Pełny numer elektro.info 7-8/2017 tylko dla Ciebie [PDF]

wystarczy założyć konto w portalu elektro.info.pl

Konkurs OSOBOWOŚĆ ROKU 2016

patronat medialny elektro.info
 Redakcja  |  07.03.2017
Nominowani do nagrody OSOBOWOŚĆ ROKU 2016. 
Górny rząd: prof. dr hab. inż. Marek Hartman, dr inż. Tadeusz Żaba, mgr inż. Jacek Silski, Jacek Różański. 
Dolny rząd: mgr Wojciech Dzida, Robert Olsztyn, mgr inż. Piotr Pętlak, Stanisław Rosa.
Nominowani do nagrody OSOBOWOŚĆ ROKU 2016. Górny rząd: prof. dr hab. inż. Marek Hartman, dr inż. Tadeusz Żaba, mgr inż. Jacek Silski, Jacek Różański. Dolny rząd: mgr Wojciech Dzida, Robert Olsztyn, mgr inż. Piotr Pętlak, Stanisław Rosa.
mat. organizatora

Już za dwa tygodnie, 22 marca, podczas gali otwarcia XXV Międzynarodowych Targów ŚWIATŁO 2017 i XV Międzynarodowych TARGÓW ELEKTROTECHNIKA 2017, odbędzie się uroczyste wręczenie nagród w Konkursie OSOBOWOŚĆ ROKU 2016. Przedstawiciele branży elektroenergetycznej zostaną nagrodzeni w kategoriach: nauka, gospodarka i otoczenie biznesu.

Uroczystość wręczenie nagród w Konkursie OSOBOWOŚC ROKU odbędzie się 22 marca 2017 roku w Warszawskim Centrum Wystawienniczym EXPO XXI, przy ul. Prądzyńskiego 12/14 (sala C1a, I piętro) w trakcie gali otwarcia XXV Międzynarodowych Targów ŚWIATŁO 2017 i XV Międzynarodowych TARGÓW ELEKTROTECHNIKA 2017. Rozpoczęcie uroczystości zaplanowano na godz. 17:30.

Zobacz także: Pierwsze e.lidery rozdane!

Tytuł i nagroda zostaną przyznane w trzech kategoriach: nauka, gospodarka, otoczenie biznesu.

Celem konkursu, organizowanego po raz pierwszy, jest szeroka promocja osób, które wniosły istotny wkład w rozwój i propagowanie nowych rozwiązań tak technicznych, jak i organizacyjnych oraz systemowych w zakresie elektrotechniki, elektroenergetyki, teletechniki i oświetlenia w Polsce.

Organizatorami Konkursu OSOBOWOŚĆ ROKU 2016 są: Krajowa Izba Gospodarcza Elektryki, Polska Izba Inżynierów Budownictwa, Polskie Stowarzyszenie Elektroinstalacyjne, Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego, Stowarzyszenie Elektryków Polskich i Polska Izba Radiodyfuzji Cyfrowej.

KATEGORIA: NAUKA

prof. dr hab. inż. Marek Hartman

Wykładowca na Akademii Morskiej w Gdyni, wieloletni dyrektor gdańskiego oddziału Instytutu Elektrotechniki. Członek SEP i External Professor of Glamorgan University, Walia.

Członek Sekcji Energoelektroniki i Napędu Elektrycznego PAN oraz Corresponding Member and Fellow of IEE. Posiada olbrzymi dorobek naukowy i techniczny na terenie Polski i Europy, jest autorem licznych publikacji naukowych, referatów i artykułów, prac projektowych oraz ekspertyz z obszaru energoelektroniki, kompatybilności elektromagnetycznej i jakości energii elektrycznej. Przez wiele lat, równolegle do swych zajęć  naukowych, był dyrektorem Zespołu Szkół Łączności w Gdańsku.

KATEGORIA: NAUKA 

dr inż. Tadeusz Żaba

Dyrektor Produkcji MPWiK SA w Krakowie. Wcześniej Dyrektor Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów KHK SA w Krakowie. Prezes Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych ENERGETYKA I ŚRODOWISKO. Wiceprezes SPE o/Kraków.

Propagator wiedzy i innowacji w zakresie źródeł energii poprzez publikacje, szkolenia i referaty na wielu międzynarodowych konferencjach naukowo-technicznych. Autor i recenzent licznych publikacji naukowych i popularno-naukowych. Kreator umiejętności, wiedzy i innowacji poprzez wprowadzanie nowatorskich i zoptymalizowanych rozwiązań w produkcji energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych.

 

KATEGORIA: GOSPODARKA

mgr Wojciech Dzida

Wiceprezes ZAMEL Sp. z o.o., Wiceprezes ZEG-ENERGETYKA Sp. z o.o. 

Propagator hasła „Polskie jest dobre" w kraju i zagranicą. Innowator w zakresie automatyki budynkowej. Prowadzi szeroką działalność prospołeczną, uczestnicząc w różnorodnych akcjach charytatywnych, wspierając rzeczowo i finansowo lokalne placówki oświatowe, sportowe  opieki nad osobami specjalnej troski. Współzarządzana przez niego firma ZAMEL jest wielokrotnym laureatem rankingów GAZELA BIZNESU, PRZEDSIĘBIORSTWO FAIR PLAY oraz innych prestiżowych nagród i wyróżnień, w tym nagrody za innowacyjność LUMINATUS, GEPARD BIZNESU, LODOŁAMACZ, ORZEŁ ŚLĄSKIEGO BIZNESU, a także nagradzana licznymi branżowymi nagrodami targowymi.

 

KATEGORIA: GOSPODARKA

Robert Olsztyn

Prezes firm: ZIPP-SKUTERY Sp. z o.o., VOLTENO Sp. z o.o., MOZIVO Sp. z o.o.

Aktywnie propaguje idee i ducha polskiej przedsiębiorczości w środowisku lokalnym. Innowator nowoczesnych form sprzedaży i wprowadzania produktów na rynek, w tym wdrażanie nowych koncepcji powstawania nowych produktów i nowych marek. Laureat godła FIRMA ROKU. Propagator zachowań prospołecznych, bierze czynny udział w akcjach charytatywnych i ekologicznych jak: SZLACHETNA PACZKA, ZAKRĘCONY KOREK oraz TONERY ZA KOMPUTERY. Sponsor klubu piłkarskiego MKS PRZASNYSZ. Aktywnie wspiera realizację programu NIE STÓJ – WSIĄDŹ NA ROWER czy przasnyską edycję konkursu WYDAJEMY WŁASNĄ KSIĄŻKĘ.
 

KATEGORIA: GOSPODARKA

mgr inż. Piotr Pętlak

Współwłaściciel i Dyrektor ERKO Sp. J.

Pasjonat nowych rozwiązań technologicznych w robotyce i automatyce, których zastosowanie widać w profilu produkcji firmy takich jak: końcówki i złączki kablowe, narzędzia do prac elektrycznych, detale do samolotów pasażerskich oraz linie maszyn automatyzujących procesy produkcyjne. Promuje produkty polskie, eksportując je do kilkunastu krajów świata, m.in. na rynki krajów Europy Zachodniej, Skandynawii, Bliskiego i Dalekiego Wschodu, w tym do Chin. Zarządzana przez niego firma ERKO jest wielokrotnym laureatem różnych nagród i wyróżnień, w tym tytułu LIDERA INNOWACJI WARMII I MAZUR. Angażuje się w działalność społeczną, wspiera lokalną gospodarkę i inicjatywy społeczne, m.in. angażując się w akcje charytatywne i wydarzenia skierowane do społeczności lokalnej. Jest fundatorem i założycielem klubu żeglarskiego NAUTICUS YACHT CLUB OLSZTYN, przeznaczonego, przede wszystkim, dla dzieci  i młodzieży w wieku od 6 do 15 lat.
 

KATEGORIA: GOSPODARKA

Stanisław Rosa

Menedżer, organizator, twórca Zakładu Produkcyjnego ZPSO „ROSA" specjalizującego się głównie w produkcji aluminiowych słupów oświetleniowych wg. własnego, opatentowanego, sposobu produkcji.

Jeden z liderów polskiej przedsiębiorczości, może stanowić wzór i przykład tego, jak - bez wsparcia wielkiego międzynarodowego kapitału, dzięki uporowi, zaangażowaniu oraz determinacji, można stworzyć w Polsce światowej klasy zakład produkcyjny. Produkty firmy ROSA można spotkać na ulicach prawie 60 krajów na całym świecie. Wielokrotny LIDER PRZEDSIĘBIORCZOŚCI, laureat rozliczonych nagród, tytułów i dowodów uznania, także na świecie, w tym POLSKI SUKCES 2000.
  KATEGORIA: OTOCZENIE BIZNESU

mgr inż. Jacek Silski

Prezes Rady Nadzorczej COMSAT Sp. z o.o. Sp. K.

Promotor wprowadzania nowych rozwiązań technologicznych z wykorzystaniem radiodyfuzji w przekazie sygnału telewizyjnego, radiowego i Internetu szerokopasmowego. Prezes Polskiej Izby Radiodyfuzji Cyfrowej oraz Wielkopolskiego Związku Pracodawców LEWIATAN. Współautor zmian w prawie budowlanym w zakresie budynkowej instalacji teletechnicznej. Propagator nowych rozwiązań i wyposażania budynków wielorodzinnych i użyteczności publicznej  w nowoczesne urządzenia dające możliwość wyboru dostępu do sygnału radiowo-telewizyjnego oraz Internetu.
 

KATEGORIA: OTOCZENIE BIZNESU

Jacek Różański

Od początku lat 90. działa na rynku wydawniczym i reklamowym.

Wydawca i redaktor naczelny miesięczników: ELEKTROSYSTEMY, SYSTEMY INSTALACYJNE i MOTOVOYAGER oraz portali branżowych: www.elektrosystemy.pl i www.systemy.instalacyjne.pl. Organizator konkursów: ELEKTROPRODUKT ROKU i SYSTEM INSTALACYJNY ROKU.

Zobacz galerię zdjęć: Jubileusz "elektro.info" na Zamku w Gniewie

Pełne informacje o osobach nominowanych do Nagrody OSOBOWOŚĆ ROKU 2016 dostępne są na stronach internetowych organizatorów: www.osobowoscroku.pl, www.sep.com.pl, www.pzpo.pl; www.piib.pl, www.pirc.org.pl; www.kige.pl.

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 


Oznaczniki kabli i przewodów - jakie wybrać »

Gdzie znajdziesz systemy zasilania dla każdej dziedziny przemysłu »

drukarka etykiet systemy zasilania
Sposoby oznaczania kabli i przewodów w elektrycznych są różne.Jedne mniej trwałe, a inne (...) czytam więcej » Oferują zaawansowane usługi badawczo-rozwojowe obejmujące elektronikę, wbudowane oprogramowanie, mechanikę systemu zasilania (...) czytam dalej »

 


Gdzie znajduje zastosowanie współczesna termowizja?

Kamery termowizyjne Zadbaj o bezpieczeństwo i uniknij awarii. Za pomocą kamery termowizyjnej możliwe jest bezdotykowe sprawdzenie instalacji elektrycznej przy pełnym obciążeniu. Dzięki temu można (...) czytam dalej »

 


Jak odwzorować światło dzienne przy użyciu opraw oświetleniowych »

Bezpanelowe pozyskiwanie energii słonecznej - jak to zrobić?

Ośiwetlenie - jakie wybrać? bezpanelowa energia słoneczna
Rodzaj oświetlenia ma również fundamentalny wpływ na nasz wzrok oraz bezpośrednio wpływa na nasze ciało, umysł i (...) czytam więcej » Innowacje i technologia przeszły długą drogę. Rzeczywiście wkroczyliśmy w nową generację nowoczesnych udogodnień, które nie tylko sprawiają, że nasz styl życia jest bardziej luksusowy i komfortowy, ale... czytam dalej »

Jaką drukarkę do oznaczeń elektrycznych wybrać»

etykietowanie kabli i przewodów Priorytetem przy oznaczaniu sieci i jej poszczególnych elementów czy kolejnych aparatur w szafach rozdzielczych, kilometrów kabli, dziesiątek przełączników czy kolejnych aparatur w szafach rozdzielczych jest ...... czytam dalej »


Automatyka i czujniki - dlaczego to takie ważne »

Poznaj tajemnicę elektryków - złączki bezszynowe »

Czujniki i automatyka złączki bezszynowe
Zarówno w sektorze energetyki tradycyjnej jak i odnawialnej, czujniki oraz automatyka muszą być odporne na oddziaływaniu warunków środowiskowych. Ekstremalne ... czytam więcej » Czy wiesz jak wykonać montaż i jak można łączyć ze sobą złączki bez użycia szyn ... czytam dalej »

Zasilacze a odporność na zwarcia - dlaczego to takie ważne?

Promocje na kamery termowizyjne W sieciach zasilających obiekty przemysłowe i użyteczności publicznej powszechnie stosuje się zasilacze bezprzerwowe UPS w celu ochrony ważnych urządzeń odbiorczych, wrażliwyc ... czytam dalej »


Złącza silnoprądowe - czy silikon sobie poradzi?

Złącza silnopradowe Czy możemy zastosować elastyczne przewody silikonowe i czy są one odporne na uszkodzenie i wysokie temperatury? Przykładowo dla przekroju kabla 240 mm2 ... czytam dalej »


Może Cię to zainteresuje ▼

Wyświetlacz cyfrowy - jaki wybrać?

Kable i przewody - dobierz odpowiednie do swojego projektu »

wyświetlacze cyfrowe kable i przewody - jakie wybrać
Współpracujący z dowolnym nadajnikiem sygnału w standardzie 4-20 mA. Urządzenia nie wymagające dodatkowego zasilania. Do obszaru zastosowań ... czytam więcej » Właściwie wykonana i dostosowana do konkretnych zagrożeń środowiskowych instalacja elektryczna powinna do minimum ograniczać zagrożenia... czytam dalej »


Jak odwzorować światło dzienne przy użyciu opraw oświetleniowych »

Uwaga konkurs! Znasz "elektrycznych" producentów? Zagraj i wygraj atrakcyjne nagrody »

Oświetlenie jakie wybrać aby przypominało światło dzienne Konkurs
Rodzaj oświetlenia ma również fundamentalny wpływ na nasz wzrok oraz bezpośrednio wpływa na nasze ciało, umysł i ... czytam dalej » Weź udział w letnim konkursie i zgarnij nagrody. Co tydzien nowa gra i nowa szansa na wygraną. Sprawdź się i zawalcz o wygraną! chcę zagrać »

Co jeszcze potrafią enkodery Ethernet?

UPS zasilacze Rynek systemów przemysłowych dynamicznie się rozwija, a standard Industrial Ethernet jest przyszłością systemów (...) czytam dalej »


Jak komunikować urządzenia w środowisku przemysłowym?

Urządzenia przeciwprzepięciowe (SPD) - jakie wybrać ?

Switche zarządzalne spd ograniczniki przepięć
Switche niezarządzalne to urządzenia, które mają za zadanie przekazywanie danych między urządzeniami w wymagającym środowisku przemysłowym. Ich zadaniem jest zapewnienie przede wszystkim stabilnej, jak również wydajnej komunikacji.(...) czytam dalej » Ochronniki przepięciowe odpowiednie do zastosowań w instalacjach 230 V lub 400 V, systemy jedno- lub trójfazowe, wymienny moduł warystora i zamknięty moduł iskiernika, wizualna i zdalna sygnalizacja stanu warystora oraz ... czytam dalej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
6/2019

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 6/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Wpływ stacji szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych na sieć elektroenergetyczną
  • - Projekt zasilania oświetlenia terenu bazy logistycznej
Zobacz szczegóły
Cantoni Motor S.A. Cantoni Motor S.A.
Grupa Cantoni została pionierem w produkcji silników elektrycznych już w XIX wieku i od tego czasu kontynuuje misję wdrażania...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl