Pełny numer elektro.info 7-8/2017 tylko dla Ciebie [PDF]

wystarczy założyć konto w portalu elektro.info.pl

Raport perspektyw rozwoju rynku elektromobilności w Polsce

 Redakcja  |  05.02.2018
Fot. pixabay.com

Do niedawna polski stan prawny nie regulował zagadnienia elektromobilności, jednakże uchwalona na początku 2018 r. ustawa o elektromobilności i paliwach alternatywnych reguluje kwestie pojazdów elektrycznych oraz ich infrastruktury. Dlatego Grupa CDE Sp. z o.o. opublikowała pierwszy w Polsce raport dotyczący "Perspektywy rozwoju elektromobilności w Polsce". Raport ten przybliża rewolucyjne zmiany w polskim transporcie, szczególnie w jego infrastrukturze, do rozwoju której możemy przyczynić się osobiście już od teraz.

W raporcie w przystępny sposób zostało wyjaśnionych wiele aspektów technicznych procesu ładowania pojazdów elektrycznych, które jak zostało zauważone, są częstokroć niezrozumiałe dla użytkowników dróg. Twórcy raportu opracowali go, by zachęcić użytkowników ruchu do zmiany środka komunikacji na bardziej ekologiczny w przyszłości.

Dowiedz się więcej: Samochody elektryczne - czy w Polsce są chętni do ich zakupu?

Co możemy znaleźć w raporcie? Przede wszystkim informacje jakie można zaobserwować w związku z rozwojem transportu. W ostatnich latach jednym z największych wyzwań dla prawodawców jest coraz szybciej rozrastający się rynek samochodów elektrycznych. Coraz większe dążenie do zmiany pojazdów napędzanych paliwem na pojazdy wykorzystujące paliwa alternatywne wiąże się z problematyką dostosowania infrastruktury technicznej do potrzeb użytkowników pojazdów elektrycznych. 

W raporcie można również znaleźć informacje, jak wygląda eksploatacja samochód elektrycznych. Jakie są sposoby ładowania i rodzaje stacji. Czy wiesz, że w Polsce jest już 329 stacji, które umożliwiają całkowite załadowanie samochodu? Ciekawym zagadnieniem są także różne niestandardowe wtyczki i okablowania. 

Przeczytaj również: Polska firma Ursus planuje zawojować rynek nie tylko ciągników - czas na pojazdy elektrycznych

Z ciekawostek, które można znaleźć w raporcie:

  • 2 mln - tyle samochodów elektrycznych jeździło na świecie w 2017 roku,
  • 483 tys. - tyle samochodów elektrycznych zarejestrowanych jest w Chinach,
  • 50 - tyle samochodów będzie można jednocześnie ładować w powstającej w Szanghaju stacji ładowania,
  • 462 razy - o tyle więcej znajduje się stacji ładowania w Chinach niż w Polsce.

Do 2025 roku po Polskich drogach ma jeździć milion elektrycznych pojazdów, które będą zużywać 4 TWh energii rocznie. Zachęcamy do zapoznania się z pełnym raportem.

 

Źródło: materiały prasowe

Komentarze

(0)

Wybrane dla CiebiePrzewody do zasilania urządzeń przeciwpożarowych w ujęciu normy 12101-10 »
Zasilanie urządzeń przeciwpożarniczych

Napisano już sporo artykułów na temat sposobu doboru przewodów zasilających urządzenia przeciwpożarowe, które muszą funkcjonować w warunkach pożaru (...)  czytaj dalej »


Jakie wyłączniki silnikowe i styczniki wybrać »

Gdzie szukać pomocy przy projektowaniu sieci i instalacji elektrycznych »

Wyłączniki silnikowe i styczniki Projektowanie sieci elektrycznych
Wyłącznik silnikowy jest bardzo ważnym komponentem w aplikacjach zabezpieczenia i sterowania silnikiem elektrycznym... czytaj dalej » Potrzebujesz porady przy wykonywania projektów technicznych sieci energetycznych napowietrznych, linii kablowych SN i nN, stacji transformatorowych, instalacji elektrycznych wewnętrznych (...) czytaj dalej »

Sprawdzony sposób na zasilanie urządzeń ruchomych »

zasilanie urządzeń ruchomych Każdy ruchomy obiekt napędzany energią elektryczną, który nie ma możliwości korzystania z akumulatorów, musi mieć ją doprowadzoną z zewnątrz... czytaj dalej »


Bezpłatne warsztaty dla elektroinstalatorów » Nowa generacja ograniczników przepięć (SPD) »
Warsztaty dla elektroinstalatorów Ograniczniki przepięć SPD - nowa generacja
Zobacz terminy i zakres szkoleń (…) czytaj dalej »
Dzięki kompletnej i spójnej ofercie dostępne są konfiguracje: 1L, 1N, 3N, 3L oraz 4L umożliwia to zastosowanie w każdym typie sieci, z każdą opcją, jakiej tylko… (...) czytaj dalej»

Zobacz najnowszy osprzęt elektroinstalacyjny i sprawdź ceny »

Instalacyjna aparatura elektryczna Instalacyjna aparatura elektryczna - nowoczesne rozwiązania i design dopasowany do każdego wnętrza - oto jaka powinien wyglądać osprzęt instalacyjny XXI wieku...(...) czytaj dalej »Nowoczesne systemy napędowe
i pozycjonowania wymagają zastosowania rozwiązania zapewniającego
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
Zapisz się na bezpłatny newsletter!
Najnowsze informacje na Twoją skrzynkę:
1-2/2018

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 1-2/2018
W miesięczniku m.in.:
  • - Wybrane aspekty techniczne i ekonomiczne zasilania odbiorców energii elektrycznej
  • - Dobór baterii akumulatorów oraz ich eksploatacja
Zobacz szczegóły
Ładowarki do e-mobility – nowy produkt firmy APS Energia

Ładowarki do e-mobility – nowy produkt firmy APS Energia

W ostatnich latach obserwujemy nasilony proces urbanizacji. Pojęcie to oznacza nie tylko wzrost koncentracji ludności na obszarach miejskich, ale także przestrzenny rozwój...
Phoenix Contact Phoenix Contact
  Firma Phoenix Contact powstała ponad 90 lat temu i jest dziś liderem połączeń elektrycznych i automatyce przemysłowej . 14 000...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl