Pełny numer elektro.info 7-8/2017 tylko dla Ciebie [PDF]

wystarczy założyć konto w portalu elektro.info.pl

Integracja instalacji technicznych w budynkach

 Redakcja  |  18.11.2008

Oddział poznański Stowarzyszenia Elektryków Polskich organizuje w dniach 18-19 listopada 2008 roku w Poznaniu (ul. W. Węgorka 20) XI SYMPOZJUM z cyklu "Współczesne urządzenia oraz usługi elektroenergetyczne, telekomunikacyjne i informatyczne" pt. "Integracja instalacji technicznych w budynkach".

Celem sympozjum jest zaprezentowanie najnowszych osiągnięć naukowo-technicznych oraz rozwiązań systemowych i technologicznych stosowanych w instalacjach technicznych obiektów mieszkalnych i użyteczności publicznej oraz przemysłowych.

Do udziału w sympozjum, warsztatach i wystawie zaproszeni są wszyscy projektanci oraz użytkownicy stosujących lub zamierzający stosować te rozwiązania, a mianowicie:
 • projektanci, wykonawcy oraz inspektorzy nadzoru w zakresie instalacji technicznego wyposażenia budynków
 • działy obsługi technicznej osiedli i wspólnot mieszkaniowych
 • członkowie kierownictwa przedsiębiorstw i zakładów użyteczności publicznej
 • użytkownicy mieszkań i domków jednorodzinnych
 • nauczyciele zawodu.
Autorami referatów są pracownicy naukowo-dydaktyczni wyższych uczelni technicznych, biur projektowych, jednostek innowacyjno-wdrożeniowych, producentów urządzeń i systemów instalacyjnych. Sympozjum ma umożliwić zdynamizowanie wdrażania wyników badań naukowych do praktyki projektowej, wykonawczej i eksploatacyjnej w obszarze instalacji technicznych w budynkach.

Do prezentacji nowoczesnych rozwiązań systemowych i technologicznych zaproszono znaczących producentów, dystrybutorów a także wykonawców urządzeń oraz instalacji monitorowania, automatyki i sterowania oraz zarządzania mediami inteligentnych obiektów.

Tematyka sympozjum:
 • Cechy współczesnych systemów zarządzania energią
 • Zintegrowane systemy automatyki w budynkach
 • Integracja systemów zarządzania i sterowania przemysłowych obiektów inteligentnych
 • System centralnego nadzoru stanu sieci elektrycznych budynku
 • Współczesne instalacje sterujące w obiektach wielkopowierzchniowych
 • Zintegrowane sterowanie odbiornikami w systemie KNX
 • Układy zabezpieczenia mienia w nowoczesnych budynkach
 • Systemy inteligentnego oświetlenia
 • Nowe rozwiązania techniczne i obowiązujące przepisy w zakresie oświetlenia awaryjnego
 • Ochrona odgromowa nowoczesnych budynków w oparciu o nową normę PN-EN 62305
 • Uziemienia fundamentowe i połączenia wyrównawcze w budynkach
 • Innowacyjny sposób zasilania obiektów przyłączonych do sieci energetycznej po stronie SN
 • Nowoczesne rozwiązania kabli elektroenergetycznych i sterowniczych
 • Energooszczędne transformatory rozdzielcze SN/nn
 • Zasady instalowania przeciwpożarowego wyłącznika prądu
 • Nowoczesne wyłączniki mocy NZM
 • Systemy bezpieczeństwa i sterowania COOPER
 • Okablowanie strukturalne G-Connect
 • Profesjonalne systemy nośne do kabli i przewodów
 • WAGO SYSTEM – automatyka o dużych możliwościach.
Tematyka powyższa odzwierciedla współczesne trendy występujące w metodyce i technikach projektowania wyposażenia technicznego budynków (obiektów), zasad ekonomicznej eksploatacji substancji budynków, optymalizacji poziomu zużycia energii niezbędnej dla zapewnienia komfortu i bezpieczeństwa energetycznego użytkowników. Integracja instalacji technicznych budynków odbywa się współcześnie w fazach: projektowej i technologicznej – charakterystycznych dla danej branży oraz w warstwie informatycznej, która umożliwia integrację sterowania i zarządzania eksploatacją autonomicznych instalacji technicznych.

Sesja warsztatowa, realizowana w drugim dniu sympozjum, obejmuje nowoczesne rozwiązania techniczne i technologiczne powiązane tematycznie z programem sympozjum, a w tym:
 • LED – technika oświetlenia w przyszłość
 • Projektowanie instalacji teleinformatycznej
 • WAGO I/O-SYSTEM w automatyce budynkowej.
materiały: SEP

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Inżynier w lesie - zobacz video! »

Inżynier w lesie Materiały stworzone przez inżynierów dla inżynierów. Testy produktów od kluczowych dostawców (...) chcę zobaczyć »


Jednoobwodowy licznik energii - jaki wybrać?»

Czy znasz, ekologiczną alternatywę dla agregatów »

Licznik energii jaki wybrać systemy zasilania
Zasilacze awaryjne trzeciej generacji z bardzo wysoką sprawnością 96% w trybie On-Line oraz ze znakomitym współczynnikiem mocy 1(...) czytam więcej » W połączeniu z elektroniką prezentuje ona szczyt nowoczesnej technologii agregatów prądotwórczych (...) czytam dalej »

 


Specjalne ramki do specjalnych wnętrz »

Kamery termowizyjne Perfekcyjne dopełnienie nowoczesnego wnętrza.
Prosta, ponadczasowa forma, jakość wykonania, niezawodny system, to tylko niektóre (...)
czytam dalej »


Automatyka przemysłowa i sterowanie - na jakie produkty zwrócić uwagę »

Jak zmniejszyć swój rachunek za energię »

automatyka przemysłowa zmniejsz rachunki za prąd
Jak sztuczna inteligencja wspomoże pracę elektrowni i fabryk? Aż 63 proc. respondentów twierdzi, że sztuczna inteligencja pomoże zwalczyć (...) czytam więcej » Oszczędzaj na rachunkach za prąd w domu lub firmie. Wystarczy Po Prostu Energia (...) zobacz ile możesz oszczędzić »

 


Gdzie znajduje zastosowanie współczesna termowizja?

Kamery termowizyjne Zadbaj o bezpieczeństwo i uniknij awarii. Za pomocą kamery termowizyjnej możliwe jest bezdotykowe sprawdzenie instalacji elektrycznej przy pełnym obciążeniu. Dzięki temu można (...) czytam dalej »

 


Potrzebujesz pomocy w wyborze UPS-a? Sprawdź ten przewodnik »

Bezpanelowe pozyskiwanie energii słonecznej - jak to zrobić?

UPS zasilacze bezpanelowa energia słoneczna
Urządzenia elektroniczne, których używasz do codziennej komunikacji, rozrywki i zapewnienia rodzinie bezpieczeństwa, są narażone na uszkodzenia spowodowane nieoczekiwanymi przerwami w dostawach energii elektrycznej, (...) czytam więcej » Innowacje i technologia przeszły długą drogę. Rzeczywiście wkroczyliśmy w nową generację nowoczesnych udogodnień, które nie tylko sprawiają, że nasz styl życia jest bardziej luksusowy i komfortowy, ale... czytam dalej »

Szybki i łatwy sposób na budowę Twojego indywidualnego systemu wizyjnego»

zasilanie gwarantowane Badania przeprowadzone przez Computer Business Review wykazały, że od 2013 roku mamy do czynienia z dynamicznym wzrostem przenoszenia przez przedsiębiorców zasobów danych do tzw. chmury obliczeniowej (cloud computing). W związku z tym stale wzrastają wydatki przeznaczan ... czytam dalej »


Automatyka przemysłowa - zobacz najlepsze rozwiązania »

Kontenerowa stacja transformatorowa Minibox »

Czujniki i automatyka Rozdzielnice kontenerowe
Zarówno w sektorze energetyki tradycyjnej jak i odnawialnej, czujniki oraz automatyka muszą być odporne na oddziaływaniu warunków środowiskowych. Ekstremalne ... czytam więcej » Zasilane są najczęściej z sieci SN o napięciu znamionowym od 6 do 36 kV. Ze względu na budowę stacje mogą być wnętrzowe lub napowietrzne. Funkcją stacji transformatorowej SN/nn jest transformacja ... czytam dalej »

Jaką zastosować ochronę urządzeń elektrycznych i elektronicznych przed przepięciami »

ochrona przed przepięciami Każdy ogranicznik przepięć ma pewną określoną zdolność do przenoszenia przez siebie pewnej energii udaru. Jeśli po zadziałaniu ... czytam dalej »


Złącza silnoprądowe - czy silikon sobie poradzi?

Złącza silnopradowe Czy możemy zastosować elastyczne przewody silikonowe i czy są one odporne na uszkodzenie i wysokie temperatury? Przykładowo dla przekroju kabla 240 mm2 ... chcę obejrzeć »


Może Cię to zainteresuje ▼

Wyświetlacz cyfrowy - jaki wybrać?

Osprzęt elektroinstalacyjny dla elektryka »

wyświetlacze cyfrowe kable i przewody - jakie wybrać
Współpracujący z dowolnym nadajnikiem sygnału w standardzie 4-20 mA. Urządzenia nie wymagające dodatkowego zasilania. Do obszaru zastosowań ... czytam więcej » Zobacz jaki osprzęt wybrać i porównaj parametry... czytam dalej »


Transformatory oraz dławiki dostosowane do indywidualnych wymagań »

transformatory ei Mają zastosowanie w sieciach przesyłowych i rozdzielczych. Stosowane są do zasilania układów trakcyjnych w pojazdach szynowych, w instalacjach wykorzystujących napędy (...) czytam dalej »


Liczniki energii elektrycznej - poznaj nowe »

Switch zarządzalny – czy warto? Jaki wybrać?

Liczniki energii jakie wybrać Switche niezarządzalne
Wymagania stawiane licznikom energii elektrycznej zawarte są w normach oraz przepisach (...) czytam dalej » Switch zarządzalny daje możliwość nie tylko stworzenia siecilokalnej, ale daje wiele innicf możliwości. Między innymi pozwala także dostosować porty, a więc i parametry sieci do... czytam dalej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
7-8/2019

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 7-8/2019
W miesięczniku m.in.:
 • - Obciążalność prądowa ciągła przewodów szynowych wielkoprądowych SN
 • - Instalacje elektryczne w osiedlowych budynkach wielorodzinnych
Zobacz szczegóły

MITRA LED

Właściwe oświetlenie drogowo-parkowe pozwala znacznie zredukować koszty eksploatacji, będąc rozwiązaniem zarówno ekonomicznym, estetycznym, jak i ekologicznym. Lena Lighting S.A. oferuje...

MITRA LED

Właściwe oświetlenie drogowo-parkowe pozwala znacznie zredukować koszty eksploatacji, będąc rozwiązaniem zarówno ekonomicznym, estetycznym, jak i ekologicznym. Lena Lighting S.A. oferuje...
Enkodery ETHERNET AFS/AFM60A

Enkodery ETHERNET AFS/AFM60A

Rynek systemów przemysłowych dynamicznie się rozwija, a standard Industrial Ethernet jest przyszłością systemów komunikacji. Wydajność standardu Fast Ethernet,...
Cantoni Motor S.A. Cantoni Motor S.A.
Grupa Cantoni została pionierem w produkcji silników elektrycznych już w XIX wieku i od tego czasu kontynuuje misję wdrażania...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl