Pełny numer elektro.info 7-8/2017 tylko dla Ciebie [PDF]

wystarczy założyć konto w portalu elektro.info.pl

Znamy laureatów konkursu ElectroMobility Poland

 Redakcja  |  13.09.2017
Góra: Mateusz Tomiczek - Concept Curie i Sebastian Nowak - Be-E.
Dół: Damian Woliński - SE1 i Łukasz Myszyński - JUNIOR.
Góra: Mateusz Tomiczek - Concept Curie i Sebastian Nowak - Be-E. Dół: Damian Woliński - SE1 i Łukasz Myszyński - JUNIOR.
ElectroMobility Poland

Na uroczystej gali w hotelu Hilton spółka ElectroMobility Poland oficjalnie zakończyła konkurs na wizualizację karoserii polskiego samochodu elektrycznego. Wyłoniono cztery projekty. Jeden z nich ma szansę trafić do sprzedaży.

W lipcu br. jury konkursowe z ponad 100 nadesłanych projektów wyłoniło finałową dziewiątkę. Wśród autorów były zarówno biura projektowe, jak i indywidualne osoby. Członkowie komisji, oceniając prace, brali pod uwagę m.in. możliwość zbudowania i produkcji elektrycznego auta, jego bezpieczeństwo, efektywność energetyczną, ergonomię, a także wartość artystyczną projektu.

Sprawdź szczegóły: Elektryczna Dziewiątka, czyli znamy finalistów konkursu na polski samochód elektryczny

12 września, podczas uroczystej gali w warszawskim hotelu Hilton ogłoszono laureatów konkursu na wizualizację karoserii polskiego samochodu elektrycznego. Zwycięzcami okazali się Łukasz Myszyński, autor projektu Junior, Mateusz Tomiczek - twórca Concept Curie, Damian Woliński który zaprezentował projekt SE1 oraz Sebastian Nowak autor projektu Be-E.

Nagrodą dla zwycięzców na tym etapie konkursu było 50 tysięcy zł. dla każdego z projektantów. To jednak nie koniec konkursu ElectroMobility - projekt rozpocznie wdrażanie z poważną fazę. Wyłonione koncepcje będą stanowiły podstawę do produkcji prototypów elektrycznych samochodów - zaproszeni do projektu producenci będą musieli opracować jeżdżące i w pełni sprawne auta elektryczne, które zostaną poddane surowym testom.

Przeczytaj również: Elektromobilność to wspólna sprawa wszystkich Polaków

Wiosną przyszłego roku zostaną wyłonione jeżdżące prototypy "elektryków", a autor każdego projektu spełniającego wymagania otrzyma nagrodę w wysokości 100 tysięcy zł. Kolejnym etapem będzie uzyskanie homologacji, wyprodukowanie i przetestowanie krótkich serii pojazdów (do 100 sztuk). Ostatni, czwarty etap, będzie polegał na wyborze modelu, będącym przedmiotem komercjalizacji oraz podstawą do rozpoczęcia produkcji. Według ElectroMobility Poland ostrożnie szacuje, że gotowego polskiego samochodu elektrycznego można spodziewać się najwcześniej w 2020 roku.

Źródło: mat. prasowe.

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Zdobądź certyfikat i uprawnienia » Zapraszamy na kurs przygotowujący do egzaminu kwalifikacyjnego Grupa 1 – Elektroenergetyczna, Kategoria E i D

Kurs kwalifikacyjny Grupa 1 elektroenergetyczna Po zakończeniu szkolenia odbędzie się praktyczny test egzaminacyjny. Uczestnik, który pozytywnie zaliczy test oraz zda pozytywnie egzamin kwalifikacyjny przed Państwową Komisją Kwalifikacyjną, otrzymuje imienne świadectwo upoważniające go do samodzielnego wykonywania pomiarów elektrycznych(...) czytam dalej »


Normy na urządzenia zasilające a ups-y kompensacyjne »
Upsy kompensacyjne

Wymagania dotyczące jakości dostarczanej energii poza zakresem zmian napięcia i częstotliwości sprowadzają (...) czytam dalej »


Ładowarka samochodów elektrycznych w domowym garażu »

Zalety i funkcje ładowarek podtynkowych »

ładowarka samochodu elektrycznego ładowarki podtynkowe
Najwyższe standardy produkcji zapewniają możliwość stosowania wewnątrz i na zewnątrz, a jego obudowa odporna jest na wszelkie warunki atmosferyczne.... czytam dalej » Już nie musisz szukać wolnego przewodu, ponieważ punkt ładowania znajduje się zawsze w tym samym miejscu i jest gotowy do naładowania Twojego (...) czytam dalej »

Zalety modułowych rozdzielnic nn »
rozdzielnice modułowe

Rozdzielnice niskonapięciowe (rozdzielnice nn) są elementami złożonymi z jednego lub kilku aparatów niskiego napięcia, które współpracują z urządzeniami sterowniczymi, sygnalizacyjnymi oraz pomiarowymi. Dodatkowo służą do łączenia... czytaj dalej »


Czy naprawdę warto? - Nowa seria ograniczników przepięć » Jak diagnozować urządzenia elektryczne za pomocą termowizji »
Ograniczniki przepięć Pomiar za pomocą termowizji
Szeregowe połączenie iskierników w stosunku do warystora powoduje, że ograniczniki typu 1, 2 w czasie normalnej pracy (…) czytaj dalej »
Kamera termowizyjna jest urządzeniem służącym do bezkontaktowego zobrazowania rozkładu temperatury na obserwowanej powierzchni na podstawie pomiaru (...) czytam dalej»

Jakie wybrać agregaty prądotwórcze »
Agregaty prądotwórcze - jakie wybrać

Niezawodne zasilanie i rozdział energii elektrycznej, doświadczona obsługa techniczna to... czytam dalej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
Zapisz się na bezpłatny newsletter!
Najnowsze informacje na Twoją skrzynkę:
4/2018

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 4/2018
W miesięczniku m.in.:
  • - Zasady i kryteria doboru wyłączników różnicowoprądowych do selektywnej współpracy
  • - Projekt instalacji piorunochronnej budynku hali produkcyjnej
Zobacz szczegóły

ENERGO RODEO

Belos-PLP i ZIAD zapraszają do udziału w I ogólnopolskiej Konferencji Energetyków „Energo Rodeo”. Konferencja przeznaczona jest dla największych firm energetycznych w Polsce. Podczas...

Noże szwedzkie firmy Montero

Montero zaprezentował nowość w ofercie – trzy modele szwedzkich noży, których ostrza wyprodukowano z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Pierwszy to nóż przeznaczony dla elektryków –...
UPS-y kompensacyjne

UPS-y kompensacyjne

Urządzenia zasilania bezprzerwowego są niezbędnym elementem układów zasilania wrażliwych odbiorów, procesów technologicznych, zasilania centrów danych i układów...
MICROS sp.j. W. Kędra i J. Lic MICROS sp.j. W. Kędra i J. Lic
Firma Micros istnieje na polskim rynku elektronicznym nieprzerwanie od 1988 roku. Jej początki to mały sklep z asortymentem elektronicznym,...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl