Pełny numer elektro.info 7-8/2017 tylko dla Ciebie [PDF]

wystarczy założyć konto w portalu elektro.info.pl

III konferencja szkoleniowa "Zespoły prądotwórcze i zasilacze UPS w układach zasilania budynków w energię elektryczną"

 Redakcja  |  03.10.2016
III konferencja szkoleniowa "Zespoły prądotwórcze i zasilacze UPS w układach zasilania budynków w energię elektryczną" - 17 listopada 2016 r.
III konferencja szkoleniowa "Zespoły prądotwórcze i zasilacze UPS w układach zasilania budynków w energię elektryczną" - 17 listopada 2016 r.

Emocje związane z odbywającą się w ubiegłym tygodniu konferencją szkoleniową poświęconą ochronie ppoż w obiektach budowlanych nie zdążyły jeszcze opaść, a my już zapraszamy na kolejne wydarzenie organizowane pod marką "elektro.info": III konferencję szkoleniową "Zespoły prądotwórcze i zasilacze UPS w układach zasilania budynków w energię elektryczną". Odbędzie się ona 17 listopada br. w Warszawie. Dla pierwszych 30 prenumeratorów naszego magazynu, którzy zarejestrują się na stronie www.konferencjazasilanie.pl udział w konferencji jest bezpłatny.

Konferencja szkoleniowa "Zespoły prądotwórcze oraz zasilacze UPS w układach zasilania budynków" odbędzie się tym razem w Warszawie, 17 listopada, w Centrum Konferencyjnym NIMBUS (Al. Jerozolimskie 98).

Zgodnie z tytułem konferencji, główny nacisk zostanie położony na kwestie związane z zasilaniem gwarantowanym oraz układami zasilania budynków, jako że zapewnienie właściwego funkcjonowania tych instalacji ma kluczowe znaczenie dla strategicznej infrastruktury, biznesu, gospodarki czy życia ludzkiego. Organizacja wydarzenia ma na celu przybliżenie problematyki niezawodności zasilania gwarantowanego z wyraźnym uwzględnieniem zapobiegania awariom poprzez szereg wystąpień ekspertów, krórzy w swoich referatach zaprezentują praktyczne podejście.

Dla pierwszych 30 prenumeratorów "elektro.info", którzy zarejestrują się za pośrednictwem formularza na stronie www.konferencjazasilanie.pl, udział w konferencji jest bezpłatny! Cena udziału prenumeratorów w konferencji po wyczerpaniu powyższych bezpłatnych wejściówek to: 250 zł brutto. Cena regularna bez zniżek: 320 zł brutto. Cena obejmuje 12h wykładów, materiały konferencyjne, kupony rabatowe na książki w Księgarni Technicznej oraz lunch, kawę i herbatę. Rejestracji można również dokonać, wysyłając e-mail na adres .

Zobacz także: I edycja konferencji szkoleniowej "Zespoły prądotwórcze oraz zasilacze UPS w układach zasilania budynków"

W trakcie konferencji zostaną omówione m.in. wymagania stawiane układom zasilania obiektów budowlanych użyteczności publicznej, ze szczególnym uwzględnieniem obiektów typu data center czy obiektów służby zdrowia, a także wymagania dot. pomieszczeń przeznaczonych do instalacji zespołów prądotwórczych i zasilaczy UPS.

W swoich wystąpieniach, prelegenci będą mówili również o ochronie przeciwporażeniowej w instalacjach zasilanych z generatora zespołu prądotwórczego lub zasilacza UPS, jak również o ochronie przeciwpożarowej pomieszczeń przeznaczonych do instalacji tych urządzeń. Nie zabraknie wykładów poruszających kwestię tymczasowych instalacji elektrycznych rozwijanych przez jednostki ochrony przeciwpożarowej zasilanych z zespołu prądotwórczego.

Tematyka konferencji obejmie też źródła rozproszone jako element zapewnienia niezawodności zasilania w obiektach użyteczności publicznej i nowoczesne rozwiązania zasilaczy UPS w ramach zarządzania mocą w systemie napięcia gwarantowanego.

Przeczytaj również: II edycja konferencji szkoleniowej "Zespoły prądotwórcze oraz zasilacze UPS w układach zasilania budynków"

Eksperci będą mówili także o zasobnikach energii i wyzwaniach współczesnych systemów zasilania, w tym o zagrożeniach dla bezpieczeństwa ciągłości zasilania obiektów o znaczeniu krytycznym wynikającym z podnapięciowego sterowania przeciwpożarowym wyłącznikiem prądu. Omówiona zostanie również ochrona przepięciowa w układach zasilania awaryjnego oraz układach zasilania gwarantowanego.

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie www.konferencjazasilanie.pl. Partnerami konferencji szkoleniowej "Zespoły prądotwórcze oraz zasilacze UPS w układach zasilania budynków" są firmy Agregaty Polska, Eaton i Merawex.


Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Weź udział w konkursie, zdobywaj wiedzę i atrakcyjne nagrody! »

Liga specjalistów - konkurs

Jesteś profesjonalistą z branży elektrycznej lub teletechnicznej?
Jesteś uczniem lub studentem kierunku technicznego?
czytam dalej »

 


Kompleksowe inspekcje termowizyjne - gdzie szukać pomocy? »

Termowizja inspekcja

Przez ostatnie stulecie zbudowano wiele urządzeń pomiarowych w zakresie podczerwieni, ale największe możliwości i popularność zyskały rozwiązania... czytam dalej »

 


Jaki silnik elektryczny wybrać? »

silnik elektryczny

W działaniu wielu maszyn i urządzeń technicznych wymagany jest ruch postępowy lub postępowo-zwrotny. Zazwyczaj ruch ten wytwarzają (...) czytam więcej »

 


Łączniki elektroinstalacyjne - rodzaje i sposób działania »?

Słupy oswietlenia zewnętrznego - na co zwrócić uwagę przy wyborze? »

Ranki łączniki gniazdka Szynoprzewody - małe i średnie instalacje
W każdej standardowej instalacji elektrycznej w budynku występują gniazda wtyczkowe oraz łączniki. Ich budowa oraz sposób zamocowania zależą od miejsca zainstalowania oraz metody wykonania (...) czytam więcej » Wymiana opraw oświetlenia ulicznego ze źródłami LED przynosi przede wszystkim poprawę efektywności energetycznej oświetlenia ulicznego. Oświetlenie LED posiada również (...) czytam dalej »

 


Przyrządy kontrolne i pomiarowe - zobacz niezawodne rozwiązania»

narzedzia pomiarowe dla elektryka Miernik napięcia, ciągłości i kolejności faz są zaprojekotwane do testowania napięcia, fazy, polaryzacji, kolejności faz i półprzewodników. Cyfrowy multimetr oraz cyfrowy miernik cęgowy oferują idealne rozwiązania dla wszystkich wymagań i możliwych zastosowań. Mierniki wykorzystują standardowe (...) czytam dalej »


Automatyka przemysłowa i sterowanie - na jakie produkty zwrócić uwagę »

Wiele nowych produktów od najlepszych w branży marek »

automatyka przemysłowa elektronika
Jak sztuczna inteligencja wspomoże pracę elektrowni i fabryk? Aż 63 proc. respondentów twierdzi, że sztuczna inteligencja pomoże zwalczyć (...) czytam więcej » Poznaj pierwszy w branży przewodnik elektroniczny po złączach. Internetowe narzędzie referencyjne ułatwiające dobór złączy. (...) chcę zobaczyć »

 


Odpowiednie oświetlenie - prawidłowy dobór oświetlenia w projekcie »

projekt oświetlenia Są takie miejsca w domu, o których nie myśli się w pierwszej kolejności. Zostawia się je na później, dopiero wtedy, gdy zadba się o ważniejsze pomieszczenia. Tak jest często (...) czytam dalej »

 


Dobór ograniczników przepięć typu 1 »

Energetyka wiatrowa w Polsce wady i zalety?

ograniczniki konwersja energii elektryczne
Kombinowane ograniczniki przepięć jako urządzenia do ograniczania przepięć mają za zadanie zmniejszenie do bezpiecznych poziomów napięcia w instalacji elektrycznej oraz na wejściu zasilanych urządzeń: podczas operacji łączeniowych ń (...) czytam więcej » Udział odnawialnych źródeł energii w Polsce stanowi około 14% całkowitej produkcji energii elektrycznej, z czego energetyka wiatrowa stanowi obecnie ponad... czytam dalej »

Szafy energetyczne, sterowniczne, rozdzielcze - dlaczego nie wiesz co wybrać? »

szafy rozdzielcze i sterownicze Zgrupowanie urządzeń elektroenergetycznych wraz z szynami zbiorczymi, połączeniami elektrycznymi, elementami izolacyjnymi i osłonami, służący do rozdziału energii elektrycznej i łączenia oraz ... czytam dalej »


Bezprzewodowa automatyka domowa - i możesz sterować wszystkim w domu »

Intuicyjne oprogramowanie do projektowania listew ze złączkami !

Automatyka domowa - sterowaniem ze smatfona Projektowanie listew - oprogramowanie
Nowoczesny smartdom powinien być gotów na każde życzenie. Dlatego rozwiązania bezprzewodowej automatyki domowej dają Ci zdalną kontrolę nad funkcjami Twojego domu - oświetleniem, roletami, ogrzewaniem ... czytam więcej » Intuicyjne oprogramowanie do projektowania listew ze złączkami oraz profesjonalnego opisywania oznaczników do złączek szynowych, przewodów, kabli, urządzeń i instalacji. Oprogramowanie dostępne jest bezpłatnie na stronie www ... chcę poznać »

Jaką zastosować ochronę urządzeń elektrycznych i elektronicznych przed przepięciami »

ochrona przed przepięciami Każdy ogranicznik przepięć ma pewną określoną zdolność do przenoszenia przez siebie pewnej energii udaru. Jeśli po zadziałaniu ... czytam dalej »


Złącza silnoprądowe - czy silikon sobie poradzi?

Złącza silnopradowe Czy możemy zastosować elastyczne przewody silikonowe i czy są one odporne na uszkodzenie i wysokie temperatury? Przykładowo dla przekroju kabla 240 mm2 ... chcę obejrzeć »


Może Cię to zainteresuje ▼

Wyświetlacz cyfrowy - jaki wybrać?

Pobierz darmowy ebook i usprawnij instalacje przewodów »

wyświetlacze cyfrowe kable i przewody - przewodnik
Współpracujący z dowolnym nadajnikiem sygnału w standardzie 4-20 mA. Urządzenia nie wymagające dodatkowego zasilania. Do obszaru zastosowań ... czytam więcej » Poznaj najskuteczniejsze sposoby oznaczania kabli i komponentów wykorzystywanych w branżach elektrycznych i telekomunikacyjnych... czytam dalej »


Odczyty cyfrowe - przyrządy przeznaczone do wyświetlania położenia »

czytniki cyfrowe Współpracują z przetwornikami przemieszczeń liniowych (liniały) i kątowych (enkodery). Wykonywane są w różnych wersjach dostosowanych do (...) czytam dalej »


1-fazowe liczniki energii elektrycznej - widziałeś to?!

Inteligentny system dystrybucji mocy »

Liczniki energii jakie wybrać szafy sterownicze
Wymagania stawiane licznikom energii elektrycznej zawarte są w normach oraz przepisach (...) czytam dalej » Uniwersalne zastosowanie, w pojedynczych szafach sterowniczych, jak też w kompletnych systemach... czytam dalej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »
9/2019

AKTUALNY NUMER:

elektro.info 9/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Metody badania funkcji zabezpieczeń nadprądowych przekaźników elektroenergetycznych
  • - Fotowoltaika szansą rozwoju dla komunikacji miejskiej
Zobacz szczegóły

Zmiany w programie Mój Prąd

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Morskiej poinformował, że został skorygowany wzór wniosku o dofinansowanie w ramach programu Mój Prąd. Wprowadzona zmiana umożliwia...

Przekaźnik instalacyjny o wysokiej odporności na prąd udarowy

RPI-1ZI-U24A firmy Relpol, to nowy przekaźnik instalacyjny, który wytrzymuje prąd załączania 120 A w czasie 20 ms. Przekaźnik ten przeznaczony jest do załączania obwodów o wysokim...
COMEX S.A. COMEX S.A.
O firmie COMEX S.A. od początku swojej działalności, tj. od 1987 zajmuje się kompleksową obsługą klientów w zakresie zasilania...

Ciekawe strony

Elektryk na Fixly.pl

EPS System - agregaty prądotwórcze

Producent oświetlenia

Ciekawa Architektura

Instalacje

Literatura fachowa

Rekuperacja

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl