Pełny numer elektro.info 7-8/2017 tylko dla Ciebie [PDF]

wystarczy założyć konto w portalu elektro.info.pl

Kurs na OZE, czyli Targi Efektywności Energetycznej i Odnawialnych Źródeł Energii w Łodzi

patronat medialny elektro.info
 Redakcja  |  17.11.2016
Dwudniowe wydarzenie będzie okazją do prezentacji produktów i innowacyjnych technologii z zakresu OZE. Nie zabraknie prezentacji inteligentnych i energooszczędnych budynków, technologii oświetleniowych oraz rozwiązań informatycznych.
Dwudniowe wydarzenie będzie okazją do prezentacji produktów i innowacyjnych technologii z zakresu OZE. Nie zabraknie prezentacji inteligentnych i energooszczędnych budynków, technologii oświetleniowych oraz rozwiązań informatycznych.
mat. organizatora

Czy „zielona energia” jest opłacalna? Jak najlepiej wykorzystać odnawialne źródła energii? Jak sfinansować prywatną inwestycję energetyczną? Na czym budować fundamenty bezpieczeństwa energetycznego? - między innymi na te pytania odpowiedzą uczestnicy Targów Efektywności Energetycznej i OZE, które odbędą się w Łodzi w dniach 23-24 listopada br.

Łódzkie Targi to odpowiedź na rosnące zainteresowanie zwiększeniem udziału odnawialnych źródeł energii w bilansie energetycznym, zapewniających trwały i zrównoważony rozwój, a także tematyką bezpieczeństwa energetycznego i efektywności energetycznej. Oferta targów skierowana będzie przede wszystkim do: przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, wspólnot mieszkaniowych, spółdzielni, prywatnych i publicznych administratorów nieruchomości, rolników, architektów i inżynierów oraz deweloperów.

Przeczytaj także: Fotowoltaika w Polsce - czy rozwijamy się wystarczająco dynamicznie?

Dwudniowe wydarzenie będzie okazją do prezentacji produktów i innowacyjnych technologii z zakresu OZE. Nie zabraknie prezentacji inteligentnych i energooszczędnych budynków, technologii oświetleniowych oraz rozwiązań informatycznych. Obecne będą firmy doradcze, które służyć bedą radą zainteresowanym, jak i skąd pozyskać środki finansowe. Łódzkie Targi Efektywności Energetycznej i OZE to także szereg konferencji i debat, do których zostaną zaproszeni cenieni eksperci, naukowcy i doświadczeni przedsiębiorcy.

Pierwszego dnia targów (23 listopada) odbędzie się Konferencja OZE dla Ograniczenia Emisji, której organizatorami są Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, Departament Przedsiębiorczości i Politechnika Łódzka. Celem konferencji jest przekazanie wiedzy na temat możliwości zastępowania konwencjonalnych źródeł energii odnawialnymi, podniesienie świadomości i zwrócenie uwagi na możliwości ograniczenia zanieczyszczenia powietrza i kosztów energetycznych poprzez zastosowanie innowacyjnych technologii oraz pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych.

Polecamy lekturę: Fotowoltaika w Polsce - raport Instytutu Energetyki Odnawialnej

Konferencja pozwoli na zapoznanie się z podstawami planowania gospodarki energetycznej dla poprawy jakości powietrza, praktycznym wykorzystaniem rozproszonych źródeł energii, możliwościami integracji rozwiązań technologicznych dla ograniczania emisji w gminach, firmach czy wspólnotach mieszkaniowych. Przedstawione zostaną również możliwości dofinansowania dla OZE oraz finansowania inwestycji na preferencyjnych warunkach. Tematyka konferencji dotyczyć będzie także termomodernizacji budynków dla zwiększenia efektowności energetycznej, wygenerowania oszczędności. Zaprezentowane zostaną także innowacyjne rozwiązania w nowym budownictwie – domy pasywne i zeroenergetyczne. Uczestnicy Konferencji poznają również inteligentne rozwiązania transportowe dla poprawy jakości powietrza.

Natomiast drugiego dnia targów odbędzie się „Polsko-Ukraińskie Forum Rozwoju Efektywności Energetycznej i Wdrażania Innowacyjnych Technologii Energetycznego Wykorzystania Odnawialnych Źródeł Energii”, którego organizatorami są Instytut Energetyki Oddział w Łodzi, Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, Departament Promocji i Współpracy Zagranicznej oraz Międzynarodowe Targi Łódzkie. Forum ma służyć wymianie doświadczeń i umożliwić nawiązanie współpracy między polskimi i ukraińskimi instytucjami, w szczególności małymi i średnimi przedsiębiorstwami obu krajów, zawiązaniu się kontaktów i dobrych relacji pomiędzy światem biznesu, nauki i administracji z Polski i Ukrainy.

Zobacz również: 8 najbardziej ekologicznych polskich miast

Podczas Forum wystąpią polscy i ukraińscy eksperci, którzy zaprezentują wybrane zagadnienia dotyczące efektywności energetycznej i odnawialnych źródeł energii. Najważniejszą jednak częścią tego spotkania będzie dyskusja pomiędzy goszczącymi w Łodzi przedstawicielami biznesu, gospodarki i nauki z Ukrainy oraz potencjalnymi partnerami biznesowymi z regionu łódzkiego. Ukraińscy goście przedstawią swoją ofertę współpracy, dlatego tak istotny jest udział przedstawicieli małych i średnich przedsiębiorstw z regionu łódzkiego.

Szczegółowe informacje dotyczące Targów Efektywności Energetycznej i Odnawialnych Źródeł Energii, które odbędą się w dniach 23-24 listopada w nowej hali Expo przy al. Politechniki 4 w Łodzi, znajdują się na stronie www.lte.targi.pl oraz na fanpage'u wydarzenia w serwisie Facebook.
Źródło: materiały organizatora.

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Inżynier w lesie - zobacz video! »

Inżynier w lesie Materiały stworzone przez inżynierów dla inżynierów. Testy produktów od kluczowych dostawców (...) chcę zobaczyć »


Jednoobwodowy licznik energii - jaki wybrać?»

Zobacz co nowego poznamy na targach Energetab 2019 »

Licznik energii jaki wybrać Energetab 2019 logo
Zasilacze awaryjne trzeciej generacji z bardzo wysoką sprawnością 96% w trybie On-Line oraz ze znakomitym współczynnikiem mocy 1(...) czytam więcej » ENERGETAB – największe w Polsce targi nowoczesnych urządzeń, aparatury i technologii dla przemysłu energetycznego, to miejsce jednych z najważniejszych spotkań czołowych przedstawicieli branży elektrotechnicznej w Polsce.(...) czytam dalej »

 


Specjalne ramki do specjalnych wnętrz »

Kamery termowizyjne Perfekcyjne dopełnienie nowoczesnego wnętrza.
Prosta, ponadczasowa forma, jakość wykonania, niezawodny system, to tylko niektóre (...)
czytam dalej »


Automatyka przemysłowa i sterowanie - na jakie produkty zwrócić uwagę »

Jak zmniejszyć swój rachunek za energię »

automatyka przemysłowa zmniejsz rachunki za prąd
Jak sztuczna inteligencja wspomoże pracę elektrowni i fabryk? Aż 63 proc. respondentów twierdzi, że sztuczna inteligencja pomoże zwalczyć (...) czytam więcej » Oszczędzaj na rachunkach za prąd w domu lub firmie. Wystarczy Po Prostu Energia (...) zobacz ile możesz oszczędzić »

 


Gdzie znajduje zastosowanie współczesna termowizja?

Kamery termowizyjne Zadbaj o bezpieczeństwo i uniknij awarii. Za pomocą kamery termowizyjnej możliwe jest bezdotykowe sprawdzenie instalacji elektrycznej przy pełnym obciążeniu. Dzięki temu można (...) czytam dalej »

 


Potrzebujesz pomocy w wyborze UPS-a? Sprawdź ten przewodnik »

Bezpanelowe pozyskiwanie energii słonecznej - jak to zrobić?

UPS zasilacze bezpanelowa energia słoneczna
Urządzenia elektroniczne, których używasz do codziennej komunikacji, rozrywki i zapewnienia rodzinie bezpieczeństwa, są narażone na uszkodzenia spowodowane nieoczekiwanymi przerwami w dostawach energii elektrycznej, (...) czytam więcej » Innowacje i technologia przeszły długą drogę. Rzeczywiście wkroczyliśmy w nową generację nowoczesnych udogodnień, które nie tylko sprawiają, że nasz styl życia jest bardziej luksusowy i komfortowy, ale... czytam dalej »

Szybki i łatwy sposób na budowę Twojego indywidualnego systemu wizyjnego»

zasilanie gwarantowane Badania przeprowadzone przez Computer Business Review wykazały, że od 2013 roku mamy do czynienia z dynamicznym wzrostem przenoszenia przez przedsiębiorców zasobów danych do tzw. chmury obliczeniowej (cloud computing). W związku z tym stale wzrastają wydatki przeznaczan ... czytam dalej »


Automatyka przemysłowa - zobacz najlepsze rozwiązania »

Kontenerowa stacja transformatorowa Minibox »

Czujniki i automatyka Rozdzielnice kontenerowe
Zarówno w sektorze energetyki tradycyjnej jak i odnawialnej, czujniki oraz automatyka muszą być odporne na oddziaływaniu warunków środowiskowych. Ekstremalne ... czytam więcej » Zasilane są najczęściej z sieci SN o napięciu znamionowym od 6 do 36 kV. Ze względu na budowę stacje mogą być wnętrzowe lub napowietrzne. Funkcją stacji transformatorowej SN/nn jest transformacja ... czytam dalej »

Jaką zastosować ochronę urządzeń elektrycznych i elektronicznych przed przepięciami »

ochrona przed przepięciami Każdy ogranicznik przepięć ma pewną określoną zdolność do przenoszenia przez siebie pewnej energii udaru. Jeśli po zadziałaniu ... czytam dalej »


Złącza silnoprądowe - czy silikon sobie poradzi?

Złącza silnopradowe Czy możemy zastosować elastyczne przewody silikonowe i czy są one odporne na uszkodzenie i wysokie temperatury? Przykładowo dla przekroju kabla 240 mm2 ... chcę obejrzeć »


Może Cię to zainteresuje ▼

Wyświetlacz cyfrowy - jaki wybrać?

Osprzęt elektroinstalacyjny dla elektryka »

wyświetlacze cyfrowe kable i przewody - jakie wybrać
Współpracujący z dowolnym nadajnikiem sygnału w standardzie 4-20 mA. Urządzenia nie wymagające dodatkowego zasilania. Do obszaru zastosowań ... czytam więcej » Zobacz jaki osprzęt wybrać i porównaj parametry... czytam dalej »


Transformatory oraz dławiki dostosowane do indywidualnych wymagań »

transformatory ei Mają zastosowanie w sieciach przesyłowych i rozdzielczych. Stosowane są do zasilania układów trakcyjnych w pojazdach szynowych, w instalacjach wykorzystujących napędy (...) czytam dalej »


Liczniki energii elektrycznej - poznaj nowe »

Switch zarządzalny – czy warto? Jaki wybrać?

Liczniki energii jakie wybrać Switche niezarządzalne
Wymagania stawiane licznikom energii elektrycznej zawarte są w normach oraz przepisach (...) czytam dalej » Switch zarządzalny daje możliwość nie tylko stworzenia siecilokalnej, ale daje wiele innicf możliwości. Między innymi pozwala także dostosować porty, a więc i parametry sieci do... czytam dalej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
7-8/2019

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 7-8/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Obciążalność prądowa ciągła przewodów szynowych wielkoprądowych SN
  • - Instalacje elektryczne w osiedlowych budynkach wielorodzinnych
Zobacz szczegóły

Start programu „Mój Prąd”. Czy przyczyni się do zwiększenia rozwoju OZE w Polsce?

We wrześniu wystartuje nowy rządowy program „Mój Prąd”, dzięki któremu będzie można uzyskać dofinansowanie na domową instalację fotowoltaiczną. Z dotacji będą mogły skorzystać...

MITRA LED

Właściwe oświetlenie drogowo-parkowe pozwala znacznie zredukować koszty eksploatacji, będąc rozwiązaniem zarówno ekonomicznym, estetycznym, jak i ekologicznym. Lena Lighting S.A. oferuje...
Enkodery ETHERNET AFS/AFM60A

Enkodery ETHERNET AFS/AFM60A

Rynek systemów przemysłowych dynamicznie się rozwija, a standard Industrial Ethernet jest przyszłością systemów komunikacji. Wydajność standardu Fast Ethernet,...
Cantoni Motor S.A. Cantoni Motor S.A.
Grupa Cantoni została pionierem w produkcji silników elektrycznych już w XIX wieku i od tego czasu kontynuuje misję wdrażania...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl