Pełny numer elektro.info 7-8/2017 tylko dla Ciebie [PDF]

wystarczy założyć konto w portalu elektro.info.pl

Konkurs OSOBOWOŚĆ ROKU 2016

patronat medialny elektro.info
 Redakcja  |  07.03.2017
Nominowani do nagrody OSOBOWOŚĆ ROKU 2016. 
Górny rząd: prof. dr hab. inż. Marek Hartman, dr inż. Tadeusz Żaba, mgr inż. Jacek Silski, Jacek Różański. 
Dolny rząd: mgr Wojciech Dzida, Robert Olsztyn, mgr inż. Piotr Pętlak, Stanisław Rosa.
Nominowani do nagrody OSOBOWOŚĆ ROKU 2016. Górny rząd: prof. dr hab. inż. Marek Hartman, dr inż. Tadeusz Żaba, mgr inż. Jacek Silski, Jacek Różański. Dolny rząd: mgr Wojciech Dzida, Robert Olsztyn, mgr inż. Piotr Pętlak, Stanisław Rosa.
mat. organizatora

Już za dwa tygodnie, 22 marca, podczas gali otwarcia XXV Międzynarodowych Targów ŚWIATŁO 2017 i XV Międzynarodowych TARGÓW ELEKTROTECHNIKA 2017, odbędzie się uroczyste wręczenie nagród w Konkursie OSOBOWOŚĆ ROKU 2016. Przedstawiciele branży elektroenergetycznej zostaną nagrodzeni w kategoriach: nauka, gospodarka i otoczenie biznesu.

Uroczystość wręczenie nagród w Konkursie OSOBOWOŚC ROKU odbędzie się 22 marca 2017 roku w Warszawskim Centrum Wystawienniczym EXPO XXI, przy ul. Prądzyńskiego 12/14 (sala C1a, I piętro) w trakcie gali otwarcia XXV Międzynarodowych Targów ŚWIATŁO 2017 i XV Międzynarodowych TARGÓW ELEKTROTECHNIKA 2017. Rozpoczęcie uroczystości zaplanowano na godz. 17:30.

Zobacz także: Pierwsze e.lidery rozdane!

Tytuł i nagroda zostaną przyznane w trzech kategoriach: nauka, gospodarka, otoczenie biznesu.

Celem konkursu, organizowanego po raz pierwszy, jest szeroka promocja osób, które wniosły istotny wkład w rozwój i propagowanie nowych rozwiązań tak technicznych, jak i organizacyjnych oraz systemowych w zakresie elektrotechniki, elektroenergetyki, teletechniki i oświetlenia w Polsce.

Organizatorami Konkursu OSOBOWOŚĆ ROKU 2016 są: Krajowa Izba Gospodarcza Elektryki, Polska Izba Inżynierów Budownictwa, Polskie Stowarzyszenie Elektroinstalacyjne, Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego, Stowarzyszenie Elektryków Polskich i Polska Izba Radiodyfuzji Cyfrowej.

KATEGORIA: NAUKA

prof. dr hab. inż. Marek Hartman

Wykładowca na Akademii Morskiej w Gdyni, wieloletni dyrektor gdańskiego oddziału Instytutu Elektrotechniki. Członek SEP i External Professor of Glamorgan University, Walia.

Członek Sekcji Energoelektroniki i Napędu Elektrycznego PAN oraz Corresponding Member and Fellow of IEE. Posiada olbrzymi dorobek naukowy i techniczny na terenie Polski i Europy, jest autorem licznych publikacji naukowych, referatów i artykułów, prac projektowych oraz ekspertyz z obszaru energoelektroniki, kompatybilności elektromagnetycznej i jakości energii elektrycznej. Przez wiele lat, równolegle do swych zajęć  naukowych, był dyrektorem Zespołu Szkół Łączności w Gdańsku.

KATEGORIA: NAUKA 

dr inż. Tadeusz Żaba

Dyrektor Produkcji MPWiK SA w Krakowie. Wcześniej Dyrektor Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów KHK SA w Krakowie. Prezes Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych ENERGETYKA I ŚRODOWISKO. Wiceprezes SPE o/Kraków.

Propagator wiedzy i innowacji w zakresie źródeł energii poprzez publikacje, szkolenia i referaty na wielu międzynarodowych konferencjach naukowo-technicznych. Autor i recenzent licznych publikacji naukowych i popularno-naukowych. Kreator umiejętności, wiedzy i innowacji poprzez wprowadzanie nowatorskich i zoptymalizowanych rozwiązań w produkcji energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych.

 

KATEGORIA: GOSPODARKA

mgr Wojciech Dzida

Wiceprezes ZAMEL Sp. z o.o., Wiceprezes ZEG-ENERGETYKA Sp. z o.o. 

Propagator hasła „Polskie jest dobre" w kraju i zagranicą. Innowator w zakresie automatyki budynkowej. Prowadzi szeroką działalność prospołeczną, uczestnicząc w różnorodnych akcjach charytatywnych, wspierając rzeczowo i finansowo lokalne placówki oświatowe, sportowe  opieki nad osobami specjalnej troski. Współzarządzana przez niego firma ZAMEL jest wielokrotnym laureatem rankingów GAZELA BIZNESU, PRZEDSIĘBIORSTWO FAIR PLAY oraz innych prestiżowych nagród i wyróżnień, w tym nagrody za innowacyjność LUMINATUS, GEPARD BIZNESU, LODOŁAMACZ, ORZEŁ ŚLĄSKIEGO BIZNESU, a także nagradzana licznymi branżowymi nagrodami targowymi.

 

KATEGORIA: GOSPODARKA

Robert Olsztyn

Prezes firm: ZIPP-SKUTERY Sp. z o.o., VOLTENO Sp. z o.o., MOZIVO Sp. z o.o.

Aktywnie propaguje idee i ducha polskiej przedsiębiorczości w środowisku lokalnym. Innowator nowoczesnych form sprzedaży i wprowadzania produktów na rynek, w tym wdrażanie nowych koncepcji powstawania nowych produktów i nowych marek. Laureat godła FIRMA ROKU. Propagator zachowań prospołecznych, bierze czynny udział w akcjach charytatywnych i ekologicznych jak: SZLACHETNA PACZKA, ZAKRĘCONY KOREK oraz TONERY ZA KOMPUTERY. Sponsor klubu piłkarskiego MKS PRZASNYSZ. Aktywnie wspiera realizację programu NIE STÓJ – WSIĄDŹ NA ROWER czy przasnyską edycję konkursu WYDAJEMY WŁASNĄ KSIĄŻKĘ.
 

KATEGORIA: GOSPODARKA

mgr inż. Piotr Pętlak

Współwłaściciel i Dyrektor ERKO Sp. J.

Pasjonat nowych rozwiązań technologicznych w robotyce i automatyce, których zastosowanie widać w profilu produkcji firmy takich jak: końcówki i złączki kablowe, narzędzia do prac elektrycznych, detale do samolotów pasażerskich oraz linie maszyn automatyzujących procesy produkcyjne. Promuje produkty polskie, eksportując je do kilkunastu krajów świata, m.in. na rynki krajów Europy Zachodniej, Skandynawii, Bliskiego i Dalekiego Wschodu, w tym do Chin. Zarządzana przez niego firma ERKO jest wielokrotnym laureatem różnych nagród i wyróżnień, w tym tytułu LIDERA INNOWACJI WARMII I MAZUR. Angażuje się w działalność społeczną, wspiera lokalną gospodarkę i inicjatywy społeczne, m.in. angażując się w akcje charytatywne i wydarzenia skierowane do społeczności lokalnej. Jest fundatorem i założycielem klubu żeglarskiego NAUTICUS YACHT CLUB OLSZTYN, przeznaczonego, przede wszystkim, dla dzieci  i młodzieży w wieku od 6 do 15 lat.
 

KATEGORIA: GOSPODARKA

Stanisław Rosa

Menedżer, organizator, twórca Zakładu Produkcyjnego ZPSO „ROSA" specjalizującego się głównie w produkcji aluminiowych słupów oświetleniowych wg. własnego, opatentowanego, sposobu produkcji.

Jeden z liderów polskiej przedsiębiorczości, może stanowić wzór i przykład tego, jak - bez wsparcia wielkiego międzynarodowego kapitału, dzięki uporowi, zaangażowaniu oraz determinacji, można stworzyć w Polsce światowej klasy zakład produkcyjny. Produkty firmy ROSA można spotkać na ulicach prawie 60 krajów na całym świecie. Wielokrotny LIDER PRZEDSIĘBIORCZOŚCI, laureat rozliczonych nagród, tytułów i dowodów uznania, także na świecie, w tym POLSKI SUKCES 2000.
  KATEGORIA: OTOCZENIE BIZNESU

mgr inż. Jacek Silski

Prezes Rady Nadzorczej COMSAT Sp. z o.o. Sp. K.

Promotor wprowadzania nowych rozwiązań technologicznych z wykorzystaniem radiodyfuzji w przekazie sygnału telewizyjnego, radiowego i Internetu szerokopasmowego. Prezes Polskiej Izby Radiodyfuzji Cyfrowej oraz Wielkopolskiego Związku Pracodawców LEWIATAN. Współautor zmian w prawie budowlanym w zakresie budynkowej instalacji teletechnicznej. Propagator nowych rozwiązań i wyposażania budynków wielorodzinnych i użyteczności publicznej  w nowoczesne urządzenia dające możliwość wyboru dostępu do sygnału radiowo-telewizyjnego oraz Internetu.
 

KATEGORIA: OTOCZENIE BIZNESU

Jacek Różański

Od początku lat 90. działa na rynku wydawniczym i reklamowym.

Wydawca i redaktor naczelny miesięczników: ELEKTROSYSTEMY, SYSTEMY INSTALACYJNE i MOTOVOYAGER oraz portali branżowych: www.elektrosystemy.pl i www.systemy.instalacyjne.pl. Organizator konkursów: ELEKTROPRODUKT ROKU i SYSTEM INSTALACYJNY ROKU.

Zobacz galerię zdjęć: Jubileusz "elektro.info" na Zamku w Gniewie

Pełne informacje o osobach nominowanych do Nagrody OSOBOWOŚĆ ROKU 2016 dostępne są na stronach internetowych organizatorów: www.osobowoscroku.pl, www.sep.com.pl, www.pzpo.pl; www.piib.pl, www.pirc.org.pl; www.kige.pl.

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Weź udział w konkursie, zdobywaj wiedzę i atrakcyjne nagrody! »

Liga specjalistów - konkurs

Jesteś profesjonalistą z branży elektrycznej lub teletechnicznej?
Jesteś uczniem lub studentem kierunku technicznego?
czytam dalej »

 


Kompleksowe inspekcje termowizyjne - gdzie szukać pomocy? »

Termowizja inspekcja

Przez ostatnie stulecie zbudowano wiele urządzeń pomiarowych w zakresie podczerwieni, ale największe możliwości i popularność zyskały rozwiązania... czytam dalej »

 


Jaki silnik elektryczny wybrać? »

silnik elektryczny

W działaniu wielu maszyn i urządzeń technicznych wymagany jest ruch postępowy lub postępowo-zwrotny. Zazwyczaj ruch ten wytwarzają (...) czytam więcej »

 


Łączniki elektroinstalacyjne - rodzaje i sposób działania »?

Słupy oswietlenia zewnętrznego - na co zwrócić uwagę przy wyborze? »

Ranki łączniki gniazdka Szynoprzewody - małe i średnie instalacje
W każdej standardowej instalacji elektrycznej w budynku występują gniazda wtyczkowe oraz łączniki. Ich budowa oraz sposób zamocowania zależą od miejsca zainstalowania oraz metody wykonania (...) czytam więcej » Wymiana opraw oświetlenia ulicznego ze źródłami LED przynosi przede wszystkim poprawę efektywności energetycznej oświetlenia ulicznego. Oświetlenie LED posiada również (...) czytam dalej »

 


Przyrządy kontrolne i pomiarowe - zobacz niezawodne rozwiązania»

narzedzia pomiarowe dla elektryka Miernik napięcia, ciągłości i kolejności faz są zaprojekotwane do testowania napięcia, fazy, polaryzacji, kolejności faz i półprzewodników. Cyfrowy multimetr oraz cyfrowy miernik cęgowy oferują idealne rozwiązania dla wszystkich wymagań i możliwych zastosowań. Mierniki wykorzystują standardowe (...) czytam dalej »


Automatyka przemysłowa i sterowanie - na jakie produkty zwrócić uwagę »

Wiele nowych produktów od najlepszych w branży marek »

automatyka przemysłowa elektronika
Jak sztuczna inteligencja wspomoże pracę elektrowni i fabryk? Aż 63 proc. respondentów twierdzi, że sztuczna inteligencja pomoże zwalczyć (...) czytam więcej » Poznaj pierwszy w branży przewodnik elektroniczny po złączach. Internetowe narzędzie referencyjne ułatwiające dobór złączy. (...) chcę zobaczyć »

 


Odpowiednie oświetlenie - prawidłowy dobór oświetlenia w projekcie »

projekt oświetlenia Są takie miejsca w domu, o których nie myśli się w pierwszej kolejności. Zostawia się je na później, dopiero wtedy, gdy zadba się o ważniejsze pomieszczenia. Tak jest często (...) czytam dalej »

 


Dobór ograniczników przepięć typu 1 »

Energetyka wiatrowa w Polsce wady i zalety?

ograniczniki konwersja energii elektryczne
Kombinowane ograniczniki przepięć jako urządzenia do ograniczania przepięć mają za zadanie zmniejszenie do bezpiecznych poziomów napięcia w instalacji elektrycznej oraz na wejściu zasilanych urządzeń: podczas operacji łączeniowych ń (...) czytam więcej » Udział odnawialnych źródeł energii w Polsce stanowi około 14% całkowitej produkcji energii elektrycznej, z czego energetyka wiatrowa stanowi obecnie ponad... czytam dalej »

Szafy energetyczne, sterowniczne, rozdzielcze - dlaczego nie wiesz co wybrać? »

szafy rozdzielcze i sterownicze Zgrupowanie urządzeń elektroenergetycznych wraz z szynami zbiorczymi, połączeniami elektrycznymi, elementami izolacyjnymi i osłonami, służący do rozdziału energii elektrycznej i łączenia oraz ... czytam dalej »


Bezprzewodowa automatyka domowa - i możesz sterować wszystkim w domu »

Intuicyjne oprogramowanie do projektowania listew ze złączkami !

Automatyka domowa - sterowaniem ze smatfona Projektowanie listew - oprogramowanie
Nowoczesny smartdom powinien być gotów na każde życzenie. Dlatego rozwiązania bezprzewodowej automatyki domowej dają Ci zdalną kontrolę nad funkcjami Twojego domu - oświetleniem, roletami, ogrzewaniem ... czytam więcej » Intuicyjne oprogramowanie do projektowania listew ze złączkami oraz profesjonalnego opisywania oznaczników do złączek szynowych, przewodów, kabli, urządzeń i instalacji. Oprogramowanie dostępne jest bezpłatnie na stronie www ... chcę poznać »

Jaką zastosować ochronę urządzeń elektrycznych i elektronicznych przed przepięciami »

ochrona przed przepięciami Każdy ogranicznik przepięć ma pewną określoną zdolność do przenoszenia przez siebie pewnej energii udaru. Jeśli po zadziałaniu ... czytam dalej »


Złącza silnoprądowe - czy silikon sobie poradzi?

Złącza silnopradowe Czy możemy zastosować elastyczne przewody silikonowe i czy są one odporne na uszkodzenie i wysokie temperatury? Przykładowo dla przekroju kabla 240 mm2 ... chcę obejrzeć »


Może Cię to zainteresuje ▼

Wyświetlacz cyfrowy - jaki wybrać?

Pobierz darmowy ebook i usprawnij instalacje przewodów »

wyświetlacze cyfrowe kable i przewody - przewodnik
Współpracujący z dowolnym nadajnikiem sygnału w standardzie 4-20 mA. Urządzenia nie wymagające dodatkowego zasilania. Do obszaru zastosowań ... czytam więcej » Poznaj najskuteczniejsze sposoby oznaczania kabli i komponentów wykorzystywanych w branżach elektrycznych i telekomunikacyjnych... czytam dalej »


Odczyty cyfrowe - przyrządy przeznaczone do wyświetlania położenia »

czytniki cyfrowe Współpracują z przetwornikami przemieszczeń liniowych (liniały) i kątowych (enkodery). Wykonywane są w różnych wersjach dostosowanych do (...) czytam dalej »


1-fazowe liczniki energii elektrycznej - widziałeś to?!

Inteligentny system dystrybucji mocy »

Liczniki energii jakie wybrać szafy sterownicze
Wymagania stawiane licznikom energii elektrycznej zawarte są w normach oraz przepisach (...) czytam dalej » Uniwersalne zastosowanie, w pojedynczych szafach sterowniczych, jak też w kompletnych systemach... czytam dalej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
9/2019

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 9/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Metody badania funkcji zabezpieczeń nadprądowych przekaźników elektroenergetycznych
  • - Fotowoltaika szansą rozwoju dla komunikacji miejskiej
Zobacz szczegóły

Zmiany w programie Mój Prąd

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Morskiej poinformował, że został skorygowany wzór wniosku o dofinansowanie w ramach programu Mój Prąd. Wprowadzona zmiana umożliwia...

Przekaźnik instalacyjny o wysokiej odporności na prąd udarowy

RPI-1ZI-U24A firmy Relpol, to nowy przekaźnik instalacyjny, który wytrzymuje prąd załączania 120 A w czasie 20 ms. Przekaźnik ten przeznaczony jest do załączania obwodów o wysokim...
COMEX S.A. COMEX S.A.
O firmie COMEX S.A. od początku swojej działalności, tj. od 1987 zajmuje się kompleksową obsługą klientów w zakresie zasilania...

Ciekawe strony

Elektryk na Fixly.pl

EPS System - agregaty prądotwórcze

Producent oświetlenia

Ciekawa Architektura

Instalacje

Literatura fachowa

Rekuperacja

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl