Pełny numer elektro.info 7-8/2017 tylko dla Ciebie [PDF]

wystarczy założyć konto w portalu elektro.info.pl

Smart Grid - technologie i rozwiązania dla energetyki

 kk  |  elektro.info 10/2016  |  01.11.2016
Dr hab. inż. Andrzej Nowakowski – dyrektor ds. Badawczo Rozwojowych ITR w trakcie prezentacji.
Dr hab. inż. Andrzej Nowakowski – dyrektor ds. Badawczo Rozwojowych ITR w trakcie prezentacji.
kk

Instytut Tele- i Radiotechniczny był organizatorem Konferencji Naukowo-Technicznej pod tytułem „Smart Grid - technologie i rozwiązania dla energetyki”. Konferencja odbyła się w dniu 13 września 2016 r., w Bielsku-Białej na terenie targów ENERGETAB. Patronat honorowy nad konferencją objęli: Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji; Oddział Elektroniki, Informatyki, Telekomunikacji SEP; Polskie Towarzystwo Elektrotechniki Teoretycznej i Stosowanej; Elektrobudowa SA; Elektromontaż-Lublin Sp. z o. o.; innogy Stoen Operator / RWE Stoen i ZPUE SA.

Referat wstępny wygłosił dr hab. inż. Andrzej Nowakowski – dyrektor ds. Badawczo Rozwojowych ITR. Jak wielokrotnie podkreślił udało się zgromadzić wielu czołowych producentów rozdzielnic i stacji, którzy z ITR prowadzili projekty rozwojowe i namówić ich do prezentacji tych wyników na wspólnym forum.

Zobacz także: Utworzenie Rady Firm Przemysłu Elektrotechnicznego i Energetyki

Tematyka konferencji obejmowała inteligentne podzespoły oraz aparaturę stosowane w sieciach energetycznych, innowacyjne systemy bezpieczeństwa dotyczące transmisji danych oraz systemy zarządzania energią i majątkiem sieciowym. W konferencji uczestniczyli przedstawiciele firm produkujących urządzenia dla energetyki oraz środowiska naukowego związanego z energetyką, między innymi: Transformex Sp. z o.o., Elektromontaż-Lublin Sp. z o.o., innogy Stoen Operator/RWE Stoen, Elektrobudowa SA, ZPUE SA, OEIT SEP, Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji, Politechniki Wrocławskiej, Politechniki Częstochowskiej, Politechniki Śląskiej, Instytutu Technik Innowacyjnych EMAG, Politechniki Łódzkiej.

Przeczytaj również: To oni napędzają dobrą energią! - wyniki Konkursu Targowego ENERGETAB 2016

Wygłoszone referaty spotkały się z dużym zainteresowaniem uczestników konferencji. W czasie spotkania toczyła się żywa dyskusja na temat innowacyjnych rozwiązań dla energetyki, zaprezentowanych w wygłoszonych referatach.

Aktualność pochodzi z: miesięcznika elektro.info 10/2016

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Zdobądź certyfikat i uprawnienia » Zapraszamy na kurs przygotowujący do egzaminu kwalifikacyjnego Grupa 1 – Elektroenergetyczna, Kategoria E i D

Kurs kwalifikacyjny Grupa 1 elektroenergetyczna Po zakończeniu szkolenia odbędzie się praktyczny test egzaminacyjny. Uczestnik, który pozytywnie zaliczy test oraz zda pozytywnie egzamin kwalifikacyjny przed Państwową Komisją Kwalifikacyjną, otrzymuje imienne świadectwo upoważniające go do samodzielnego wykonywania pomiarów elektrycznych(...) czytam dalej »


Normy na urządzenia zasilające a ups-y kompensacyjne »
Upsy kompensacyjne

Wymagania dotyczące jakości dostarczanej energii poza zakresem zmian napięcia i częstotliwości sprowadzają (...) czytam dalej »


Ładowarka samochodów elektrycznych w domowym garażu »

Zalety i funkcje ładowarek podtynkowych »

ładowarka samochodu elektrycznego ładowarki podtynkowe
Najwyższe standardy produkcji zapewniają możliwość stosowania wewnątrz i na zewnątrz, a jego obudowa odporna jest na wszelkie warunki atmosferyczne.... czytam dalej » Już nie musisz szukać wolnego przewodu, ponieważ punkt ładowania znajduje się zawsze w tym samym miejscu i jest gotowy do naładowania Twojego (...) czytam dalej »

Zalety modułowych rozdzielnic nn »
rozdzielnice modułowe

Rozdzielnice niskonapięciowe (rozdzielnice nn) są elementami złożonymi z jednego lub kilku aparatów niskiego napięcia, które współpracują z urządzeniami sterowniczymi, sygnalizacyjnymi oraz pomiarowymi. Dodatkowo służą do łączenia... czytaj dalej »


Czy naprawdę warto? - Nowa seria ograniczników przepięć » Jak diagnozować urządzenia elektryczne za pomocą termowizji »
Ograniczniki przepięć Pomiar za pomocą termowizji
Szeregowe połączenie iskierników w stosunku do warystora powoduje, że ograniczniki typu 1, 2 w czasie normalnej pracy (…) czytaj dalej »
Kamera termowizyjna jest urządzeniem służącym do bezkontaktowego zobrazowania rozkładu temperatury na obserwowanej powierzchni na podstawie pomiaru (...) czytam dalej»

Jakie wybrać agregaty prądotwórcze »
Agregaty prądotwórcze - jakie wybrać

Niezawodne zasilanie i rozdział energii elektrycznej, doświadczona obsługa techniczna to... czytam dalej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
Zapisz się na bezpłatny newsletter!
Najnowsze informacje na Twoją skrzynkę:
4/2018

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 4/2018
W miesięczniku m.in.:
  • - Zasady i kryteria doboru wyłączników różnicowoprądowych do selektywnej współpracy
  • - Projekt instalacji piorunochronnej budynku hali produkcyjnej
Zobacz szczegóły
MICROS sp.j. W. Kędra i J. Lic MICROS sp.j. W. Kędra i J. Lic
Firma Micros istnieje na polskim rynku elektronicznym nieprzerwanie od 1988 roku. Jej początki to mały sklep z asortymentem elektronicznym,...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl