Pełny numer elektro.info 7-8/2017 tylko dla Ciebie [PDF]

wystarczy założyć konto w portalu elektro.info.pl

Ruszyły zapisy na IV konferencję szkoleniową o zespołach prądotwórczych i zasilaczach UPS - skorzystaj z promocji!

organizacja: elektro.info
 Redakcja  |  25.09.2017
mat. red.

Dobór mocy źródeł zasilania awaryjnego i gwarantowanego czy dobór baterii akumulatorów oraz ich eksploatacja oraz zasilanie instalacji bezpieczeństwa - to zaledwie trzy z tematów, które zostaną poruszone podczas organizowanej po raz czwarty przez redakcję "elektro.info" konferencji szkoleniowej "Zespoły prądotwórcze i zasilacze UPS w układach zasilania budynków w energię elektryczną", która odbędzie się 30 listopada br. w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Specjalne promocje cenowe przy zapisach są dostępne dla pierwszych trzydziestu prenumeratorów "elektro.info" oraz dla tych, którzy zdecydują się na udział do 20 października.

Podobnie, jak podczas poprzednich trzech edycji, także i teraz podczas konferencji główny nacisk zostanie położony na zagadnienia dotyczące zasilania gwarantowanego oraz układów zasilania budynków. Jak dowodzą rozmowy z administratorami obiektów oraz kadrą odpowiedzialną za prawidłowy dobór, montaż i eksploatację instalacji elektroenergetycznych, a także codzienna obserwacja i praktyka, umiejętność zapewnienia właściwego, bezprzerwowego funkcjonowania tych instalacji i urządzeń ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa tak ludzkiego (zdrowia i życia - np. w przypadku szpitali), jak i biznesowego (w przypadku zakładów przemysłowych, instytucji finansowych czy centrów przetwarzania danych).

Przeczytaj: Zasilanie gwarantowane, czyli ciągłość zainteresowania podstawą bezpieczeństwa energetycznego – relacja z konferencji szkoleniowej

Celem organizowanej po raz czwarty przez redakcję "elektro.info" konferencji szkoleniowej jest przybliżenie problematyki niezawodności zasilania gwarantowanego z wyraźnym uwzględnieniem zapobiegania awariom oraz istotności zagadnienia. Zaproszeni prelegenci będą prezentować praktyczne podejście do tematu.

Koszt udziału w konferencji wynosi 250 zł dla prenumeratorów "elektro.info"* i 320 zł dla pozostałych uczestników. Warto jednak już teraz zapisać się i tym samym skorzystać z przygotowanej promocji. Dla pierwszych 30 prenumeratorów "elektro.info"* koszt udziału wynosi 50 zł, a dla osób zapisujących się do 20 października przygotowaliśmy rabat w wysokości 50%. Cena obejmuje: 10 godzin wykładów, materiały konferencyjne, lunch, kawę, herbatę, kupony rabatowe na książki w Księgarni Technicznej.

Zapisów można dokonywać na stronie www.konferencjazasilanie.pl. Dodatkowych informacji udziela Pani Katarzyna Zaręba - tel.: 22 512 60 83, kom.: 501 333 717, faks: 22 810 27 42, e-mail: .

Zobacz również: "Zespoły prądotwórcze i zasilacze UPS w układach zasilania budynków w energię elektryczną" - fotorelacja


Zagadnienia zaprezentowane i omówione podczas IV konferencji „Zespoły prądotwórcze oraz zasilacze UPS w układach zasilania budynków w energię elektryczną”, która odbędzie się 30 listopada 2017 r. w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie (ul. Słowackiego 52/54), to m.in.

 • Metodyka zasilania obiektów budowlanych o zwiększonej pewności dostaw energii
 • Metodyka projektowania ochrony przeciwporażeniowej w obiektach objętych zasilaniem awaryjnym i gwarantowanym
 • Praca synchroniczna zespołu prądotwórczego z siecią elektroenergetyczną
 • Kontrola stanu instalacji elektrycznych nn
 • Ochrona przeciwpożarowa zespołów prądotwórczych oraz zasilaczy UPS
 • Dobór mocy źródeł zasilania awaryjnego i gwarantowanego
 • Dobór baterii akumulatorów oraz ich eksploatacja
 • Rozwiązania układowe zasilania obiektów – teoria i praktyka
 • Zastosowanie detektorów iskrzeń w instalacjach elektrycznych
 • Wymagania stawiane pomieszczeniom przeznaczonym do instalacji zespołów prądotwórczych i zasilaczy UPS
 • Zagrożenia stwarzane przez układy kompensacji mocy biernej oraz metodyka ich neutralizacji
 • Zasilanie instalacji bezpieczeństwa
 • Kompleksowe rozwiązania dla centrów przetwarzania danych
 • Ochrona przepięciowa zespołów prądotwórczych i zasilaczy UPS
 • Ochrona przeciwpożarowa zespołów prądotwórczych oraz zasilaczy UPS
 • Zastosowanie fotowoltaiki w układach zasilania budynków
 • Układy współpracy z siecią elektroenergetyczną
 • Wykorzystanie zespołów prądotwórczych do awaryjnego zasilania elektroenergetycznych linii nn

Zachęcamy do śledzenia strony www.konferencjazasilanie.pl, gdzie na bieżąco będziemy zamieszczali informacje dot. kolejnych wystąpień i prelegentów, a także do zapisywania się już dziś i korzystania z promocji.

* - promocja dotyczy płatnych prenumerat.

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Nowy wspornik do mocowania przewodów ochrony odgromowej?

Wspornik odgromowy W obudowie wykonanej z wysokiej jakości polietylenu kryje się betonowy rdzeń. Szczelnie zamknięta konstrukcja chroni go przed niekorzystnym wpływem czynników pogodowych i erozją(...) czytam dalej »


Elektryku, sprawdź, co zyskasz dołączając do Programu »

Badania kabli wysokiego napięcia - zobacz video »

Punkty same trafiają na Twoje konto, a Ty wygrywasz nagrody i uzyskujesz dostęp do wartościowych szkoleń. czytam dalej » Wiele firm zajmujących się budową linii kablowych nie posiada sprzętu do wykonania badań odbiorczych i badań po-naprawczych. Powód jest prosty...(...) czytam dalej »

Czego potrzebujesz, by zapewnić ochronę instalacji elektrycznych?

Przekaźniki priorytetowe stosujemy wtedy, gdy w obwód prądowy podłączone są minimum dwa odbiorniki dużej mocy mogące(...) czytam dalej »


Jakie są rodzaje liczników energii elektrycznej?

Tworzenie innowacyjnych i niezawodnych produktów oraz świadczenie usług z zakresu automatyzacji przemysłu oraz zarządzania energią jest misją... czytam dalej »


Jak sprawdzić gdzie mogą nastąpić awarie w urządzeniach elektrycznych»

Zintegrowane usługi materiałowe dla instalatorów »

Diagnozowanie urządzeń elektrycznych Produkty dla elektryków
Wykrycie elementu przegrzanego i prawidłowa klasyfikacja zagrożenia w zależności od obciążenia prądowego i przyrostu temperatury – to typowe zadania ... czytam dalej » Usługi materiałowe dla instalatorów  - poznaj zalety tego rozwiązania, zawsze masz dostęp do najnowszych jakościowo produktów i materiałów, możesz proponować swoim klientom konkurencyjne ceny, (...) czytam dalej »

Darmowy ebook “Sterowniki PLC, enkodery, pulpity sterownicze”»
ebook Sterowniki PLC i enkodery

Każdy nowo powstały obiekt nie może istnieć bez punktów rozdzielczych, które w związku z rozwojem (...) czytam dalej »


Sondy pomiarowe - jakie wybrać?

Prąd budowlany, czyli skąd czerpać energię elektryczną na czas budowy domu»

Sondy pomiarowe Staubli Prąd budowlany - skąd czerpać?
Na jakie parametry zwrócić uwagę i jak dokonywać pomiaru... czytam dalej » W trakcie budowy domu lub innej inwestycji wiele prac nie da się wykonać bez dostępu do energii elektrycznej (...) czytam dalej »

Szynoprzewody - zalety i opłacalność ich stosowania »
Szynoprzewody zalety i wady

System prawny w prawodawstwie polskim porządkuje ważność aktów prawnych w następujący sposób: konstytucja, ratyfikowane umowy... czytam dalej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
6/2018

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 6/2018
W miesięczniku m.in.:
 • - Zasilacze UPS w układach zasilania urządzeń elektromedycznych
 • - Oszczędność kosztów dla przedsiębiorstwa przemysłowego na podstawie analizy faktur zakupowych za media energetyczne
Zobacz szczegóły
Jak zwiększyć niezawodność instalacji elektrycznej?

Jak zwiększyć niezawodność instalacji elektrycznej?

Instalacja elektryczna znajduje się w każdym budynku i jest częścią układu niskiego napięcia. Powinna być wykonana z niezwykłą starannością oraz dokładnością. Co...
ELEKTROMETAL ELEKTROMETAL
PRODUKCJA - DYSTRYBUCJA - SERWIS przeciwwybuchowych i przemysłowych opraw oświetleniowych przeciwwybuchowych puszek rozgałęźnych,...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl