Pełny numer elektro.info 7-8/2017 tylko dla Ciebie [PDF]

wystarczy założyć konto w portalu elektro.info.pl

Zasil swoją wiedzę - elektro.info zaprasza na konferencję! Został tylko miesiąc!

 Redakcja  |  17.10.2016
III konferencja szkoleniowa "Zespoły prądotwórcze i zasilacze UPS w układach zasilania budynków w energię elektryczną" - 17 listopada 2016 r.
III konferencja szkoleniowa "Zespoły prądotwórcze i zasilacze UPS w układach zasilania budynków w energię elektryczną" - 17 listopada 2016 r.

Już tylko miesiąc pozostał do III konferencji szkoleniowej "Zespoły prądotwórcze i zasilacze UPS w układach zasilania budynków w energię elektryczną", organizowanej przez redakcję magazynu elektro.info. Odbędzie się ona 17 listopada br. w Warszawie i jest odpowiedzią na rosnące zainteresowanie m.in. zasilaniem gwarantowanym w obiektach typu data center.

Tematycznie wydarzenie będzie skupione na problematyce niezawodności zasilania gwarantowanego oraz układów zasilania budynków, w tym aspektów dotyczących zapewnienia właściwego funkcjonowania tych instalacji pod kątem strategicznej infrastruktury, biznesu, gospodarki czy życia ludzkiego oraz zapobiegania awariom poprzez szereg wystąpień ekspertów, którzy w swoich referatach zaprezentują praktyczne podejście.

Konferencja szkoleniowa "Zespoły prądotwórcze oraz zasilacze UPS w układach zasilania budynków" odbędzie się w Warszawie, 17 listopada, w Centrum Konferencyjnym NIMBUS (Al. Jerozolimskie 98). Cena udziału prenumeratorów w konferencji to: 250 zł brutto. Cena regularna bez zniżek: 320 zł brutto. Cena obejmuje 12h wykładów, materiały konferencyjne, kupony rabatowe na książki w Księgarni Technicznej oraz lunch, kawę i herbatę. Rejestracji można również dokonać, wysyłając e-mail na adres .
 

Zobacz także: I edycja konferencji szkoleniowej "Zespoły prądotwórcze oraz zasilacze UPS w układach zasilania budynków"

W trakcie konferencji, prelegenci omówią dokładnie wymagania stawiane układom zasilania obiektów budowlanych użyteczności publicznej, ze szczególnym uwzględnieniem obiektów typu data center czy obiektów służby zdrowia, a także wymagania dot. pomieszczeń przeznaczonych do instalacji zespołów prądotwórczych i zasilaczy UPS.

W celu zapewnienia kompleksowego ujęcia tematu, podczas wydarzenia zostanie poruszona również problematyka ochrony przeciwporażeniowej w instalacjach zasilanych z generatora zespołu prądotwórczego lub zasilacza UPS, jak również ochrony przeciwpożarowej pomieszczeń przeznaczonych do instalacji tych urządzeń. Nie zabraknie wykładów poruszających kwestię tymczasowych instalacji elektrycznych rozwijanych przez jednostki ochrony przeciwpożarowej zasilanych z zespołu prądotwórczego.

Istotnym punktem konferencji będą prelekcje poświęcone źródłom rozproszonym jako elementom zapewnienia niezawodności zasilania w obiektach użyteczności publicznej i nowoczesnym rozwiązaniom zasilaczy UPS w ramach zarządzania mocą w systemie napięcia gwarantowanego.

Przeczytaj również: II edycja konferencji szkoleniowej "Zespoły prądotwórcze oraz zasilacze UPS w układach zasilania budynków"

Przybyli na konferencję goście będą mogli również zdobyć wiedzę o zasobnikach energii i wyzwaniach współczesnych systemów zasilania, w tym o zagrożaniach dla bezpieczeństwa ciągłości zasilania obiektów o znaczeniu krytycznym wynikającym z podnapięciowego sterowania przeciwpożarowym wyłącznikiem prądu. Omówiona zostanie także ochrona przepięciowa w układach zasilania awaryjnego oraz układach zasilania gwarantowanego.

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie www.konferencjazasilanie.pl. Partnerami III konferencji szkoleniowej "Zespoły prądotwórcze oraz zasilacze UPS w układach zasilania budynków" są firmy AgITproject, Agregaty Polska, Delta, Eaton, EST Energy i Merawex.

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Jakie wybrać kable, przewody i osprzęt kablowy!

kable i przewody - przewodnik

Rozporządzenia CPR, dotyczące kabli i przewodów elektrycznych w zakresie reakcji na ogień. Została przedstawiona klasyfikacja materiałów budowlanych w zakresie reakcji na ogień oraz... czytam więcej »

 


Kamery termowizyjne nawet 40% taniej!

Promocja na kamery termowizyjne FLIR

Tylko do 9 grudnia możesz kupić kamery termowizyjne do prac elektrycznych i energetycznych w dużo niższych cenach... sprawdź za ile »

 


System zasilania gwarantowanego - jaki wybrać?

Rodzaje zasilania

Współczesne urządzenia elektryczne i elektroniczne spełniają ogrom funkcji, których oczekują ich użytkownicy. Są znakomitą pomocą w życiu i pracy, jednak wymagają zadbania o jeden aspekt – niezawodną, łatwo... czytam dalej »

 


Jaki silnik elektryczny wybrać? »

silnik elektryczny

W działaniu wielu maszyn i urządzeń technicznych wymagany jest ruch postępowy lub postępowo-zwrotny. Zazwyczaj ruch ten wytwarzają (...) czytam więcej »

 


Łączniki elektroinstalacyjne - rodzaje i sposób działania?

Oświetlenie zewnętrzne LED - dobór i zastosowanie»

Ranki łączniki gniazdka oswietlenie zewnętrzen LED
W każdej standardowej instalacji elektrycznej w budynku występują gniazda wtyczkowe oraz łączniki. Ich budowa oraz sposób zamocowania zależą od miejsca zainstalowania oraz metody wykonania (...) czytam więcej » Wymiana opraw oświetlenia zewnętrznego ze źródłami LED przynosi przede wszystkim poprawę efektywności energetycznej oświetlenia ulicznego. Oświetlenie LED posiada również (...) czytam dalej »

 


Przyrządy kontrolne i pomiarowe - zobacz niezawodne rozwiązania»

narzedzia pomiarowe dla elektryka Miernik napięcia, ciągłości i kolejności faz są zaprojekotwane do testowania napięcia, fazy, polaryzacji, kolejności faz i półprzewodników. Cyfrowy multimetr oraz cyfrowy miernik cęgowy oferują idealne rozwiązania dla wszystkich wymagań i możliwych zastosowań. Mierniki wykorzystują standardowe (...) czytam dalej »


Zobacz jakie oprawy zaprezentowano na Energetab 2019  »

Wiele nowych produktów od najlepszych w branży marek »

Samochody elektryczne i  mobilne stacje elektronika
Oświetlenie awaryjne ma zapewnić bezpieczne opuszczenie zajmowanych przestrzeni podczas awarii zasilania opraw oświetlenia podstawowego. Niejednokrotnie zanik oświetlenia podstawowego nie jest spowodowany zwykłą awarią zasilania czy wyłączeniem(...) czytam więcej » Poznaj pierwszy w branży przewodnik elektroniczny po złączach. Internetowe narzędzie referencyjne ułatwiające dobór złączy. (...) chcę zobaczyć »

 


Odpowiednie oświetlenie - prawidłowy dobór oświetlenia w projekcie »

projekt oświetlenia Są takie miejsca w domu, o których nie myśli się w pierwszej kolejności. Zostawia się je na później, dopiero wtedy, gdy zadba się o ważniejsze pomieszczenia. Tak jest często (...) czytam dalej »

 


Jak zapewnić bezprzerwowe zasilanie gwarantowane? »

Kolektor słoneczny – urządzenie do konwersji energii promieniowania słonecznego na ciepło »

zasilanie gwarantowane panele słoneczne
Co rusz znaczenie tego problemu uświadamiają nam przechodzące nad naszym krajem orkany i wichury oraz widmo blackoutu, wynikające z pojawiającego się latem ogromnego zapotrzebowania na ... czytam więcej » Udział energii słonecznej w Polsce jest bardzo niski i według urzędu statystycznego, pozyskanie energii z promieniowania słonecznego w porównaniu do innych źródeł odnawialnych w 2017 roku wyniósł niecałe 1%.... czytam dalej »

Szafy energetyczne, sterowniczne, rozdzielcze - dlaczego nie wiesz co wybrać? »

szafy rozdzielcze i sterownicze Zgrupowanie urządzeń elektroenergetycznych wraz z szynami zbiorczymi, połączeniami elektrycznymi, elementami izolacyjnymi i osłonami, służący do rozdziału energii elektrycznej i łączenia oraz ... czytam dalej »


Bezprzewodowa automatyka domowa - i możesz sterować wszystkim w domu »

Intuicyjne oprogramowanie do projektowania listew ze złączkami !

Automatyka domowa - sterowaniem ze smatfona Projektowanie listew - oprogramowanie
Nowoczesny smartdom powinien być gotów na każde życzenie. Dlatego rozwiązania bezprzewodowej automatyki domowej dają Ci zdalną kontrolę nad funkcjami Twojego domu - oświetleniem, roletami, ogrzewaniem ... czytam więcej » Intuicyjne oprogramowanie do projektowania listew ze złączkami oraz profesjonalnego opisywania oznaczników do złączek szynowych, przewodów, kabli, urządzeń i instalacji. Oprogramowanie dostępne jest bezpłatnie na stronie www ... chcę poznać »

Małe, średnie i duże systemy sterowania »

Sterowniki plc Jeszcze kilka lat temu sterowniki PLC „tylko” wspierały pracowników przy wykonywaniu monotonnych zadań i zwiększaniu szybkości produkcji. Aktualnie każda produkcja ... czytam dalej »


Złącza silnoprądowe - czy silikon sobie poradzi?

Złącza silnopradowe Czy możemy zastosować elastyczne przewody silikonowe i czy są one odporne na uszkodzenie i wysokie temperatury? Przykładowo dla przekroju kabla 240 mm2 ... chcę obejrzeć »


Może Cię to zainteresuje ▼

Wyświetlacz cyfrowy - jaki wybrać?

Technologie robotyczne zgodne z koncepcją Industry 4.0 » »

wyświetlacze cyfrowe robotyka i automatyka
Współpracujący z dowolnym nadajnikiem sygnału w standardzie 4-20 mA. Urządzenia nie wymagające dodatkowego zasilania. Do obszaru zastosowań ... czytam więcej » Nowoczesne urządzenia mechaniczne nic nie znaczyłyby bez ukrytej w nich elektroniki, dizęki której ... czytam dalej »


Odczyty cyfrowe - przyrządy przeznaczone do wyświetlania położenia »

czytniki cyfrowe Współpracują z przetwornikami przemieszczeń liniowych (liniały) i kątowych (enkodery). Wykonywane są w różnych wersjach dostosowanych do (...) czytam dalej »


1-fazowe liczniki energii elektrycznej - widziałeś to?!

Inteligentny system dystrybucji mocy »

Liczniki energii jakie wybrać moc
Wymagania stawiane licznikom energii elektrycznej zawarte są w normach oraz przepisach (...) czytam dalej » Uniwersalne zastosowanie, w pojedynczych szafach sterowniczych, jak też w kompletnych systemach... czytam dalej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
11/2019

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 11/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Instalacje elektryczne na terenie imprez plenerowych – błędy oraz wymagania
  • - Ochrona przed pożarem z wykorzystaniem wyłączników różnicowoprądowych
Zobacz szczegóły
COMEX S.A. COMEX S.A.
O firmie COMEX S.A. od początku swojej działalności, tj. od 1987 zajmuje się kompleksową obsługą klientów w zakresie zasilania...

Ciekawe strony

Elektryk na Fixly.pl

EPS System - agregaty prądotwórcze

Producent oświetlenia

Ciekawa Architektura

Instalacje

Literatura fachowa

Rekuperacja

Termomodernizacja

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl