Pełny numer elektro.info 7-8/2017 tylko dla Ciebie [PDF]

wystarczy założyć konto w portalu elektro.info.pl

II Konferencja Jakość Energii Elektrycznej

patronat medialny elektro.info
 Redakcja  |  03.10.2016
Ubiegłoroczna edycja konferencji Jakość Energii Elektrycznej potwierdziła zainteresowanie środowiska zagadnieniem.
Ubiegłoroczna edycja konferencji Jakość Energii Elektrycznej potwierdziła zainteresowanie środowiska zagadnieniem.
mat. org.

W połowie października br. zabytkowy, bo pochodzący z XVII wieku Pałac Sulisław w Grodkowie (woj. opolskie) stanie się miejscem debat ekspertów poświęconych jakości energii elektrycznej. Przedstawiciele branży elektroenergetycznej ze świata biznesu i nauki spotkają się na organizowanej po razu drugi Konferencji Jakość Energii Elektrycznej.

II Konferencja Jakość Energii Elektrycznej odbędzie się w dniach 12-14 października br. 2016 w Pałacu Sulisław w Grodkowie (ul. Sulisław 24, woj. opolskie). Przestronne wnętrza zabytkowego obiektu staną się miejscem spotkania ekspertów branżowych ze wszystkimi zainteresowanymi szeroko rozumianym zagadnieniem jakości energii elektrycznej, które - jak pokazał ubiegłoroczny sukces pierwszej konferencji, jest tematem istotnym, który nie powinien schodzić z wokandy - zarówno w świecie naukowym, jak i świecie biznesu.

Zobacz także: Parametry energii elektrycznej a analizatory jej jakości

Tematyka konferencji to m.in. wpływ parametrów jakości energii elektrycznej na stabilność systemu elektroenergetycznego oraz ciągłość dostaw, a więc efektywność energetyczna i bezpieczeństwo energetyczne, jak również metody analizy i interpretacji danych pomiarowych. W ramach konferencji obędą się również zajęcia praktyczne z analizy i interpretacji danych, na podstawie najczęściej rejestrowanych zakłóceń.

Prelegenci zaproszeni na konferencję to przedstawiciele ośrodków naukowych, takich jak: Akademia Górniczo-Hutnicza Kraków, Politechnika Białostocka, Politechnika Poznańska, Politechnika Wrocławska, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie. Obok nich wystąpią mówcy reprezentujący operatorów energii - firmy: Enea Operator Sp. z o.o., Energa Operator S.A., PGE Dystrybucja S.A., Tauron Dystrybucja S.A.

Celem organizacji konferencji jest wymiana doświadczeń z zakresu pomiarów parametrów jakości energii elektrycznej, dynamiki sieci oraz rejestracji i analizy zjawisk występujących w sieci dystrybucyjnej. To również poznanie przedstawienie podstawowych metod poprawy współczynników jakości energii elektrycznej i zwiększenie kompetencji personelu zarządzającego pracą urządzeń zainstalowanych w systemie elektroenergetycznym w odniesieniu do zmian technologicznych zachodzących na rynku.

Przeczytaj również, jak było rok temu: „Jakość Energii Elektrycznej”

Koszt uczestnictwa w konferencji wraz z zakwaterowaniem to 1.800zł netto/os. (2.214zł brutto/os.) za pokój jednoosobowy i 1.680zł netto/os (2.066,40zł brutto/os.) za pokój dwuosobowy. Organizatorzy w ramach kwoty zapewniają, prócz uczestnictwa w wydarzeniu, zakwaterowanie (na 2 noce), materiały konferencyjne, imienny certyfikat uczestnictwa w konferencji oraz catering.

Szczegółowe informacje, wraz z formularzami zgłoszeniowymi, znajdują się na dedykowanej stronie organizatora, firmy Astat. O możliwości udział w konferencji decyduje kolejność zgłoszeń, potwierdzonych przelewem pieniędzy na konto.

Źródło: materiały organizatora. 

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Zapisz się do Ligi Specjalistów i zdobywaj nagrody!

Liga Specjalistów 2.0

Jesteś profesjonalistą z branży elektrycznej lub teletechnicznej?
Jesteś uczniem lub studentem kierunku technicznego?
czytam dalej »

 


Kompleksowe inspekcje termowizyjne - gdzie szukać pomocy? »

Termowizja inspekcja

Przez ostatnie stulecie zbudowano wiele urządzeń pomiarowych w zakresie podczerwieni, ale największe możliwości i popularność zyskały rozwiązania... czytam dalej »

 


Jaki silnik elektryczny wybrać? »

silnik elektryczny

W działaniu wielu maszyn i urządzeń technicznych wymagany jest ruch postępowy lub postępowo-zwrotny. Zazwyczaj ruch ten wytwarzają (...) czytam więcej »

 


Łączniki elektroinstalacyjne - rodzaje i sposób działania?

Oświetlenie zewnętrzne LED - dobór i zastosowanie»

Ranki łączniki gniazdka oswietlenie zewnętrzen LED
W każdej standardowej instalacji elektrycznej w budynku występują gniazda wtyczkowe oraz łączniki. Ich budowa oraz sposób zamocowania zależą od miejsca zainstalowania oraz metody wykonania (...) czytam więcej » Wymiana opraw oświetlenia zewnętrznego ze źródłami LED przynosi przede wszystkim poprawę efektywności energetycznej oświetlenia ulicznego. Oświetlenie LED posiada również (...) czytam dalej »

 


Przyrządy kontrolne i pomiarowe - zobacz niezawodne rozwiązania»

narzedzia pomiarowe dla elektryka Miernik napięcia, ciągłości i kolejności faz są zaprojekotwane do testowania napięcia, fazy, polaryzacji, kolejności faz i półprzewodników. Cyfrowy multimetr oraz cyfrowy miernik cęgowy oferują idealne rozwiązania dla wszystkich wymagań i możliwych zastosowań. Mierniki wykorzystują standardowe (...) czytam dalej »


Zobacz jakie oprawy zaprezentowano na Energetab 2019  »

Wiele nowych produktów od najlepszych w branży marek »

Samochody elektryczne i  mobilne stacje elektronika
Oświetlenie awaryjne ma zapewnić bezpieczne opuszczenie zajmowanych przestrzeni podczas awarii zasilania opraw oświetlenia podstawowego. Niejednokrotnie zanik oświetlenia podstawowego nie jest spowodowany zwykłą awarią zasilania czy wyłączeniem(...) czytam więcej » Poznaj pierwszy w branży przewodnik elektroniczny po złączach. Internetowe narzędzie referencyjne ułatwiające dobór złączy. (...) chcę zobaczyć »

 


Odpowiednie oświetlenie - prawidłowy dobór oświetlenia w projekcie »

projekt oświetlenia Są takie miejsca w domu, o których nie myśli się w pierwszej kolejności. Zostawia się je na później, dopiero wtedy, gdy zadba się o ważniejsze pomieszczenia. Tak jest często (...) czytam dalej »

 


Jak zapewnić bezprzerwowe zasilanie gwarantowane? »

Kolektor słoneczny – urządzenie do konwersji energii promieniowania słonecznego na ciepło »

zasilanie gwarantowane panele słoneczne
Co rusz znaczenie tego problemu uświadamiają nam przechodzące nad naszym krajem orkany i wichury oraz widmo blackoutu, wynikające z pojawiającego się latem ogromnego zapotrzebowania na ... czytam więcej » Udział energii słonecznej w Polsce jest bardzo niski i według urzędu statystycznego, pozyskanie energii z promieniowania słonecznego w porównaniu do innych źródeł odnawialnych w 2017 roku wyniósł niecałe 1%.... czytam dalej »

Szafy energetyczne, sterowniczne, rozdzielcze - dlaczego nie wiesz co wybrać? »

szafy rozdzielcze i sterownicze Zgrupowanie urządzeń elektroenergetycznych wraz z szynami zbiorczymi, połączeniami elektrycznymi, elementami izolacyjnymi i osłonami, służący do rozdziału energii elektrycznej i łączenia oraz ... czytam dalej »


Bezprzewodowa automatyka domowa - i możesz sterować wszystkim w domu »

Intuicyjne oprogramowanie do projektowania listew ze złączkami !

Automatyka domowa - sterowaniem ze smatfona Projektowanie listew - oprogramowanie
Nowoczesny smartdom powinien być gotów na każde życzenie. Dlatego rozwiązania bezprzewodowej automatyki domowej dają Ci zdalną kontrolę nad funkcjami Twojego domu - oświetleniem, roletami, ogrzewaniem ... czytam więcej » Intuicyjne oprogramowanie do projektowania listew ze złączkami oraz profesjonalnego opisywania oznaczników do złączek szynowych, przewodów, kabli, urządzeń i instalacji. Oprogramowanie dostępne jest bezpłatnie na stronie www ... chcę poznać »

Małe, średnie i duże systemy sterowania »

Sterowniki plc Jeszcze kilka lat temu sterowniki PLC „tylko” wspierały pracowników przy wykonywaniu monotonnych zadań i zwiększaniu szybkości produkcji. Aktualnie każda produkcja ... czytam dalej »


Złącza silnoprądowe - czy silikon sobie poradzi?

Złącza silnopradowe Czy możemy zastosować elastyczne przewody silikonowe i czy są one odporne na uszkodzenie i wysokie temperatury? Przykładowo dla przekroju kabla 240 mm2 ... chcę obejrzeć »


Może Cię to zainteresuje ▼

Wyświetlacz cyfrowy - jaki wybrać?

Technologie robotyczne zgodne z koncepcją Industry 4.0 » »

wyświetlacze cyfrowe robotyka i automatyka
Współpracujący z dowolnym nadajnikiem sygnału w standardzie 4-20 mA. Urządzenia nie wymagające dodatkowego zasilania. Do obszaru zastosowań ... czytam więcej » Nowoczesne urządzenia mechaniczne nic nie znaczyłyby bez ukrytej w nich elektroniki, dizęki której ... czytam dalej »


Odczyty cyfrowe - przyrządy przeznaczone do wyświetlania położenia »

czytniki cyfrowe Współpracują z przetwornikami przemieszczeń liniowych (liniały) i kątowych (enkodery). Wykonywane są w różnych wersjach dostosowanych do (...) czytam dalej »


1-fazowe liczniki energii elektrycznej - widziałeś to?!

Inteligentny system dystrybucji mocy »

Liczniki energii jakie wybrać moc
Wymagania stawiane licznikom energii elektrycznej zawarte są w normach oraz przepisach (...) czytam dalej » Uniwersalne zastosowanie, w pojedynczych szafach sterowniczych, jak też w kompletnych systemach... czytam dalej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
10/2019

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 10/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Projekt zasilania pompowni pożarowej
  • - Przekładniki niekonwencjonalne wykorzystywane w automatyce elektroenergetycznej
Zobacz szczegóły
COMEX S.A. COMEX S.A.
O firmie COMEX S.A. od początku swojej działalności, tj. od 1987 zajmuje się kompleksową obsługą klientów w zakresie zasilania...

Ciekawe strony

Elektryk na Fixly.pl

EPS System - agregaty prądotwórcze

Producent oświetlenia

Ciekawa Architektura

Instalacje

Literatura fachowa

Rekuperacja

Termomodernizacja

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl