Pełny numer elektro.info 7-8/2017 tylko dla Ciebie [PDF]

wystarczy założyć konto w portalu elektro.info.pl

Smart Grid - technologie i rozwiązania dla energetyki

 kk  |  elektro.info 10/2016  |  01.11.2016
Dr hab. inż. Andrzej Nowakowski – dyrektor ds. Badawczo Rozwojowych ITR w trakcie prezentacji.
Dr hab. inż. Andrzej Nowakowski – dyrektor ds. Badawczo Rozwojowych ITR w trakcie prezentacji.
kk

Instytut Tele- i Radiotechniczny był organizatorem Konferencji Naukowo-Technicznej pod tytułem „Smart Grid - technologie i rozwiązania dla energetyki”. Konferencja odbyła się w dniu 13 września 2016 r., w Bielsku-Białej na terenie targów ENERGETAB. Patronat honorowy nad konferencją objęli: Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji; Oddział Elektroniki, Informatyki, Telekomunikacji SEP; Polskie Towarzystwo Elektrotechniki Teoretycznej i Stosowanej; Elektrobudowa SA; Elektromontaż-Lublin Sp. z o. o.; innogy Stoen Operator / RWE Stoen i ZPUE SA.

Referat wstępny wygłosił dr hab. inż. Andrzej Nowakowski – dyrektor ds. Badawczo Rozwojowych ITR. Jak wielokrotnie podkreślił udało się zgromadzić wielu czołowych producentów rozdzielnic i stacji, którzy z ITR prowadzili projekty rozwojowe i namówić ich do prezentacji tych wyników na wspólnym forum.

Zobacz także: Utworzenie Rady Firm Przemysłu Elektrotechnicznego i Energetyki

Tematyka konferencji obejmowała inteligentne podzespoły oraz aparaturę stosowane w sieciach energetycznych, innowacyjne systemy bezpieczeństwa dotyczące transmisji danych oraz systemy zarządzania energią i majątkiem sieciowym. W konferencji uczestniczyli przedstawiciele firm produkujących urządzenia dla energetyki oraz środowiska naukowego związanego z energetyką, między innymi: Transformex Sp. z o.o., Elektromontaż-Lublin Sp. z o.o., innogy Stoen Operator/RWE Stoen, Elektrobudowa SA, ZPUE SA, OEIT SEP, Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji, Politechniki Wrocławskiej, Politechniki Częstochowskiej, Politechniki Śląskiej, Instytutu Technik Innowacyjnych EMAG, Politechniki Łódzkiej.

Przeczytaj również: To oni napędzają dobrą energią! - wyniki Konkursu Targowego ENERGETAB 2016

Wygłoszone referaty spotkały się z dużym zainteresowaniem uczestników konferencji. W czasie spotkania toczyła się żywa dyskusja na temat innowacyjnych rozwiązań dla energetyki, zaprezentowanych w wygłoszonych referatach.

Aktualność pochodzi z: miesięcznika elektro.info 10/2016

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Nowy wspornik do mocowania przewodów ochrony odgromowej?

Wspornik odgromowy W obudowie wykonanej z wysokiej jakości polietylenu kryje się betonowy rdzeń. Szczelnie zamknięta konstrukcja chroni go przed niekorzystnym wpływem czynników pogodowych i erozją(...) czytam dalej »


Elektryku, sprawdź, co zyskasz dołączając do Programu »

Badania kabli wysokiego napięcia - zobacz video »

Punkty same trafiają na Twoje konto, a Ty wygrywasz nagrody i uzyskujesz dostęp do wartościowych szkoleń. czytam dalej » Wiele firm zajmujących się budową linii kablowych nie posiada sprzętu do wykonania badań odbiorczych i badań po-naprawczych. Powód jest prosty...(...) czytam dalej »

Zalania i uszkodzenia instalacji - zobacz, jak im zapobiegać »

Często elementy automatyki muszą pracować w niekorzystnych warunkach, gdzie może dojść do ich zalania lub uszkodzenia. Nie inaczej jest z elementami bezpieczeństwa, które chronią ludzkie życie. Dlatego może warto byłoby zadbać o te elementy tak, aby do tych awarii nie dochodziło? czytam dalej »


Jak sprawdzić gdzie mogą nastąpić awarie w urządzeniach elektrycznych»

Zintegrowane usługi materiałowe dla instalatorów »

Diagnozowanie urządzeń elektrycznych Produkty dla elektryków
Wykrycie elementu przegrzanego i prawidłowa klasyfikacja zagrożenia w zależności od obciążenia prądowego i przyrostu temperatury – to typowe zadania ... czytam dalej » Usługi materiałowe dla instalatorów  - poznaj zalety tego rozwiązania, zawsze masz dostęp do najnowszych jakościowo produktów i materiałów, możesz proponować swoim klientom konkurencyjne ceny, (...) czytam dalej »

Darmowy ebook “Sterowniki PLC, enkodery, pulpity sterownicze”»
ebook Sterowniki PLC i enkodery

Każdy nowo powstały obiekt nie może istnieć bez punktów rozdzielczych, które w związku z rozwojem (...) czytam dalej »


Sondy pomiarowe - jakie wybrać?

Prąd budowlany, czyli skąd czerpać energię elektryczną na czas budowy domu»

Sondy pomiarowe Staubli Prąd budowlany - skąd czerpać?
Na jakie parametry zwrócić uwagę i jak dokonywać pomiaru... czytam dalej » W trakcie budowy domu lub innej inwestycji wiele prac nie da się wykonać bez dostępu do energii elektrycznej (...) czytam dalej »

Szynoprzewody - zalety i opłacalność ich stosowania »
Szynoprzewody zalety i wady

System prawny w prawodawstwie polskim porządkuje ważność aktów prawnych w następujący sposób: konstytucja, ratyfikowane umowy... czytam dalej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
6/2018

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 6/2018
W miesięczniku m.in.:
  • - Zasilacze UPS w układach zasilania urządzeń elektromedycznych
  • - Oszczędność kosztów dla przedsiębiorstwa przemysłowego na podstawie analizy faktur zakupowych za media energetyczne
Zobacz szczegóły
Jak zwiększyć niezawodność instalacji elektrycznej?

Jak zwiększyć niezawodność instalacji elektrycznej?

Instalacja elektryczna znajduje się w każdym budynku i jest częścią układu niskiego napięcia. Powinna być wykonana z niezwykłą starannością oraz dokładnością. Co...
ELEKTROMETAL ELEKTROMETAL
PRODUKCJA - DYSTRYBUCJA - SERWIS przeciwwybuchowych i przemysłowych opraw oświetleniowych przeciwwybuchowych puszek rozgałęźnych,...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl