Pełny numer elektro.info 7-8/2017 tylko dla Ciebie [PDF]

wystarczy założyć konto w portalu elektro.info.pl

Projekt BMS 2016 - wielkie odliczanie do startu konferencji!

 Redakcja  |  05.10.2016
Konferencja Projekt BMS 2016 jest adresowana do decydentów firm o profilu integrator, instalator, facility management, energy management, służby techniczne oraz zarządzanie nieruchomościami.
Konferencja Projekt BMS 2016 jest adresowana do decydentów firm o profilu integrator, instalator, facility management, energy management, służby techniczne oraz zarządzanie nieruchomościami.
mat. org.

Już za tydzień, w dniach 12-13 października, w Wolborzu, odbędzie się ogólnopolska konferencja Projekt BMS 2016, poświęcona rozwiązaniom w obszarze automatyki budynkowej i zarządzania inteligentnymi budynkami, w tym m.in. Internetowi Rzeczy. Problematyka zostanie omówiona w ramach trzech płaszczyznach: technologia - integracja - efektywność.

Konferencja Projekt BMS 2016 jest adresowana do decydentów firm o profilu integrator, instalator, facility management, energy management, służby techniczne oraz zarządzanie nieruchomościami.  

Pierwszego dnia, po inauguracyjnym panelu powitalnym, Roger Woodward - Wiceprezes TRIDIUM, Dyrektor Regionu EMEA, omówi obecnie stosowane rozwiązania z sektora Internet-of-Things (IoT) oraz kierunki rozwoju.

Następnie, Jakub Ćwiek, Manager Działu Sprzedaży GLOBAL CONTROL 5, zaprezentuje ofertę przedsiębiorstwa dla obszaru BMS, zaś Wojciech Leciński - Manager rynku techniki budynkowej, reprezentujący WAGO ELWAG, przedstawi flexROOM - kompleksowe i energooszczędne rozwiązania dla automatyki pomieszczeń.

Wyzwania i zagrożenia technologii BMS w budownictwie naszych czasów będą tematem wystąpienia Wojciecha Michnowicza z AMPIO SMART HOME.

Zobacz także: Energooszczędność fundamentem biurowców, czyli zielony załącznik do umów najmu

Po przerwie kawowej, zagadnienie "Internet of Things" (IoT) powróci wraz z prelekcją Krzysztofa Jasińskiego, Prezesa Zarządu DISTECH CONTROLS, który skupi się na zastosowaniu Internetu Rzeczy w tzw. efektywnych budynkach.

Mgr inż. Ryszard Buczek, kierownik ds. kluczowych obiektów w BELIMO przybliży sterowanie cyfrowe i technikę bezprzewodowych elementów peryferyjnych BMS w instalacjach HVAC.

SIEMENS pojawi się na  konferencji Projekt BMS 2016 z prezentacją poświęconą zwiększaniu efektywności budynków poprzez aktywne angażowanie użytkowników oraz operatorów, o czym opowie Dariusz Domejko - kierownik produktu: system automatyki i zarządzania budynkiem Desigo.

Ciekawą perspektywę na koniec pierwszego dnia zaprezentuje Artur Pollak - prezes zarządu APA GROUP, przedstawiając galerie handlową jako źródło analizy danych.

Przybyli na konferencję słuchacze będą mogli zapoznać się w innowacjami i trendami branżowymi BMS również w strefie wystawienniczej wydarzenia. Na koniec pierwszego dnia przewidziano integracyjną kolację z atrakcjami.

Przeczytaj również: Międzynarodowe Centrum Kongresowe z rozwiązaniami Schneider Electric z Nagrodą Architektoniczną Polityki

Drugiego dnia, w czwartek, Ewa Kosmala - członek zarządu PLGBC (Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego) w ramach panelu eksperckiego, opowie o 10 wtajemniczeniach zrównoważonych budynków.

Tuż po niej, Paweł Kwasnowski z Wydziału Elektroniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej AGH w Krakowie dokona analizy metodyki oceny wpływ systemów BMS na efektywność energetyczną budynków w świetle normy PN-EN 15232.

Dwa wystąpienia, jak i prelekcje z poprzedniego dnia, będą z pewnością stanowiły źródła w panelu dyskusyjnym "Efektowny czy efektywny? Jak BMS wpływa na energooszczędność budynków?". Uczestnicy będą rozmawiali o aspektach, które należy wziąć pod uwagę przy doborze BMS, dodatkowych funkcjonalnościach, czy korzyściach dla zarządców i najemców.

Kolejna prezentacja, przeprowadzona przez Marka Malkowskiego, Business Development Managera z ELMARK Automatyka, będzie poświęcona ICONICS Energy Smart Buildings. Przedstawiciel firmy ZDANIA omówi zaś innowacyjne rozwiązania w systemie eiBASe™ jako efekt uczestnictwa spółki w realizacji projektu w ramach POIG 1.4. Ostatnie wystąpienie - radcy prawnego Kamila Stolarskiego, będzie dotyczyło BMS w zielonych zamówieniach publicznych po dużej nowelizacji.

Konferencję BMS 2016 zakończy panel podsumowujący, kiedy uczestnicy będą mogli zadać finalne pytania prowadzącym.
    
Szczegóły wydarzenia są dostępne na trzech platformach: na stronie www.projektbms.pl, profilu wydarzenia w serwisie Facebook: www.facebook.com/projektbms oraz w grupie „Projekt BMS” na LinkedIn: www.linkedin.com/groups/8555419. Zapytania można przesyłać na adres e-mail: .

Organizatorem wydarzenia jest Lockus sp. z o.o. Firma specjalizuje się w podnoszeniu jakości spotkań w branży nowych technologii. Organizuje wydarzenia, które łączą zainteresowane współpracą strony, wdraża i realizuje projekty umożliwiające osiąganie celów sprzedażowych i wizerunkowych, maksymalizuje korzyści płynące z bezpośrednich kontaktów biznesowych. Szczegóły oferty dostępne są na stronie www.lockus.pl.

Źródło: materiały organizatora.

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 


Jak zoptymalizować sieci produkcyjne i sterujące »

Czy znasz, ekologiczną alternatywę dla agregatów »

drukarka etykiet systemy zasilania
Czujniki inteligentne działają coraz lepiej ze względu na dostępność coraz mniejszych i atrakcyjniejszych cenowo mikrokontrolerów. Dzięki nim nasze czujniki są w stanie (...) czytam więcej » W połączeniu z elektroniką prezentuje ona szczyt nowoczesnej technologii agregatów prądotwórczych (...) czytam dalej »

 


Szukasz  producenta komponentów przemysłowych? Sprawdź ich »

Kamery termowizyjne Dzięki wykorzystaniu innowacyjnych rozwiązań stosowanych w sektorze opieki zdrowotnej, zastosowaniach konsumenckich i przemysłowych, te podstawowe (...) czytam dalej »

 


 


Oznaczniki kabli i przewodów - jakie wybrać »

Gdzie znajdziesz systemy zasilania dla każdej dziedziny przemysłu »

drukarka etykiet systemy zasilania
Sposoby oznaczania kabli i przewodów w elektrycznych są różne.Jedne mniej trwałe, a inne (...) czytam więcej » Oferują zaawansowane usługi badawczo-rozwojowe obejmujące elektronikę, wbudowane oprogramowanie, mechanikę systemu zasilania (...) czytam dalej »

 


Gdzie znajduje zastosowanie współczesna termowizja?

Kamery termowizyjne Zadbaj o bezpieczeństwo i uniknij awarii. Za pomocą kamery termowizyjnej możliwe jest bezdotykowe sprawdzenie instalacji elektrycznej przy pełnym obciążeniu. Dzięki temu można (...) czytam dalej »

 


Jak odwzorować światło dzienne przy użyciu opraw oświetleniowych »

Bezpanelowe pozyskiwanie energii słonecznej - jak to zrobić?

Ośiwetlenie - jakie wybrać? bezpanelowa energia słoneczna
Rodzaj oświetlenia ma również fundamentalny wpływ na nasz wzrok oraz bezpośrednio wpływa na nasze ciało, umysł i (...) czytam więcej » Innowacje i technologia przeszły długą drogę. Rzeczywiście wkroczyliśmy w nową generację nowoczesnych udogodnień, które nie tylko sprawiają, że nasz styl życia jest bardziej luksusowy i komfortowy, ale... czytam dalej »

Jaką drukarkę do oznaczeń elektrycznych wybrać»

etykietowanie kabli i przewodów Priorytetem przy oznaczaniu sieci i jej poszczególnych elementów czy kolejnych aparatur w szafach rozdzielczych, kilometrów kabli, dziesiątek przełączników czy kolejnych aparatur w szafach rozdzielczych jest ...... czytam dalej »


Automatyka i czujniki - dlaczego to takie ważne »

Poznaj tajemnicę elektryków - złączki bezszynowe »

Czujniki i automatyka złączki bezszynowe
Zarówno w sektorze energetyki tradycyjnej jak i odnawialnej, czujniki oraz automatyka muszą być odporne na oddziaływaniu warunków środowiskowych. Ekstremalne ... czytam więcej » Czy wiesz jak wykonać montaż i jak można łączyć ze sobą złączki bez użycia szyn ... czytam dalej »

Zasilacze a odporność na zwarcia - dlaczego to takie ważne?

Promocje na kamery termowizyjne W sieciach zasilających obiekty przemysłowe i użyteczności publicznej powszechnie stosuje się zasilacze bezprzerwowe UPS w celu ochrony ważnych urządzeń odbiorczych, wrażliwyc ... czytam dalej »


Złącza silnoprądowe - czy silikon sobie poradzi?

Złącza silnopradowe Czy możemy zastosować elastyczne przewody silikonowe i czy są one odporne na uszkodzenie i wysokie temperatury? Przykładowo dla przekroju kabla 240 mm2 ... czytam dalej »


Może Cię to zainteresuje ▼

Wyświetlacz cyfrowy - jaki wybrać?

Kable i przewody - dobierz odpowiednie do swojego projektu »

wyświetlacze cyfrowe kable i przewody - jakie wybrać
Współpracujący z dowolnym nadajnikiem sygnału w standardzie 4-20 mA. Urządzenia nie wymagające dodatkowego zasilania. Do obszaru zastosowań ... czytam więcej » Właściwie wykonana i dostosowana do konkretnych zagrożeń środowiskowych instalacja elektryczna powinna do minimum ograniczać zagrożenia... czytam dalej »


Jak odwzorować światło dzienne przy użyciu opraw oświetleniowych »

Uwaga konkurs! Znasz "elektrycznych" producentów? Zagraj i wygraj atrakcyjne nagrody »

Oświetlenie jakie wybrać aby przypominało światło dzienne Konkurs
Rodzaj oświetlenia ma również fundamentalny wpływ na nasz wzrok oraz bezpośrednio wpływa na nasze ciało, umysł i ... czytam dalej » Weź udział w letnim konkursie i zgarnij nagrody. Co tydzien nowa gra i nowa szansa na wygraną. Sprawdź się i zawalcz o wygraną! chcę zagrać »

Co jeszcze potrafią enkodery Ethernet?

UPS zasilacze Rynek systemów przemysłowych dynamicznie się rozwija, a standard Industrial Ethernet jest przyszłością systemów (...) czytam dalej »


Jak komunikować urządzenia w środowisku przemysłowym?

Urządzenia przeciwprzepięciowe (SPD) - jakie wybrać ?

Switche zarządzalne spd ograniczniki przepięć
Switche niezarządzalne to urządzenia, które mają za zadanie przekazywanie danych między urządzeniami w wymagającym środowisku przemysłowym. Ich zadaniem jest zapewnienie przede wszystkim stabilnej, jak również wydajnej komunikacji.(...) czytam dalej » Ochronniki przepięciowe odpowiednie do zastosowań w instalacjach 230 V lub 400 V, systemy jedno- lub trójfazowe, wymienny moduł warystora i zamknięty moduł iskiernika, wizualna i zdalna sygnalizacja stanu warystora oraz ... czytam dalej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
6/2019

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 6/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Wpływ stacji szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych na sieć elektroenergetyczną
  • - Projekt zasilania oświetlenia terenu bazy logistycznej
Zobacz szczegóły
Cantoni Motor S.A. Cantoni Motor S.A.
Grupa Cantoni została pionierem w produkcji silników elektrycznych już w XIX wieku i od tego czasu kontynuuje misję wdrażania...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl