Pełny numer elektro.info 7-8/2017 tylko dla Ciebie [PDF]

wystarczy założyć konto w portalu elektro.info.pl

Ruszyły zapisy na IV konferencję szkoleniową o zespołach prądotwórczych i zasilaczach UPS - skorzystaj z promocji!

organizacja: elektro.info
 Redakcja  |  25.09.2017
mat. red.

Dobór mocy źródeł zasilania awaryjnego i gwarantowanego czy dobór baterii akumulatorów oraz ich eksploatacja oraz zasilanie instalacji bezpieczeństwa - to zaledwie trzy z tematów, które zostaną poruszone podczas organizowanej po raz czwarty przez redakcję "elektro.info" konferencji szkoleniowej "Zespoły prądotwórcze i zasilacze UPS w układach zasilania budynków w energię elektryczną", która odbędzie się 30 listopada br. w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Specjalne promocje cenowe przy zapisach są dostępne dla pierwszych trzydziestu prenumeratorów "elektro.info" oraz dla tych, którzy zdecydują się na udział do 20 października.

Podobnie, jak podczas poprzednich trzech edycji, także i teraz podczas konferencji główny nacisk zostanie położony na zagadnienia dotyczące zasilania gwarantowanego oraz układów zasilania budynków. Jak dowodzą rozmowy z administratorami obiektów oraz kadrą odpowiedzialną za prawidłowy dobór, montaż i eksploatację instalacji elektroenergetycznych, a także codzienna obserwacja i praktyka, umiejętność zapewnienia właściwego, bezprzerwowego funkcjonowania tych instalacji i urządzeń ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa tak ludzkiego (zdrowia i życia - np. w przypadku szpitali), jak i biznesowego (w przypadku zakładów przemysłowych, instytucji finansowych czy centrów przetwarzania danych).

Przeczytaj: Zasilanie gwarantowane, czyli ciągłość zainteresowania podstawą bezpieczeństwa energetycznego – relacja z konferencji szkoleniowej

Celem organizowanej po raz czwarty przez redakcję "elektro.info" konferencji szkoleniowej jest przybliżenie problematyki niezawodności zasilania gwarantowanego z wyraźnym uwzględnieniem zapobiegania awariom oraz istotności zagadnienia. Zaproszeni prelegenci będą prezentować praktyczne podejście do tematu.

Koszt udziału w konferencji wynosi 250 zł dla prenumeratorów "elektro.info"* i 320 zł dla pozostałych uczestników. Warto jednak już teraz zapisać się i tym samym skorzystać z przygotowanej promocji. Dla pierwszych 30 prenumeratorów "elektro.info"* koszt udziału wynosi 50 zł, a dla osób zapisujących się do 20 października przygotowaliśmy rabat w wysokości 50%. Cena obejmuje: 10 godzin wykładów, materiały konferencyjne, lunch, kawę, herbatę, kupony rabatowe na książki w Księgarni Technicznej.

Zapisów można dokonywać na stronie www.konferencjazasilanie.pl. Dodatkowych informacji udziela Pani Katarzyna Zaręba - tel.: 22 512 60 83, kom.: 501 333 717, faks: 22 810 27 42, e-mail: .

Zobacz również: "Zespoły prądotwórcze i zasilacze UPS w układach zasilania budynków w energię elektryczną" - fotorelacja


Zagadnienia zaprezentowane i omówione podczas IV konferencji „Zespoły prądotwórcze oraz zasilacze UPS w układach zasilania budynków w energię elektryczną”, która odbędzie się 30 listopada 2017 r. w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie (ul. Słowackiego 52/54), to m.in.

 • Metodyka zasilania obiektów budowlanych o zwiększonej pewności dostaw energii
 • Metodyka projektowania ochrony przeciwporażeniowej w obiektach objętych zasilaniem awaryjnym i gwarantowanym
 • Praca synchroniczna zespołu prądotwórczego z siecią elektroenergetyczną
 • Kontrola stanu instalacji elektrycznych nn
 • Ochrona przeciwpożarowa zespołów prądotwórczych oraz zasilaczy UPS
 • Dobór mocy źródeł zasilania awaryjnego i gwarantowanego
 • Dobór baterii akumulatorów oraz ich eksploatacja
 • Rozwiązania układowe zasilania obiektów – teoria i praktyka
 • Zastosowanie detektorów iskrzeń w instalacjach elektrycznych
 • Wymagania stawiane pomieszczeniom przeznaczonym do instalacji zespołów prądotwórczych i zasilaczy UPS
 • Zagrożenia stwarzane przez układy kompensacji mocy biernej oraz metodyka ich neutralizacji
 • Zasilanie instalacji bezpieczeństwa
 • Kompleksowe rozwiązania dla centrów przetwarzania danych
 • Ochrona przepięciowa zespołów prądotwórczych i zasilaczy UPS
 • Ochrona przeciwpożarowa zespołów prądotwórczych oraz zasilaczy UPS
 • Zastosowanie fotowoltaiki w układach zasilania budynków
 • Układy współpracy z siecią elektroenergetyczną
 • Wykorzystanie zespołów prądotwórczych do awaryjnego zasilania elektroenergetycznych linii nn

Zachęcamy do śledzenia strony www.konferencjazasilanie.pl, gdzie na bieżąco będziemy zamieszczali informacje dot. kolejnych wystąpień i prelegentów, a także do zapisywania się już dziś i korzystania z promocji.

* - promocja dotyczy płatnych prenumerat.

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

Świętuj miesiąc inżyniera - Konkurs wygraj smartwatch »
Konkurs Miesiąc Inżyniera

Dziękujemy Ci za projekty, które zrealizowałeś i trzymamy kciuki za kolejne. Razem zmieniamy przyszłość (...) czytam dalej »Jakie wyłączniki silnikowe i styczniki wybrać »

Analizatory jakości energii elektrycznej - zobacz porównanie »

Wyłączniki silnikowe i styczniki Przegląd analizatorów jakości zasilania - porównanie
Wyłącznik silnikowy jest bardzo ważnym komponentem w aplikacjach zabezpieczenia i sterowania silnikiem elektrycznym... czytam dalej » Podstawowymi kryteriami wyboru dobrego analizatora jakości energii elektrycznej są: możliwość odczytu bieżących informacji pomiarowych na wyświetlaczu (...) czytam dalej »

Jak chronić systemy sygnałowe przed przepięciami »
Ochrona systemów sygnałowych

Ze względu na dużą liczbę obwodów sygnalizacyjnych jakie często doprowadzane są do central alarmowych konieczne było wypracowanie kompromisu między wymiarami SPD, a odpornością (...) czytaj dalej »


Bezpłatne warsztaty dla elektroinstalatorów » Jak diagnozować urządzenia elektryczne za pomocą termowizji »
Warsztaty dla elektroinstalatorów Pomiar za pomocą termowizji
Zobacz terminy i zakres szkoleń (…) czytaj dalej »
Kamera termowizyjna jest urządzeniem służącym do bezkontaktowego zobrazowania rozkładu temperatury na obserwowanej powierzchni na podstawie pomiaru (...) czytam dalej»

Napędy - dlaczego warto rozważyć wykorzystanie magnetycznego systemu pomiarowego »

Napędy - magnetyczny system pomiarowy Nowoczesne systemy napędowe i pozycjonowania wymagają zastosowania rozwiązania zapewniającego absolutne wykrywanie w czasie rzeczywistym bieżącej pozycji(...) czytam dalej »


Zapraszamy na targi Automaticon 2018! »

Targi Automaticon 2018 Inteligentne wytwarzanie – nowe możliwości dzięki cyfryzacji (...) czytam dalej »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
Zapisz się na bezpłatny newsletter!
Najnowsze informacje na Twoją skrzynkę:
1-2/2018

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 1-2/2018
W miesięczniku m.in.:
 • - Wybrane aspekty techniczne i ekonomiczne zasilania odbiorców energii elektrycznej
 • - Dobór baterii akumulatorów oraz ich eksploatacja
Zobacz szczegóły
Ograniczniki przepięć Varitector PU firmy Weidmüller

Ograniczniki przepięć Varitector PU firmy Weidmüller

Weidmüller oferuje niezawodne ograniczniki przepięć Varitector PU, charakteryzujące się innowacyjną konstrukcją, opartą na szeregowej kombinacji zamkniętego iskiernika...
MICROS sp.j. W. Kędra i J. Lic MICROS sp.j. W. Kędra i J. Lic
Firma Micros istnieje na polskim rynku elektronicznym nieprzerwanie od 1988 roku. Jej początki to mały sklep z asortymentem elektronicznym,...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl