Pełny numer elektro.info 7-8/2017 tylko dla Ciebie [PDF]

wystarczy założyć konto w portalu elektro.info.pl

Projekt BMS 2016 - wielkie odliczanie do startu konferencji!

 Redakcja  |  05.10.2016
Konferencja Projekt BMS 2016 jest adresowana do decydentów firm o profilu integrator, instalator, facility management, energy management, służby techniczne oraz zarządzanie nieruchomościami.
Konferencja Projekt BMS 2016 jest adresowana do decydentów firm o profilu integrator, instalator, facility management, energy management, służby techniczne oraz zarządzanie nieruchomościami.
mat. org.

Już za tydzień, w dniach 12-13 października, w Wolborzu, odbędzie się ogólnopolska konferencja Projekt BMS 2016, poświęcona rozwiązaniom w obszarze automatyki budynkowej i zarządzania inteligentnymi budynkami, w tym m.in. Internetowi Rzeczy. Problematyka zostanie omówiona w ramach trzech płaszczyznach: technologia - integracja - efektywność.

Konferencja Projekt BMS 2016 jest adresowana do decydentów firm o profilu integrator, instalator, facility management, energy management, służby techniczne oraz zarządzanie nieruchomościami.  

Pierwszego dnia, po inauguracyjnym panelu powitalnym, Roger Woodward - Wiceprezes TRIDIUM, Dyrektor Regionu EMEA, omówi obecnie stosowane rozwiązania z sektora Internet-of-Things (IoT) oraz kierunki rozwoju.

Następnie, Jakub Ćwiek, Manager Działu Sprzedaży GLOBAL CONTROL 5, zaprezentuje ofertę przedsiębiorstwa dla obszaru BMS, zaś Wojciech Leciński - Manager rynku techniki budynkowej, reprezentujący WAGO ELWAG, przedstawi flexROOM - kompleksowe i energooszczędne rozwiązania dla automatyki pomieszczeń.

Wyzwania i zagrożenia technologii BMS w budownictwie naszych czasów będą tematem wystąpienia Wojciecha Michnowicza z AMPIO SMART HOME.

Zobacz także: Energooszczędność fundamentem biurowców, czyli zielony załącznik do umów najmu

Po przerwie kawowej, zagadnienie "Internet of Things" (IoT) powróci wraz z prelekcją Krzysztofa Jasińskiego, Prezesa Zarządu DISTECH CONTROLS, który skupi się na zastosowaniu Internetu Rzeczy w tzw. efektywnych budynkach.

Mgr inż. Ryszard Buczek, kierownik ds. kluczowych obiektów w BELIMO przybliży sterowanie cyfrowe i technikę bezprzewodowych elementów peryferyjnych BMS w instalacjach HVAC.

SIEMENS pojawi się na  konferencji Projekt BMS 2016 z prezentacją poświęconą zwiększaniu efektywności budynków poprzez aktywne angażowanie użytkowników oraz operatorów, o czym opowie Dariusz Domejko - kierownik produktu: system automatyki i zarządzania budynkiem Desigo.

Ciekawą perspektywę na koniec pierwszego dnia zaprezentuje Artur Pollak - prezes zarządu APA GROUP, przedstawiając galerie handlową jako źródło analizy danych.

Przybyli na konferencję słuchacze będą mogli zapoznać się w innowacjami i trendami branżowymi BMS również w strefie wystawienniczej wydarzenia. Na koniec pierwszego dnia przewidziano integracyjną kolację z atrakcjami.

Przeczytaj również: Międzynarodowe Centrum Kongresowe z rozwiązaniami Schneider Electric z Nagrodą Architektoniczną Polityki

Drugiego dnia, w czwartek, Ewa Kosmala - członek zarządu PLGBC (Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego) w ramach panelu eksperckiego, opowie o 10 wtajemniczeniach zrównoważonych budynków.

Tuż po niej, Paweł Kwasnowski z Wydziału Elektroniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej AGH w Krakowie dokona analizy metodyki oceny wpływ systemów BMS na efektywność energetyczną budynków w świetle normy PN-EN 15232.

Dwa wystąpienia, jak i prelekcje z poprzedniego dnia, będą z pewnością stanowiły źródła w panelu dyskusyjnym "Efektowny czy efektywny? Jak BMS wpływa na energooszczędność budynków?". Uczestnicy będą rozmawiali o aspektach, które należy wziąć pod uwagę przy doborze BMS, dodatkowych funkcjonalnościach, czy korzyściach dla zarządców i najemców.

Kolejna prezentacja, przeprowadzona przez Marka Malkowskiego, Business Development Managera z ELMARK Automatyka, będzie poświęcona ICONICS Energy Smart Buildings. Przedstawiciel firmy ZDANIA omówi zaś innowacyjne rozwiązania w systemie eiBASe™ jako efekt uczestnictwa spółki w realizacji projektu w ramach POIG 1.4. Ostatnie wystąpienie - radcy prawnego Kamila Stolarskiego, będzie dotyczyło BMS w zielonych zamówieniach publicznych po dużej nowelizacji.

Konferencję BMS 2016 zakończy panel podsumowujący, kiedy uczestnicy będą mogli zadać finalne pytania prowadzącym.
    
Szczegóły wydarzenia są dostępne na trzech platformach: na stronie www.projektbms.pl, profilu wydarzenia w serwisie Facebook: www.facebook.com/projektbms oraz w grupie „Projekt BMS” na LinkedIn: www.linkedin.com/groups/8555419. Zapytania można przesyłać na adres e-mail: .

Organizatorem wydarzenia jest Lockus sp. z o.o. Firma specjalizuje się w podnoszeniu jakości spotkań w branży nowych technologii. Organizuje wydarzenia, które łączą zainteresowane współpracą strony, wdraża i realizuje projekty umożliwiające osiąganie celów sprzedażowych i wizerunkowych, maksymalizuje korzyści płynące z bezpośrednich kontaktów biznesowych. Szczegóły oferty dostępne są na stronie www.lockus.pl.

Źródło: materiały organizatora.

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Weź udział w konkursie, zdobywaj wiedzę i atrakcyjne nagrody! »

Liga specjalistów - konkurs

Jesteś profesjonalistą z branży elektrycznej lub teletechnicznej?
Jesteś uczniem lub studentem kierunku technicznego?
czytam dalej »

 


Kompleksowe inspekcje termowizyjne - gdzie szukać pomocy? »

Termowizja inspekcja

Przez ostatnie stulecie zbudowano wiele urządzeń pomiarowych w zakresie podczerwieni, ale największe możliwości i popularność zyskały rozwiązania... czytam dalej »

 


Jaki silnik elektryczny wybrać? »

silnik elektryczny

W działaniu wielu maszyn i urządzeń technicznych wymagany jest ruch postępowy lub postępowo-zwrotny. Zazwyczaj ruch ten wytwarzają (...) czytam więcej »

 


Łączniki elektroinstalacyjne - rodzaje i sposób działania »?

Słupy oswietlenia zewnętrznego - na co zwrócić uwagę przy wyborze? »

Ranki łączniki gniazdka Szynoprzewody - małe i średnie instalacje
W każdej standardowej instalacji elektrycznej w budynku występują gniazda wtyczkowe oraz łączniki. Ich budowa oraz sposób zamocowania zależą od miejsca zainstalowania oraz metody wykonania (...) czytam więcej » Wymiana opraw oświetlenia ulicznego ze źródłami LED przynosi przede wszystkim poprawę efektywności energetycznej oświetlenia ulicznego. Oświetlenie LED posiada również (...) czytam dalej »

 


Przyrządy kontrolne i pomiarowe - zobacz niezawodne rozwiązania»

narzedzia pomiarowe dla elektryka Miernik napięcia, ciągłości i kolejności faz są zaprojekotwane do testowania napięcia, fazy, polaryzacji, kolejności faz i półprzewodników. Cyfrowy multimetr oraz cyfrowy miernik cęgowy oferują idealne rozwiązania dla wszystkich wymagań i możliwych zastosowań. Mierniki wykorzystują standardowe (...) czytam dalej »


Automatyka przemysłowa i sterowanie - na jakie produkty zwrócić uwagę »

Wiele nowych produktów od najlepszych w branży marek »

automatyka przemysłowa elektronika
Jak sztuczna inteligencja wspomoże pracę elektrowni i fabryk? Aż 63 proc. respondentów twierdzi, że sztuczna inteligencja pomoże zwalczyć (...) czytam więcej » Poznaj pierwszy w branży przewodnik elektroniczny po złączach. Internetowe narzędzie referencyjne ułatwiające dobór złączy. (...) chcę zobaczyć »

 


Odpowiednie oświetlenie - prawidłowy dobór oświetlenia w projekcie »

projekt oświetlenia Są takie miejsca w domu, o których nie myśli się w pierwszej kolejności. Zostawia się je na później, dopiero wtedy, gdy zadba się o ważniejsze pomieszczenia. Tak jest często (...) czytam dalej »

 


Dobór ograniczników przepięć typu 1 »

Energetyka wiatrowa w Polsce wady i zalety?

ograniczniki konwersja energii elektryczne
Kombinowane ograniczniki przepięć jako urządzenia do ograniczania przepięć mają za zadanie zmniejszenie do bezpiecznych poziomów napięcia w instalacji elektrycznej oraz na wejściu zasilanych urządzeń: podczas operacji łączeniowych ń (...) czytam więcej » Udział odnawialnych źródeł energii w Polsce stanowi około 14% całkowitej produkcji energii elektrycznej, z czego energetyka wiatrowa stanowi obecnie ponad... czytam dalej »

Szafy energetyczne, sterowniczne, rozdzielcze - dlaczego nie wiesz co wybrać? »

szafy rozdzielcze i sterownicze Zgrupowanie urządzeń elektroenergetycznych wraz z szynami zbiorczymi, połączeniami elektrycznymi, elementami izolacyjnymi i osłonami, służący do rozdziału energii elektrycznej i łączenia oraz ... czytam dalej »


Bezprzewodowa automatyka domowa - i możesz sterować wszystkim w domu »

Intuicyjne oprogramowanie do projektowania listew ze złączkami !

Automatyka domowa - sterowaniem ze smatfona Projektowanie listew - oprogramowanie
Nowoczesny smartdom powinien być gotów na każde życzenie. Dlatego rozwiązania bezprzewodowej automatyki domowej dają Ci zdalną kontrolę nad funkcjami Twojego domu - oświetleniem, roletami, ogrzewaniem ... czytam więcej » Intuicyjne oprogramowanie do projektowania listew ze złączkami oraz profesjonalnego opisywania oznaczników do złączek szynowych, przewodów, kabli, urządzeń i instalacji. Oprogramowanie dostępne jest bezpłatnie na stronie www ... chcę poznać »

Jaką zastosować ochronę urządzeń elektrycznych i elektronicznych przed przepięciami »

ochrona przed przepięciami Każdy ogranicznik przepięć ma pewną określoną zdolność do przenoszenia przez siebie pewnej energii udaru. Jeśli po zadziałaniu ... czytam dalej »


Złącza silnoprądowe - czy silikon sobie poradzi?

Złącza silnopradowe Czy możemy zastosować elastyczne przewody silikonowe i czy są one odporne na uszkodzenie i wysokie temperatury? Przykładowo dla przekroju kabla 240 mm2 ... chcę obejrzeć »


Może Cię to zainteresuje ▼

Wyświetlacz cyfrowy - jaki wybrać?

Pobierz darmowy ebook i usprawnij instalacje przewodów »

wyświetlacze cyfrowe kable i przewody - przewodnik
Współpracujący z dowolnym nadajnikiem sygnału w standardzie 4-20 mA. Urządzenia nie wymagające dodatkowego zasilania. Do obszaru zastosowań ... czytam więcej » Poznaj najskuteczniejsze sposoby oznaczania kabli i komponentów wykorzystywanych w branżach elektrycznych i telekomunikacyjnych... czytam dalej »


Odczyty cyfrowe - przyrządy przeznaczone do wyświetlania położenia »

czytniki cyfrowe Współpracują z przetwornikami przemieszczeń liniowych (liniały) i kątowych (enkodery). Wykonywane są w różnych wersjach dostosowanych do (...) czytam dalej »


1-fazowe liczniki energii elektrycznej - widziałeś to?!

Inteligentny system dystrybucji mocy »

Liczniki energii jakie wybrać szafy sterownicze
Wymagania stawiane licznikom energii elektrycznej zawarte są w normach oraz przepisach (...) czytam dalej » Uniwersalne zastosowanie, w pojedynczych szafach sterowniczych, jak też w kompletnych systemach... czytam dalej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
9/2019

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 9/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Metody badania funkcji zabezpieczeń nadprądowych przekaźników elektroenergetycznych
  • - Fotowoltaika szansą rozwoju dla komunikacji miejskiej
Zobacz szczegóły

Aktywny Filtr Harmonicznych firmy Rabbit

Aktywny Filtr Harmonicznych Małej Mocy – zapewnia dynamiczną kompensację mocy biernej oraz redukcję harmonicznych prądu w celu poprawienia efektywności energetycznej odbiorców energii,...

Aktywny Filtr Harmonicznych firmy Rabbit

Aktywny Filtr Harmonicznych Małej Mocy – zapewnia dynamiczną kompensację mocy biernej oraz redukcję harmonicznych prądu w celu poprawienia efektywności energetycznej odbiorców energii,...
COMEX S.A. COMEX S.A.
O firmie COMEX S.A. od początku swojej działalności, tj. od 1987 zajmuje się kompleksową obsługą klientów w zakresie zasilania...

Ciekawe strony

Elektryk na Fixly.pl

EPS System - agregaty prądotwórcze

Producent oświetlenia

Ciekawa Architektura

Instalacje

Literatura fachowa

Rekuperacja

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl