Pełny numer elektro.info 7-8/2017 tylko dla Ciebie [PDF]

wystarczy założyć konto w portalu elektro.info.pl

Tańsza eksploatacja systemów IT

 Redakcja  |  27.11.2008

Firma Rittal opracowała koncepcję RimatriX5, która umożliwia znaczne zmniejszenie kosztów utrzymania infrastruktury komputerowej. Rozwiązania Rittal w zakresie chłodzenia komponentów IT pozwalają obniżyć wydatki na klimatyzację nawet o 50%.

Fot. RittalRosnące koszty zasilania energią i chłodzenia infrastruktury komputerowej sprawiają, że jej wydajność energetyczna odgrywa coraz większą rolę. Rittal proponuje rozwiązania, które zapewniają redukcję nakładów na eksploatację systemów IT. Koncepcja Rittal RimatriX5 opiera się na – poprzedzonym wnikliwą analizą – optymalnym doborze szaf serwerowych, klimatyzacji, zasilania i rozdziału mocy, jak również rozwiązań bezpieczeństwa, monitoringu i zdalnego zarządzania. Minimalizuje to nie tylko koszty utrzymania centrum komputerowego, ale także jego modyfikacji, ponieważ skalowalne i skonstruowane modułowo centrum może zostać w dowolnym momencie rozbudowane lub dopasowane do zmieniających się potrzeb przedsiębiorstwa.

Infrastruktura dobrana według reguł Rittal pozwala optymalizować m.in. koszty zasilania. Na przykład systemy Rittal UPS, dzięki wydajności na poziomie 95%, umożliwiają zaoszczędzenie nawet kilkunastu tysięcy złotych w czasie typowego okresu użytkowania. Rittal UPS skutecznie chronią infrastrukturę IT przed uszkodzeniami sprzętu, utratą danych oraz przestojami w pracy, które często same w sobie powodują duże straty. Systemy Rittal UPS można dodatkowo uzupełniać przez menedżera akumulatorów RiBat, który wydłuża czas przydatności akumulatorów o 30%.

Zastosowanie komponentów chłodzących Rittal obniża koszty klimatyzacji nawet o 50%. Specjaliści Rittal doradzają i dobierają najefektywniejsze dla danego środowiska rozwiązania klimatyzacyjne, w tym grodzie korytarzowe, systemy klimatyzacji powietrza obiegowego i  wymienniki ciepła woda – powietrze Liquid Cooling Package (LCP). Kompleksowe podejście Rittal do chłodzenia centrów komputerowych sprawia, że system klimatyzacji jest opracowany na miarę rzeczywistych potrzeb centrum.

Duży potencjał, jeśli chodzi o oszczędności, oferuje także Rittal Computer Multi Control Top Concept (CMC-TC). Jest to system inteligentnego monitoringu infrastruktury IT i zarządzania nią. Nadzór odbywa się przez bezprzewodową sieć czujników, które można zamontować w dowolnych miejscach. Rozwiązanie gwarantuje ochronę przed włamaniem, ogniem i innymi potencjalnymi uszkodzeniami, a także umożliwia kontrolę wydajności systemu. Na przykład stały pomiar temperatury pozwala na precyzyjną identyfikację ognisk ciepła i optymalizację chłodzenia, co w dużej mierze przyczynia się do przedłużenia żywotności komponentów IT.

materiały: Rittal

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Gdzie znajduje zastosowanie współczesna termowizja?

Kamery termowizyjne Zadbaj o bezpieczeństwo i uniknij awarii. Za pomocą kamery termowizyjnej możliwe jest bezdotykowe sprawdzenie instalacji elektrycznej przy pełnym obciążeniu. Dzięki temu można (...) czytam dalej »


Urządzenia przeciwprzepięciowe (SPD) - jakie wybrać ?

urządzenia przeciwprzepięciowe spd Ochronniki przepięciowe odpowiednie do zastosowań w instalacjach 230 V lub 400 V, systemy jedno- lub trójfazowe, wymienny moduł warystora i zamknięty moduł iskiernika, wizualna i zdalna sygnalizacja stanu warystora oraz(...) czytam dalej »


Światło dzienne, nasz naturalny regulator - odwzorowanie opraw oświetleniowych »

Bezpanelowe pozyskiwanie energii słonecznej - jak to zrobić?

Ośiwetlenie - jakie wybrać? bezpanelowa energia słoneczna
Rodzaj oświetlenia ma również fundamentalny wpływ na nasz wzrok oraz bezpośrednio wpływa na nasze ciało, umysł i (...) czytam więcej » Innowacje i technologia przeszły długą drogę. Rzeczywiście wkroczyliśmy w nową generację nowoczesnych udogodnień, które nie tylko sprawiają, że nasz styl życia jest bardziej luksusowy i komfortowy, ale... czytam dalej »

Nowe rozdzielnice Practibox S - wysoka jakość i nagrodzony design w przystępnej cenie»

nowe rozdzielnice Rozdzielnice dedykowane są przede wszystkim dla budownictwa mieszkaniowego (prywatnego jak i deweloperskiego), hoteli i obiektów biurowych. Rozdzielnice otrzymały ... czytam dalej »


Wprawiają w ruch tysiące różnych pojazdów na świecie - znasz ich?

Rozdzielnice średniego napięcia (SN) - przegląd 2019

pojazdy elektryczne Medcom Rozdzielnice 2019 porównanie
Zmieniają sposób myślenia o energii elektryczne i nie tylko... czytam więcej » Rozdzielnice średniego napięcia (SN), tak jak i inne rozdzielnice energetyczne, budowane są na napięcia znamionowe w zakresie od 7,2 do 36 kV o wartościach 7,2; 12; ... czytam dalej »

Kamery termowizyjne w cenach promocyjnych - tylko do 30 czerwca! »

Promocje na kamery termowizyjne Przy pracach instalacyjnych, a także w przemyśle, kamera termowizyjna jest nieodzownym narzędziem pracy ... czytam dalej »


Może Cię to zainteresuje ▼

Jaki wybrać uniwersalny, programowalny wyświetlacz cyfrowy?

Kable i przewody - dobierz odpowiednie do swojego projektu »

Sterowniki programowalne kable i przewody - jakie wybrać
Współpracujący z dowolnym nadajnikiem sygnału w standardzie 4-20 mA. Urządzenie nie wymaga dodatkowego zasilania. Do obszaru zastosowań urządzenia wlicza się sterowanie oraz ... czytam więcej » Właściwie wykonana i dostosowana do konkretnych zagrożeń środowiskowych instalacja elektryczna powinna do minimum ograniczać zagrożenia... czytam dalej »


Ochrona przed przepięciami systemów alarmowych»

Wszyscy elektryczni producenci w jednym miesjcu - zobacz!

Ochrona przepięciowa systemów alarmowych Elektryczni producenci w jednym miejscu
Jak ochronić różnorodne elektroniczne systemy ochrony mienia przed skutkami przepięć(...) czytam dalej » Zobacz ponad 100,000 produktów elektromechanicznych w ofercie (...) czytam dalej »

Co jeszcze potrafią enkodery Ethernet?

UPS zasilacze Rynek systemów przemysłowych dynamicznie się rozwija, a standard Industrial Ethernet jest przyszłością systemów (...) czytam dalej »


Jak komunikować urządzenia w środowisku przemysłowym?

Ograniczniki przepięć, które wybrać?

Switche zarządzalne spd ograniczniki przepięć
Switche niezarządzalne to urządzenia, które mają za zadanie przekazywanie danych między urządzeniami w wymagającym środowisku przemysłowym. Ich zadaniem jest zapewnienie przede wszystkim stabilnej, jak również wydajnej komunikacji.(...) czytam dalej » Układy SPD typu 1 (ograniczniki przepięć typu 1) powinny być stosowane do ochrony instalacji elektrycznej oraz urządzeń przed zagrożeniami stwarzanymi(...) czytam dalej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
5/2019

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 5/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Stacje ładowania pojazdów elektrycznych
  • - Oświetlenie boisk piłkarskich zgodnie z wymaganiami klas oświetleniowych
Zobacz szczegóły

Wakacyjna promocja prenumeraty „elektro.info”!

Już lada moment lato, czas urlopów i błogiego odpoczynku, ale... zanim to nastąpi mamy dla Was wyjątkową letnią promocję na zakup lub przedłużenie prenumeraty „elektro.info”!

Nowe czujniki w rodzinie NIPRESS 1

Rodzina czujników ciśnienia NIVELCO została znacząco powiększona i obecnie czujniki NIPRESS pokrywają zapotrzebowanie większości branż przemysłowych dzięki szerokiej gamie dostępnych...
Enkodery ETHERNET AFS/AFM60A

Enkodery ETHERNET AFS/AFM60A

Rynek systemów przemysłowych dynamicznie się rozwija, a standard Industrial Ethernet jest przyszłością systemów komunikacji. Wydajność standardu Fast Ethernet,...
Cantoni Motor S.A. Cantoni Motor S.A.
Grupa Cantoni została pionierem w produkcji silników elektrycznych już w XIX wieku i od tego czasu kontynuuje misję wdrażania...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl