Pełny numer elektro.info 7-8/2017 tylko dla Ciebie [PDF]

wystarczy założyć konto w portalu elektro.info.pl

Knipex: obcinak do rur karbowanych TwistCut

 Redakcja  |  elektro.info 4/2018  |  24.04.2018
Fot. mat. pras.

Do zabezpieczenia przewodów i kabli przed uszkodzeniami mechanicznymi stosuje się specjalne karbowane rury ochronne. Charakteryzują się one wysoką elastycznością, odpornością na ścieranie oraz zgniatanie. Aby ułatwić montaż tych rur, niemiecki producent narzędzi KNIPEX opracował specjalny przyrząd – obcinak TwistCut.

Przeznaczony jest on do cięcia rur karbowanych z tworzywa sztucznego o najbardziej popularnych średnicach od 13 do 32 mm, jak i wielowarstwowych rur z wkładką aluminiową o średnicy do 30 mm. Korpus produktu składa się z dwóch półokrągłych części połączonych jak zawiasy drzwiowe. Wyposażono go w sprężynę otwierającą i zamknięcie z blokadą, które ułatwiają jego obsługę. Na jednym jego końcu znajdują się noże z dwiema prowadnicami bocznymi, które pełnią również funkcję osłony zapobiegającej skaleczeniom dłoni.

W celu przecięcia karbowanej rury rozłożony obcinak KNIPEX TwistCut nakłada się na nią, zaciska i lekko obraca. Czynność cięcia jest bardzo bezpieczna i nie wymaga użycia dużej siły. W rezultacie otrzymujemy równe krawędzie rury, a przewody umieszczone wewnątrz nie są uszkodzone. 

Obcinak występuje w dwóch wersjach: 90 22 01 SB oraz 90 22 02 SB. Model 90 22 02 SB jest wyposażony w dodatkową funkcję ściągania izolacji z przewodów o średnicach: 0.2, 0.3, 0.8, 1.5, 2.5 i 4.0 mm. Wyposażono go też w pozycjonery umożliwiające szybkie ustawienie na ostrzach – przekrój odizolowywanego przewodu: 1,5 i 2,5 mm².

Produkt TwistCut wykonany jest z wielokomponentowego tworzywa sztucznego wzmacnianego włóknem szklanym, a pracę nim ułatwia tzw. miękka strefa służąca do wygodnego chwytania i trzymania narzędzia.

AGENTOOLS Sp. z o.o. Sp.k. 61-306 Poznań, ul. Oliwkowa 10A tel. +48 61 87 19 000  www.agentools.pl

Aktualność pochodzi z: miesięcznika elektro.info 4/2018

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Zdobądź certyfikat i uprawnienia - Opomiarowanie i dozór elektryczny

Kurs kwalifikacyjny Grupa 1 elektroenergetyczna Po zakończeniu szkolenia odbędzie się praktyczny test egzaminacyjny. Uczestnik, który pozytywnie zaliczy test oraz zda pozytywnie egzamin kwalifikacyjny przed Państwową Komisją Kwalifikacyjną, otrzymuje imienne świadectwo upoważniające go do samodzielnego wykonywania pomiarów elektrycznych(...) czytam dalej »


Normy na urządzenia zasilające a ups-y kompensacyjne »
Upsy kompensacyjne

Wymagania dotyczące jakości dostarczanej energii poza zakresem zmian napięcia i częstotliwości sprowadzają (...) czytam dalej »


Detektor zwarć łukowych - maksymalizacja bezpieczeństwa »

Zalety i funkcje ładowarek podtynkowych »

Zwarcia łukowe ładowarki podtynkowe
Co roku w całej Europie wybuchają tysiące pożarów wywołanych awarią w instalacji elektrycznej, których przyczyną są niebezpieczne zwarcia łukowe. Sprawdź.... czytam dalej » Już nie musisz szukać wolnego przewodu, ponieważ punkt ładowania znajduje się zawsze w tym samym miejscu i jest gotowy do naładowania Twojego (...) czytam dalej »

Zalety modułowych rozdzielnic nn »
rozdzielnice modułowe

Rozdzielnice niskonapięciowe (rozdzielnice nn) są elementami złożonymi z jednego lub kilku aparatów niskiego napięcia, które współpracują z urządzeniami sterowniczymi, sygnalizacyjnymi oraz pomiarowymi. Dodatkowo służą do łączenia... czytaj dalej »


Czy naprawdę warto? - Nowa seria ograniczników przepięć » Jak diagnozować urządzenia elektryczne za pomocą termowizji »
Ograniczniki przepięć Pomiar za pomocą termowizji
Szeregowe połączenie iskierników w stosunku do warystora powoduje, że ograniczniki typu 1, 2 w czasie normalnej pracy (…) czytaj dalej »
Kamera termowizyjna jest urządzeniem służącym do bezkontaktowego zobrazowania rozkładu temperatury na obserwowanej powierzchni na podstawie pomiaru (...) czytam dalej»

Jakie wybrać agregaty prądotwórcze »
Agregaty prądotwórcze - jakie wybrać

Niezawodne zasilanie i rozdział energii elektrycznej, doświadczona obsługa techniczna to... czytam dalej »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
4/2018

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 4/2018
W miesięczniku m.in.:
  • - Zasady i kryteria doboru wyłączników różnicowoprądowych do selektywnej współpracy
  • - Projekt instalacji piorunochronnej budynku hali produkcyjnej
Zobacz szczegóły
Transformatory PSS N

Transformatory PSS N

Wyraziste kolory, łatwość montażu, zgodność wymiarów z aparaturą modułową oraz znakomite przystosowanie do szyny TH-35. Takie właśnie są nowe transformatory serii...
MICROS sp.j. W. Kędra i J. Lic MICROS sp.j. W. Kędra i J. Lic
Firma Micros istnieje na polskim rynku elektronicznym nieprzerwanie od 1988 roku. Jej początki to mały sklep z asortymentem elektronicznym,...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl