdzie mogą nastąpić awarie w urządzeniach elektrycznych»

Zintegrowane usługi materiałowe dla instalatorów »

Diagnozowanie urządzeń elektrycznych Produkty dla elektryków
Wykrycie elementu przegrzanego i prawidłowa klasyfikacja zagrożenia w zależności od obciążenia prądowego i przyrostu temperatury – to typowe zadania ... czytam dalej » Usługi materiałowe dla instalatorów  - poznaj zalety tego rozwiązania, zawsze masz dostęp do najnowszych jakościowo produktów i materiałów, możesz proponować swoim klientom konkurencyjne ceny, (...) czytam dalej »

Darmowy ebook “Sterowniki PLC, enkodery, pulpity sterownicze”»
ebook Sterowniki PLC i enkodery

Każdy nowo powstały obiekt nie może istnieć bez punktów rozdzielczych, które w związku z rozwojem (...) czytam dalej »


Sondy pomiarowe - jakie wybrać?

Prąd budowlany, czyli skąd czerpać energię elektryczną na czas budowy domu»

Sondy pomiarowe Staubli Prąd budowlany - skąd czerpać?
Na jakie parametry zwrócić uwagę i jak dokonywać pomiaru... czytam dalej » W trakcie budowy domu lub innej inwestycji wiele prac nie da się wykonać bez dostępu do energii elektrycznej (...) czytam dalej »
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
7-8/2018

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 7-8/2018
W miesięczniku m.in.:
  • - Zasilacze UPS w układach zasilania urządzeń elektromedycznych
  • - Oszczędność kosztów dla przedsiębiorstwa przemysłowego na podstawie analizy faktur zakupowych za media energetyczne
Zobacz szczegóły
.steute Polska .steute Polska
steute jest międzynarodowym przedsiębiorstwem specjalizującym się w projektowaniu oraz produkcji bezpiecznej, niezawodnej aparatury...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl