Pełny numer elektro.info 7-8/2017 tylko dla Ciebie [PDF]

wystarczy założyć konto w portalu elektro.info.pl

Kurs na OZE, czyli Targi Efektywności Energetycznej i Odnawialnych Źródeł Energii w Łodzi

patronat medialny elektro.info
 Redakcja  |  17.11.2016
Dwudniowe wydarzenie będzie okazją do prezentacji produktów i innowacyjnych technologii z zakresu OZE. Nie zabraknie prezentacji inteligentnych i energooszczędnych budynków, technologii oświetleniowych oraz rozwiązań informatycznych.
Dwudniowe wydarzenie będzie okazją do prezentacji produktów i innowacyjnych technologii z zakresu OZE. Nie zabraknie prezentacji inteligentnych i energooszczędnych budynków, technologii oświetleniowych oraz rozwiązań informatycznych.
mat. organizatora

Czy „zielona energia” jest opłacalna? Jak najlepiej wykorzystać odnawialne źródła energii? Jak sfinansować prywatną inwestycję energetyczną? Na czym budować fundamenty bezpieczeństwa energetycznego? - między innymi na te pytania odpowiedzą uczestnicy Targów Efektywności Energetycznej i OZE, które odbędą się w Łodzi w dniach 23-24 listopada br.

Łódzkie Targi to odpowiedź na rosnące zainteresowanie zwiększeniem udziału odnawialnych źródeł energii w bilansie energetycznym, zapewniających trwały i zrównoważony rozwój, a także tematyką bezpieczeństwa energetycznego i efektywności energetycznej. Oferta targów skierowana będzie przede wszystkim do: przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, wspólnot mieszkaniowych, spółdzielni, prywatnych i publicznych administratorów nieruchomości, rolników, architektów i inżynierów oraz deweloperów.

Przeczytaj także: Fotowoltaika w Polsce - czy rozwijamy się wystarczająco dynamicznie?

Dwudniowe wydarzenie będzie okazją do prezentacji produktów i innowacyjnych technologii z zakresu OZE. Nie zabraknie prezentacji inteligentnych i energooszczędnych budynków, technologii oświetleniowych oraz rozwiązań informatycznych. Obecne będą firmy doradcze, które służyć bedą radą zainteresowanym, jak i skąd pozyskać środki finansowe. Łódzkie Targi Efektywności Energetycznej i OZE to także szereg konferencji i debat, do których zostaną zaproszeni cenieni eksperci, naukowcy i doświadczeni przedsiębiorcy.

Pierwszego dnia targów (23 listopada) odbędzie się Konferencja OZE dla Ograniczenia Emisji, której organizatorami są Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, Departament Przedsiębiorczości i Politechnika Łódzka. Celem konferencji jest przekazanie wiedzy na temat możliwości zastępowania konwencjonalnych źródeł energii odnawialnymi, podniesienie świadomości i zwrócenie uwagi na możliwości ograniczenia zanieczyszczenia powietrza i kosztów energetycznych poprzez zastosowanie innowacyjnych technologii oraz pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych.

Polecamy lekturę: Fotowoltaika w Polsce - raport Instytutu Energetyki Odnawialnej

Konferencja pozwoli na zapoznanie się z podstawami planowania gospodarki energetycznej dla poprawy jakości powietrza, praktycznym wykorzystaniem rozproszonych źródeł energii, możliwościami integracji rozwiązań technologicznych dla ograniczania emisji w gminach, firmach czy wspólnotach mieszkaniowych. Przedstawione zostaną również możliwości dofinansowania dla OZE oraz finansowania inwestycji na preferencyjnych warunkach. Tematyka konferencji dotyczyć będzie także termomodernizacji budynków dla zwiększenia efektowności energetycznej, wygenerowania oszczędności. Zaprezentowane zostaną także innowacyjne rozwiązania w nowym budownictwie – domy pasywne i zeroenergetyczne. Uczestnicy Konferencji poznają również inteligentne rozwiązania transportowe dla poprawy jakości powietrza.

Natomiast drugiego dnia targów odbędzie się „Polsko-Ukraińskie Forum Rozwoju Efektywności Energetycznej i Wdrażania Innowacyjnych Technologii Energetycznego Wykorzystania Odnawialnych Źródeł Energii”, którego organizatorami są Instytut Energetyki Oddział w Łodzi, Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, Departament Promocji i Współpracy Zagranicznej oraz Międzynarodowe Targi Łódzkie. Forum ma służyć wymianie doświadczeń i umożliwić nawiązanie współpracy między polskimi i ukraińskimi instytucjami, w szczególności małymi i średnimi przedsiębiorstwami obu krajów, zawiązaniu się kontaktów i dobrych relacji pomiędzy światem biznesu, nauki i administracji z Polski i Ukrainy.

Zobacz również: 8 najbardziej ekologicznych polskich miast

Podczas Forum wystąpią polscy i ukraińscy eksperci, którzy zaprezentują wybrane zagadnienia dotyczące efektywności energetycznej i odnawialnych źródeł energii. Najważniejszą jednak częścią tego spotkania będzie dyskusja pomiędzy goszczącymi w Łodzi przedstawicielami biznesu, gospodarki i nauki z Ukrainy oraz potencjalnymi partnerami biznesowymi z regionu łódzkiego. Ukraińscy goście przedstawią swoją ofertę współpracy, dlatego tak istotny jest udział przedstawicieli małych i średnich przedsiębiorstw z regionu łódzkiego.

Szczegółowe informacje dotyczące Targów Efektywności Energetycznej i Odnawialnych Źródeł Energii, które odbędą się w dniach 23-24 listopada w nowej hali Expo przy al. Politechniki 4 w Łodzi, znajdują się na stronie www.lte.targi.pl oraz na fanpage'u wydarzenia w serwisie Facebook.
Źródło: materiały organizatora.

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Jakie wybrać kable, przewody i osprzęt kablowy!

kable i przewody - przewodnik

Rozporządzenia CPR, dotyczące kabli i przewodów elektrycznych w zakresie reakcji na ogień. Została przedstawiona klasyfikacja materiałów budowlanych w zakresie reakcji na ogień oraz... czytam więcej »

 


Kamery termowizyjne nawet 40% taniej!

Promocja na kamery termowizyjne FLIR

Tylko do 9 grudnia możesz kupić kamery termowizyjne do prac elektrycznych i energetycznych w dużo niższych cenach... sprawdź za ile »

 


Dowiedz się, jak dobrać odpowiedni dla Twojego urządzenia rodzaj zasilania?

Rodzaje zasilania

Współczesne urządzenia elektryczne i elektroniczne spełniają ogrom funkcji, których oczekują ich użytkownicy. Są znakomitą pomocą w życiu i pracy, jednak wymagają zadbania o jeden aspekt – niezawodną, łatwo... czytam dalej »

 


Jaki silnik elektryczny wybrać? »

silnik elektryczny

W działaniu wielu maszyn i urządzeń technicznych wymagany jest ruch postępowy lub postępowo-zwrotny. Zazwyczaj ruch ten wytwarzają (...) czytam więcej »

 


Łączniki elektroinstalacyjne - rodzaje i sposób działania?

Oświetlenie zewnętrzne LED - dobór i zastosowanie»

Ranki łączniki gniazdka oswietlenie zewnętrzen LED
W każdej standardowej instalacji elektrycznej w budynku występują gniazda wtyczkowe oraz łączniki. Ich budowa oraz sposób zamocowania zależą od miejsca zainstalowania oraz metody wykonania (...) czytam więcej » Wymiana opraw oświetlenia zewnętrznego ze źródłami LED przynosi przede wszystkim poprawę efektywności energetycznej oświetlenia ulicznego. Oświetlenie LED posiada również (...) czytam dalej »

 


Przyrządy kontrolne i pomiarowe - zobacz niezawodne rozwiązania»

narzedzia pomiarowe dla elektryka Miernik napięcia, ciągłości i kolejności faz są zaprojekotwane do testowania napięcia, fazy, polaryzacji, kolejności faz i półprzewodników. Cyfrowy multimetr oraz cyfrowy miernik cęgowy oferują idealne rozwiązania dla wszystkich wymagań i możliwych zastosowań. Mierniki wykorzystują standardowe (...) czytam dalej »


Zobacz jakie oprawy zaprezentowano na Energetab 2019  »

Wiele nowych produktów od najlepszych w branży marek »

Samochody elektryczne i  mobilne stacje elektronika
Oświetlenie awaryjne ma zapewnić bezpieczne opuszczenie zajmowanych przestrzeni podczas awarii zasilania opraw oświetlenia podstawowego. Niejednokrotnie zanik oświetlenia podstawowego nie jest spowodowany zwykłą awarią zasilania czy wyłączeniem(...) czytam więcej » Poznaj pierwszy w branży przewodnik elektroniczny po złączach. Internetowe narzędzie referencyjne ułatwiające dobór złączy. (...) chcę zobaczyć »

 


Odpowiednie oświetlenie - prawidłowy dobór oświetlenia w projekcie »

projekt oświetlenia Są takie miejsca w domu, o których nie myśli się w pierwszej kolejności. Zostawia się je na później, dopiero wtedy, gdy zadba się o ważniejsze pomieszczenia. Tak jest często (...) czytam dalej »

 


Jak zapewnić bezprzerwowe zasilanie gwarantowane? »

Kolektor słoneczny – urządzenie do konwersji energii promieniowania słonecznego na ciepło »

zasilanie gwarantowane panele słoneczne
Co rusz znaczenie tego problemu uświadamiają nam przechodzące nad naszym krajem orkany i wichury oraz widmo blackoutu, wynikające z pojawiającego się latem ogromnego zapotrzebowania na ... czytam więcej » Udział energii słonecznej w Polsce jest bardzo niski i według urzędu statystycznego, pozyskanie energii z promieniowania słonecznego w porównaniu do innych źródeł odnawialnych w 2017 roku wyniósł niecałe 1%.... czytam dalej »

Szafy energetyczne, sterowniczne, rozdzielcze - dlaczego nie wiesz co wybrać? »

szafy rozdzielcze i sterownicze Zgrupowanie urządzeń elektroenergetycznych wraz z szynami zbiorczymi, połączeniami elektrycznymi, elementami izolacyjnymi i osłonami, służący do rozdziału energii elektrycznej i łączenia oraz ... czytam dalej »


Bezprzewodowa automatyka domowa - i możesz sterować wszystkim w domu »

Intuicyjne oprogramowanie do projektowania listew ze złączkami !

Automatyka domowa - sterowaniem ze smatfona Projektowanie listew - oprogramowanie
Nowoczesny smartdom powinien być gotów na każde życzenie. Dlatego rozwiązania bezprzewodowej automatyki domowej dają Ci zdalną kontrolę nad funkcjami Twojego domu - oświetleniem, roletami, ogrzewaniem ... czytam więcej » Intuicyjne oprogramowanie do projektowania listew ze złączkami oraz profesjonalnego opisywania oznaczników do złączek szynowych, przewodów, kabli, urządzeń i instalacji. Oprogramowanie dostępne jest bezpłatnie na stronie www ... chcę poznać »

Małe, średnie i duże systemy sterowania »

Sterowniki plc Jeszcze kilka lat temu sterowniki PLC „tylko” wspierały pracowników przy wykonywaniu monotonnych zadań i zwiększaniu szybkości produkcji. Aktualnie każda produkcja ... czytam dalej »


Złącza silnoprądowe - czy silikon sobie poradzi?

Złącza silnopradowe Czy możemy zastosować elastyczne przewody silikonowe i czy są one odporne na uszkodzenie i wysokie temperatury? Przykładowo dla przekroju kabla 240 mm2 ... chcę obejrzeć »


Może Cię to zainteresuje ▼

Wyświetlacz cyfrowy - jaki wybrać?

Technologie robotyczne zgodne z koncepcją Industry 4.0 » »

wyświetlacze cyfrowe robotyka i automatyka
Współpracujący z dowolnym nadajnikiem sygnału w standardzie 4-20 mA. Urządzenia nie wymagające dodatkowego zasilania. Do obszaru zastosowań ... czytam więcej » Nowoczesne urządzenia mechaniczne nic nie znaczyłyby bez ukrytej w nich elektroniki, dizęki której ... czytam dalej »


Odczyty cyfrowe - przyrządy przeznaczone do wyświetlania położenia »

czytniki cyfrowe Współpracują z przetwornikami przemieszczeń liniowych (liniały) i kątowych (enkodery). Wykonywane są w różnych wersjach dostosowanych do (...) czytam dalej »


1-fazowe liczniki energii elektrycznej - widziałeś to?!

Inteligentny system dystrybucji mocy »

Liczniki energii jakie wybrać moc
Wymagania stawiane licznikom energii elektrycznej zawarte są w normach oraz przepisach (...) czytam dalej » Uniwersalne zastosowanie, w pojedynczych szafach sterowniczych, jak też w kompletnych systemach... czytam dalej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
11/2019

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 11/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Instalacje elektryczne na terenie imprez plenerowych – błędy oraz wymagania
  • - Ochrona przed pożarem z wykorzystaniem wyłączników różnicowoprądowych
Zobacz szczegóły
COMEX S.A. COMEX S.A.
O firmie COMEX S.A. od początku swojej działalności, tj. od 1987 zajmuje się kompleksową obsługą klientów w zakresie zasilania...

Ciekawe strony

Elektryk na Fixly.pl

EPS System - agregaty prądotwórcze

Producent oświetlenia

Ciekawa Architektura

Instalacje

Literatura fachowa

Rekuperacja

Termomodernizacja

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl