Pełny numer elektro.info 7-8/2017 tylko dla Ciebie [PDF]

wystarczy założyć konto w portalu elektro.info.pl

PGE wesprze wiedzą podkarpackie uczelnie stawiające na energetykę

 Redakcja  |  04.04.2018
Fot. pixabay.com

PGE współpracuje naukowo i organizacyjnie z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Krośnie i Państwową Wyższą Szkołą Techniczno-Ekonomiczną w Jarosławiu. Przekazuje informacje związane z energetyką, a także przyczynia się do aktywizacji studentów i absolwentów stwarzając okazję do wzmocnienia ich pozycji na rynku pracy.

Współpraca polega na kształceniu inżynierów energetyki oraz wykwalifikowanej kadry o kompetencjach odpowiadających aktualnemu zapotrzebowaniu rynku pracy w branży energetycznej. Wzajemna kooperacja obejmuje także upowszechnianie wiedzy w zakresie energetyki. W działania te wpisuje się również aktywne wsparcie i uczestnictwo w różnego rodzaju tematycznych wykładach i konferencjach.

W ostatnim czasie eksperci z PGE Obrót wzięli udział w kilku spotkaniach organizowanych przez uczelnie wyższe, dotyczących rozwoju branży energetycznej i bezpieczeństwa energetycznego państwa.

Dowiedz się więcej: elektro.info szkoli elektryków

- Gospodarka energetyczna w kontekście bezpieczeństwa jest tematem niezwykle ważnym dla państwa i jego obywateli. Cieszę się, że PGE Obrót uczestniczy w przedsięwzięciach pozwalających na wymianę doświadczeń przedstawicieli środowisk akademickich i podmiotów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo energetyczne państwa. Traktujemy to jako rodzaj misji. Prezentujemy studentom i uczniom szkół ponadgimnazjalnych branżę energetyczną jako rozwojowe miejsce pracy, poszerzając ich wiedzę w tym temacie. Dla Spółki taka współpraca to również możliwość przeglądu zdolnej młodzieży z regionu, chcącej pracować na rzecz polskiej energetyki – mówi Zenon Wajda, Wiceprezes Zarządu PGE Obrót.

Wiceprezes Zarządu PGE Obrót dodaje, że każda tego rodzaju forma współdziałania przynosi korzyści obu stronom.

- Liczymy na to, że szkoły dostarczą na rynek pracy absolwentów, którzy będą mieli dużą wiedzę merytoryczną i pozwolą zasilić szeregi energetyków. Mamy nadzieję, że takie zaangażowanie Spółki przyczyni się do wzmocnienia rynku pracy w całym regionie – mówi Zenon Wajda. 

Tematem, który cieszy się dużym zainteresowaniem studentów jest digitalizacja obszaru sprzedaży energii i paliwa gazowego oraz obsługa klientów w tym zakresie. Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku i oczekiwaniom klientów do zapewnienia mobilnego dostępu do wielu usług i funkcji, PGE stale ulepsza ofertę i rozwiązania dla gospodarstw domowych oraz przedsiębiorstw. Z roku na rok zwiększa się liczba klientów, którzy swoje sprawy realizują poprzez kanały zdalne, czyli przez telefon, SMS, e-mail, eBOK i mBOK i w 2017 r. stanowiły już ponad 70 proc.

Źródło: PGE Obrót SA

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Wszyscy elektryczni producenci w jednym miesjcu?

wyświetlacze Zobacz ponad 100,000 produktów elektromechanicznych w ofercie (...) czytam dalej »


Stacja transformatorowa na kółkach - robi wrażenie »

Rozdzielnica na kołach Jest to lekka stacja w obudowie metalowej, na podwoziu jezdnym – DMC 3,5T, z obsługą z zewnątrz, z możliwością łatwe (...) czytam dalej »


Urządzenia przeciwprzepięciowe (SPD) - jakie wybrać ?

urządzenia przeciwprzepięciowe spd Ochronniki przepięciowe odpowiednie do zastosowań w instalacjach 230 V lub 400 V, systemy jedno- lub trójfazowe, wymienny moduł warystora i zamknięty moduł iskiernika, wizualna i zdalna sygnalizacja stanu warystora oraz(...) czytam dalej »


Szynoprzewody w instalacjach elektrycznych - czy warto je wykorzystywać?

Bezpanelowe pozyskiwanie energii słonecznej - jak to zrobić?

szynoprzewody jak podłączyć bezpanelowa energia słoneczna
Przyjazne instalatorom ze względu na ich intuicyjny montaż i nieskomplikowaną budowę oraz szeroki wachlarz możliwości z zakresu wykonania różnego (...) czytam więcej » Innowacje i technologia przeszły długą drogę. Rzeczywiście wkroczyliśmy w nową generację nowoczesnych udogodnień, które nie tylko sprawiają, że nasz styl życia jest bardziej luksusowy i komfortowy, ale... czytam dalej »

Jaki licznik energii elektrycznej wybrać - porównanie 2019 »

Fotowoltaika Mogą być stosowane do rozliczeń z zakładami energetycznymi, do kontroli procesów przemysłowych, do rozliczeń podnajemców oraz jako element systemów zarządzania ... czytam dalej »


Stacje ładowania pojazdów elektrycznych - znasz to rozwiązanie?

Czy energii odnawialnej uda się zastąpić węgiel?

Wsporniki ochrony odgromowej energia odnawialna a węgiel
Przestawiamy rozwiązania wspierające zaawansowane systemy transportu publicznego oraz układy zasilające w instalacjach... czytam więcej » Według ostatniego raportu brytyjskiego koncernu BP do 2040 r. odnawialne źródła energii staną się głównym źródłem energii na świecie. Czy rzeczywiście ... czytam dalej »

Sekcja: Instaluj z Legrandem dla profesjonalisty »

System zarządzania energią Jesteś Instalatorem? W tej sekcji w szybki i łatwy sposób znajdziesz niezbędne ... czytam dalej »


Może Cię to zainteresuje ▼

Jaki wybrać uniwersalny, programowalny wyświetlacz cyfrowy?

Kable i przewody - dobierz odpowiednie do swojego projektu »

Sterowniki programowalne kable i przewody - jakie wybrać
Współpracujący z dowolnym nadajnikiem sygnału w standardzie 4-20 mA. Urządzenie nie wymaga dodatkowego zasilania. Do obszaru zastosowań urządzenia wlicza się sterowanie oraz ... czytam więcej » Właściwie wykonana i dostosowana do konkretnych zagrożeń środowiskowych instalacja elektryczna powinna do minimum ograniczać zagrożenia... czytam dalej »


Kable średniego i niskiego napięcia - wymagania standardów międzynarodowych»

Gdzie znajduje zastosowanie współczesna termowizja?

PRzewody i kable standardy Termowizja w elektryce
Szeroki asortyment przewodów i kabli produkowanych zgodnie z wymaganiami restrykcyjnych standardów międzynarodowych(...) czytam dalej » Zadbaj o bezpieczeństwo i uniknij awarii. Za pomocą kamery termowizyjnej możliwe jest bezdotykowe sprawdzenie instalacji elektrycznej przy pełnym obciążeniu. Dzięki temu można(...) czytam dalej »

Stacje ładowania pojazdów od Kolejowych Zakładów Łączności ?

UPS zasilacze Stacja umożliwia szybkie ładowanie prądem zmiennym o mocy do 22 kW (opcjonalnie 44 kW). Wyposażona jest w dwa gniazda osobno opomiarowane (...) czytam dalej »


Jak komunikować urządzenia w środowisku przemysłowym ??

Ograniczniki przepięć (SPD) o udoskonalonych osiągach »

Switche zarządzalne spd ograniczniki
Switche niezarządzalne są to urządzenia, które mają za zadanie przekazywanie danych między urządzeniami w wymagającym środowisku przemysłowym. Ich zadaniem jest zapewnienie przede wszystkim stabilnej, jak również wydajnej komunikacji.(...) czytam dalej » SPD o takim układzie elementów ograniczających przepięcia są stosowane w instalacji elektrycznej, w której nie powinny występować prądy upływu, nawet o niewielkich(...) czytam dalej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
4/2019

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 4/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Projekt instalacji piorunochronnej wolno stojącego budynku magazynu mps
  • - Awarie sieciowe w krajowej sieci dystrybucyjnej
Zobacz szczegóły
Cantoni Motor S.A. Cantoni Motor S.A.
Grupa Cantoni została pionierem w produkcji silników elektrycznych już w XIX wieku i od tego czasu kontynuuje misję wdrażania...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl