Pełny numer elektro.info 7-8/2017 tylko dla Ciebie [PDF]

wystarczy założyć konto w portalu elektro.info.pl

Knipex: obcinak do rur karbowanych TwistCut

 Redakcja  |  elektro.info 4/2018  |  24.04.2018
Fot. mat. pras.

Do zabezpieczenia przewodów i kabli przed uszkodzeniami mechanicznymi stosuje się specjalne karbowane rury ochronne. Charakteryzują się one wysoką elastycznością, odpornością na ścieranie oraz zgniatanie. Aby ułatwić montaż tych rur, niemiecki producent narzędzi KNIPEX opracował specjalny przyrząd – obcinak TwistCut.

Przeznaczony jest on do cięcia rur karbowanych z tworzywa sztucznego o najbardziej popularnych średnicach od 13 do 32 mm, jak i wielowarstwowych rur z wkładką aluminiową o średnicy do 30 mm. Korpus produktu składa się z dwóch półokrągłych części połączonych jak zawiasy drzwiowe. Wyposażono go w sprężynę otwierającą i zamknięcie z blokadą, które ułatwiają jego obsługę. Na jednym jego końcu znajdują się noże z dwiema prowadnicami bocznymi, które pełnią również funkcję osłony zapobiegającej skaleczeniom dłoni.

W celu przecięcia karbowanej rury rozłożony obcinak KNIPEX TwistCut nakłada się na nią, zaciska i lekko obraca. Czynność cięcia jest bardzo bezpieczna i nie wymaga użycia dużej siły. W rezultacie otrzymujemy równe krawędzie rury, a przewody umieszczone wewnątrz nie są uszkodzone. 

Obcinak występuje w dwóch wersjach: 90 22 01 SB oraz 90 22 02 SB. Model 90 22 02 SB jest wyposażony w dodatkową funkcję ściągania izolacji z przewodów o średnicach: 0.2, 0.3, 0.8, 1.5, 2.5 i 4.0 mm. Wyposażono go też w pozycjonery umożliwiające szybkie ustawienie na ostrzach – przekrój odizolowywanego przewodu: 1,5 i 2,5 mm².

Produkt TwistCut wykonany jest z wielokomponentowego tworzywa sztucznego wzmacnianego włóknem szklanym, a pracę nim ułatwia tzw. miękka strefa służąca do wygodnego chwytania i trzymania narzędzia.

AGENTOOLS Sp. z o.o. Sp.k. 61-306 Poznań, ul. Oliwkowa 10A tel. +48 61 87 19 000  www.agentools.pl

Aktualność pochodzi z: miesięcznika elektro.info 4/2018

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Jak czyścić i konserwować urządzenia elektryczne pod napięciem?

czyszczenie urządzeń pod napięciem Za pomocą kamery termowizyjnej możliwe jest bezdotykowe sprawdzenie instalacji elektrycznej przy pełnym obciążeniu. Dzięki temu można uniknąć poważnych awarii, nadmiernych strat energii i w najgorszym wypadku (...) czytam dalej »


Nowe wtykowe złącza silnoprądowe przystosowane do podłączania mobilnych zespołów prądotwórczych do rozdzielnic nn»

Systemy fotowoltaiczne. Jak zwiększyć efektywność energetyczną?

Złącza silnoprądowe wtykowe Rola miedzi w energetyce słonecznej
Wykonane z tworzywa sztucznego odpornego na wysokie temperatury z kolorowymi oznaczeniami i znacznikami kodowymi uniemożliwiającymi błędne połączenie(...) czytam dalej » Sektor energii słonecznej umacnia się coraz bardziej. Według Solar Power Europe, w roku 2017 została zainstalowana globalnie większa moc energii fotowoltaicznej niż (...) czytam dalej »

Przeciwpożarowa kontrola instalacji elektrycznej »

Kamera termowizyjna przy badaniu sieci elektrycznej Za pomocą kamery termowizyjnej możliwe jest bezdotykowe sprawdzenie instalacji elektrycznej przy pełnym obciążeniu. Dzięki temu można uniknąć poważnych awarii, nadmiernych strat energii i w najgorszym wypadku (...) czytam dalej »


Miejskie stacje ładowania pojazdów elektrycznych - jakie mogą mieć funkcjonalności»

Licznik zużycia energii elektrycznej - na jakie parametry zwrócić uwagę?

miejska stacja ładowania Liczniki energii elektrycznej
Samochody elektryczne stają się coraz bardziej popularne. Jednak ich żywot jest uzależniony od stacji ładowania. Stacja ładowania to urządzenie elektryczne, które(...) czytam dalej » Rozwój technologii przemysłowych oraz rozwój budownictwa powodują coraz większe zapotrzebowanie na moc (...) czytam dalej »

Rozwój odnawialnych źródeł energii w Polsce »
Magazyny energi w polsce

Aparatura łączeniową i sterownicza dla automatyki przemysłowej, techniki medycznej oraz automatyki budynków... czytam dalej »


Co się stało z tymi kablami?»

Jakie bezpieczniki wybrać do projektu?

Plątanina kabli  jak sobie z nią poradzić Bezpieczniki siba
Wszelkie błędy popełnione na etapie projektowania, wykonawstwa i eksploatacji nawarstwiają się latami, stopniowo pro­wadząc do wydłużenia czasu poświęcanego na administrację systemu, zmniejszając pewność jego działania i tym samym zwiększając koszty ... czytam dalej » "Okazało się, że bezpiecznik przegrzał się, ponieważ zamontowano go w miejscu gdzie nie miał wystarczającego chłodzenia. Byliśmy w stanie znaleźć rozwiązanie tego problemu - także (...) czytam dalej»

Bezpłatne ebooki dla elektryków i nie tylko !
Ebooki dla elektryków i nie tylko

Darmowe ebooki i poradniki: projektowanie, budowa, osprzęt... (...) czytam dalej »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
9/2018

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 9/2018
W miesięczniku m.in.:
  • - Nowoczesne urządzenia rozdzielcze zwiększające bezpieczeństwo pracy
  • - Projekt zasilania osiedla domków jednorodzinnych w energię elektryczną
Zobacz szczegóły
Jak zwiększyć niezawodność instalacji elektrycznej?

Jak zwiększyć niezawodność instalacji elektrycznej?

Instalacja elektryczna znajduje się w każdym budynku i jest częścią układu niskiego napięcia. Powinna być wykonana z niezwykłą starannością oraz dokładnością. Co...
Essentra Components Essentra Components
Essentra plc jest spółką notowaną w indeksie FTSE 250 i wiodącym międzynarodowym dostawcą specjalistycznych produktów i rozwiązań ....
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl