Pełny numer elektro.info 7-8/2017 tylko dla Ciebie [PDF]

wystarczy założyć konto w portalu elektro.info.pl

Otomoto przedstawiło raport „Internetowy samochód roku 2017” - coraz większe zainteresowanie samochodami elektrycznymi

 Redakcja  |  05.03.2018
Fot. mat. pras.

Jak wynika z raportu „Internetowy samochód roku 2017”, przygotowanego przez największy serwis ogłoszeniowy Otomoto, w ubiegłym roku nastąpił skokowy wzrost zainteresowania samochodami elektrycznymi i hybrydowymi.

„Internetowy Samochód Roku” to ranking oparty na analizie zainteresowania ogłoszeniami zamieszczanymi w serwisie Otomoto. Autorzy raportu zaobserwowali, że wśród kupujących samochód nadal królują marki niemieckie, ale spada zainteresowanie dieslami. Zdecydowanie najważniejszym trendem jest rosnące zainteresowanie samochodami hybrydowymi i elektrycznymi. Dlatego też autorzy poświęcili osobny dział, bo samochody elektryczne są naszą przyszłością.

Jak wynika z raportu hybrydy i samochody z napędem czysto elektrycznym póki co cieszą się znacznie mniejszym zainteresowaniem niż te z silnikami spalinowymi, jednakże widoczne są tu w ostatnim roku dynamiczne wzrosty – o 50% w przypadku elektryków, a hybryd aż o 78%. Te drugie osiągnęły w 2017 r. najlepszy wynik od 2008 roku.

Dowiedz się więcej: Raport Napędzamy Polską Szybkość - szanse i zagrożenia dla rozwoju elektromobilności

Klienci kupujący samochody coraz częściej myślą o elektromobilności. Zgodnie ze Strategią na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju do 2025 roku po polskich drogach ma jeździć milion pojazdów elektrycznych. Pomimo wcześniej wskazanej długiej perspektywy dane za 2017 rok wyglądają obiecująco. Popyt na pojazdy elektryczne, w tym samochody całkowicie elektryczne, hybrydy plug-in i wodorowe w Unii Europejskiej stale rośnie. Ogólnie w 2017 roku klienci z Unii Europejskiej nabyli 216 tys. aut elektrycznych – o 39 proc. więcej niż rok wcześniej (155 tys.). W ciągu dwunastu miesięcy najwięcej pojazdów elektrycznych sprzedano w Niemczech (54 tys.), Wielkiej Brytanii (47 tys.) i Francji (36 tys.). Polska zakończyła 2017 rok wynikiem 1 068 EV, które wyjechały z salonów. To wzrost o 87,7 proc. w porównaniu do 2016 roku. W kraju nad Wisłą sprzedano 585 hybryd plug-in (+44,8 proc. r/r) oraz 439 samochodów całkowicie elektrycznych (+306,5 proc. r/r). w Unii Europejskiej stale rośnie.

 

 

Czy Ustawa o elektromobilności i paliwach alternatywnych, która weszła w życie 22.02.2018 r., pomoże w osiągnięciu tego celu? Wszystko wskazuje na to, że wprowadzone benefity dla nabywców aut elektrycznych, m.in. zwolnieniez akcyzy (3,1 proc.) przy zakupie aut elektrycznych i pojazdów napędzanych wodorem, czy korzystniejsza stawka amortyzacji, możliwość poruszania się pojazdów elektrycznych po bus pasach, a także możliwość darmowego parkowania w strefach płatnych, spowodują, że rok 2018 zamkniemy ponownie z dwucyfrowym wzrostem sprzedaży aut z alternatywnym napędem.

Po więcej odsyłamy do raportu „Internetowy Samochód Roku”.

Źródło: otomoto.pl/isr/

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Oznaczniki przewodów i kabli

Oznaczniki przewodów i kabli Zgodnie z obowiązującymi normami N-SEP-E-004, trwałe oznaczenie przewodów i kabli stanowi nieodłączną część standardów jakości nowoczesnych produktów, które są oczekiwane przez klienta(...) czytam dalej »


Urządzenie do detekcji zwarć łukowych

Detekcja zwarć łukowych Co roku w całej Europie wybucha ponad dwa miliony pożarów z powodu awarii w instalacji elektrycznej, których główną przyczyną są niebezpieczne zwarcia łukowe. Detektor (...) czytam dalej »


Oto nowe transformatory na szynę DIN»
Transformatory na szynę DIN -Breven

Każdy nowo powstały obiekt nie może istnieć bez punktów rozdzielczych, które w związku z rozwojem (...) czytam dalej »


Mierniki rezystancji izolacji - zobacz przegląd»

Ograniczniki przepięć do każdego typu sieci »

Miernik rezystancji izolacji - jaki wybrać Ograniczniki przepięć SPD - nowa generacja
Mierniki rezystencji izolacji są urządzeniami wspomagającymi "pomiary elektryczne" dzięki którym można określić m.in. stan techniczny instalacji elektrycznej oraz wskazać, które elementy obwodów wymagają... czytam dalej » Mogą być zainstalowane w obiektach przemysłowych z prądem zwarciowym do 100 kA. Jedna gama produktów dla wszystkich instalacji, obejmująca (...) czytam dalej »

Zasilanie urządzeń pożarowych w ujęciu normy 12101-10 »
Zasilanie urządzeń pożarowych

System prawny w prawodawstwie polskim porządkuje ważność aktów prawnych w następujący sposób: konstytucja, ratyfikowane umowy... czytam dalej »


Zaprojektuj ochronę przepięciową przy pomocy niezawodnego narzędzia » Czy diagnozować urządzenia elektryczne za pomocą termowizji »
Konfigurator systemów ochrony przepięciowej Pomiar za pomocą termowizji
Konfigurator systemów ochrony przepięciowej. Unikalne narzędzie doboru zabezpieczeń przepięciowych pozwalające na prawidłowe zaprojektowanie systemu SPD w kilku krokach (…) czytam dalej »
Kamera termowizyjna jest urządzeniem służącym do bezkontaktowego zobrazowania rozkładu temperatury na obserwowanej powierzchni na podstawie pomiaru (...) czytam dalej»

Jakie drukarki etykiet dla elektryków i elektroinstalatorów

Drukarka dla elektryka Po zakończeniu szkolenia odbędzie się praktyczny test egzaminacyjny. Uczestnik, który pozytywnie zaliczy test oraz zda pozytywnie egzamin kwalifikacyjny przed Państwową Komisją Kwalifikacyjną, otrzymuje imienne świadectwo upoważniające go do samodzielnego wykonywania pomiarów elektrycznych(...) czytam dalej »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
6/2018

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 6/2018
W miesięczniku m.in.:
  • - Zasilacze UPS w układach zasilania urządzeń elektromedycznych
  • - Oszczędność kosztów dla przedsiębiorstwa przemysłowego na podstawie analizy faktur zakupowych za media energetyczne
Zobacz szczegóły
Absolutne enkodery magnetyczne  do montażu i integracji w napędach o dużej wydajności

Absolutne enkodery magnetyczne do montażu i integracji w napędach o dużej wydajności

Nowoczesne systemy napędowe i pozycjonowania wymagają zastosowania rozwiązania zapewniającego absolutne wykrywanie w czasie rzeczywistym bieżącej pozycji wałka lub...
MICROS sp.j. W. Kędra i J. Lic MICROS sp.j. W. Kędra i J. Lic
Firma Micros istnieje na polskim rynku elektronicznym nieprzerwanie od 1988 roku. Jej początki to mały sklep z asortymentem elektronicznym,...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl