Pełny numer elektro.info 7-8/2017 tylko dla Ciebie [PDF]

wystarczy założyć konto w portalu elektro.info.pl

Zmarł dr Oswald Hager

 Redakcja  |  26.01.2017
Oswald Hager (1926 - 2017)
Oswald Hager (1926 - 2017)
mat. prasowe

Dr Oswald Hager, jeden z założycieli Hager Group oraz pionier w dziedzinie niemieckiej inżynierii elektrycznej, zmarł 19 stycznia 2017 r. w wieku 90 lat.

Sektor inżynierii elektrycznej oraz region Saary stracił jednego ze swoich najbardziej wybitnych przedsiębiorców, Oswalda Hagera, założyciela Hager Group i długoletniego dyrektora zarządzającego - człowieka, który cieszył się bardzo dużym szacunkiem wśród pracowników, partnerów i klientów firmy.

Oswald Hager urodził się w Ensheim, w kraju Saary, w 1926 roku. Służył w wojsku, dostał się do niewoli, a zimą 1946 roku rozpoczął studia na kierunku zarządzania przedsiębiorstwem na Uniwersytecie Johanna Wolfganga Goethego we Frankfurcie. Uzyskał dyplom i skończył doktorat. Po licznych doświadczeniach zawodowych w Niemczech i Francji, wraz z ojcem i bratem Hermanem założył w 1955 roku Hager OHG w kraju Saary, który w tym czasie był niepodległy.

Zobacz także: W pracy od 71 lat, czyli historia pewnej wiertarki...

Przełom dla tej trzyosobowej działalności nastąpił wraz z wprowadzeniem rozdzielnicy elektrycznej opracowanej przez Oswalda i Hermanna, która zastąpiła szeroki zakres dostępnych w tym czasie mierników. W ciągu dziesięcioleci klasyczna skrzynka rozdzielcza rozwinęła się w dzisiejsze Centrum Sterowania Hager, które zapewnia bezpieczną energię milionom domów.

Oswald dbał także o komercyjną stronę firmy. Dla niego wszystko zawsze obracało się wokół bliskiego kontaktu z klientami. Niezliczone wizyty, umiejętność przekonywania, konkretna postawa, jego człowieczeństwo i humor odegrały ważną rolę w przekonywaniu klientów do produktów oferowanych przez nowego gracza na rynku. Bliski kontakt z klientami jest nadal ważnym elementem kultury korporacyjnej Hager Group.

Dr Oswald był również odpowiedzialny za opracowanie i utrzymanie charakterystycznego w projektowaniu i komunikacji stylu marki Hager, aby zapewnić wysoką rozpoznawalność produktów i rozwiązań firmy.

Przeczytaj również: Historia poznania elektrycznych właściwości ciała człowieka

Dr Hager opisał sekret sukcesu jego firmy w następujący sposób: "Zawsze słuchaliśmy rynku i naszych klientów. Systematycznie opracowywaliśmy nasze produkty i usługi z myślą o nich." Tak właśnie Hager Group, firma założona w Blieskastel, kraj Saary, stał się pełnym sukcesów graczem na arenie międzynarodowej. Daniel, syn Oswalda Hagera, przejął firmę w 2008 r.

Będąc aktywnym na scenie gospodarczej, Dr. Oswald Hager był również głęboko zaangażowany w sprawy dotyczące polityki gospodarczej i społecznej - pełnił funkcje w organizacjach takich jak Niemieckie Stowarzyszenie Producentów Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego (ZVEI), Centralne Stowarzyszenie Niemieckich Rzemieślników Elektrycznych i Informatycznych (ZVEH), a także zasiadał w komisji Federalnego Związku Niemieckiego Przemysłu (BDI) i był wiceprezesem Izby Przemysłu i Handlu kraju Saary (IHK).

Oswald Hager prowadził kampanię na rzecz spraw przemysłowych bliskich jego sercu w magazynach, osobistych listach do polityków i wspomnieniach, takich jak „Wyznania dwóch przedsiębiorców”, które napisał wraz z bratem w 1977 roku. „Im większy stopień niezależności przyznanej przez system gospodarczy, tym większe prawdopodobieństwo, że każdy na tym skorzysta, postęp przyjdzie szybciej, ludzie będą mieli więcej wolności, a nasza praca i osiągnięcia przyniosą szczęście.”

W życiu prywatnym Oswald Hager był głową swojej rodziny. W 1967 ożenił się z Ulrike Geiges, a trzy lata później urodził się jego syn Philipp, następnie jego drugi syn Daniel w 1972 i córka Isabel w 1986 roku. Pozostawił po sobie również pięcioro wnucząt. Dr Hager był miłośnikiem golfa i grywał w karty, aby zrelaksować się ze swoimi przyjaciółmi.

Polecamy lekturę: Zabytkowe Commodore 64 w gdańskim warsztacie!

Oswald Hager obchodził swoje 90. urodziny szesnastego listopada 2016 r. w gronie rodzinnym. Wielu gości z firmy, świata polityki i renomowanych stowarzyszeń dołączyło do wieloletnich partnerów i klientów Hager Group na oficjalnej imprezie w Blieskastel kilka dni później. Holger Heckle, dyrektor naczelny Niemieckiego Stowarzyszenia Hurtowników Elektrycznych (VEG) w swojej przemowie podkreślił, że Dr. Oswald Hager to niezwykła osoba: „Jest wzorowym przedsiębiorcą, który zawsze stawia na pierwszym miejscu swoją firmę, pracowników i klientów.”

Na kilka tygodni przed śmiercią, Dr. Oswald Hager został nagrodzony Saarlandzkim Orderem Zasługi (Saarlandischen Verdienstorden). Annegret Kramp-Karrenbauer, premier Saary przyznała mu go „w uznaniui wdzięczności za jego wybitne zasługi dla regionu Saarland”. W rzeczywistości jego dokonania rozciągają się daleko poza granice regionu Saarland czy Niemiec. 11 650 pracowników oraz niezliczona liczba partnerów, klientów i kolegów z całego świata składają pokłon osiągnięciom tego wybitnego człowieka.

Źródło: materiały prasowe.

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Gdzie szukać pomocy przy doborze właściwego źródła zasilania »

Dobór źródła zasilania

Optymalne rozwiązania na każdym etapie, zarówno dystrybucji, jak i tworzenia dedykowanych pakietów zasilania. Wszystko po to, aby zapewnić jak najwyższą jakość ... czytam dalej »

 


Jak zmniejszyć swój rachunek za prąd »

koszt prądu

Oszczędzanie na rachunkach za prąd w domu lub firmie jest możliwe. Wystarczy dokładnie sprawdzić (...) zobacz ile możesz oszczędzić »

 


Jednoobwodowy licznik energii - jaki wybrać?»

Zobacz co nowego poznamy na targach Energetab 2019 »

Licznik energii jaki wybrać Energetab 2019 logo
Zasilacze awaryjne trzeciej generacji z bardzo wysoką sprawnością 96% w trybie On-Line oraz ze znakomitym współczynnikiem mocy 1(...) czytam więcej » ENERGETAB – największe w Polsce targi nowoczesnych urządzeń, aparatury i technologii dla przemysłu energetycznego, to miejsce jednych z najważniejszych spotkań czołowych przedstawicieli branży elektrotechnicznej w Polsce.(...) czytam dalej »

 


Łączniki i gniazda instalacyjne - jakie wybrać?

Kamery termowizyjne Perfekcyjne dopełnienie nowoczesnego wnętrza.
Prosta, ponadczasowa forma, jakość wykonania, niezawodny system, to tylko niektóre (...)
czytam dalej »


Automatyka przemysłowa i sterowanie - na jakie produkty zwrócić uwagę »

Przewodnik po złączach - znajdż idealne rozwiązanie dla siebie »

automatyka przemysłowa Przewodnik po złączach
Jak sztuczna inteligencja wspomoże pracę elektrowni i fabryk? Aż 63 proc. respondentów twierdzi, że sztuczna inteligencja pomoże zwalczyć (...) czytam więcej » Poznaj pierwszy w branży przewodnik elektroniczny po złączach. Internetowe narzędzie referencyjne ułatwiające dobór złączy. (...) chcę zobaczyć »

 


Oznaczniki mobilne na przewody i osprzęt - które wybrać »

Kamery termowizyjne Technika laminowania taśm, zapewnia trwałe nadruki poprzez całkowitą ochronę tekstu przed czynnikami niszczącymi, takimi jak: zdrapywanie, ścieranie, zmywanie, promieniowanie UV a nawet substancj (...) czytam dalej »

 


Dobór ograniczników przepięć typu 1 »

Bezpanelowe pozyskiwanie energii słonecznej - jak to zrobić?

ograniczniki bezpanelowa energia słoneczna
Kombinowane ograniczniki przepięć jako urządzenia do ograniczania przepięć mają za zadanie zmniejszenie do bezpiecznych poziomów napięcia w instalacji elektrycznej oraz na wejściu zasilanych urządzeń: podczas operacji łączeniowych ń (...) czytam więcej » Innowacje i technologia przeszły długą drogę. Rzeczywiście wkroczyliśmy w nową generację nowoczesnych udogodnień, które nie tylko sprawiają, że nasz styl życia jest bardziej luksusowy i komfortowy, ale... czytam dalej »

Szybki i łatwy sposób na budowę Twojego indywidualnego systemu wizyjnego»

zasilanie gwarantowane Badania przeprowadzone przez Computer Business Review wykazały, że od 2013 roku mamy do czynienia z dynamicznym wzrostem przenoszenia przez przedsiębiorców zasobów danych do tzw. chmury obliczeniowej (cloud computing). W związku z tym stale wzrastają wydatki przeznaczan ... czytam dalej »


Bramka IoT chmury do integracji nowych i istniejących systemów bez konieczności programowania.»

Zobacz jak robot testuje bankomaty?

bramka iot Robot testuje bankomaty
Dzięki prostemu połączeniu z procesem za pomocą protokołów, np. Modbus/TCP, dane czujników i dane procesowe są zbierane, przetwarzane i monitorowane ... czytam więcej » Około 30 sekund zajmuje średnio wypłacenie pieniędzy z wielofunkcyjnego bankomatu ATM. Urządzenia, które są dostępne „za rogiem” w większości miast, zmieniły nasze podejście ... czytam dalej »

Jaką zastosować ochronę urządzeń elektrycznych i elektronicznych przed przepięciami »

ochrona przed przepięciami Każdy ogranicznik przepięć ma pewną określoną zdolność do przenoszenia przez siebie pewnej energii udaru. Jeśli po zadziałaniu ... czytam dalej »


Złącza silnoprądowe - czy silikon sobie poradzi?

Złącza silnopradowe Czy możemy zastosować elastyczne przewody silikonowe i czy są one odporne na uszkodzenie i wysokie temperatury? Przykładowo dla przekroju kabla 240 mm2 ... chcę obejrzeć »


Może Cię to zainteresuje ▼

Wyświetlacz cyfrowy - jaki wybrać?

Przewdonik "Eliminuj błędy
i usprawnij instalacje przewodów" »

wyświetlacze cyfrowe kable i przewody - przewodnik
Współpracujący z dowolnym nadajnikiem sygnału w standardzie 4-20 mA. Urządzenia nie wymagające dodatkowego zasilania. Do obszaru zastosowań ... czytam więcej » Poznaj najskuteczniejsze sposoby oznaczania kabli i komponentów wykorzystywanych w branżach elektrycznych i telekomunikacyjnych... czytam dalej »


Transformatory oraz dławiki dostosowane do indywidualnych wymagań »

transformatory ei Mają zastosowanie w sieciach przesyłowych i rozdzielczych. Stosowane są do zasilania układów trakcyjnych w pojazdach szynowych, w instalacjach wykorzystujących napędy (...) czytam dalej »


1-fazowe liczniki energii elektrycznej - widziałeś to?!

Switch zarządzalny – czy warto? Jaki wybrać?

Liczniki energii jakie wybrać Switche niezarządzalne
Wymagania stawiane licznikom energii elektrycznej zawarte są w normach oraz przepisach (...) czytam dalej » Switch zarządzalny daje możliwość nie tylko stworzenia siecilokalnej, ale daje wiele innicf możliwości. Między innymi pozwala także dostosować porty, a więc i parametry sieci do... czytam dalej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
9/2019

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 9/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Metody badania funkcji zabezpieczeń nadprądowych przekaźników elektroenergetycznych
  • - Fotowoltaika szansą rozwoju dla komunikacji miejskiej
Zobacz szczegóły

SEP świętuje 100 lat!

Jak co roku targom ENERGETAB towarzyszą konferencje organizowane przez izby i stowarzyszenia patronujące. Z okazji obchodzonego w tym roku 100-lecia Stowarzyszenia Elektryków Polskich...

Przekaźnik instalacyjny o wysokiej odporności na prąd udarowy

RPI-1ZI-U24A firmy Relpol, to nowy przekaźnik instalacyjny, który wytrzymuje prąd załączania 120 A w czasie 20 ms. Przekaźnik ten przeznaczony jest do załączania obwodów o wysokim...
.steute Polska .steute Polska
steute jest międzynarodowym przedsiębiorstwem specjalizującym się w projektowaniu oraz produkcji bezpiecznej, niezawodnej aparatury...

Ciekawe strony

Elektryk na Fixly.pl

EPS System - agregaty prądotwórcze

Producent oświetlenia

Ciekawa Architektura

Instalacje

Literatura fachowa

Rekuperacja

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl