Pełny numer elektro.info 9/2015 tylko dla Ciebie [PDF]

wystarczy założyć konto w portalu elektro.info.pl

Smart Grid - technologie i rozwiązania dla energetyki

 kk  |  elektro.info 10/2016  |  01.11.2016
Dr hab. inż. Andrzej Nowakowski – dyrektor ds. Badawczo Rozwojowych ITR w trakcie prezentacji.
Dr hab. inż. Andrzej Nowakowski – dyrektor ds. Badawczo Rozwojowych ITR w trakcie prezentacji.
kk

Instytut Tele- i Radiotechniczny był organizatorem Konferencji Naukowo-Technicznej pod tytułem „Smart Grid - technologie i rozwiązania dla energetyki”. Konferencja odbyła się w dniu 13 września 2016 r., w Bielsku-Białej na terenie targów ENERGETAB. Patronat honorowy nad konferencją objęli: Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji; Oddział Elektroniki, Informatyki, Telekomunikacji SEP; Polskie Towarzystwo Elektrotechniki Teoretycznej i Stosowanej; Elektrobudowa SA; Elektromontaż-Lublin Sp. z o. o.; innogy Stoen Operator / RWE Stoen i ZPUE SA.

Referat wstępny wygłosił dr hab. inż. Andrzej Nowakowski – dyrektor ds. Badawczo Rozwojowych ITR. Jak wielokrotnie podkreślił udało się zgromadzić wielu czołowych producentów rozdzielnic i stacji, którzy z ITR prowadzili projekty rozwojowe i namówić ich do prezentacji tych wyników na wspólnym forum.

Zobacz także: Utworzenie Rady Firm Przemysłu Elektrotechnicznego i Energetyki

Tematyka konferencji obejmowała inteligentne podzespoły oraz aparaturę stosowane w sieciach energetycznych, innowacyjne systemy bezpieczeństwa dotyczące transmisji danych oraz systemy zarządzania energią i majątkiem sieciowym. W konferencji uczestniczyli przedstawiciele firm produkujących urządzenia dla energetyki oraz środowiska naukowego związanego z energetyką, między innymi: Transformex Sp. z o.o., Elektromontaż-Lublin Sp. z o.o., innogy Stoen Operator/RWE Stoen, Elektrobudowa SA, ZPUE SA, OEIT SEP, Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji, Politechniki Wrocławskiej, Politechniki Częstochowskiej, Politechniki Śląskiej, Instytutu Technik Innowacyjnych EMAG, Politechniki Łódzkiej.

Przeczytaj również: To oni napędzają dobrą energią! - wyniki Konkursu Targowego ENERGETAB 2016

Wygłoszone referaty spotkały się z dużym zainteresowaniem uczestników konferencji. W czasie spotkania toczyła się żywa dyskusja na temat innowacyjnych rozwiązań dla energetyki, zaprezentowanych w wygłoszonych referatach.

Aktualność pochodzi z: miesięcznika elektro.info 10/2016

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Zerwij z rozmazanymi etykietami - trwałe oznaczenia kabli i aparatur » »
Oznaczenie kabli i przewodów elektrycznych

Oznacznik powinien umożliwić identyfikację komponentów systemu i dostarczać informacje na temat instalacji przez wiele kolejnych lat (...) czytaj dalej »


Złącza do podłączenia silnika - przejrzyste i oszczędzające miejsce »

Jaki osprzęt instalacyjny do nowoczesnych wnętrz?

Jak podłączyć silnik elektryczny Jakie włączniki do nowoczesnych wnętrz
Oszczędność miejsca z jednej strony, przejrzystość i funkcjonalność z drugiej - takie są dziś wymagania... czytaj dalej » Świeże pomysły łączące wysmakowaną awangardę i nowoczesność charakteryzujący współczesne wnętrza... (...) czytaj dalej »

Jak skomunikować wszystkie urządzenia na obiekcie w jednej sieci?

komunikacja urządzeń w sieci W systemach energetyki i zasilania z roku na rok coraz więcej można znaleźć urządzeń mających interfejsy komunikacyjne...  czytaj dalej »


Czy Przemysł 4.0 zmieni cyfrowy świat » Poznaj rozwiązania zasilania światowej klasy »
Przemysł 4.0 - cyfrowy świat Jaki UPS do wrażliwych odbiorników
Cyfryzacja przemysłu oraz rynku elektroenergetycznego staje się faktem i wiele wskazuje na to, że (…) czytaj dalej »
Urządzenia zasilania bezprzerwowego są niezbędnym elementem układów zasilania wrażliwych odbiorów (...) czytaj dalej»

Zobacz produkty dedykowane energii odnawialnej »

energia odnawialna Świat potrzebuje energii odnawialnej, a NKT uważa, że przyjęcie swojej części odpowiedzialności to naturalny krok(...) czytaj dalej »


   
Nowoczesne systemy napędowe
i pozycjonowania wymagają zastosowania rozwiązania zapewniającego
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
Zapisz się na bezpłatny newsletter!
Najnowsze informacje na Twoją skrzynkę:
12/2017

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 12/2017
W miesięczniku m.in.:
  • - Straty mocy w układach wyposażonych w filtry aktywne
  • - Krajowe uwarunkowania efektywności energetycznej
Zobacz szczegóły
Absolutne enkodery magnetyczne  do montażu i integracji w napędach o dużej wydajności

Absolutne enkodery magnetyczne do montażu i integracji w napędach o dużej wydajności

Nowoczesne systemy napędowe i pozycjonowania wymagają zastosowania rozwiązania zapewniającego absolutne wykrywanie w czasie rzeczywistym bieżącej pozycji wałka lub...
Cantoni Motor S.A. Cantoni Motor S.A.
Grupa Cantoni została pionierem w produkcji silników elektrycznych już w XIX wieku i od tego czasu kontynuuje misję wdrażania...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl