Pełny numer elektro.info 7-8/2017 tylko dla Ciebie [PDF]

wystarczy założyć konto w portalu elektro.info.pl

Otomoto przedstawiło raport „Internetowy samochód roku 2017” - coraz większe zainteresowanie samochodami elektrycznymi

 Redakcja  |  05.03.2018
Fot. mat. pras.

Jak wynika z raportu „Internetowy samochód roku 2017”, przygotowanego przez największy serwis ogłoszeniowy Otomoto, w ubiegłym roku nastąpił skokowy wzrost zainteresowania samochodami elektrycznymi i hybrydowymi.

„Internetowy Samochód Roku” to ranking oparty na analizie zainteresowania ogłoszeniami zamieszczanymi w serwisie Otomoto. Autorzy raportu zaobserwowali, że wśród kupujących samochód nadal królują marki niemieckie, ale spada zainteresowanie dieslami. Zdecydowanie najważniejszym trendem jest rosnące zainteresowanie samochodami hybrydowymi i elektrycznymi. Dlatego też autorzy poświęcili osobny dział, bo samochody elektryczne są naszą przyszłością.

Jak wynika z raportu hybrydy i samochody z napędem czysto elektrycznym póki co cieszą się znacznie mniejszym zainteresowaniem niż te z silnikami spalinowymi, jednakże widoczne są tu w ostatnim roku dynamiczne wzrosty – o 50% w przypadku elektryków, a hybryd aż o 78%. Te drugie osiągnęły w 2017 r. najlepszy wynik od 2008 roku.

Dowiedz się więcej: Raport Napędzamy Polską Szybkość - szanse i zagrożenia dla rozwoju elektromobilności

Klienci kupujący samochody coraz częściej myślą o elektromobilności. Zgodnie ze Strategią na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju do 2025 roku po polskich drogach ma jeździć milion pojazdów elektrycznych. Pomimo wcześniej wskazanej długiej perspektywy dane za 2017 rok wyglądają obiecująco. Popyt na pojazdy elektryczne, w tym samochody całkowicie elektryczne, hybrydy plug-in i wodorowe w Unii Europejskiej stale rośnie. Ogólnie w 2017 roku klienci z Unii Europejskiej nabyli 216 tys. aut elektrycznych – o 39 proc. więcej niż rok wcześniej (155 tys.). W ciągu dwunastu miesięcy najwięcej pojazdów elektrycznych sprzedano w Niemczech (54 tys.), Wielkiej Brytanii (47 tys.) i Francji (36 tys.). Polska zakończyła 2017 rok wynikiem 1 068 EV, które wyjechały z salonów. To wzrost o 87,7 proc. w porównaniu do 2016 roku. W kraju nad Wisłą sprzedano 585 hybryd plug-in (+44,8 proc. r/r) oraz 439 samochodów całkowicie elektrycznych (+306,5 proc. r/r). w Unii Europejskiej stale rośnie.

 

 

Czy Ustawa o elektromobilności i paliwach alternatywnych, która weszła w życie 22.02.2018 r., pomoże w osiągnięciu tego celu? Wszystko wskazuje na to, że wprowadzone benefity dla nabywców aut elektrycznych, m.in. zwolnieniez akcyzy (3,1 proc.) przy zakupie aut elektrycznych i pojazdów napędzanych wodorem, czy korzystniejsza stawka amortyzacji, możliwość poruszania się pojazdów elektrycznych po bus pasach, a także możliwość darmowego parkowania w strefach płatnych, spowodują, że rok 2018 zamkniemy ponownie z dwucyfrowym wzrostem sprzedaży aut z alternatywnym napędem.

Po więcej odsyłamy do raportu „Internetowy Samochód Roku”.

Źródło: otomoto.pl/isr/

Komentarze

(0)

Wybrane dla CiebiePotrzebujesz pomocy przy projektowaniu instalacji elektrycznych? Skorzystaj!

Systemy fotowoltaiczne. Jak zwiększyć efektywność energetyczną?

Materiały do przygotowania projektu elektrycznego Rola miedzi w energetyce słonecznej
Nowoczesne systemy napędowe i pozycjonowania wymagają zastosowania rozwiązania zapewniającego absolutne wykrywanie w czasie rzeczywistym bieżącej pozycji(...) czytam dalej » Sektor energii słonecznej umacnia się coraz bardziej. Według Solar Power Europe, w roku 2017 została zainstalowana globalnie większa moc energii fotowoltaicznej niż (...) czytam dalej »

Zobacz nowe funkcje kamer termowizyjnych »

Kamera termowizyjna przy badaniu sieci elektrycznej Za pomocą kamery termowizyjnej możliwe jest bezdotykowe sprawdzenie instalacji elektrycznej przy pełnym obciążeniu. Dzięki temu można uniknąć poważnych awarii, nadmiernych strat energii i w najgorszym wypadku (...) czytam dalej »


Sposoby oznaczania kabli i przewodów»

Zobacz jakie nowośći pokazano na Targach Energetab 2018 »

Oznaczanie kabli przewodów i urządzeń Enegetab targi 2018
Jak trwale i czytelnie oznaczyć kable, przewody i urządzenia w sieci elektrycznej, żeby potem łatwo (...) czytam dalej » Przed nami 31. edycja targów ENERGETAB 2018. Przez kolejne trzy dni będą spotykać się czołowi przedstawiciele sektora elektroenergetycznego i poznawać najnowsze rozwiązania (...) czytam dalej »

Projektuj za pomocą bezpiecznej i niezawodnej aparatury łączeniowej »
Projektowanie z aparaturą łączeniową

Aparatura łączeniową i sterownicza dla automatyki przemysłowej, techniki medycznej oraz automatyki budynków... czytam dalej »


Jak sprawdzić gdzie mogą nastąpić awarie w urządzeniach elektrycznych»

Pierwszy oscyloskop klasy średniej z pasmem 8 GHz i prędkością próbkowania 25 GS/s jednocześnie na wszystkich 4 kanałach»

Diagnozowanie urządzeń elektrycznych Oscyloskop klasy średniej
Wykrycie elementu przegrzanego i prawidłowa klasyfikacja zagrożenia w zależności od obciążenia prądowego i przyrostu temperatury – to typowe zadania ... czytam dalej » Tektronix oferuje jeszcze większą prędkość próbkowania oraz najniższy poziom szumów zapewniając najwyższą wiarygodność pomiaru dzięki MSO serii 6 Mixed Signal Oscilloscope (...) czytam dalej »

Bezpłatne ebooki dla elektryków i nie tylko !
Ebooki dla elektryków i nie tylko

Darmowe ebooki i poradniki: projektowanie, budowa, osprzęt... (...) czytam dalej »


Jak w czasie rzeczywistym monitorować pobór mocy i jakość dostarczanej energii?

Projektowanie i wykonawstwo instalacji elektrycznych średnio- i niskonapięciowych»

Monitoring poboru mocy Prąd budowlany - skąd czerpać?
Jak pozyskiwać, gromadzić, przetwarzać oraz archiwizować dane o poborze energii, jej rozpływie, wielkość mocy czynnej i biernej, a także... czytam dalej » Zasoby materialne w dziedzinie projektowania nowoczesnych (pod względem technicznym) konstrukcji i technologii oraz wykonywania niezbędnego oprzyrządowania zadaniowego do realizacji produkcji podstawowej i usług oraz planowanych prac modernizacyjnych i (...) czytam dalej »
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
9/2018

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 9/2018
W miesięczniku m.in.:
  • - Nowoczesne urządzenia rozdzielcze zwiększające bezpieczeństwo pracy
  • - Projekt zasilania osiedla domków jednorodzinnych w energię elektryczną
Zobacz szczegóły
Essentra Components Essentra Components
Essentra plc jest spółką notowaną w indeksie FTSE 250 i wiodącym międzynarodowym dostawcą specjalistycznych produktów i rozwiązań ....
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl