Pełny numer elektro.info 7-8/2017 tylko dla Ciebie [PDF]

wystarczy założyć konto w portalu elektro.info.pl

Czy się siedzi, czy się leży, ładowanie się należy!

 Redakcja  |  19.07.2017  |  2
SEEDiA

Jak poinformował portal Business Insider Polska, rodzimy fundusz bValue zainwestuje 3 mln zł w start-up SEEDiA – producenta ławek solarnych. Będzie to pierwsze dofinansowanie od inwestorów dla firmy, która do tej pory korzystała z własnych środków. Jej pierwszym dużym klientem zostało zaś innogy.

Krakowska firma SEEDiA założona przez Piotra Hołubowicza, absolwenta AGH, i Artura Racickiego (twórcę Social WiFi), produkuje wielofunkcyjne ławki, które służą nie tylko odpoczynkowi. "Mebel" jest wyposażony w WiFi, gniazdo USB do ładowania telefonu oraz - co najważniejsze, panele fotowoltaiczne. I dzięki temu to wszystko tak ładnie "chodzi". To jednak nie wszystko, bo już niebawem na lotnisku Kraków-Balice pojawi się ławka start-upu z ekranem i funkcją głosową, dzięki czemu funkcjonalność, jak i interakcja z pasażerami będzie jeszcze większa. Tymczasem na ławce można usiąść czy nawet położyć się i w międzyczasie naładować telefon.

Zobacz także: PGE Ventures i PGE Nowa Energia dla start-upów

Pierwsza runda dofinansowania wyniesie 1 mln zł, a zostanie rozszerzona do 3 mln zł, jeśli firmie uda się wypełnić cele założone w planie biznesowym. Będzie to pierwsza inwestycja funduszu bValue w ramach nowej edycji programu Bridge Alfa, prowadzonego wspólnie z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju. Z funduszem związani są m.in. Rafał Brzoska (Integer), Tomasz Misiak (twórca Work Service) i Marian Owerko (twórca Bakallandu).

SEEDiA, od momentu założenia, rozwijała się dzięki własnym środkom finansowym i z przychodu operacyjnego. Trwało to rok i w tym czasie zespołowi udało się wprowadzić na rynek pierwszą działająca wersję produktu (MVP - Minimal Viable Product), a następnie sprzedać ok. 30 sztuk dwóch pierwszych modeli ławek fotowoltaicznych. Dzięki inwestorowi, start-up będzie mógł się rozwijać jeszcze dynamiczniej - fundusze zostaną przeznaczone na badania i rozwój, tworzenie logistyki oraz działalność pozwalającą wyskalować produkcję oraz sprzedaż. Obecnie, startup pracuje nad rozwojem usług chmurowych, by lepiej zarządzać danymi i efektywnie je przetwarzać.

Przeczytaj również: Niezależny energetycznie dom dla każdego - za "stówkę"

Na tę chwilę SEEDiA, zlokalizowana w Krakowskim Parku Technologicznym, oferuje pięć linii wzorniczych ławek fotowoltaicznych, przeznaczonych dla różnych grup klientów, wyposażonych np. w stojaki rowerowe. Ławki z panelami PV można zobaczyć w kilku miejscach w Warszawie, a wkrótce pojawią się one Zielonej Górze czy Tarnobrzegu - znajdą się w centrach handlowych i biurowcach.

Firma prezentowała swoje produkty m.in. na targach przemysłowych w Abu Dhabi i Hanower Messe. W tym roku planują pojawić się też na największych targach dla linii lotniczych organizowanych w Szwecji, by przedstawić ofertę w różnych sektorach rynku - także klientom zagranicznym.

Źródło: Business Insider Polska (z oryginalnym materiałem można się zapoznać tutaj).

 

Komentarze

(2)
Marta | 20.07.2017, 11:11
Jestem pod wrażeniem, że to polski produkt! Praca w start upie wymaga godzin ciężkiej harówki, nie każdy zdaje sobie w tego sprawę. Trzymam kciuki!
mariuszb | 27.07.2017, 00:01
Świetne rozwiązanie technologiczne.
   1 / 1   

Wybrane dla Ciebie


Zdobądź certyfikat i uprawnienia - Opomiarowanie i dozór elektryczny

Kurs kwalifikacyjny Grupa 1 elektroenergetyczna Po zakończeniu szkolenia odbędzie się praktyczny test egzaminacyjny. Uczestnik, który pozytywnie zaliczy test oraz zda pozytywnie egzamin kwalifikacyjny przed Państwową Komisją Kwalifikacyjną, otrzymuje imienne świadectwo upoważniające go do samodzielnego wykonywania pomiarów elektrycznych(...) czytam dalej »


Normy na urządzenia zasilające a ups-y kompensacyjne »
Upsy kompensacyjne

Wymagania dotyczące jakości dostarczanej energii poza zakresem zmian napięcia i częstotliwości sprowadzają (...) czytam dalej »


Detektor zwarć łukowych - maksymalizacja bezpieczeństwa »

Zalety i funkcje ładowarek podtynkowych »

Zwarcia łukowe ładowarki podtynkowe
Co roku w całej Europie wybuchają tysiące pożarów wywołanych awarią w instalacji elektrycznej, których przyczyną są niebezpieczne zwarcia łukowe. Sprawdź.... czytam dalej » Już nie musisz szukać wolnego przewodu, ponieważ punkt ładowania znajduje się zawsze w tym samym miejscu i jest gotowy do naładowania Twojego (...) czytam dalej »

Zalety modułowych rozdzielnic nn »
rozdzielnice modułowe

Rozdzielnice niskonapięciowe (rozdzielnice nn) są elementami złożonymi z jednego lub kilku aparatów niskiego napięcia, które współpracują z urządzeniami sterowniczymi, sygnalizacyjnymi oraz pomiarowymi. Dodatkowo służą do łączenia... czytaj dalej »


Czy naprawdę warto? - Nowa seria ograniczników przepięć » Jak diagnozować urządzenia elektryczne za pomocą termowizji »
Ograniczniki przepięć Pomiar za pomocą termowizji
Szeregowe połączenie iskierników w stosunku do warystora powoduje, że ograniczniki typu 1, 2 w czasie normalnej pracy (…) czytaj dalej »
Kamera termowizyjna jest urządzeniem służącym do bezkontaktowego zobrazowania rozkładu temperatury na obserwowanej powierzchni na podstawie pomiaru (...) czytam dalej»

Jakie wybrać agregaty prądotwórcze »
Agregaty prądotwórcze - jakie wybrać

Niezawodne zasilanie i rozdział energii elektrycznej, doświadczona obsługa techniczna to... czytam dalej »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
4/2018

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 4/2018
W miesięczniku m.in.:
  • - Zasady i kryteria doboru wyłączników różnicowoprądowych do selektywnej współpracy
  • - Projekt instalacji piorunochronnej budynku hali produkcyjnej
Zobacz szczegóły
Transformatory PSS N

Transformatory PSS N

Wyraziste kolory, łatwość montażu, zgodność wymiarów z aparaturą modułową oraz znakomite przystosowanie do szyny TH-35. Takie właśnie są nowe transformatory serii...
MICROS sp.j. W. Kędra i J. Lic MICROS sp.j. W. Kędra i J. Lic
Firma Micros istnieje na polskim rynku elektronicznym nieprzerwanie od 1988 roku. Jej początki to mały sklep z asortymentem elektronicznym,...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl