Pełny numer elektro.info 7-8/2017 tylko dla Ciebie [PDF]

wystarczy założyć konto w portalu elektro.info.pl

Jak działa samochód elektryczny? - rusza V edycja programu innogy Power Box

 Redakcja  |  26.09.2017
mat. prasowe

innogy Polska razem z Centrum Nauki Kopernik (CNK) organizują V edycję edukacyjnego programu dla szkół o wytwarzaniu i racjonalnym wykorzystywaniu energii elektrycznej. 19 września ruszyła rekrutacja na bezpłatne warsztaty dla nauczycieli prowadzone przez CNK w ramach programu. Uczestnicy warsztatów otrzymają zestawy edukacyjne innogy Power Box, które umożliwiają przeprowadzanie ciekawych eksperymentów podczas zajęć szkolnych. W dotychczasowych edycjach programu udział wzięło ponad pół tysiąca nauczycieli z blisko 400 szkół z całej Polski.

19 września rozpoczęła się rekrutacja do V edycji programu innogy Power Box stworzonego przez Fundację innogy w Polsce (dawniej Fundację RWE) oraz Centrum Nauki Kopernik. Celem programu realizowanego od 2013 roku, jest propagowanie wiedzy związanej z pozyskiwaniem i wykorzystaniem energii elektrycznej. W ramach projektu prowadzony jest cykl jednodniowych warsztatów dla nauczycieli, w trakcie których uczestnicy uczą się, jak za pomocą zestawów edukacyjnych Power Box prowadzić ciekawe doświadczenia i eksperymenty naukowe podczas zajęć szkolnych.

Zobacz także: Jaka będzie przyszłość elektrycznych pojazdów? - kolejna edycja konkursu Grupy Energa

Dzięki urządzeniom znajdującym się w zestawach nauczyciele mogą zaprezentować swoim uczniom, jak pozyskiwana jest energia z turbin wiatrowych czy ogniw fotowoltaicznych, w jaki sposób tę energię magazynować, czy też jak działa samochód elektryczny. Dzięki specjalnie przygotowanym warsztatom, prowadzonym przez trenerów z Centrum Nauki Kopernik, nauczyciele zdobywają również praktyczną wiedzę, jak w interesujący sposób prowadzić zajęcia z przedmiotów ścisłych i przyrodniczych. Dowiedzą się również, w jaki sposób zaangażować młodzież w aktywne poznawanie zagadnień związanych z energią elektryczną.

- Program innogy Power Box powstał z myślą o zwiększeniu zainteresowania uczniów starszych klas szkół podstawowych naukami ścisłymi, przyrodniczymi oraz odpowiedzialnym wykorzystaniem energii elektrycznej. Z pomocą specjalistów z Centrum Nauki Kopernik stworzyliśmy zestaw edukacyjny, który wzbogaca zajęcia w szkole o interesujące eksperymenty pozwalające zrozumieć istotne zjawiska związane z energią elektryczną oraz poznać nowe technologie, takie jak panele fotowoltaiczne czy samochód elektryczny. Chcemy też uświadomić uczniom, że mają wpływ na środowisko naturalne i jak wiele zależy od ich decyzji i postaw – mówi Aleksandra Smolarska-Flis z działu Komunikacja Przedsiębiorstwa innogy Polska.

Sprawdź również: Znamy zwycięzców konkursu Energia Młodych!

Wiedza zdobyta przez nauczycieli podczas warsztatów, pozwoli na samodzielne prowadzenie przez nich doświadczeń, dzięki czemu program szkolny będzie realizowany w sposób nowoczesny i bardziej efektywny.

- Współpraca ze środowiskiem edukacyjnym to jeden z priorytetów Centrum Nauki Kopernik. Opracowując i upowszechniając innowacyjne metody nauczania, dbamy, aby były one wartościowym wsparciem dla nauczycieli i uczniów. Zestawy edukacyjne, przygotowane przez CNK, dzięki współpracy z firmą innogy, cieszą się niesłabnącą popularnością wśród edukatorów zainteresowanych rozwijaniem w młodych ludziach umiejętności krytycznego myślenia i twórczego rozwiązywania problemów. Zawarte w zestawach narzędzia edukacyjne są inspiracją do samodzielnego przeprowadzenia przez uczniów doświadczeń związanych z naukami ścisłymi. Wykorzystanie zestawu innogy Power Box przyczynia się do rozwoju kompetencji uczniów nie tylko w zakresie nauk ścisłych czy przyrodniczych. Pracując w grupach muszą się ze sobą komunikować i współpracować, są aktywni i czują się bardziej odpowiedzialni za podejmowane działania - powiedziała Anna Dziama, Dyrektor Pracowni Edukacji z Centrum Nauki Kopernik.

Warsztaty realizowane dla nauczycieli są bezpłatne. Każda osoba zainteresowana wzięciem w nich udziału musi wypełnić formularz znajdujący się na stronie internetowej Centrum Nauki Kopernik (http://www.kopernik.org.pl/warsztaty/warsztaty-z-zestawem-edukacyjnym/innogy/). Rekrutacja rozpoczęta 19 września i potrwa do wyczerpania miejsc. W tegorocznej edycji prowadzony będzie nabór do pięciu grup warsztatowych, które odbędą się w dniach: 18, 19, 23, 24 i 25 października w Warszawie w Centrum Nauki Kopernik.

Dowiedz się więcej: Dzwonek nowoczesności, czyli szkoła w Żukowie z nowym systemem automatyki budynkowej


Na zajęcia zapraszani są nauczyciele przedmiotów ścisłych i przyrodniczych ze szkół podstawowych i gimnazjów (od dwóch do trzech osób z tej samej szkoły), którzy nie brali udziału w poprzednich edycjach warsztatów. Każda szkoła otrzyma trzy pudełka (wysyłka po warsztatach). Zestaw przeznaczony jest dla uczniów i nauczycieli klas 4-8 szkoły podstawowej i gimnazjum.

Źródło: materiały prasowe.

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Kompleksowe inspekcje termowizyjne - gdzie szukać pomocy? »

Termowizja inspekcja

Przez ostatnie stulecie zbudowano wiele urządzeń pomiarowych w zakresie podczerwieni, ale największe możliwości i popularność zyskały rozwiązania... czytam dalej »

 


Jak zmniejszyć swój rachunek za prąd »

koszt prądu

Oszczędzanie na rachunkach za prąd w domu lub firmie jest możliwe. Wystarczy dokładnie sprawdzić (...) zobacz ile możesz oszczędzić »

 


Łączniki elektroinstalacyjne - rodzaje i sposób działania »?

Szynoprzewody w małych i średnich instalacjach dystrybucji energii »

Ranki łączniki gniazdka Szynoprzewody - małe i średnie instalacje
W każdej standardowej instalacji elektrycznej w budynku występują gniazda wtyczkowe oraz łączniki. Ich budowa oraz sposób zamocowania zależą od miejsca zainstalowania oraz metody wykonania (...) czytam więcej » Przewody szynowe niskiego napięcia, nazywane potocznie szynoprzewodami, jeszcze 20 lat temu w Polsce były kojarzone głównie z instalacjami przemysłowymi lub układami zasilania suwnic. Rozwój budownictwa komercyjnego spowodował powstawanie pierwszych wieżowców.(...) czytam dalej »

 


Transformatory rozdzielcze - jaki produkt wybrać?

Transformatory Transformatory w przedziale mocy od 100kVA do 3150kVA w klasie izolacji do 36kV w pełni spełniają warunki rozporządzenia Komisji Europejskiej EU548/2014 (...) czytam dalej »


Automatyka przemysłowa i sterowanie - na jakie produkty zwrócić uwagę »

Wiele nowych produktów od najlepszych w branży marek »

automatyka przemysłowa elektronika
Jak sztuczna inteligencja wspomoże pracę elektrowni i fabryk? Aż 63 proc. respondentów twierdzi, że sztuczna inteligencja pomoże zwalczyć (...) czytam więcej » Poznaj pierwszy w branży przewodnik elektroniczny po złączach. Internetowe narzędzie referencyjne ułatwiające dobór złączy. (...) chcę zobaczyć »

 


Oznaczniki mobilne na przewody i osprzęt - które wybrać »

Kamery termowizyjne Technika laminowania taśm, zapewnia trwałe nadruki poprzez całkowitą ochronę tekstu przed czynnikami niszczącymi, takimi jak: zdrapywanie, ścieranie, zmywanie, promieniowanie UV a nawet substancj (...) czytam dalej »

 


Dobór ograniczników przepięć typu 1 »

Energetyka wiatrowa w Polsce wady i zalety?

ograniczniki konwersja energii elektryczne
Kombinowane ograniczniki przepięć jako urządzenia do ograniczania przepięć mają za zadanie zmniejszenie do bezpiecznych poziomów napięcia w instalacji elektrycznej oraz na wejściu zasilanych urządzeń: podczas operacji łączeniowych ń (...) czytam więcej » Udział odnawialnych źródeł energii w Polsce stanowi około 14% całkowitej produkcji energii elektrycznej, z czego energetyka wiatrowa stanowi obecnie ponad... czytam dalej »

Liczniki energii elektrycznej do zadań specjalnych»

Liczniki energii jakie wybrać Mogą być stosowane do rozliczeń z zakładami energetycznymi, do kontroli procesów przemysłowych, do rozliczeń podnajemców oraz jako element systemów zarządzania energią. Najnowsze inteligentne liczniki umożliwiają płacenie za faktycznie zużytą energię elektryczną, kontrolę sposobu jej wykorzystania ... czytam dalej »


Bramka IoT chmury do integracji nowych i istniejących systemów bez konieczności programowania.»

Roboty będą produkować roboty - to już pewne!

bramka iot Robot testuje bankomaty
Dzięki prostemu połączeniu z procesem za pomocą protokołów, np. Modbus/TCP, dane czujników i dane procesowe są zbierane, przetwarzane i monitorowane ... czytam więcej » Powstanie fabryka w której roboty będą produkowały roboty. Wszystko na to wygląda, że już niedługo scenariusze filmowe okażą się ... czytam dalej »

Jaką zastosować ochronę urządzeń elektrycznych i elektronicznych przed przepięciami »

ochrona przed przepięciami Każdy ogranicznik przepięć ma pewną określoną zdolność do przenoszenia przez siebie pewnej energii udaru. Jeśli po zadziałaniu ... czytam dalej »


Złącza silnoprądowe - czy silikon sobie poradzi?

Złącza silnopradowe Czy możemy zastosować elastyczne przewody silikonowe i czy są one odporne na uszkodzenie i wysokie temperatury? Przykładowo dla przekroju kabla 240 mm2 ... chcę obejrzeć »


Może Cię to zainteresuje ▼

Wyświetlacz cyfrowy - jaki wybrać?

Pobierz darmowy ebook i usprawnij instalacje przewodów »

wyświetlacze cyfrowe kable i przewody - przewodnik
Współpracujący z dowolnym nadajnikiem sygnału w standardzie 4-20 mA. Urządzenia nie wymagające dodatkowego zasilania. Do obszaru zastosowań ... czytam więcej » Poznaj najskuteczniejsze sposoby oznaczania kabli i komponentów wykorzystywanych w branżach elektrycznych i telekomunikacyjnych... czytam dalej »


Transformatory oraz dławiki dostosowane do indywidualnych wymagań »

transformatory ei Mają zastosowanie w sieciach przesyłowych i rozdzielczych. Stosowane są do zasilania układów trakcyjnych w pojazdach szynowych, w instalacjach wykorzystujących napędy (...) czytam dalej »


1-fazowe liczniki energii elektrycznej - widziałeś to?!

Łączniki elektroinstalacyjne - rodzaje i sposób działania »

Liczniki energii jakie wybrać Łączniki elektrinstalacyjne
Wymagania stawiane licznikom energii elektrycznej zawarte są w normach oraz przepisach (...) czytam dalej » W każdej standardowej instalacji elektrycznej w budynku występują gniazda wtyczkowe oraz łączniki. Ich budowa oraz sposób zamocowania zależą od miejsca zainstalowania oraz metody wykonania... czytam dalej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
9/2019

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 9/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Metody badania funkcji zabezpieczeń nadprądowych przekaźników elektroenergetycznych
  • - Fotowoltaika szansą rozwoju dla komunikacji miejskiej
Zobacz szczegóły
SOCOMEC Polska sp. z o.o. SOCOMEC Polska sp. z o.o.
Firma Socomec powstała w roku 1922, a obecnie jest grupą przedsiębiorstw zatrudniającą 3100 osób. Naszą kluczową działalnością...

Ciekawe strony

Elektryk na Fixly.pl

EPS System - agregaty prądotwórcze

Producent oświetlenia

Ciekawa Architektura

Instalacje

Literatura fachowa

Rekuperacja

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl