Pełny numer elektro.info 7-8/2017 tylko dla Ciebie [PDF]

wystarczy założyć konto w portalu elektro.info.pl

Smart Grid - technologie i rozwiązania dla energetyki

 kk  |  elektro.info 10/2016  |  01.11.2016
Dr hab. inż. Andrzej Nowakowski – dyrektor ds. Badawczo Rozwojowych ITR w trakcie prezentacji.
Dr hab. inż. Andrzej Nowakowski – dyrektor ds. Badawczo Rozwojowych ITR w trakcie prezentacji.
kk

Instytut Tele- i Radiotechniczny był organizatorem Konferencji Naukowo-Technicznej pod tytułem „Smart Grid - technologie i rozwiązania dla energetyki”. Konferencja odbyła się w dniu 13 września 2016 r., w Bielsku-Białej na terenie targów ENERGETAB. Patronat honorowy nad konferencją objęli: Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji; Oddział Elektroniki, Informatyki, Telekomunikacji SEP; Polskie Towarzystwo Elektrotechniki Teoretycznej i Stosowanej; Elektrobudowa SA; Elektromontaż-Lublin Sp. z o. o.; innogy Stoen Operator / RWE Stoen i ZPUE SA.

Referat wstępny wygłosił dr hab. inż. Andrzej Nowakowski – dyrektor ds. Badawczo Rozwojowych ITR. Jak wielokrotnie podkreślił udało się zgromadzić wielu czołowych producentów rozdzielnic i stacji, którzy z ITR prowadzili projekty rozwojowe i namówić ich do prezentacji tych wyników na wspólnym forum.

Zobacz także: Utworzenie Rady Firm Przemysłu Elektrotechnicznego i Energetyki

Tematyka konferencji obejmowała inteligentne podzespoły oraz aparaturę stosowane w sieciach energetycznych, innowacyjne systemy bezpieczeństwa dotyczące transmisji danych oraz systemy zarządzania energią i majątkiem sieciowym. W konferencji uczestniczyli przedstawiciele firm produkujących urządzenia dla energetyki oraz środowiska naukowego związanego z energetyką, między innymi: Transformex Sp. z o.o., Elektromontaż-Lublin Sp. z o.o., innogy Stoen Operator/RWE Stoen, Elektrobudowa SA, ZPUE SA, OEIT SEP, Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji, Politechniki Wrocławskiej, Politechniki Częstochowskiej, Politechniki Śląskiej, Instytutu Technik Innowacyjnych EMAG, Politechniki Łódzkiej.

Przeczytaj również: To oni napędzają dobrą energią! - wyniki Konkursu Targowego ENERGETAB 2016

Wygłoszone referaty spotkały się z dużym zainteresowaniem uczestników konferencji. W czasie spotkania toczyła się żywa dyskusja na temat innowacyjnych rozwiązań dla energetyki, zaprezentowanych w wygłoszonych referatach.

Aktualność pochodzi z: miesięcznika elektro.info 10/2016

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Jak czyścić i konserwować urządzenia elektryczne pod napięciem?

czyszczenie urządzeń pod napięciem Za pomocą kamery termowizyjnej możliwe jest bezdotykowe sprawdzenie instalacji elektrycznej przy pełnym obciążeniu. Dzięki temu można uniknąć poważnych awarii, nadmiernych strat energii i w najgorszym wypadku (...) czytam dalej »


Nowe wtykowe złącza silnoprądowe przystosowane do podłączania mobilnych zespołów prądotwórczych do rozdzielnic nn»

Systemy fotowoltaiczne. Jak zwiększyć efektywność energetyczną?

Złącza silnoprądowe wtykowe Rola miedzi w energetyce słonecznej
Wykonane z tworzywa sztucznego odpornego na wysokie temperatury z kolorowymi oznaczeniami i znacznikami kodowymi uniemożliwiającymi błędne połączenie(...) czytam dalej » Sektor energii słonecznej umacnia się coraz bardziej. Według Solar Power Europe, w roku 2017 została zainstalowana globalnie większa moc energii fotowoltaicznej niż (...) czytam dalej »

Przeciwpożarowa kontrola instalacji elektrycznej »

Kamera termowizyjna przy badaniu sieci elektrycznej Za pomocą kamery termowizyjnej możliwe jest bezdotykowe sprawdzenie instalacji elektrycznej przy pełnym obciążeniu. Dzięki temu można uniknąć poważnych awarii, nadmiernych strat energii i w najgorszym wypadku (...) czytam dalej »


Miejskie stacje ładowania pojazdów elektrycznych - jakie mogą mieć funkcjonalności»

Licznik zużycia energii elektrycznej - na jakie parametry zwrócić uwagę?

miejska stacja ładowania Liczniki energii elektrycznej
Samochody elektryczne stają się coraz bardziej popularne. Jednak ich żywot jest uzależniony od stacji ładowania. Stacja ładowania to urządzenie elektryczne, które(...) czytam dalej » Rozwój technologii przemysłowych oraz rozwój budownictwa powodują coraz większe zapotrzebowanie na moc (...) czytam dalej »

Rozwój odnawialnych źródeł energii w Polsce »
Magazyny energi w polsce

Aparatura łączeniową i sterownicza dla automatyki przemysłowej, techniki medycznej oraz automatyki budynków... czytam dalej »


Co się stało z tymi kablami?»

Jakie bezpieczniki wybrać do projektu?

Plątanina kabli  jak sobie z nią poradzić Bezpieczniki siba
Wszelkie błędy popełnione na etapie projektowania, wykonawstwa i eksploatacji nawarstwiają się latami, stopniowo pro­wadząc do wydłużenia czasu poświęcanego na administrację systemu, zmniejszając pewność jego działania i tym samym zwiększając koszty ... czytam dalej » "Okazało się, że bezpiecznik przegrzał się, ponieważ zamontowano go w miejscu gdzie nie miał wystarczającego chłodzenia. Byliśmy w stanie znaleźć rozwiązanie tego problemu - także (...) czytam dalej»

Bezpłatne ebooki dla elektryków i nie tylko !
Ebooki dla elektryków i nie tylko

Darmowe ebooki i poradniki: projektowanie, budowa, osprzęt... (...) czytam dalej »


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
9/2018

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 9/2018
W miesięczniku m.in.:
  • - Nowoczesne urządzenia rozdzielcze zwiększające bezpieczeństwo pracy
  • - Projekt zasilania osiedla domków jednorodzinnych w energię elektryczną
Zobacz szczegóły
Jak zwiększyć niezawodność instalacji elektrycznej?

Jak zwiększyć niezawodność instalacji elektrycznej?

Instalacja elektryczna znajduje się w każdym budynku i jest częścią układu niskiego napięcia. Powinna być wykonana z niezwykłą starannością oraz dokładnością. Co...
Essentra Components Essentra Components
Essentra plc jest spółką notowaną w indeksie FTSE 250 i wiodącym międzynarodowym dostawcą specjalistycznych produktów i rozwiązań ....
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl