Pełny numer elektro.info 9/2015 tylko dla Ciebie [PDF]

wystarczy założyć konto w portalu elektro.info.pl

Ruszyły zapisy na IV konferencję szkoleniową o zespołach prądotwórczych i zasilaczach UPS - skorzystaj z promocji!

organizacja: elektro.info
 Redakcja  |  25.09.2017  |  1
mat. red.

Dobór mocy źródeł zasilania awaryjnego i gwarantowanego czy dobór baterii akumulatorów oraz ich eksploatacja oraz zasilanie instalacji bezpieczeństwa - to zaledwie trzy z tematów, które zostaną poruszone podczas organizowanej po raz czwarty przez redakcję "elektro.info" konferencji szkoleniowej "Zespoły prądotwórcze i zasilacze UPS w układach zasilania budynków w energię elektryczną", która odbędzie się 30 listopada br. w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Specjalne promocje cenowe przy zapisach są dostępne dla pierwszych trzydziestu prenumeratorów "elektro.info" oraz dla tych, którzy zdecydują się na udział do 20 października.

Podobnie, jak podczas poprzednich trzech edycji, także i teraz podczas konferencji główny nacisk zostanie położony na zagadnienia dotyczące zasilania gwarantowanego oraz układów zasilania budynków. Jak dowodzą rozmowy z administratorami obiektów oraz kadrą odpowiedzialną za prawidłowy dobór, montaż i eksploatację instalacji elektroenergetycznych, a także codzienna obserwacja i praktyka, umiejętność zapewnienia właściwego, bezprzerwowego funkcjonowania tych instalacji i urządzeń ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa tak ludzkiego (zdrowia i życia - np. w przypadku szpitali), jak i biznesowego (w przypadku zakładów przemysłowych, instytucji finansowych czy centrów przetwarzania danych).

Przeczytaj: Zasilanie gwarantowane, czyli ciągłość zainteresowania podstawą bezpieczeństwa energetycznego – relacja z konferencji szkoleniowej

Celem organizowanej po raz czwarty przez redakcję "elektro.info" konferencji szkoleniowej jest przybliżenie problematyki niezawodności zasilania gwarantowanego z wyraźnym uwzględnieniem zapobiegania awariom oraz istotności zagadnienia. Zaproszeni prelegenci będą prezentować praktyczne podejście do tematu.

Koszt udziału w konferencji wynosi 250 zł dla prenumeratorów "elektro.info"* i 320 zł dla pozostałych uczestników. Warto jednak już teraz zapisać się i tym samym skorzystać z przygotowanej promocji. Dla pierwszych 30 prenumeratorów "elektro.info"* koszt udziału wynosi 50 zł, a dla osób zapisujących się do 20 października przygotowaliśmy rabat w wysokości 50%. Cena obejmuje: 10 godzin wykładów, materiały konferencyjne, lunch, kawę, herbatę, kupony rabatowe na książki w Księgarni Technicznej.

Zapisów można dokonywać na stronie www.konferencjazasilanie.pl. Dodatkowych informacji udziela Pani Katarzyna Zaręba - tel.: 22 512 60 83, kom.: 501 333 717, faks: 22 810 27 42, e-mail: .

Zobacz również: "Zespoły prądotwórcze i zasilacze UPS w układach zasilania budynków w energię elektryczną" - fotorelacja


Zagadnienia zaprezentowane i omówione podczas IV konferencji „Zespoły prądotwórcze oraz zasilacze UPS w układach zasilania budynków w energię elektryczną”, która odbędzie się 30 listopada 2017 r. w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie (ul. Słowackiego 52/54), to m.in.

 • Metodyka zasilania obiektów budowlanych o zwiększonej pewności dostaw energii
 • Metodyka projektowania ochrony przeciwporażeniowej w obiektach objętych zasilaniem awaryjnym i gwarantowanym
 • Praca synchroniczna zespołu prądotwórczego z siecią elektroenergetyczną
 • Kontrola stanu instalacji elektrycznych nn
 • Ochrona przeciwpożarowa zespołów prądotwórczych oraz zasilaczy UPS
 • Dobór mocy źródeł zasilania awaryjnego i gwarantowanego
 • Dobór baterii akumulatorów oraz ich eksploatacja
 • Rozwiązania układowe zasilania obiektów – teoria i praktyka
 • Zastosowanie detektorów iskrzeń w instalacjach elektrycznych
 • Wymagania stawiane pomieszczeniom przeznaczonym do instalacji zespołów prądotwórczych i zasilaczy UPS
 • Zagrożenia stwarzane przez układy kompensacji mocy biernej oraz metodyka ich neutralizacji
 • Zasilanie instalacji bezpieczeństwa
 • Kompleksowe rozwiązania dla centrów przetwarzania danych
 • Ochrona przepięciowa zespołów prądotwórczych i zasilaczy UPS
 • Ochrona przeciwpożarowa zespołów prądotwórczych oraz zasilaczy UPS
 • Zastosowanie fotowoltaiki w układach zasilania budynków
 • Układy współpracy z siecią elektroenergetyczną
 • Wykorzystanie zespołów prądotwórczych do awaryjnego zasilania elektroenergetycznych linii nn

Zachęcamy do śledzenia strony www.konferencjazasilanie.pl, gdzie na bieżąco będziemy zamieszczali informacje dot. kolejnych wystąpień i prelegentów, a także do zapisywania się już dziś i korzystania z promocji.

* - promocja dotyczy płatnych prenumerat.

Komentarze

(1)
database | 13.10.2017, 13:44
.
   1 / 1   

Wybrane dla Ciebie


Oto dlaczego warto stosować ograniczniki przepięć SPD »
Czy warto stosować ograniczniki przepięć SPD

Zobacz możliwości zastosowania ograniczników SPD w mieszkaniach i w przemyśle i korzyści (...) czytaj dalej »


Norma N SEP-E-007:2017-09

Badanie oświetlenia

Norma N SEP-E-007:2017-09 Instalacje elektroenergetyczne i teletechniczne w budynkach. Dobór kabli i innych przewodów ze względu na ich reakcję na ogień Badanie oświetlenia ksiązka - Filipek, Cyrynger
Instalacje elektroenergetyczne i teletechniczne w budynkach »
czytaj dalej »
Oświetlenie stanowisk pracy, oświetlenie awaryjne, oświetlenie dróg, oświetlenie w sporcie, oświetlenie w górnictwie(...) czytaj dalej »

Światło na szóstkę - jak efektywnie oświetlić biurko ucznia »

Jak magazynować energię dla samochodów elektrycznych?

oświetlenie biurka ucznia E-mobilność - magazynowanie energii
Wybór odpowiedniej lampki biurkowej dla naszego dziecka może okazać się trudną lekcją. Źle dobrane oświetlenie może powodować brak koncentracji i mniejszą precyzję wykonywanych zadań. czytaj dalej » Potencjalne koncepcje postępu w technologii magazynowania energii są jednym z tematów raportu(...) czytaj dalej »

Projektowanie instalacji, nadzór i kosztorysowanie »

Projektowanie instalacji, nadzór i kosztorysowanie Zobacz gdzie szukać pomocy »  czytaj dalej »


Usługi materiałowe dla instalatorów - poznaj zalety rozwiązania »
Usługi materiałowe dla instalatorów

Poznaj zintegrowane usługi materiałowe dla instalatorów, detalistów, przemysłu, instytucji publicznych w zakresie branży elektrotechnicznej, instalacyjno-sanitarnej, grzewczej, wentylacyjnej i klimatyzacyjnej(...) czytaj dalej »


Zobacz jaki switch wybrać i sprawdź porównanie » Powstała nowa generacja urządzeń zasilania bezprzerwowego - zobacz »
Switche przemysłowe zestawienie nowa generacja urządzeń ups kompensacyjne
Elementy pozwalające na wymianę danych pomiędzy urządzeniami komunikującymi się z użyciem sieci np. Ethernet, czyli switche przemysłowe, stanowią niezwykle (…) czytaj dalej »
Do doskonałych parametrów wyjściowych specjalistycznego UPS-a dochodzi funkcjonalność kompensacji mocy biernej „pobieranej” przez UPS-a z sieci zasilającej (...) czytaj dalej»

Nowy obowiązek audytu energetycznego dla dużych przedsiębiorstw »

Audyt energetyczny - system zarządzania energią Zgodnie z ustawą z dnia 20 maja 2016 r. o efektywności energetycznej, wszystkie „duże” przedsiębiorstwa mają obowiązek wykonania(...) czytaj dalej »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
Zapisz się na bezpłatny newsletter!
Najnowsze informacje na Twoją skrzynkę:
9/2017

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 9/2017
W miesięczniku m.in.:
 • - Jakość zasilania odbiorców - aktualny stan w polskich sieciach elektroenergetycznych
 • - Analiza perspektyw rozwoju klastrów energetycznych w Polsce
Zobacz szczegóły
Valena Allure – ikona designu

Valena Allure – ikona designu

Valena Allure to nowa seria osprzętu firmy Legrand, łącząca wysmakowaną awangardę i nowoczesność. Wyróżniający ją kształt ramek oraz paleta różnorodnych...
Brother Polska Sp. z o.o. Brother Polska Sp. z o.o.
      Jedyne na rynku właściwości !!! Drukarki...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl